Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

@Rnext Wybadaj te które napisałam Ci powyżej. Osobiście obstawiam bardziej 7w8  albo 3w2- to jest najczęstsza kombinacja. 

Warto też się zastanowić, jakie trio do Ciebie pasuje: 

- instynkt gniew - typy 8, 1 i 9

- intelekt, strach - typy 5, 6 i 7

- emocje, głód uznania - typy  2, 3 i 4

 

Później jeszcze dochodzi inna kwestia, jakie instynkty:

Cytat

Warianty instynktu są dodatkową, niezależną od koncepcji enneagramu kategorią pozwalającą opisać enneatypy z jeszcze większą precyzją.

Test na warianty -> http://similarminds.com/variant.html

Według teorii instynktów każdy z nas aby przetrwać stosuje trzy rodzaje instynktów:

- seksualny - /sx/ - sexual
- społeczny - /so/ - social
- samozachowawczy - /sp/ - Self-Preservant

korzystając z nich w wiekszosci przypadkow nierównomiernie, tj. posługując się zwykle:

- instynktem podstawowym - wybieranym najczęściej, najmocniej wpływającym na nasze zachowania, będącym naszą najsilniejszą i jednocześnie najsłabszą stroną oraz
- instynktem wspierającym, wtórnym, równoważącym działanie instynku podstawowego

Instynkt trzeci jest instynktem blokowanym, ewentualnie wykorzystywanym w niewielki sposób

Instynkt seksualny - wbrew swojej niezbyt fortunnie brzmiącej w języku polskim nazwie - nie oznacza poziomu naszego libido, tylko rodzaj nawiązywanych przez nas relacji typu personalnego - 1:1, szczególne wyczulenie na drugiego człowieka. Ludzie /sx/ do funkcjonowania potrzebują nawiązywania silnych związków emocjonalnych.
Sx po wejsciu do pomieszczenia, w ktorym znajduja się nieznane mu osoby w pierwszej kolejności szuka kogoś, z kim mógłby się zaprzyjaźnić.

Instynkt społeczny - relacje nawiązywane z grupą typu społecznego - 1:2, wyczulenie na odbiór społeczny. Ludzie /so/ do funkcjonowania potrzebują społecznej aprobaty.
So po wejściu do pomieszczenia, w którym znajdują się nieznane mu osoby w pierwszej kolejności stara się ustalić panującą w grupie hierarchię, żeby znaleźć w niej miejsce dla siebie.

Instynkt samozachowawczy - relacje typu - 1:0, dbałość o bezpieczeństwo własne, ochrona osobistych dóbr i interesów. Ludzie /sp/ do funkcjonowania potrzebują atmosfery dobrostanu.
Sp po wejściu do pomieszczenia, w którym znajdują się nieznane mu osoby w pierwszej kolejności starają się znaleźć dla siebie wygodne krzesło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wielokropek napisał:

@Hippie kiedyś był ten- moim zdaniem- naprawdę niezły test był na enneagram.pl , ale nie wiedzieć czemu nie jest już dostępny :( 

Był dobry, to fakt ale też nie do końca dokładny.

To on sprawił, że miałam dylemat między 7 a 6 :P . Moderacja go próbuje " ulepszyć". Już im to zajmuje parę miesięcy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hippie napisał:

Wybadaj te które napisałam Ci powyżej. Osobiście obstawiam bardziej 7w8  albo 3w2- to jest najczęstsza kombinacja. 

No więc zastosowałem odwrotne podejście, co zdaje się zaproponowałaś mimochodem, czyli zacząłem od przeczytania opisów - 7w8 trafia prawie w punkt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext No widzisz. :) Testy mają taką słabość, że wystarczy że zaznaczy się coś inaczej i już kompletnie zmienia typ bo dana odpowiedź była pod konkretny typ, co w rzeczywistości nie zawsze musi oznaczać, że jednak jesteś tym typem. :P 

W enneagramie trzeba skupić się przede wszystkim na tym, jakie się ma motywacje i lęki. Można to wyczytać w opisach i nic tylko porównywać jak jest rzeczywiście. ;) 

Kolejny krok by dobrze się wytypować to określenie instynktów i ewentualnie poziomu zdrowia by wiedzieć jak można się wspiąć na wyższy poziom zgodnie z założeniami danego typu. 

