Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

@Wielokropek W socjonice duale ( czyli pary, które mogą tworzyć najlepszy związek pod względem komunikacji, między nimi mało kiedy dochodzi do konfliktów wywołanych złym przetworzeniem informacji) to tylko ekstrawertyk+introwertyk. 

Niech Cię nie myli też fakt. że ekstrawertyk zawsze jest super pełen energii i w centrum uwagi, bo to już też jest kwestia indywidualna. Ja jestem esktrawertykiem a np w pracy będę się zachowywać raczej jak introwertyk. 

Mój facet też jest ekstrawertykiem w teorii, a w praktyce jest zdecydowanie spokojniejszy i bardziej stonowany ode mnie. 

No a jak faktycznie nie trawisz ESTjów w swoim otoczeniu to zawsze spróbuj stworzyć relację z aktywatorem: ISTp :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hippie napisał:

@Wielokropek W socjonice duale ( czyli pary, które mogą tworzyć najlepszy związek pod względem komunikacji, między nimi mało kiedy dochodzi do konfliktów wywołanych złym przetworzeniem informacji) to tylko ekstrawertyk+introwertyk. 

Niech Cię nie myli też fakt. że ekstrawertyk zawsze jest super pełen energii i w centrum uwagi, bo to już też jest kwestia indywidualna. Ja jestem esktrawertykiem a np w pracy będę się zachowywać raczej jak introwertyk. 

Mój facet też jest ekstrawertykiem w teorii, a w praktyce jest zdecydowanie spokojniejszy i bardziej stonowany ode mnie. 

No a jak faktycznie nie trawisz ESTjów w swoim otoczeniu to zawsze spróbuj stworzyć relację z aktywatorem: ISTp :P 

 

IsTP to chętnie sama bym była :D

Strasznie pozytywnie, zakręcony typ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wielokropek napisał:

IsTP to chętnie sama bym była :D

Strasznie pozytywnie, zakręcony typ.

Mało znam... albo też mało zidentyfikowałam. 

Jednym z nich jest mój brat schizofrenik. 

Generalnie ISTp wydają się być jednym z najbardziej praktycznych typów socjonicznych. ( zaraz obok ESTj no i ENTp, które zwykle mają talent do tworzenia czegoś oryginalnego i są dobrymi rzemeślnikami)

 

Tak przeglądając sieć w poszukiwaniu czegoś jeszcze o socjonice natknęłam się na to:

http://xaxeloled.ct8.pl/wiki/index.php?title=Socjonika tutaj są bardzo dobre opisy, myślę, że pomogą w wdrożeniu się w temat jak kogoś interesuje. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENTJ-A "Dowódca"

Dowódcy to naturalni liderzy(być może). Ludzie o tym typie osobowości stanowią ucieleśnienie charyzmy i pewności siebie(tak), promienieją autorytetem w sposób przyciągający tłumy we wspólnym celu. W przeciwieństwie jednak do swojego bardziej wrażliwego odpowiednika – Protagonisty, Dowódców charakteryzuje bezwzględny racjonalizm, który steruje ich energią, determinacją i bystrym umysłem w osiąganiu celów, które przed sobą stawiają. Być może to lepiej, że stanowią tylko 3% populacji, gdyż mogliby przytłoczyć sobą bardziej nieśmiałe i wrażliwsze typy osobowości, czyli większość społeczeństwa na świecie, jednak to właśnie im zawdzięczamy istnienie wielu przedsiębiorstw i instytucji, które wydają się nam czymś oczywistym.

Szczęście tkwi w radości osiągnięć

Tym, co Dowódcy uwielbiają, są porządne wyzwania, duże i małe, mocno wierzą też, że jeśli dysponują wystarczającą ilością czasu i zasobów, mogą osiągnąć każdy cel(sprawdza się w 95% przypadków). Cecha ta czyni ich światłymi przedsiębiorcami o umiejętności strategicznego myślenia oraz snucia dalekosiężnych planów, podczas wykonywania małych kroków w realizacji tych planów z determinacją i precyzją, które decydują o ich sile jako przywódców. Ta determinacja staje się nieraz samospełniającą się przepowiednią, ponieważ Dowódcy urzeczywistniają swoje cele dzięki samej sile woli, w sytuacjach, które zniechęciłyby innych do dalszych działań, a ich umiejętności społeczne sprawiają, że przeciągają wszystkich na swoją stronę(bywa z tym różnie, mnie nie warto poznawać), osiągając w ten sposób spektakularne rezultaty.

