Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, deomi napisał:

I nie dąże zbytnio do żadnych interakcji :D:D

 

Ksssshhhhkkkszzz - ka buuuuum, planeta @deomi wbiła na orbitę planety @Marek Kotoński powodując nieodwracalne zniszczenia tu tego.

 

@deomi Mama nie nauczyła, że się nie kłamie? :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ancalagon napisał:

mnie za takiego uważa, ale może jednak sobie odpuszczę

Ciebie zdecydowanie bardziej niż @deomi

Ją bardziej widzę jako INFp, ENFj (wbrew pozorom, EIE niby ekstrawertycy, jednak wśród nich zdarza sie, że są trochę bardziej introwertyczni) ostatecznie to INTp ( jeśli faktycznie jak mówi deomi, logika jest u niej mocna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tej beki i mojej niedoszłej żony @deomi , którą zakosił mi Pan Marek alfa predator oraz przez to nie narodzonych dzieci, które nigdy się nie narodzą przez ten diabelski wyczyn naprawdę otrzymałem mega pomoc od was.

Nie chodzi o to, że te opisy czy rozpoznanie samo mojego typu zmieniło mi życie nie wiadomo jak, ale chodzi o to, że to były kolejne cegiełki w procesie głębszego zrozumienia siebie. Teraz już reszta zależy ode mnie - odpowiedzi znalezione:)  

Nawet nie wiecie jak mi pomogłyście z dziewczyn w szczególności @Wielokropek @Hippie @NimfaWodna @Berkanan oraz inne i inni mniej lub bardziej, a @deomi nie bo mnie rzuciła przed ołtarzem gdy ksiądz pytał się czy ktoś przeciw temu świętemu związkowi, wstał @Quo Vadis? pewnie i rzekł "Tak Marek z braci samców jest w sercu deomi tylko on jedyny" - nie powiem roztrzaskało mi to serce. Jednak pamiętajmy, mężatki też się rozglądają na boki ??

 

Nie no wbiłem jeszcze w ten temat by naprawdę wam wszystkim podziękować, obdarowałyście mnie naprawdę wielką pomocą i tłumaczyłyście cierpliwie, wszystkie zagadnienia.

Dziękuje wam forumowe kobity :) bo możecie mi wierzyć lub nie ale dzisiaj zrobiłem sobie krótką dżemkę i zasypiałem z uśmiechem na ustach i piszę ten post również z uśmiechem, po prostu droga stała się znacznie bardziej klarowna, mgła się roztrwoniła, każda z was miała w tym procesie swój udział. 

 

A tu kilka grafik może komuś to pomoże:

 

0eb513cccb2f6371c48b613ca0ed04fa.jpg

Make Peace with Your Unlived Life

06712954d1cba951847b27c75e55d8759f4b9c86

 

Shadow-work-A-Way-to-Accept-Your-Dark-Si

 

 

shutterstock_1203082711.jpg

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to po kolei :) :

W dniu 5.01.2020 o 23:32, Ancalagon napisał:

Brak pewności nie oznacza jednocześnie niskiego prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia, może się okazać, że podjęcie ryzyka zostanie ocenione jako niewarte zachodu.

Nie no to jest wręcz klasyczne zdanie Piątki :D 

 

W dniu 5.01.2020 o 23:32, Ancalagon napisał:

@Wielokropek

To ja :D

U mnie jest bardzo podobnie.

 

Dochodzi jeszcze charakterystyczne złośliwe i sarkastyczne poczucie humoru. :P 

 

 

W dniu 6.01.2020 o 02:24, Quo Vadis? napisał:

@Wielokropek Z tego co pamiętam, to mieliśmy "niemal" identyczny typ.

Ciekawe to co wrzuciłaś, nawet nie wiedziałem, że jest książka na ten temat.

Tak, to prawda. 

5w4 i INFJ-T u mnie versus 5w4 INFJ-A u Ciebie.

Normalniejszy jesteś ode mnie :D 

Swoją drogą czy w testach MBTI wyszło Ci kiedyś, że jesteś INTJ?

 

Tak, jest parę publikacji na temat enneagramu, m.in.:  "Enneagram a typy osobowości. Dowiedz się, kim jesteś" Riso&Hudson, "The Enneagram for Youth" William J. Callahan,  czy też  ,,Charakter na całe życie” Mirosława Sikorskiego.