 

Przydatne linki dla Ciebie jako 7, może Cię zainteresują :) :

https://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=9101 - integracja i dezintegracja typu 7 w połączeniu z 5 i 1

https://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=385 - poziomy zdrowia 

https://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=53 - rozwój 7

https://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=8516 - instynkty typu 7

No i generalnie całe forum ( wklejam akurat linka z podtematem o 7):

https://enneagram.pl/forum/viewforum.php?f=9&sid=0d9c4e0b82947631567cd4e0366a223c

 

 

Godzinę temu, Ancalagon napisał:

Wyszło mi zrównoważone 5 - obserwator ;)

Ano to mogę potwierdzić. ;) INTJ też jak najbardziej. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hippie napisał:

Był dobry, to fakt ale też nie do końca dokładny.

A który jest dokładny ? 

Coś tam się zawsze zgadza, ale często jest to doszukiwanie się na siłę pewnych cech u siebie. Jak w horoskopie, ale wiem, to nie działa jak horoskop.

Edytowane przez Leniwiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Hippie napisał:

Te @Leniwiec, tyle, źe są po angielsku. Ale google translator pomoże jak coś ;) 

Ha, to trzeba tak czytać i rozumieć by nie robić tego " na siłę ;)"  Warto się zapoznać z każdym typem przed podjęciem ostatecznego osądu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hippie napisał:

Kolejny krok by dobrze się wytypować to określenie instynktów i ewentualnie poziomu zdrowia by wiedzieć jak można się wspiąć na wyższy poziom zgodnie z założeniami danego typu. 

Ciekawe. Wprawdzie późno już i dość pobieżnie poczytałem o poziomach zdrowia, ale ogólnie tak widzę, że oscyluję wokół 1-3 okazjonalnie zahaczając o 4. Cicho sza, ale czasem się śmieję z siebie, ze prezentuję postawę pt. "zachwyt durnia". Takie bardzo pojemne określenie, na własny użytek. 

Ale nie zawsze tak było. W epoce prekambryjskiej, miałem na luzach 7-9. Chodzący sarin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext Będę miała podobnie. Nie pamiętam jednak bym kiedykolwiek tak nisko schodziła. mój najniższy poziom to chyba był 6.

 

Odnośnie jeszcze poprawnego typowania się w enneagramie polecam przeczytać to:

Cytat

Zacznijmy od początku...

Otóż mam wrażenie, że na stronach dotyczących enneagramu panuje pewnego rodzaju chaos informacyjny. Pierwsza rzecz, za którą zabiera się większość osób, która ma styczność z tą teorią po raz pierwszy, to opisy poszczególnych typów. I nic w tym dziwnego. Wydaje się, że skoro mamy te 9 typów, to ich cechy powinny być jakoś przystępnie opisane i być podstawą do początkowego zgłębiania teorii. UWAGA: PUŁAPKA!!! Opisy poszczególnych typów skupiają się często na cechach zewnętrznych i choć każdy z enneagramowych rodzajów osobowości będzie prezentował zwiększoną podatność na pewnego rodzaju tendencje i występowanie poszczególnych cech, to bazowanie na nich może prowadzić na manowce, gdyż tym, co stanowi istotę enneagramu, są MOTYWACJE poszczególnych typów.

