Skocz do zawartości

Spartoliłem ja, czy firma meblowa?


Rekomendowane odpowiedzi

@Stulejman Wspaniały

 

1 Odkręć z obu stron

 

2 Ustaw deskę tak żeby była idealnie po środku

 

3 Z obu stron będzie 7 mm luzu i wtedy dokręcasz po woli raz od strony głowy raz od nóg na zmianę, tak żeby schodziło po milimetrze, na zmianę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy deska środkowa jest równej długości co boczne bo wygląda tak jakby nie wzięli pod uwagę, że środek jest dłuższy od boków. Ramiaki pionowe są grubsze od tych łączyn poziomych.

Na szybko to metalowe kątowniki od spodu krótszej deski wywinięte do góry i na wkręty do desek poziomych i od spodu do za krótkiej. te 2-3 mm nie powinny przeszkadzać przy wkładaniu materaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale manianę odpierdalają

To sie da zrobić, tylko w imię czego...

 

Zrobić dokładne zdjęcia, najlepiej z miarką

Odciąć dokładnie z deski która przyszła brakujący kawałek, dokupić dłuższe kołki aby połączyły wszystko,całość skleić, dać dłuższy wkręt, podkleić od spodu sklejką,powinno trzymać, jeśli nie pęknie doklejony kawałek

Zrobić zdjęcia, wysłać baranom z żądaniem zwrotu 50%, jak nie, walić te zdjęcia gdzie się tylko da.

Edytowane przez kryss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta środkowa deska jest symetryczna? Otwory po obu stronach mają taką samą głębokość? W "przedniej i tylnej stojącej" części łóżka też?

Mam taki luźny pomysł, że może na każdej ze tron kołki zagłębiają się na różną odległość. W ogóle to przydało by się więcej zdjęć, i bardziej szczegółowe żeby mieć lepszy ogląd na sytuację bo 1,5 cm na całej długości może da się gdzieś "znaleźć".

Trochę sci-fi, ale projektanci wymyślają takie głupoty że ojażeszpierdole;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła deska - ok, zamontowałem, nie da się do końca wkręcić śruby jednej ale złapało więc na razie ok.

 

No ale pojawiły się dwa problemy. Stelaż jak widzicie, jest wypukły - ma być wypukły do góry czy do dołu? Nigdy łóżka nie składałem. Na instrukcji widać proste deseczki...

 

Drugi problem jest taki, że drugi stelaż (zdjęcie 2) na paskach jest poskręcany - siedzę ponad godzinę, i kombinuję jak to rozwikłać.

 

Niech szlag weźmie tą firmę, ile to nerwów i stresu to nie da się opisać. Te łóżko to był kurewski błąd, trzeba było jechać do sklepu, zamówić i by przywieźli.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Stulejman Wspaniały napisał:

No ale pojawiły się dwa problemy. Stelaż jak widzicie, jest wypukły - ma być wypukły do góry czy do dołu? Nigdy łóżka nie składałem. Na instrukcji widać proste deseczki...

 

Do góry, tak ma być.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łuki do góry, jest OK, bo ma to kontrować "zapadanie".

Aczkolwiek żebrowanie jest na rzadko... Raczej nie najlepszy wpływ na materac to będzie miało. Widać że producent po taniości jedzie, bo to w zasadzie "niby-stelaż".

Żebrowanie powinno być gęstsze i mieć zabezpieczony "uślizg roboczy" tymi plastikami na końcach.

102614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Rnext said:

Aczkolwiek żebrowanie jest na rzadko... Raczej nie najlepszy wpływ na materac to będzie miało.

Kazde zebrowanie jest za rzadko.

Wplyw to bedzie mialo jak sie bedziesz bzykal.

Wszyscy sasiedzi beda dopingowac slyszac to skrzypienie.

 

Puscilbym tu pare wymiarow sklejki z ktorych samemu skreca sie dozywotnie lozko ale to zbyt proste.

Dwa boki, dwie dechy szczytowe, do tego pozioma powierzchnia w srodku.

Wiertarka, 40 srub i weekend pracy, zalezy jak kto jest obyty albo zdolny manualnie.

Koszt - z grubsza 500 pln, tylko materialy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.