 

W negocjacjach, czy to w pracy, czy przy kupnie samochodu, Dowódcy dominują, są nieustępliwi i nieugięci. Nie dlatego, aby byli z natury zimni czy bezwzględni(może ja nie jestem zły z przeszłości, może  jestem zły z natury) – chodzi raczej o to, że szczerze lubią wyzwania(tak, lubię rywalizację), bitwy na spryt i cięte riposty, a jeśli druga strona nie może za nimi nadążyć, Dowódcy nie znajdują powodów, aby cofnąć się przed ostatecznym zwycięstwem, które przynosi im największą satysfakcję.

Podstawowa myśl osób o tym typie osobowości to na przykład “Nieważne, czy nazwiesz mnie niewrażliwym s*******m, liczy się tylko to, abym był wydajnym s*******m”(muszę sobie to gdzieś zapisać).

Dowódcy najbardziej szanują osoby dorównujące im intelektualnie, zdolne do równie precyzyjnego i wydajnego działania. Dowódcy posiadają szczególną zdolność do dostrzegania talentów u innych, co pomaga nie tylko w budowaniu zespołu (ponieważ nikt – nieważne jak genialny – nie może wszystkiego dokonywać sam), ale również zapobiega okazywaniu zbytniej arogancji i zarozumiałości. Jednakże zbyt łatwo zdarza im się naśmiewać z błędów innych ludzi, przy czym okazują kompletny brak wrażliwości i nieraz wpadają w tarapaty(bo ludzie wolą wsparcie na poziomie emocjonalnym, niż rozwiązania swoich problemów).

Kultywowanie sztuki relacji międzyludzkich

Wyrażanie swoich uczuć nie jest mocną stroną żadnego z typów analitycznych, lecz z uwagi na ich towarzyską naturę zdystansowanie się do swoich emocji jest w przypadku Dowódców szczególnie widoczne i bezpośrednio odczuwane przez duże grono ludzi. Zwłaszcza w pracy Dowódcy po prostu nie liczą się z wrażliwością osób, które postrzegają jako mało wydajne, niekompetentne czy leniwe(prawda). Ludzie o osobowości Dowódcy okazywanie emocji uważają za przejaw słabości, a tego rodzaju nastawienie łatwo przysparza im wrogów, dlatego nie powinni zapominać, że są całkowicie uzależnieni od dobrze funkcjonującego zespołu, nie tylko w celu osiągnięcia zamierzonych planów, lecz także aby utrzymać własną wiarygodność i reputację, a – co ciekawe – Dowódcy są bardzo czuli na tym punkcie(wystarczy żeby ktoś nie przypisywał sobie, naszych zasług).

Są prawdziwymi wulkanami energii i kultywują nieco przerysowany wizerunek samych siebie, choć często wiele jest w nim prawdy(Jeśli wierzysz że ci się uda, w większości wypadków rzeczywiście ci się uda). Ludzie o tym typie osobowości muszą jednak pamiętać, że ich pozycja wynika nie tylko z ich własnych dokonań, lecz także z pracy wspierającego ich zespołu(meh), dlatego ważne jest, aby należycie uwzględniali wkład, talenty i potrzeby, zwłaszcza emocjonalne, członków swojej sieci wsparcia. Nawet jeśli to oznacza częściowo udawanie, gdy tylko zdołają połączyć zdrowe podejście emocjonalne ze swoimi licznymi mocnymi stronami, zostaną wynagrodzeni głębokimi, satysfakcjonującymi relacjami oraz tyloma sukcesami, ile będą w stanie unieść.

 

Zawsze myślałem osobie jako o  ESTP-A/T "Przedsiębiorcy". Ciekawe na ile ten test jest rzetelny.

Edytowane przez Dakota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Wielokropek said:

@Słowianin

Moja współlokatorka to INTJ. Też twierdzi, że łechce to jej ego :D

Ta pewność siebie, zahaczająca o próżność jest rozwalająca.

Jako INFJ jednak kocham ją tak czy siak :) 

Dwóch architektów to chyba najgorsze co może być. Wojna totalna która nie bierze jeńców.

Sam często ze sobą walczę ponieważ każdy kto ośmieli się mieć inne zdanie niż ja, traci w moich oczach i zaczynam nim pogardzać. Przez to miałem wiele problemów w pracy - szczególnie w IT gdzie współpraca to podstawa.

