Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

@Hippie 

 

Czy czujecie, że zrobiło się może gorąco w pomieszczeniu?! ?

 

No @Hippie

Nie znam tak mocno innych typów ale praktycznie opisałaś INFP ?

 

6 minut temu, Hippie napisał:

Raczej mi zależy na głebokiej relacji, gdzie nie ma zamiatania pod dywan, wszystko jest rozwiązywane na bieząco

Tu mogę mówić za siebie ale dla mnie osobiście to też jest ważne bo gdy jest zamiatane pod dywan to automatycznie tworzy się dysharmonia, więc związek z INFP (o ile inni też tak mają) to jest związek oparty na prawdzie i harmonii nade wszystko i reszta jak najbardziej też się zgadza :D , czekaj czekaj Hippie Ty jesteś ENFP? Bo już nie pamiętam, wybacz :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

 

Wybacz ale ja nie pamiętam, ile jajek i co i czego się daje do chociażby naleśników i muszę patrzeć w te przepisy mam katastrofalną pamięć, także miej to na uwadze :D

Ejjj jak masz tego ENFP to dziewczyno bierz tego INFP, ja spojrzałem właśnie na tej stronce co wysłałaś, i w mojej ocenie INFP to naprawdę może być dla Ciebie idealną parą :)  

A mi się coś porąbało wcześniej bo ja myślałem, że to inny typ taki trochę babo chłop niby jest najbardziej do mnie dopasowany ale faktycznie ten ENFP pasuje bardzo mocno do INFP bo jest jakby wsparcie obopólne, obczaj sobie INFP głębiej może faktycznie Cie zainteresuje ten typ :) 

 

Spójrz tak z buta Ci odpiszę:

Need to feel encouragement - Nie ma problemu, dostaniesz tego tyle, że więcej nie uniesiesz :D 

Like spontaneous demonstrations of love and respect - Nie ma problemu, dostaniesz tego tyle, że więcej nie uniesiesz :D 

Don't like to say it when their feelings are hurt - z INFP możesz zawsze porozmawiać o uczuciach ? 

Love to talk about what is going on in their lives - chętnie wysłucha INFP szczególnie jak macie wspólne zainteresowania.

Need to hear how much they mean to someone - Powiem tak, ja jako INFP muszę uważać, żeby druga osoba nie stała się moim głównym "światem" więc możesz sobie wyobrazić, że będziesz na bierząco informowana jak wiele znaczysz, chyba że faktycznie drogi by się rozeszły ale to wtedy też będziesz na bieżąco wiedziała na czym stoisz (harmonia i brak kłamstwa) no i INFP jest wierny.

 

Także Hippie nie, żeby coś ale naprawdę INFP to może być answer na Twoje wszystkie kłeszcziony :) 
 


 


 


 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, SzatanKrieger napisał:

dziewczyno bierz tego INFP,

W moim środowisku mam akurat INFJota;) Tyle że biorę tez pod uwagę 1000 innych czynników, o których wcześniej wspomniałam. 

Rodzina, wartość samotności, ważny też jest poziom świadomości i wiele wiele innych kwestii. 

Związki proste nie są. ;)  

No i to póki co takie teoretyzowanie. Ja i tak napierw muszę poukładać sobie wszystko w głowie, w samotności. 

ALe to nie tak, że jestem kompletnie zamknięta na różne ewentualności, wręcz przeciwnie. ;)  Jeśli cos w trakcie wyjdzie to ja zawsze jestem na "tak". To przez moją ciekawską naturę. ;) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

 

Wiadomo :) 

 

Natomiast co do INFJ, to nie wiem, mamy tu jakiegoś na stanie? :D 

Ale z tego co @Wielokropek pisała i Ty oraz tego co wyczytałem, to jesteśmy podobnymi typami w rdzeniu, także jak najbardziej może być spoko. INFJ to też supporter, także myślę, że by pasowało. 

