Skocz do zawartości

Filmy, które poleciłbyś każdemu


rx1991

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jako zagożały kinomaniak, wpadłem na pomysł aby, przedstawić swoją małą listę filmów, które, pod różnymi względami dały mi do myślenia na temat życia i świata który nas otacza.

Tak więc oto moja lista top 5 filmów, które obejrzałem w ostatnim półroczu:

1) "Yes man" - "Jestem na tak"

2) "Intouchables" - "Nietykalni"

3) "Forrest Gump"

4) "Fight Club"

5) "Crazy, stupid love"

 

Czekam na wasze propozycje filmów, które nie są stratą czasu i polecacie oglądnąć w wonlym czasie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr Caligari

Otóż jako zagożały kinomaniak, wpadłem na pomysł aby, przedstawić swoją małą listę filmów, które, pod różnymi względami dały mi do myślenia na temat życia i świata który nas otacza.

Tak więc oto moja lista top 5 filmów, które obejrzałem w ostatnim półroczu:

1) "Yes man" - "Jestem na tak"

2) "Intouchables" - "Nietykalni"

3) "Forrest Gump"

4) "Fight Club"

5) "Crazy, stupid love"

 

Czekam na wasze propozycje filmów, które nie są stratą czasu i polecacie oglądnąć w wonlym czasie.

Jeżeli w ramach filmów mieszczą się również seriale, to gorąco polecam:

1) "House Of Cards",- jak zawsze rewelacyjny Kevin Spacey, dwa sezony serialu obejrzałem w jeden weekend. Po wybuchu afery podsłuchowej w Polsce i wycieku taśm, wzruszyłem tylko ramionami, bo tak się robi politykę,

2) "Masters of Sex" - serial opowiada o ginekologu i jego asystentce, którzy jako pierwsi na świecie zaczęli prowadzić w latach 50-tych w USA kliniczne badania nad ludzką seksualnością. Świetny scenariusz, wspaniale aktorstwo i przepiękna główna bohatarka,

 

Ponadto, oczywiście seria "Matrix", z naciskiem na pierwszą część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Fight Club

2.Big Lebowski - ten film jest dla mnie wyjątkowy. Idealne dawki humoru i smutku. Na scenach humorystycznych miałem szczery ubaw, a w smutnych momentach szczerze się wzruszałem. rzadko którym filmom udaje się uzyskać takie dobre połączenie.

3.Le Magnifique z Jean Paulem Belmondo - chciałbym przeczytać te sensacyjniaki autorstwa głównego bohatera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy mistrza Smarzowskiego: "Wesele", "Dom zły", "Róża", "Drogówka" jeszcze nie obejrzałem tylko "Pod mocnym aniołem".

"Dom zły" zmroził mnie do kości.

"Róża" to poza scenariuszem świetna gra aktorów.

"Wesele" - pokazuje współczesne polactwo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wspomnianych przez kolegów dorzuciłbym:

"Fakty i akty" - jak produkuje sie wojnę na potrzebę chwili

"Oni żyją" - obudź sie, przejrzyj na oczy

"Idiokracja" - niedaleka przyszłość ludzkości. Na początku filmu świetnie wytłumaczony sukces reprodukcyjny debili

"Wystarczy być" - jak kretyn został prezydentem USA. Pamiętam, że leciał w nocy w TVP, jak wałęsa został prezydentem. Taki amerykański Dyzma

 

Ostatnio oglądałem film, który mnie zaskoczył. Opisany jest jako komedia romantyczna i spodziewałem się kolejnego gniotu, a tu wielkie zaskoczenie. Obraz pokazuje jak ważna jest męska przyjaźń.

http://www.cda.pl/video/8951883/Stary-kocham-cie-online-2009-Lektor-PL

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.