W sumie Ci współczuje z architektami Baaaaardzo ciężko wytrzymać ;]]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ramzes napisał:

@Hippie Masz jakieś info nt. pośrednik (infp) 5w9 ??

Jeśli chodzi o MBTI to jedynie to co jest na tej stronie z tym testem. Generalnie o MBTI jest mało stron. Noi chyba, że po angielsku: np ta https://www.truity.com/personality-type/INFP

Socjonika - też teraz bardzo ciężko bo już nie istnieje jedna z większych stron o niej w języku polskim. jest za to po angielsku: https://www.sociotype.com/socionics/types/IEI-INFp/ no i ewentualnie troche na tym forum: https://enneagram.pl/forum/viewforum.php?f=20&sid=f5ffdd8fd085838ed0c7781d685dee82 by móc ogarnąć podstawy. https://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=826&hilit=infp . Jeśli nie pasuje to sprawdź na tej samej stronie opis INFj 

edit: tutaj jest opis socjonicznego typu który może pasować do Ciebie jeśli w MBTI czy wyszło tak ( choć to też nie reguła) 

enneagram: nie ma takiego typu jak 5w9 - ponieważ "w" to wing czyli skrzydło i tyczy się jedynie sąsiadujących typów. w przypadku 5 to będzie 4 albo 6 więc możesz być albo 5w4 albo 5w6.

 

Cytat

 

Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.

Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Słynne Piątki ze skrzydłem cztery: Agatha Christie, Albert Einstein, George Lucas, David Lynch, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Stephen King, Freidrich Nietzsche.


 

Piątka ze skrzydłem sześć: 5w6 - "Rozwiązywacz problemów"

Skrzydło sześć daje piątce umiejętność skupienia się na detalach i technicznej wiedzy, oraz daje umiejętność do sekwencyjnego myślenia na temat biegu wydarzeń. Piątka z tym skrzydłem ma dar wyciągania znaczących wniosków z niewielkiej ilości faktów. Zwłaszcza intelektualna piątka, która jest znacznie bardziej analityczna niż piątka ze skrzydłem 4. Może być też lojalna wobec przyjaciół, oferując im silne wsparcie. Uprzejma, jest cierpliwym nauczycielem, ekspertem w danej dziedzinie. Może mieć poczucie misji i ciężko pracować. Czasem ujawnia się u niej aura nadwrażliwego kujona i jest niezdarna w komunikowaniu się z innymi. Gdy jest w pozycji obronnej, może być onieśmielona oczekiwaniami innych. Może bardziej lubić niektóre osoby, ale też bardziej niektórych unikać. Szczególnie uczulona na okazywanie wdzięczności innym. Może mieć problem z wypowiedzeniem "Dziękuję". Boi się rozpoczynania działania, za to rozwija "uzależnienie" od informacji. Zadaje mnóstwo pytań, ale zwleka z podjęciem "zbyt" pochopnej decyzji. Gdy 5w6 jest w stresie, staje się podejrzliwa co do motywów działania innych ludzi, ale również ślepo za niektórymi podąża. Może przez długi czas nie zmieniać uczuć, utrzymując je na stałym poziomie. Może być zimna, ironiczna i odizolowana od innych.

Skrzydło 6 może być fobiczne lub antyfobiczne. Antyfobiczne skrzydło daje piątce, odwagę i umiejętność przeciwstawiania się autorytetom. Przyparta do muru potrafi zadrwić z autorytetu lub w złości odpowiedzieć by się odczepił. Ma tendencję do eksperymentowania by znaleźć jakie są granice zachowania. Phobiczne skrzydło powoduje, że piątka staje się mniej ufna wobec innych i doszukuje się ich prawdziwych intencji.

Słynne Piątki ze skrzydłem sześć: Sigmund Freud, Bill Gates, Alfred Hitchcock, Isaac Asimov, Sam Neil.

 

 

Jeszcze przydatne info do typowania się w enneagramie znajdziesz tutaj: https://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=732 i tutaj https://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=8030 . A tutaj coś co może pomóc w samorealizacji i wskakiwaniu na wyższe poziomy : https://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=3909

Jeśli te opisy do Ciebie nie pasują rozważ inny typ. Polecam zapoznać się z całym tym forum o enneagramie - to istna skarbnica wiedzy i pomoże się dokładniej wytypować. 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Orybazy napisał:

Nie rozumiem czemu w tych testach nie ma kategorii negatywnych typu "frajer", "popychadło", "autodestrukcyjny"?