 

Opis, który tutaj podałam jest zaczerpnięty z książki Helen Palmer "Enneagram. Zrozumieć siebie i innych" , bo ten opis Piątki wydaje mi się bardziej wnikliwy niż :"Piątka to typ człowieka, który reaguje na świat jakby z dystansu, do tego często intelektualny geniusz nieposiadający większych zdolności socjalnych" ;) Chciałam się dowiedzieć dlaczego Piątka zachowuje się w taki a nie inny sposób i Palmer opisuje te powody z zupełnie innej perspektywy, nie bawiąc się przy w tym w głaskanie ego. Niestety książka nie zawiera informacji o skrzydłach i miejscami jest zbyt fragmentaryczna. Mówiąc uczciwie @Quo Vadis? nie znalazłam idealnej propozycji wydawniczej, najuczciwiej i najlepiej przeczytać wszystkie ;) 

W dniu 10.01.2020 o 13:47, SzatanKrieger napisał:

Moim zdaniem Pan Tesla też był INFP

Znalazłam informację o tym, że Tesla to ENTP- co w sumie by się zgadzało biorąc pod uwagę typowo analityczny umysł i raczej ekstrawertyczność niż intro.

 

BTw, Szatanie, Daenerys Targaryen jest podobno INFP, mi zostaje żałośny Jan Śnieg ;) 

W dniu 10.01.2020 o 14:13, Hippie napisał:
W dniu 10.01.2020 o 13:47, SzatanKrieger napisał:

Co do innych typów się nie wypowiadam bo byłem z koncentrowanym na tym jednym. 

A szkoda, bo każdy typ ma swoje własne "demony" z którymi musi się zmagać.

 

O to, o to. Dajmy na to @SzatanKrieger ciemna strona INFJ, to... może powiem kto również jest zaliczany do tego typu osobowości - Adolf Hitler, Osama Bin Laden czy Lenin. 

Także wiesz  ...

Gdyby określić INFP piosenką Queen , to byłoby to : "I Want To Break Free" ;) 

 

23 godziny temu, dobryziomek napisał:

@deomi To ja mam rację a nie jakiś tam test.

 

Jesteś Infp wypisz wymaluj. 

Hehe, zabrzmiałeś jak typowy INTJ :D 

Inna rzecz, że mi @deomi właśnie pasuje na INTP, bo INTP to często myśliciele i filozofowie, sam Jung był chyba właśnie INTP.

INTP to typ logika który będzie mnóstwo rzeczy kwestionował, co zwykle wynika ze strachu. To taki trochę kosmita ;) , wizjoner.

 

Poza tym, nie mogę się nadziwić temu, że ludzie często przypisują umysłom analitycznym, "ścisłym" brak emocjonalności lub też typom "humanistycznym" brak logiki. To tak nie działa. ;) 

20 godzin temu, Hippie napisał:

Dla @Wielokropek to właśnie taki Arni :D  Ona jako EII  powinna szukać LSE ;)

:D  :D :D :D  

Oł szit, Ja i Arnold :D 

Przecież To mnie zgniecie samym uściśnięciem dłoni :D o osobowości nie wspominając :D 

Nie no, ja nie chcę życia spędzić pod rządami dyktatora ;) , jak zerknęłam na opis tego typu, to "ło JEzu, w takim razie I prefer to die alone "

z resztą, Arnold zajęty chyba , a ja w końcu etykiem jestem :D 

Co do twarzy, to nie wiem- tak w sumie to każda jest ok, ale też każda jakby się przypatrzyć ma zadatki na psychola ;) 

 

@Hippie mam pytanie, bo uznaję Cię tutaj za eksperta- jak to jest z różnicami między INFJ a INTJ? Jest duża? Jak to wygląda u kobiet?

