Skocz do zawartości

Filmy, które poleciłbyś każdemu


rx1991

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę tutaj sypać dosyć znanymi tytułami (które zapewne na forum już się pojawiały), więc:

 

 

Z oglądanych w przeciągu ostatnich dwóch lat (filmy, które moim zdaniem trzymają w napięciu):

 

 

- "Lęk pierwotny", 1996

 

- "Polowanie", 2012

 

- "Rzeka tajemnic", 2003

 

- "Miasto gniewu", 2004

 

- "Dwunastu gniewnych ludzi", 1957 - genialny film, naprawdę polecam każdemu, nie zniechęcajcie się czarno-białym obrazem

 

 

Z oglądanych dużo wcześniej (które też trzymają w napięciu):

 

 

- "Siedem", 1995

 

- "Prawo zemsty", 2009

 

- "Taśma", 2001

 

 

Z bardziej emocjonalnych:

 

 

- "K-PAX", 2001

 

- "Miasto aniołów", 1998

 

- "Przebudzenia", 1990

 

- "Siedem dusz", 2008

 

- "Equilibrium", 2002

 

 

Poza tym "Manna" (ale ten z roku 2006). Amatorski film, ale nieźle ryje czachę. Link do części pierwszej: https://www.youtube.com/watch?v=yklzwgUeF84

 

Z dokumentalnych oglądanych ostatnio - "Bodysong".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się w tym momencie wypisywać wszystkich moich ulubionych filmów, ale ostatnio oglądałem "500 Days of Summer" (chuj wie jak to się nazywa po polsku, znając naszych tłumaczy to pewnie "Czerń, Biel, Krew na Chodniku i Adrenalina Za Życie" - bardzo fajna komedia antyromantyczna/dramat. Oglądałem kiedyś w samolocie, ostatnio sobie do tego wróciłem po rozstaniu. Dobrze zagrane, miło się ogląda, nietypowe zabiegi chronologiczne i pasuje do tematyki forum.

Polecam, z kobiałką też można obejrzeć.

 

 

Edytowane przez Tamten Pan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2014 at 23:04, dzimi napisał:

Filmy mistrza Smarzowskiego: "Wesele", "Dom zły", "Róża", "Drogówka" jeszcze nie obejrzałem tylko "Pod mocnym aniołem".

"Dom zły" zmroził mnie do kości.

"Róża" to poza scenariuszem świetna gra aktorów.

"Wesele" - pokazuje współczesne polactwo.

"Pod mocnym......" też w stylu Smarzowskiego, mocny, zwala z kopyt. Świetna rola R. Więckiewicza. Brutalne studium alkoholizmu. Zawsze lubiłem takie realistyczne filmy jak Smarza, dawniej "Dekalogi", też dla mnie z wysokimi notowaniami. Wysoko oceniam filmy: "Ćma barowa" i "Zostawić Las Vegas" z N. Cage'm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mechaniczna pomarańcza"

 

"Ostatni sprawiedliwy"

 

"Sokół maltański"

 

"Wielki sen"

 

"Sahara" (1943 r.)

 

"Gran Torino"

 

"Pluton"

 

"Taksówkarz"

 

"Wywiad z wampirem"

 

"Joe Black"

 

"Odyseja kosmiczna 2001"

 

"Siedmiu samurajów"

 

"Tron we krwi"

 

"Millenium" - cała oryginalna trylogia,  nie to gówno z USA

 

"Hooligans"

 

"Metropolis" (1927 r.)

 

"Mulholland Drive"

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, red napisał:

"Metropolis" (1927 r.)

 

 

Nom, sceny z "Metropolis" wykorzystano w kultowym teledysku do piosenki "Radio Ga Ga" Queen...

 

 

"Miasto Boga" - już kolega napisał, doskonały film!

"Apocalypto" - jak wyżej

"Wesele" Smarzowskiego też już było ,ale polecam

"Efekt Motyla" - też już było, ale polecam :P

"Chłopaki z ferajny" - znany, ale zawsze oglądam go z wielką przyjemnością!

 

Edytowane przez RedBull1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej niż rok temu oglądałem pewien film. Horror. Chociaż... nie wiem, czy to jest horror. Na pewno nie klasyczny horror, który straszy. Chcę go polecić tylko ze względu na to, żeby mieć świadomość takich rzeczy. Można stracić wiarę w ludzkość. Wiem, że są gorsze filmy, ale nie chcę ich oglądać. Jeśli ktoś zdecyduje się oglądać, to uprzedzam, że ten film jest po prostu potrzaskany. Oglądałem go ok. 3:00-4:00 w nocy. Po filmie przez godzinę nie mogłem zasnąć.