Bo to brzmi bardzo subiektywnie i negatywnie. ;)  A powinno raczej neutralnie. ;) Te testy mają pomóc w zrozumieniu siebie a nie temu, by poczuć się lepiej/gorzej. ;) 

Autodestrukcyjny... to można wyczytać w niektórych opisach enneagramowych. np w odniesieniu do bardzo niskich poziomów zdrowia danych typów. ;)   

MBTI raczej jest typologią, która skupia się na pozytywach co wg mnie nie jest do końca dobre. W socjonice za to jest zachowany balans i są zawarte zarówno pozytywy i negatywy danych typów. W enneagramie to samo i co wg mnie jest dobre - kategoryzuje to wg " poziomów zdrowia" i jest to wspólne dla każdego typu. im wyższy poziom, tym bardziej pozytywny obviously. ;) 

Miałam gdzieś na dysku zapisane bardzo dobre, wyczerpujące opisy socjoniczne. Jak znajdę wenę i czas na to, to znajdę. Mam tylko nadzieję, że nie przepadły...

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Orybazy napisał:

Nie rozumiem czemu w tych testach nie ma kategorii negatywnych typu "frajer", "popychadło", "autodestrukcyjny"?

Większość tego typu "testów osobowości", podobnie jak wszelkie pseudo- testy z kobiecych szmatławców typu Cosmo (odpowiedz na 17 pytań i sprawdź czy on będzie dobry w łóżku!) , wszelkie horoskopy i inne wygibasy - wszystko to bazuje na tzw. truizmach. Jest to zdanie/ fraza, po której to przeczytaniu i w połączeniu z "wysoce spersonalizowanym" wyniku testu czytelnik uzna się za "wyjątkowego". Ale równie dobrze mógłbyś wkleić jakikolwiek inny opis jakiegokolwiek innego typu osobowości, a czytelnik dalej łyknie i przyklepie jako "swój własny" opis/ wynik. Tak więc odrobina dystansu nie zawadzi ;)

 

 

Mnie wyszedł Wykonawca - ESTJ-A

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spartan Proszę Cię. co jak co ale nie porównuj horoskopów, damskich szmatławców do tych testów psychologicznych. bo to zupełnie co innego. Nie ukrywam, że w sieci jest pełno testów i część z nich faktycznie nie wnosi nic konkretnego. Ale te o których tutaj piszemy są raczej lepiej opracowane. 

Z horoskopów i szmatławców nie dowiesz się o różnicach w myśleniu, postrzeganiu innych, nie dowiesz się jak działa podświadomość etc. Takie rzeczy bardzo pomagają w zrozumieniu siebie, co nami kieruje w większym i mniejszym stopniu. Opisy danych typów trzeba czytać ze zrozumieniem i nie kierować się czymś typu " oho, to brzmi fajnie, to na pewno ja!" albo wyszukiwać cech, które się ceni i lubi a nie koniecznie się je ma. Trzeba do tego typu podchodzić na trzeźwo i ostrożnie jeśli chce się mieć z tego dobry pożytek. 

Ok, dalej jest to uznane za psudonaukę ( choć można znaleźć trochę książek na ten temat) ale myślę, że można wnieść z tego coś ciekawego do swojego życia i może mieć to dobre zastosowanie w relacjach międzyludzkich. Jak się ogarnia te systemy, to fajnie to wtedy obserwuje sie w otoczeniu. No ale nie każdego musi to też interesować. Ja siedzę w tym już dobre parę lat i mi bardzo pomogło w wielu kwestiach. 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Patton napisał:

U mnie raz wychodzi rzecznik, a innym razem architekt. Więc może ktoś coś z tego rozumie?

Czytając opis, który bardziej do Ciebie pasuje w Twoim odczuciu? 

INFJ albo INTJ. Wahasz się więc między etyką a logiką. Zastanów się czy podejmujesz decyzje kierując sie emocjami czy raczej na surowo, logicznie. Czy kierujesz się w zyciu bardziej moralnością czy skupiasz się raczej na logicznej spójności we wszystkim co robisz.

porównaj te opisy ze sobą na początek:

https://www.16personalities.com/pl/osobowosc-intj i https://www.16personalities.com/pl/osobowosc-infj

 

  • Funkcja logiki skupia się na faktach w podejmowaniu decyzji. Osoby z tą funkcją chcą zachować spójność i logikę; nie chcą ulec emocjom (które notabene posiadają, lecz nie opierają na nich swoich decyzji).
  • Funkcja etyki skupia się na tym, jak decyzja wpłynie na życie innych ludzi. Osoby z tą funkcją chcą zachować równowagę i podejmować decyzje w zgodzie z własnymi poglądami osobistymi i społecznymi.
  • źródło : https://mruczek.wiki.gd/wiki/MBTI
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wówczas tamten test, gdy @Selqet utworzyła wątek i powtórzyłem obecnie po dwóch latach. 