Pytam, bo ilekroć robię te Testy MBTI to granica między myśleniem a uczuciami jest niewielka, z kolei enneagram wskazuje na 5 z artystyczną 4 za skrzydło, a wiem, że 5 jest zwyczajowo przypisywana INTJ. :) 

 

@SzatanKrieger mówię Ci przyjrzyj się Dance jako INFP (choć ja sama postuluję raczej za tym, że Dany tak jak Jon to INFJ) 

 

Pół żartem-pół serio:

 

:) 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielokropek

Z opisów pod obrazkami bliżej mi jest do INTP niż do INTJ, co w sumie nie jest dziwne - w wynikach J/P wychodzi w proporcjach 53/47 :P

Osobiście zauważam u siebie wyraźnie zaznaczający się dualizm - INTJ w sprawach okołozawodowych i INTP poza nimi ;)

 

Teraz, Wielokropek napisał:

charakterystyczne złośliwe i sarkastyczne poczucie humoru.

Kupiłaś już kota? troll.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wielokropek napisał:

@Hippie mam pytanie, bo uznaję Cię tutaj za eksperta- jak to jest z różnicami między INFJ a INTJ? Jest duża? Jak to wygląda u kobiet?

Pytam, bo ilekroć robię te Testy MBTI to granica między myśleniem a uczuciami jest niewielka, z kolei enneagram wskazuje na 5 z artystyczną 4 za skrzydło, a wiem, że 5 jest zwyczajowo przypisywana INTJ. :) 

 

No u kobiet to jest ciężej właśnie stwierdzić, bo my z natury generalnie jesteśmy emocjonalne, logika będzie przejawiać się bardziej poprzez ułożenie, stonowanie, umiejętność analizy i większa umiejętność stłumienia emocji. ( choć nie tak silnie jak u mężczyzn) . 

Tę kwestię głębiej bym rozważyła od strony socjoniki. Jak już wspominałam, MBTI zostawia duzo pytań bez odpowiedzi, nie jest tak wnikliwe jak socjonika. 

W przypadku socjonicznych INFj A INTj różnica jest dość spora i wpływa na to parę czynników.

Żeby nie wałkować tej kwestii tutaj po raz kolejny, zapraszam na Priv. ;) 

Strasznie się wymieszał już tutaj temat MBTI i socjoniki, przez to robi się bałagan. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wielokropek napisał:

Znalazłam informację o tym, że Tesla to ENTP- co w sumie by się zgadzało biorąc pod uwagę typowo analityczny umysł i raczej ekstrawertyczność niż intro.

 

On był idealistą, zakochanym romantykiem, i żył samotnie bardzo, pracował dla idei i wolnej energii, jednym z najkreatywniejszych ludzi na świecie był, natomiast czy był INFP nie wiem ciężko mi stwierdzić szczerze powiedziawszy ale widzę w nim wiele swoich cech, też był takim naiwnym, ze sercem na wierzchu dla innych i skończył źle. Największy umysł chyba od czasów Da vinci i był czas gdzie kopał rowy. 

Dla mnie wypisz wymaluj INFP ale mówię nie znam się na tym zbytnio, zostawiam to wam jako ciekawostkę (piszą też, że mógł być INFJ):

Nicola (Nikola) Tesla - was intuitive, extremely sensitive, creative above anyone I heard of, visionary, was able to predict things (trough dreams), able to imagine - see in his mind his invetions and then to realize them in the reality, dreamer, eccentric, mystic, mysterious, wrongly judged (arrogant, strange, aloof), extremely concerned about mankind, loner, spiritual, interested into what we call a supernatural (for him it was natural because he was able to explain it), thought that humans and universe are connected in more than just physical sense, and one of the most genius people I read and watched about.

 

1 godzinę temu, Wielokropek napisał:

BTw, Szatanie, Daenerys Targaryen jest podobno INFP, mi zostaje żałośny Jan Śnieg ;) 

W dniu 10.01.2020 o 14:13, Hippie napisał:

Widziałem te opisy ale danka mi nie pasuje na INFP jakoś a oprócz INFJ to za bardzo innych typów nie znam i nie wiem jaki archetyp reprezentują.

1 godzinę temu, Wielokropek napisał:

I Want To Break Free"

O tak.

1 godzinę temu, Wielokropek napisał:

Oł szit, Ja i Arnold :D 

 

6351622-jack-2%20jane%20anime3.jpg

 

1 godzinę temu, Wielokropek napisał:

O to, o to. Dajmy na to @SzatanKrieger ciemna strona INFJ, to... może powiem kto również jest zaliczany do tego typu osobowości - Adolf Hitler, Osama Bin Laden czy Lenin. 

Także wiesz  ...