 

 

Film nosi tytuł "Martyrs. Skazani na strach". Do obejrzenia m.in. na "cda". Jeśli ktoś się zdecyduje na oglądanie, to niech się potem podzieli "wrażeniami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze dalej niż północ" - bardzo fajna francuska komedia

"Incepcja"

"Idiokracja"

"Dzień Świra"

"Tato" - świetna rola Lindy

"Ojciec Chrzestny"

"Taxi", "Taxi 2" i "Taxi 3"

"Prestiż"

"Jestem Bogiem" (nie mylić z "Jesteś Bogiem", chodzi o "Limitless" z Bradleyem Cooperem)

"Matrix"

"Powrót do przyszłości"

"Testosteron"

"Pan życia i śmierci" - super gra Nicolasa Cage'a w roli handlarza bronią, Jared Leto też mnie rozwalił próbując wciągnąć działkę koki w kształcie rodzimej Ukrainy :D

"Piękny umysł"

"Hannibal. Po drugiej stronie maski" - jak dla mnie najlepszy ze wszystkich Hannibali, pomimo iż nie grał Hopkins, a Gaspard Ulliel, rewelacyjne stworzona postać młodego Hannibala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam trzeba obejrzeć przynajmniej dwa razy http://www.filmweb.pl/Donnie.Darko

 

I kolejny trudny w odbiorze ale rewelacyjny ( też po pierwszym razie nie wiadomo o co kaman)

http://www.filmweb.pl/film/Wynalazek-2004-108799

 

Poza tym:

http://www.filmweb.pl/Zrodlo

http://www.filmweb.pl/film/Teoria+wszystkiego-2013-663000

http://www.filmweb.pl/film/Mroczne+miasto-1998-4885

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
21 hours ago, red said:

John Wick - nowy film, w starym dobrym stylu amerykańskiego kina akcji przełomu lat 80 i 90.

 

[UWAGA! SPOILERY!]
Pomijając fakt, że koleś rozpierdala całą mafię, bo zabili mu pieska (prezent od żony!), to John Wick jest nawet ok.

Najlepszy motyw to hotel dla assassinów, w którym za obsługę płacili złotem. Czad!;)


Ode mnie to takie:

1 Automata - badzo nie doceniany film z Antonio Banderas'em
2 Ip Man
3 Boondock Saints
4 Mongol
5 Office space
6 Snatch

 


A tu film na miarę naszych czasów - lat 80, 90! :)

Kung Fury - czyta Tomasz Knapik
https://www.youtube.com/watch?v=6iXX25S2iP4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W swoim życiu obejrzałem bardzo dużo filmów, i niestety muszę powiedzieć, że już od kilku lat na ekranach kin świecą takie "odmóżdzacze". Dlatego moje polecenia będą filmami trochę starszymi(nie licząc 5.)

 

1. Pan życia i śmierci

2. Lista Schindlera]

3. Skazani na Shawshank 

4. Nietykalni

5.Marjanin/Interstellar/Grawitacja - Przyjemne, na piątkowy samotny wieczór :D

Edytowane przez Gekoneks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek został odświeżony, więc znowu dam coś od siebie. Widziałem kilka filmów polecanych przez chłopaków wyżej (z listy tych, których nie widziałem), więc:

 

 

- "Niewierna" - polecam również, daje do myślenia.

 

- "Mulholland Drive" - film trudny do zrozumienia. Przez pierwszą godzinę z groszami myślałem, że będzie to coś w rodzaju "Pulp Fiction". W komentarzach na "filmweb.pl" jest interpretacja, gdyby kogoś to interesowało (czy prawidłowa, to już nie mnie oceniać).

 

- "Efekt motyla" - ten film na pewno obejrzę jeszcze raz.

 

 

Poza tym, z polecanych przeze mnie:

 

 

- "Oczy szeroko zamknięte" - o tym, kto rządzi za kulisami i jak bawią się elity tego świata

 

- "American Beauty"

 

- "Kontakt"

 

- "Wyspa"

 

- "Ścigany"

 

- "Więzień nienawiści"

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.