Tak, tym, co ostatecznie rozstrzyga o tym, który typ reprezentujemy, są motywacje i to do nich powinniśmy się odnosić poszukując swojego typu. Poszczególne cechy charakteru/osobowości nie definiują typu, mogą tylko stanowić pewną wskazówkę, ze względu na większe rozpowszechnienie pewnych cech wśród danych typów. Jednak łączenie cech z typami jest uproszczeniem, stereotypem i zawsze znajdą się przypadki wykraczające poza stereotypowe postrzeganie danych typów, które mogą wprowadzić bałagan do głów osobom nieświadomym tego, co napisałem powyżej. A nie tak trudno być tego nieświadomym, gdyż dziwnym zbiegiem okoliczności wiele opisów i materiałów na temat enneagramu zupełnie pomija kwestię motywacji i nie akcentuje faktu, że są one esencją podziału ludzi na 9 różnych rodzajów osobowości. Tak więc pouczam: najlepszą drogą odkrycia swojego typu jest przyjrzenie się swoim motywacjom i porównaniem do którego typu pasują najbardziej. Typowanie po cechach to loteria. Czasem zdarzą się bardziej stereotypowe egzemplarze, które łatwo będzie przyporządkować, ale są też i bardziej skomplikowane osoby, które rozwinęły pewne cechy nie do końca kojarzone z danym typem. A motywacja zawsze jednoznacznie wskazuje na typ, jeśli oczywiście potrafimy ją sobie uświadomić.

Motywacje poszczególnych typów:

Typ 1 – Perfekcjonista
wg enneagraminstitute.com:
Podstawowy lęk: bycie zepsutym, złym, posiadanie wad
Podstawowe pragnienie: bycie dobrym, prawym, zrównoważonym
Kluczowa motywacja: chcą mieć rację, sięgać wysoko i wszystko poprawiać. Być spójnymi i konsekwentnymi w swoich ideach, uzasadniać i usprawiedliwiać swoje działania, być ponad krytyką i nie być przez nikogo oskarżanymi.

wg personalityplusinbusiness.com:
Istnieje właściwa droga. Pozwól mi ją pokazać.
Dąży do: właściwego sposobu postępowania, ulepszania siebie i innych
Unika: popełniania błędów
Skupiony na: „co jest właściwe, a co niewłaściwe?” Wewnętrzne standardy perfekcji.

Typ 2 – Dawca
wg enneagraminstitute.com:
Podstawowy lęk: bycie niechcianym, niewartym miłości
Podstawowe pragnienie: czuć się kochanym
Kluczowa motywacja: chcą być kochani, wyrażać swoje uczucia wobec innych, być potrzebni i doceniani, wywołać u innych reakcję i znaleźć wśród nich potwierdzenie opinii o samym sobie.

wg personalityplusinbusiness.com:
Relacje są najważniejsze. Wspieram innych. Jeśli ci, których kocham, są szczęśliwi, ja też jestem.”
Dąży do: bycia docenianym, czucia się ważnym dla innych.
Unika: bycia postrzeganym jako domagający się nadmiernej uwagi.
Skupiony na: tym czego chcą inni, jak zyskać ich aprobatę.

Typ 3 –Zdobywca
wg enneagraminstitute.com:
Podstawowy lęk: bycie bezwartościowym
Podstawowe pragnienie: czuć się wartościowym i wartym uwagi
Kluczowa motywacja: chcą być doceniani, odróżniać się od innych, zdobywać atencję, być podziwiani i imponować innym.

wg personalityplusinbusiness.com:
Świat lubi zwycięzców. Moja wartość zależy od tego, co osiągnę.
Dąży do: osiągania sukcesów i bycia postrzeganymi jako ktoś, kto osiąga sukces. Ciężkiej pracy, przewodzenia i wygrywania.
Unika: porażek.
Skupiony na: zadaniach, celach, zdobywaniu uznania.

Typ 4 –Indywidualista
wg enneagraminstitute.com:
Podstawowy lęk: nieposiadanie tożsamości i wyjątkowości
Podstawowe pragnienie: odnalezienie siebie i swojej wyjątkowości (by wykreować tożsamość)
Kluczowa motywacja: chcą wyrażać siebie i swoją indywidualność, tworzyć i otaczać się pięknem, podtrzymywać określone nastroje i uczucia, wycofywać się w celu ochrony własnego obrazu przed sobą, troszczyć się o potrzeby emocjonalne zanim skupią się na czymkolwiek innym, przyciągnąć „wybawcę”.

wg personalityplusinbusiness.com:
Uczucia i bycie autentycznym są najważniejsze.
Dąży do: bycia kimś wyjątkowym podczas poszukiwania sensu życia.
Unika: bycia zwyczajnym.
Skupiony na: przeszłości, przyszłości, tym, czego brakuje, lub jest trudne do zdobycia.