Wyszło zdaje się to samo: ENTP-A, bo pamiętam Twaina. Czyli stan się nie poprawił ;)

01392842509c3.png

 

Parę wycinków z interpretacji opisowej:

Cytat

U Dyskutantów występuje pewne osobliwe zestawienie cech: są oni bezkompromisowo uczciwi, niezmordowanie jednak potrafią dowodzić racji czegoś, w co w istocie nie wierzą, przyjmując perspektywę kogoś innego, aby bronić prawdy z innego punktu widzenia.

Brzmi nieco paradoksalnie, ale serio, jakkolwiek to brzmi, dla mnie osobiście ma to sens. Takie połączenie elementów rozrywkowego i poznawczego. Czy może być coś fajniejszego? Gdyby nie ciekawość wszystkiego, chęć wypatroszenia i wyfiletowania każdego tematu czy zjawiska, dostępny potencjał zmian na wyciągnięcie ręki, sprawdzenie jak to jest samemu i w tłumie, w niebie i w piekle, chyba bym się zabił. Trochę przez te asertywności i szczerości dziwnie bywa się odbieranym, ale jest z tego więcej zabawy niż boleści. I znakomicie znieczula na presję otoczenia. 

Cytat

Ludzie o osobowości Dyskutanta uwielbiają burze mózgów i wielkie idee, za wszelką cenę unikają jednak rutynowych zadań. 

Haha, no cóż - i w dupę nóż. Rutyna to dla mnie życie jednym życiem. Wręcz pół-życiem. Niektórzy w powtarzalności odnajdują "zen", harmonię, kontrolę, poczucie panowania nad sytuacją i spokój. Niepokój każe przeczuwać, że jest, że może być inaczej. Trzeba to sprawdzić zamiast chodzić wciąż tą samą ulicą do tej samej pracy robić to samo co dnia. Siku, kupa jeść i spać. A poprzewracać to wszystko i układać po swojemu!

Cytat

Dyskutanci stanowią zaledwie około trzy procent społeczeństwa.

No może. Poznałem tylko jedną, osobę o takim typie jak do tej pory. Partnerka kumpla. Jak się włączy "filtr społeczny" można ją odbierać jako "uroczo szurniętą". A ona jest po prostu błyskotliwym dyskutantem. Czasami jak z nią gadałem przekomarzając się, to się uśmiechałem do myśli - "tak tak, wiem co teraz robisz i sama wiesz, że ja wiem że ty wiesz".

Cytat

Sytuację jeszcze bardziej komplikuje ich nieustępliwa uczciwość, gdyż ludzie o tym typie osobowości nie przebierają w słowach, ani nie przejmują się zbytnio tym, że mogą uchodzić za mało wrażliwych lub niezbyt współczujących.

Nie dalej jak kilkadziesiąt godzin temu usłyszałem, że sprawiam nieprawdziwe wrażenie szorstkiego dla kogoś, kto mnie nie zna. Do etykietki cynika już na tyle przywykłem, że prawie jej nie zauważam. Mało mnie obchodzi opinia otoczenia, zwykle jest powierzchowna, dopasowana pod pasujący komuś na szybko konsumpcyjno-towarzyski, płytki schemat. Obchodzi mnie to, żeby znali mnie ludzie, którzy są mi bliscy i którym dam się poznać. Reszta niech się wali ze swoimi opiniami. Mogą je trzymać gdzie chcą, choćby we własnych dupach. Mogą je nawet wypierdywać w takt muzyki. 

Cytat

Dyskutanci są często szanowani za swoją wizję, pewność siebie, wiedzę i przenikliwe poczucie humoru, nieraz jednak trudno jest im wykorzystać te zalety jako podstawę głębszych przyjaźni i związków uczuciowych.

A bo to potrzeba tego w liczbach mnogich? Niby delikatny pstryczek w osobowość, ale to niesamowita zaleta! Lepsza uncja złota niż wagon żwiru. 

