Skocz do zawartości

Motorzenie jest the best


Jack Trucker

Rekomendowane odpowiedzi

Motocykle są super ale właściwie paradoks u mnie polega na tym że dzięki motocyklowi zrozumiałem jak genialnym wynalazkiem jest fura. Chcesz jechać w futrze, jedziesz, chcesz z gołymi jajcami , jedziesz. Muza , ciepełko , klapki na nogach, fujarka w dłoni albo ustach koleżanki a na moto to jednak ciągłe gapienie się w chmury. Nie z powodu dyskomfortu jazdy w deszczu ale z panicznego lęku przed wyjebką których kilka w deszczu zaliczyłem. 

Motocykle lubię ale nie zakochałem się, może dlatego że dosiadłem ich w wieku 47 lat. Nie mówiąc już o plusach fury jako przenośnej chałupki w której od bidy można spać. Dlatego fajna,wygodna fura np kombi lub kangoo/berlingo z możliwością spania/chędożenia to dla mnie zdecydowanie to. Myślałem że bardziej mnie zakręcą motocykle, poruszą strunę buntownika goniącego zachód słońca. Więcej w moim przypadku było tej easy-riderowskiej mitologii niż autentycznej miłości ale po co się oszukiwać. Frajda jest ale nie jakaś ekstremalna i raczej szala zagrożeń i lęku przed nimi u mnie cięższa. To chyba też polega na tym że przed moto latałem i wciąż latam na lotni a tam emocje są spore i chyba dlatego te z moto nie wydały mi się aż tak wysokie w stosunku do sporego bądź co bądź ryzyka. W powietrzu mniej idiotów choć i tam ich nie brakuje.

Edytowane przez jaro670
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.05.2017 o 13:32, jaro670 napisał:

 

Jedną z rzeczy która mnie przekonała do motorów był po prostu dżwięk silnika jakby miał dusze a samochody to jeden i ten sam dżwięk ,diesela potrafie rozpoznać bo kazdy brzmi prawie tak samo :D a w motorach już tak nie jest. Tylko że ja jestem melomanem więc pewnie dlatego zwracam na to uwage, a jak sobie założysz wydech Akrapovicza to jest miazga .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

@SHD2030 - Szczerze? Nie znam obu stron medalu. Ale z tego co widzę są to jacyś młodociani gówniarze na motocrossach bez kultury. To jakaś górska wioska, jeden z nich szybko przejechał po ulicy, tych dwóch zatrzymali. Jeśli szaleją po drogach w tej wsi, to ludzie mogli się w końcu wkurwić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Każdemu z zainteresowanych jazdą, a mających tylko prawo jazdy i trochę praktyki z kursu albo na skuterze/wuesce/motorze taty, polecam kupić coś czego nie będzie szkoda wywrócić i ćwiczyć ciasne zakręty i ogólnie jazdę np. na jakimś parkingu/placu/terenie bezpiecznym. Zrobić pachołki i trenować. Fajny temat to GYMKHANA. 



Warto się nauczyć prawdziwych podstaw i ćwiczyć je do bólu.

Z czasem fajnie wybrać się na tor, ale to w Polsce może być trudne, dlatego ćwiczcie, ćwiczcie i ćwiczcie zanim zaczniecie naprawdę jeździć, a na pewno zanim zaczniecie jeździć czymś mocnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Patricio napisał:

Każdemu z zainteresowanych jazdą, a mających tylko prawo jazdy i trochę praktyki z kursu albo na skuterze/wuesce/motorze taty, polecam kupić coś czego nie będzie szkoda wywrócić i ćwiczyć ciasne zakręty i ogólnie jazdę np. na jakimś parkingu/placu/terenie bezpiecznym. Zrobić pachołki i trenować. Fajny temat to GYMKHANA. 

To ja bym polecał zanim się ktoś wybierze na A prawko kupić używaną 125 i pojeździć z rok,dwa na prawku B i się przekonać czy to pasi. Mi się motocykle podobają ale nie zakochałem się. Ktoś powie że nie da się zakochać jeżdżąc 125 ale mi w motocyklach na prędkości i mocy najmniej zależało, bardziej na turystyce, szwędaniu się z namiotem ale po paru ulewach i wyjebkach na mokrym postanowiłem wrócić do wygodnej ciepłej furki. Za to kocham wszystko co lata i to chyba miłość do grobowej deski.

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.