Skocz do zawartości

Filmy, które poleciłbyś każdemu


rx1991

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Przypomniał mi się film, który pokazuje gdzie jest miejsce samic w szeregu i nie należy o tym zapominać.

Film z 1981, dialogów to tam za dużo nie ma, ale akcja wciąga. Jest w jakości 720p na cda.pl

Patrząc po awatarach, to nasi moderatorzy odegrali główne role w tym filmie.

 

Walka o ogień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w kinie na ''Batman vs Superman'' w 3D. Monumentalny, epicki, super!

Ogólnie wielka radość, że ostatnimi laty na ekrany kin trafiło wiele filmów o tematyce komiksowej, odżyły pradawne wspomnienia.

Opłaca się oglądać w kinie, po pierwsze szacunek dla Twórców, po drugie super efekty na dużym ekranie, no i 3D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 28 marca 2016 at 14:44, BigDaddy napisał:

Ja mam trzy, które dały mi najwięcej do myślenia:

 

1. 2001 Odyseja Kosmiczna

2. Forest Gump

3. Full Metal Jacket

 

Każdy na pewno widział, ale do nich można wracać co kilka lat i odkrywać na nowo.

Dwa z tych filmów to obrazy Stanleya Kubricka (1 i 3), który jest rewelacyjnym reżyserem. Polecam Ci jego dzieła np. "Barry Lyndon" " Mechaniczna Pomarańcza", "Oczy szeroko zamknięte", no i "Lśnienie". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tadzik napisał:

Być może już było ...

Wiele lat temu w telewizji leciał serial "Po tamtej stronie" , z tego co pamiętam puszczali to po północy i ciężko było potem zasnąć :) Można sobie obejrzeć na cda.pl np.  http://www.cda.pl/video/57276872

 

Tak to świetna seria, dająca do myślenia. Jest kilka naprawdę niezapomnianych odcinków, po których człowiek siedzi wmurowany w fotel przez dłuższą chwilę. Ja poleciłbym nieco inny film, ale też dający do myślenia. Niskobudżetowa produkcja, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie pt: "Człowiek z ziemi". Co byście powiedzieli, gdyby ktoś z waszych znajomych nagle zakomunikował wam, że żyje już czternaście tysięcy lat?  Polecam naprawdę warto!

 

http://zalukaj.com/zalukaj-film/5779/czlowiek_z_ziemi_the_man_from_earth_2007_.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2016 at 22:16, TPakal1 napisał:

Dwa z tych filmów to obrazy Stanleya Kubricka (1 i 3), który jest rewelacyjnym reżyserem. Polecam Ci jego dzieła np. "Barry Lyndon" " Mechaniczna Pomarańcza", "Oczy szeroko zamknięte", no i "Lśnienie". 

Znam, znam. Jestem fanem Kubricka. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam z seriali: 

-"Mr.Robot" Hakerzy + zaburzenia psychiczne 

-"Utopia" -Klimaty typu "kto rządzi rządzącymi"(choć polityka gra tu 2gorzędną rolę),

z bezwzględnymi zabójcami psycholami na pierwszym planie. 

z filmów:

-"Fear and Loathing in Las Vegas"  

-"Barton Fink" 

-"Fargo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam serial: Miasteczko Wayward Pines, jestem po 3 pierwszych odcinkach i serial wciąga.

 

Zarys fabuły:

 

Agent Secret Service poszukuje dwójki zaginionych agentów, swojego przyjaciela i swojej byłej kochanki. Mamy rok 2014.

 

Jedzie do miasteczka gdzie ostatnio ich widziano, ma wypadek i ląduje w szpitalu, giną jego dokumenty, pieniądze, wszystkie rzeczy osobiste.

 

Odnajduje zwłoki swojego przyjaciela oraz swoją kochankę, która okazuje się żyje w tym miasteczku od 8 lat i ma męża i domek z ogródkiem (a zaginęła 5 tygodni wcześniej :P ).

 

Całe miasteczko jest otoczone licznymi "zabezpieczeniami" aby nikt się nie wydostał, a zatrzymało się w rozwoju (asortyment w sklepach, usługi) w okresie prezydentury Clintona.  Nie ma możliwości nawiązania kontaktu ze światem zewnętrznym. Do miasta każdy może wjechać, ale kto się zatrzyma zostaje tam na zawsze, dostaje nowe życie i stosuje się do zasad lub kończy marnie.

 

Główny bohater, spotyka kobietę, która siedzi w miasteczku od roku (przynajmniej tak jej się zdaje) a przyjechała do niego w 1999. 

 

Generalnie nikt nie może się wydostać, mieszkańcy dostają nowe życie, przestrzegają swoistego kodeksu, zasady typu nie mów o poprzednim życiu, pilnuj żeby nikt nie opuścił miasta, zawsze odbieraj telefon  i kilka innych :P 

 

Jeśli ktoś łamie najważniejszą zasadę (próbuje wydostać się z miasta), psychotyczny szeryf wykonuje jego publiczną egzekucję przez poderżnięcie gardła, w centrum miasta i w obecności wszystkich mieszkańców.

 

Całość z rządowym spiskiem i zdradą partnera w tle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.