 

No, będzie tego tak na szybko. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Już po samych Twoich wypowiedziach na forum miałam przypuszczenia, że możesz być tym typem.  Sprawiasz wrażenie osoby o otwartym umyśle, lubisz próbować nowych rzeczy ( kulinarnych, też chwaliłeś się majsterkowaniem) No i generalnie sam styl wypowiedzi taki bardzo ENTP-owy w moim odczuciu. ;) 

 

Jest tak, że jednych łatwiej rozszyfrować, drugich mniej. Nie do końca ogarniam jeszcze dlaczego tak jest. 

@Patton To inaczej... czy jesteś w stanie zauważyć na co kładziesz większy nacisk? Spróbuj też zbadać to od strony socjoniki ( jest wg mnie dokładniejsza) Linki do niej wklejałam wcześniej ( część z nich już niestety nie działa bo strony te nie istnieją, a szkoda, bo były fajnie, dokładnie opracowane.) 

Udało mi się znaleźć to co szukałam juhuu, wiec może będzie to teraz jaśniejsze dla większości tutaj :):

http://e-kronika.pl/socjonika/elementy-informacyjne/fi/ 

http://e-kronika.pl/socjonika/elementy-informacyjne/ti/

Porównaj najpierw te opisy:

 Fi jako funkcja bazowa – pierwsza – ESI (ISFj) i EII (INFj)

 Fi jako funkcja roli – LII (INTj) i LSI (ISTj)

 

I tak samo dla Ti w obu przypadkach ( tyle, że będzie odwrotnie. )

Możesz jeszcze porównać pozostałe elementy elementy czyli Ne, Ni, Se, Si Te i Fe  skupiając się na obu typach czyli INFj i INTj tylko. Choć "Ne" obydwa typy mają w funkcji kreatywnej, więc to Ci za wiele nie pomoże. Ta cecha jest wspólna dla obu.

Nie wklejam całego tekstu. Wszystko jest w linku. Jak najedziesz na zakładkę : socjonika na tej stronie, to ukażą się wszystkie elementy informacyjne. Na ich podstawie myślę, można łatwiej się wytypować, bo jest to dość wnikliwe ( przynajmniej z mojego punktu widzenia)

 

Poniżej podaję  objaśnienie na szybko co to są funkcje i jak należy je rozumieć:

Funkcje

Każdy element spełnia pewną funkcję (rolę) w procesie przemiany informacji, odmienną w przypadku każdego socjotypu. Takich funkcji jest 8 i wyróżnione są kolejno:

  1. Funkcja programowa – najsilniejsza z funkcji. Jest to pryzmat przez który patrzy się na rzeczywistość. Przez funkcję programową odbierane są informacje z otoczenia.
  2. Funkcja kreatywna – przetwarza, uzupełnia i wzbogaca informacje z funkcji programowej.
  3. Funkcja roli – stanowi dobre narzędzie w kontaktach międzyludzkich, ale na krótki czas. Rozwijana jest do tego stopnia, by w uproszczony sposób, na miarę potrzeb, wykonywać swoje zadania.
  4. Funkcja czuła, PoLR (ang.: Point or Place of Least Resistance) – najsłabsza z funkcji. Informacje przez nią przetworzone są niepewne. Uwagi dotyczące tej funkcji są odbierane jako drażniące.
  5. Funkcja sugestywna – przez funkcję sugestywną informacje są podświadomie wyszukiwane i odbierane z otoczenia, a jeśli to niemożliwe, jest to negatywnie odczuwane.
  6. Funkcja aktywacyjna – informacje odbierane przy pomocy tej funkcji bywają niezrozumiałe, ale są uważane za interesujące.
  7. Funkcja ignorująca – odruchowo operuje informacjami z funkcji programowej i je uzupełnia.
  8. Funkcja demonstracyjna – odruchowo operuje informacjami z funkcji kreatywnej i uzupełnia je o odniesienia w swojej dziedzinie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjonika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hippie napisał:

Już po samych Twoich wypowiedziach na forum miałam przypuszczenia, że możesz być tym typem

Zacząłem się Ciebie bać (ale nie tak na serio) :)

Ale tymczasem nasz @Quo Vadis? został nawet przez cyber-mariana osobowości też zgodnie z przypuszczeniami zaszeregowany ;) 

Polubcie chłopaka, bo warto.

 

p.s @Quo Vadis?, tantiemy za promo na to samo konto co zwykle ;)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.