Moja droga panno @Wielokropek czymże są Ci panowie gdyby nie mieli przyzwolenia społeczeństwa za swe czyny oraz Ci panowie wymiękają przy 819c18b0ed96dc1f7e0b97b0417f30b7.jpg

 

star-wars-819x1024.jpg

 

 

 

https://www.psychologyjunkie.com/2016/01/16/the-top-25-favorite-infp-movies/

Tu są jakie typy filmów mój INFP lubi, ale nie widzę czy wasze typy też tu są uwzględnione, jakbyście znaleźli to podajcie link :) 

 

'

2 godziny temu, Wielokropek napisał:

Pół żartem-pół serio:

 

Dosyć akuratny ten obrazek :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jak @Hippie mówiła by wpierw sobie poczytać @Ewka te archetypy i odnaleźć swój typ. Jak używasz głównie mózgu, ja np jestem idealistą i faktycznie ten INFP mi pasuje choć na początku myślałem o tym INFJ, także warto trochę czasu poświęcić by znaleźć swój archetyp i zobaczyć co się ma z kopułą nie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewka A ja dodatkowo polecam ten wątek i tam też zrobić test + poczytać na początek opisy tamtejszych typów.

Jak jesteś faktycznie tym typem to by się okazało, w końcu ukazał się tu dual ( o ile socjonicznie wyjdzie Ci podobnie). :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem super stronkę macie tam wszystko! 

Od enenenenergramów po opisy znanych osób, ciemnych i jasnych rzeczy waszego typu, krótko opisującą co dany człowiek ma za plusy i za dmg w mózgu oraz nie tylko.

Przeklinajcie sobie, niestety minus jest taki, że jest po łangielsku ? Są opisane funkcje kognitywne jakieś np u mnie:

 

Mędrzec, uzdrowiciel, indywidualista, buntownik. 

 

Cholera nie przypomina wam to kogoś? Mam nadzieję, że nie skończę przybity do krzyża na giewoncie. Boję się piorunów a ostatnio poraziło tam wielu ludzi. 

 

 

https://www.erikthor.com

 

Naprawdę jest tam wiele ciekawych spraw, jeśli nie znacie języka Amerykanów to wklejajcie tekst w https://translate.google.com/

 

 

 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ancalagon napisał:
7 godzin temu, Wielokropek napisał:

charakterystyczne złośliwe i sarkastyczne poczucie humoru.

Kupiłaś już kota? troll.gif

Ech, @Ancalagon, nie nadążasz.

Dla mnie jest tygrys przewidziany :P 

Kota domowego proponuję Tobie, będziesz mieć kompana do ocierania się o koleżanki troll.gif

 

6 godzin temu, Hippie napisał:

No u kobiet to jest ciężej właśnie stwierdzić, bo my z natury generalnie jesteśmy emocjonalne, logika będzie przejawiać się bardziej poprzez ułożenie, stonowanie, umiejętność analizy i większa umiejętność stłumienia emocji. ( choć nie tak silnie jak u mężczyzn) . 

Tak myślałam ? 

 

 

7 godzin temu, Wielokropek napisał:

Gdyby określić INFP piosenką Queen , to byłoby to : "I Want To Break Free" ;) 

Myślałam jeszcze o "It's a Kind Of Magic" :) 

 

5 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Moja droga panno @Wielokropek czymże są Ci panowie gdyby nie mieli przyzwolenia społeczeństwa za swe czyny oraz Ci panowie wymiękają

Weź , akurat Luke mnie w żaden sposób nie podniecał osobowościowo. :D Taka zapchaj dziura w Star Warsach,

btw- dziwię się, że nie ma tematu o nowej trylogii tutaj i o tym, że ta Rey to jak spełnienie mokrych snów feministek. ;) 

5 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Oł szit, Ja i Arnold :D 

No weź daj spokój :D jak Drogo i Danka :D 

będę mu na ramieniu siadać jak Pikachu :D :D :D 

5 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Dosyć akuratny ten obrazek :D 

No właśnie. 