Typ 5 –Obserwator
wg enneagraminstitute.com:
Podstawowy lęk: Bycie bezużytecznym, bezradnym lub niezdolnym do czegoś
Podstawowe pragnienie: Bycie zdolnym i kompetentnym
Kluczowa motywacja: chcą posiadać wiedzę, by zrozumieć otoczenie i zorientować się w sposobach ochrony siebie przed zagrożeniami z niego płynącymi.

wg personalityplusinbusiness.com:
Umysł i myślenie to najważniejsze wartości. Mogę polegać tylko na sobie.
Dąży do: wiedzy, zrozumienia, bycia samowystarczalnym.
Unika: nieposiadania odpowiedzi lub wyglądania na głupka.
Skupiony na: myśleniu, odcięciu się od emocji w celu obserwacji.

Typ 6 –Lojalista
wg enneagraminstitute.com:
Podstawowy lęk: bycie pozostawionym bez wsparcia i przewodnictwa
Podstawowe pragnienie: posiadać bezpieczeństwo i wsparcie
Kluczowa motywacja: chcą być bezpieczne i czuć wsparcie innych, czuć się pewnie oraz otrzymywać otuchę, testować nastawienie innych do siebie, walczyć z niepokojem i brakiem poczucia bezpieczeństwa.

wg personalityplusinbusiness.com:
Mogą istnieć zagrożenia, które czają się za niepozornymi rzeczami.
Dąży do: posiadania pewności.
Unika: wątpliwości poprzez poszukiwanie aprobaty, kwestionowanie lub konfrontację.
Skupiony na: sprzecznych dowodach, wewnętrznym kwestionowaniu, ukrytych intencjach.

Typ 7 –Entuzjasta
wg enneagraminstitute.com:
Podstawowy lęk: bycie uwięzionym, odczuwanie cierpienia
Podstawowe pragnienie: bycie usatysfakcjonowanym, zaspokajanie swoich potrzeb
Kluczowa motywacja: chcą utrzymać wolność i szczęście, unikać przegapienia wartościowych doświadczeń, być ciągle podekscytowanymi i zajętymi, unikać cierpienia.

wg personalityplusinbusiness.com:
Życie to przyjęcie. Odkryj je w całości.
Dąży do: bycia szczęśliwym, planowania zabawy, posiadania swojego wkładu w rzeczywistość.
Unika: bólu i cierpienia.
Skupiony na: najlepszych możliwych przypadkach, przyjemnych planach, możliwościach.

Typ 8 –Szef
wg enneagraminstitute.com:
Podstawowy lęk: bycie krzywdzonym lub kontrolowanym przez innych
Podstawowe pragnienie: chronić siebie (kontrolować własny los i przeznaczenie)
Kluczowa motywacja: chcą być samowystarczalne, udowadniać swoją siłę, opierać się słabościom, być ważnymi w swoim świecie, dominować nad otoczeniem i utrzymywać kontrolę nad własnym losem.

wg personalityplusinbusiness.com:
Musisz być silnym, by przeżyć.”
Dąży do: bycia samowystarczalnym i silnym, wywierania wpływu na świat.
Unika: bycia słabym, łatwym do zranienia, zdanym na łaskę innych.
Skupiony na: sile i kontroli. Wszystko albo nic.

Typ 9 –Mediator
wg enneagraminstitute.com:
Podstawowy lęk: doświadczenie straty lub odizolowania
Podstawowe pragnienie: posiadać wewnętrzną stabilność i „spokój ducha”
Kluczowa motywacja: chcą dążyć do harmonii w swoim otoczeniu, unikać konfliktów i napięć, utrzymać rzeczy takimi, jakie są, odrzucać cokolwiek, co by je uraziło lub wytrąciło z równowagi.

wg personalityplusinbusiness.com:
Wszystko się rozwiąże. Każdy punkt widzenia ma swoją wartość.”
Dąży do: utrzymywania pokoju, jednoczenia się z innymi.
Unika: konfliktów.
Skupiony na: cudzym punkcie widzenia.

