Skocz do zawartości

Filmy, które poleciłbyś każdemu


rx1991

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kot Bob i ja / A Street Cat Named Bob, 2016 rok, na Filmweb ocena 7.5, na IMDb 7.3.

 

Ciekawy film oparty na faktach. James Bowen, uzależniony od narkotyków uliczny grajek, spotyka kota, który pomoże mu na wiele sposobów. Pełen opis tutaj.

 

Myślałem na początku, że to jakaś bajka i nudy, ale wysokie oceny + fakt, że ta historia wydarzyła się naprawdę - skłoniło mnie do obejrzenia i nie żałuję. Pewne refleksje człowiek na koniec miał. Jest też scena gdzie można mieć mokre oczy ;)

 

A z takich starszych to poleciłbym: WSZYSTKO ZA ŻYCIEI / nto the Wild z 2007 roku. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

The Black Phone 2021

https://www.filmweb.pl/film/Czarny+telefon-2021-869059

 

Bardzo wciągający i trzymający w napięciu thriller. Niby oklepany motyw porwania, ale role dzieciaków w tym filmie są świetne. Dodatkowo trochę wątków paranormalnych. 

No i mamy ciekawą przemianę głównego bohatera, który z chłopca staje się mężczyzną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wyspa skazańców (oryg. Kongen av Bastøy) – norweski film jest oparty na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce na wyspie Bastøy.

 

W Irlandii też były takie ośrodki i szkoły wychowujące dzieci . Teraz dopiero wychodzą na jaw przestępstwa jakie tam się odbywały przy udziale ojców w sukienkach.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 16.12.2022 o 20:05, MG-42 napisał:

Wyspa skazańców (oryg. Kongen av Bastøy)

O właśnie tydzień temu to obejrzałem będąc na urlopie, dosyć ciekawy klimat, zwłaszcza, że tak jak napisałeś - film oparty na faktach. W końcówce zabrakło mi wytłumaczenia co stało się z pracownikami tego ośrodka, często w podobnych filmach coś podobnego miało miejsce (mam na myśli czy zostali pociągnięci do odpowiedzialności, czy zmieniły się zasady). Tak czy siak ten dom po tych zamieszkach działał jeszcze przez 38 lat, aktualnie na tej wyspie jest więzienie. 

 

Z nowości oprócz Johna Wicka 4 (którego oceniłem na mocne 7), wczoraj wpadł w oko film Gra Fortuny z Jasonem Stathamem, na imdb z oceną 6.3 i zgadzam się z taką punktacją, coś na odmóżdżenie i relaks.

 

Z filmów trudniejszych, dających do myślenia i chwili refleksjii, to Rose z 2022 (imdb daje aż 7,7 ocenę, filmweb 6.8, ja 6), oraz Ocean czasu również z 2022 (imdb 7,7 ocenę, filmweb 6.8, ja ponownie 6). 

 

Na dniach przymierzam się do The Covenant (2023), (na imdb 7,6 a filmweb 6.9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.07.2014 o 10:44, rx1991 napisał(a):

Otóż jako zagożały kinomaniak, wpadłem na pomysł aby, przedstawić swoją małą listę filmów, które, pod różnymi względami dały mi do myślenia na temat życia i świata który nas otacza.

Polecam:

 

 

 

 

Edytowane przez Druid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z filmów które jeszcze nie były wymienione polecam:

”Choć goni nas czas” 2007

”Sekretne życie Waltera Mitty” 2013
Oba motywują do działania, mimo że to komedie.

 

Dobrze mi się też oglądało „Gang dzikich wieprzy” 2007 - komedia o motocyklistach.

 

A z innej beczki warto obejrzeć „Życie na naszej planecie” 2020.

O tym jak psuje się klimat i co zrobić aby to zmienić. Trochę dołujący, ale dobrze jest budować świadomość na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.