Też uważam, że Hitler nic złego nie zrobił ;) , on w ogóle biedny nawet o tych obozach nie wiedział, a w ogóle to naziści byli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wielokropek napisał:

Kota domowego proponuję Tobie, będziesz mieć kompana do ocierania się o koleżanki

Tak się składa, że kota to on już ma :P . Czy się sprawdza w roli pussy magnet - to już sam @Ancalagon musi Ci powiedzieć. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielokropek

Jak będzie potrzeba wrzucić pierścień do wulkanu i nie ulec jego mocy to dzwońcie do mnie bo tak to jestem:

3 minuty temu, Wielokropek napisał:

Taka zapchaj dziura

?

Także jak coś to to wiecie gdzie pisać, tylko będę potrzebował ekipy ale to do organizatorów @Hippie ?

fictional_infp_4.jpg

 

5 minut temu, Wielokropek napisał:

będę mu na ramieniu siadać jak Pikachu :D :D :D 

5 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Ale się wkręciłeś w temat. :D 

Dzięki za stronkę!

 

E tam, przeceniacie mnie. Znajdą się więksi znawcy psychologii i tych typologii.  Może i rozumiem system ale też nie do końca - dalej mnie te typologie zaskakują. Ja tylko zachęcam do zapoznania się z tym tematem, bo uważam go za bardzo przydatny w praktyce mimo wszystko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Dlatego tak wam dziękowałem, bo tyle dni szukałem swoich odpowiedzi, że szkoda gadać... tak na oko 14x 365= 5110 dni ponad ścisłej mówiąc. I teraz te ostatnie kropki łącze w całość, bardzo przyspieszyło mi zrozumienie siebie przez to co tu jest opisane. 

A co do stronki nie ma za co, fajna nie? Wszystko co najważniejsze jest.

 

 

 

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Kiedyś powierzchownie przejrzałam info o Big 5. Ostatnio szukałam i nie mogłam znaleźć. Na tej stronce znalazłam i mam okazję się zagłębić. Choć wydaje mi się jakieś takie mało konkretne i zbyt proste. :P Ale mam okazję teraz to zbadać. :D 

Dzięki :) 

Hahahaa! Ja wiem, że się ostatnio odludkiem zrobiłam, ale aż tak, że mi w testach wychodzi, żem introweryk? :lol:

INFP... Seriously? :D 

A może ja się w ambiwertyka zamieniam, kij mnie tam wie :D  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielokropek

Tam od razu tygrys... nie lepiej Jaguara? :)

 

Teraz, Wielokropek napisał:

Kota domowego proponuję Tobie

W domu kota, jak słusznie zauważyła koleżanka mam ;)

Ale już w mieście prędzej dorobię się Jaguara, niż kota :D

 

@Hippie

Jakieś tam koleżanki podobno ma... :P

 

Teraz, SzatanKrieger napisał:

teraz te ostatnie kropki łącze w całość

Nomen omen :lol:

 

Teraz, Hippie napisał:

introweryk?

Przez tę całą socjo(tech)nikę zamknęłaś się w sobie :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ancalagon napisał:

Przez tę całą socjo(tech)nikę zamknęłaś się w sobie :P

Albo przez nogę... Wychodzić z domu nie mogę :lol:

BTW wg zestawienia @dobryziomek to wychodzi na to, że tu większość introwertyków siedzi... A ja... Z kim przystaję, tym się staję. ?

Testom jednak nie wierzę, bo dobrze wiem jakim typem jestem. ;) Za dużo już miałam potwierdzeń na to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hippie napisał:

Hahahaa! Ja wiem, że się ostatnio odludkiem zrobiłam, ale aż tak, że mi w testach wychodzi, żem introweryk? :lol:

INFP... Seriously? :D 

A może ja się w ambiwertyka zamieniam, kij mnie tam wie :D  

Z kim się zadajesz tym się stajesz ?@Hippie 

@deomi A Ty byś się widziała ze swoim totalnym przeciwieństwem? 

10 godzin temu, Hippie napisał:

wychodzi na to, że tu większość introwertyków siedzi

Ciekawe jak procentowo by wychodziło ile jakiego typu % tu jest.

Moim zdaniem głównie właśnie typy intro bo tacy ludzie właśnie badają się w ten sposób zbierając wiedzę by siebie lepiej zrozumieć. 

Co mnie zaskoczyło, że to Gurdzijev wyciągnął te dane o enegramach i typach osobowości od mistrzów z jakiś gór, Tybetu czy czegoś :)

 

Bardzo mnie to zaskoczylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.