O czym należy pamiętać?
- typ ma się jeden i niezmienny przez całe życie.
- o przyporządkowaniu do poszczególnego typu decydują motywacje, lęki i pragnienia danej osoby.
- cechy osobowości nie decydują o typie. Istnieje większe rozpowszechnienie pewnych cech wśród poszczególnych typów, ale zdarzają się wyjątki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, Helena K. napisał:

Na starej stronie socjoniki był bardziej szczegółowy opis. Teraz nie mogę tego znaleźć w necie i ubolewam.

 

Też tego szukałem jakiś czas temu i są jeszcze ślady tej strony na webarchive:

 

https://web.archive.org/web/20190421011429/http://socjonika.pl/starastrona

 

Tylko jak klikniesz opis np. jakiegoś typu, to musisz zjechać trochę w dół, bo layout się rozjechał.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Helena K. napisał:

Na starej stronie socjoniki był bardziej szczegółowy opis. Teraz nie mogę tego znaleźć w necie i ubolewam.

Kolejny ENFp - witam. :D A enneagramowo jaki typ? 

Strona już nie istnieje niestety. Jest jednak dział poświęcony socjonice na forum enneagramowym

Dużo info o socjonice już w tym temacie tutaj dużo powklejałam ( polecam przewertować wcześniejsze strony wątku). Jest dalej bardzo fajna strona po angielsku poświęcona socjonice - tam też są dokładne opisy. 

Jednak by w pełni zrozumieć tę typologię, warto zagłębić się w model A i jak on działa by móc też dokładniej się wytypować. Bo testu socjonicznego jako tako się nie uświadczy. 

Jedynie przez dychotomie Reinina 

Ooo @Dworzanin.Herzoga Super! dzięki za tego linka! Ta strona była najlepsza :)  Ja sobie te opisy wszystkie z tej strony muszę zapisać najlepiej na dysku.,, W razie jakby i to miało zniknąć. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hippie napisał:

Kolejny ENFp - witam. :D A enneagramowo jaki typ? 

To już wiem skąd Twoja szeroka wiedza na temat typów osobowości ?.

Enneagramowo bez niespodzianek: dominujaca siódemka, ale co ciekawe niewiele mniej, egzekwo 2,5 ?

Aczkolwiek przez wiele lat wychodziła mi piątka, momentami nawet 4. MBTI zawsze miał tą samą wartość toteż uważam, że jest bardziej wiarygodny.

Edytowane przez Helena K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Helena K. napisał:

To już wiem skąd Twoja szeroka wiedza na temat typów osobowości

Ja znajdę klucz do każdego muehehehe. :P Widać, nie bez powodu mnie ciągnie do takich tematów. Jako IEE/Fi jestem dość biegła w tym. A siódemkowa ciekawość świata i entuzjazm to uzupełnia. ;)  

Mówisz, jesteś też 7? :D Ciekawe jakbyśmy w realu się dogadały... choć w sumie chyba znam jedną taką też ENFp 7w6 jak ja i było... wesoło :D 

 

Relacje tożsame bywają bardzo ciekawe pod tym względem, że dane osoby rozumieją się całkowicie, nadają się na podobnych falach i w sumie rzadko dochodzi do konfliktów między nimi, wiadomo, że dochodzi do jakichś sporów wywołanych innymi czynnikami, jednak jeśli chodzi o przetwarzanie danych i komunikację, przebiega ona raczej gładko i bezboleśnie, Takie dwa osobowościowe klony. :D  Jedyne ryzyko jakie może spotkać daną parę osób to nuda. Znając siebie doskonale, znają też drugą osobę i przez to może nie być elementu zaskoczenia.. choć w przypadku dwóch IEE... cięzko mi to sobie wyobrazić. Ten typ jest uznany za jeden z najbardziej nieprzewidywalnych typów. :P .

Dobra jest taka relacja szczególnie gdy dwóch osobników dzieli duża różnica wiekowa lub jedno z nich ma generalnie większe doświadczenie życiowe. Jedno więc jest takim mentorem/ przewodnikiem dla drugiego. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Filmik po ang - niestety.

Znalazłem całkiem trafny opis ludzi z charakterystyką INFJ jako chodzący paradoks.

 

No jakbym czytał o sobie cholera jasna, natomiast co ciekawe cecha nr 5 na przykład nie działa u mnie pod względem na przykład wypowiedzi na tym forum i te wysokie standardy dla siebie kończą się źle bo albo idzie się w ekstremum albo się nic nie robi i się oddala od zamierzonego celu - przynajmniej ja tak mam.

Ciężki przypadek Ci ludzie z INFJ, niby są teoretycznie plusy ale chyba więcej minusów czy tam rzeczy do przepracowania.

Niech skasują ten INFJ i zostanie 15 typów czy ile tam jest.

 

@Hippie

Szczerze mnie rozśmieszyłaś jak ja napisałem, że to cienki typ osobowości i mówiłaś, że to tak nie jest a potem wskoczyła @Wielokropek i też napisała, że zbytnio się jej nie podoba bycie INFJ a ty "powtarzam..." Hahhaa. To chyba nie przypadek, że z wielokropką uważamy ten typ osobowości za lipy dosyć ale z drugiej strony jest chyba jakaś w tym ukryta duma, że mamy coś nie tak z czajnikiem.

Czyli kolejny paradoks - chyba ?

W dniu 20.09.2018 o 21:49, Hippie napisał:

Nie ma złych i dobrych typów.

???

Do mnie

W dniu 12.11.2019 o 16:30, Hippie napisał:

Czemu niestety?  Powtarzam, nie ma czegoś takiego jak zły i dobry typ.

???

A tu do @Wielokropek 

 

@Hippie 

A masz jakąś stronkę do tych emenengramów? Bo Ty ogarniałaś ten temat, bym sobie obczaił jeszcze raz z ciekawości. 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2018 o 20:08, SzatanKrieger napisał:

Pośrednik według tego @Hippie

A teraz mi piszesz, żeś INFJ (Rzecznik)? ;) Zdecyduj się. :)  

Pośrednik to INFP więc nieco inny typ. ;) 

Po Twoim sposobie pisania tu na forum bardziej skłaniałabym się, że jesteś INFP. No ale to już sam musisz określić który opis bardziej do Ciebie pasuje. Polecam dla dokładniejszego osądu zaznajomić się z socjoniką i wg jej teorii się wytypować. 

Stronę do enneagramu już podawałam tu wcześniej. Z tego co mi wcześniej mówiłeś to Ci wyszło że jesteś 9w1...

Test na stronie www.enneagram.pl dalej jest nieczynny. Dlatego poszukaj w linkach, które wcześniej podałam ( na polskim forum strony o enneagramie jest parę innych testów, zarówno po polsku jak i po angielsku - spróbuj tamte wypełnić) Ewentualnie przeczytaj opisy z tej polskiej strony i przypasuj do siebie tak jak radziłam Rnextowi ;) Dałam wcześniej sposoby typowania w enneagramie. Już nie będę tutaj spamować o tym samym. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

 

No właśnie coś mi tu nie gra, bo wtedy robiłem z tych stronek co mi podałaś, niestety linki nie działają ale dobra coś tam sobie poszukam. A ja niestety nie pamiętam co Ci mówiłem, jaki typ miałem.

Spróbuję z tych anglojęzycznych może sobie zrobić, no nic dzięki za odp i wielka szkoda, że tamte stronki nie działają ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Hippie napisał:

Pośrednik to INFP więc nieco inny typ. ;) 

Po Twoim sposobie pisania tu na forum bardziej skłaniałabym się, że jesteś INFP. No ale to już sam musisz określić który opis bardziej do Ciebie pasuje.

Też go typowałam jako INFP :D 

 

co do różnic między tymi dwoma typami:

 

 

 

 Oba po angielsku. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko Ha, dobrze myślałam. Z daleka od Ciebie jedzie ENFPem. :P Piąteczka!

@Ceranthir A socjonicznie? Który opis bardziej pasuje do Ciebie? 

Ten:

https://web.archive.org/web/20100411233618/http://socjonika.pl/index.php?strona=isfj (aby ujrzeć opis przewiń niżej)

czy ten?:

https://web.archive.org/web/20100411233836/http://socjonika.pl/index.php?strona=infj

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.