W każdym razie, poukładaj sobie wszystko i gdy będziesz gotowa ruszyć w przygody z ewentualnym swoim nowym Al Pacino, to z czystą głową ? 

Będzie dobrze, mniej więcej nakreśliłaś sobie zarys być może czego szukasz to już jest bardzo ważne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie piona! Z tej strony ENFP juz rozpracowany od dawna :)) jakie masz doświadczenia z innymi typami? Moi najlepsi znajomi-przyjaciele to właśnie innI ENFP i logicy INTP, natomiast top-of-the tops i deeper connection jest z architektami (INTJ) i rzecznikami (INFJ). W ogóle połączenie damsko-męskie ENFP-INFJ bardzo polecam, jestem w takim związku od kilkunastu lat. INFJ To dosłownie Ty, ale jakby „na odwrót”, idealne uzupełnienie. Natomiast nie czuję bluesa do odkrywcôw i strażników - cenię tych ludzi, ale jak to mówił pewien piosenkarz „nie ma fal” ?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sol O proszę, miło mi :) 

Jesteś z INFJotem mówisz? Często się kłócicie? Jak tak o jak to rozwiązujecie zwykle? DOstarczacie sobie dużo emocji wzajemnie? Umiecie się wzajemnie słuchać? 

Nie musisz odpowiadać na wszystko jeśli czujesz, że pytania są zbyt osobiste :) Po prostu chcę zrozumieć jak taka relacja może działać :)  

 

Moje najlepsze przyjaciółki to właśnie INFJ :D 

W pracy mam spoko kontakt z jedną ESFP - z nią jest mnóstwo śmiechu. Druga to INFP albo INFJ - ciężko mi stwierdzić dokładnie

Z męskiego grona w pracy bardzo dobry kontakt mam z jednym INFJ, i dwoma ENFP :P 

ENTP też jest spoko ale nie mam do niego za bardzo zaufania, coraz częściej też mi działa na nerwy. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, no nie chciałam tego pisać, ale w większych dawkach mi też ENTP działa na nerwy ? Niestety, bo to często bardzo elokwentni ludzie. 
 

co do INFJ - bardzo rzadko się kłócimy. INFJ niesamowicie ogarnia swoje i innych emocje - poznaliśmy się pod koniec liceum i miałam jeszcze wtedy jakieś dzieciarskie zagrywki i „shitTesty”. Pamiętam do dziś, jak z totalnym spokojem, uśmiechem i dystansem pytał się mnie „ale po co to robisz, nie możemy po prostu normalnie o tym porozmawiać?”. To było jak obuchem w głowę ?. Nigdy wcześniej nie spotkałam tak ogarniętej emocjonalnie osoby. Jeśli jesteś ENFP to wiesz co nami kieruje, lubimy duuużo bodźców zewsząd a najlepiej różnych- tu muzyka, tam psychologia, studia z fizyki i oceanografii na raz... ? - związek z INFJ daje za to bardzo mocną kotwicę - on akceptuje wszystkie Twoje pasje i zainteresowania, nie wtrąca się i nie próbuje Cię zdominować na siłę. Jego spokój, taka wewnętrzna siła, idealizm, są zawsze przy Tobie, a dzięki Tobie on się rozkręca i trochę otwiera na świat :D Myślę, że raczej ja dostarczam pomysłów i „emocji”, a INFJ to filtruje, trochę przytemperuje i ostatecznie wszyscy jesteśmy zadowoleni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, sol said:

Nigdy wcześniej nie spotkałam tak ogarniętej emocjonalnie osoby. Jeśli jesteś ENFP to wiesz co nami kieruje, lubimy duuużo bodźców zewsząd a najlepiej różnych- tu muzyka, tam psychologia, studia z fizyki i oceanografii na raz...

Mhhhm. Praca mnie teraz pochłania, uczę się na operatorkę maszyn , szlifuję swoje umiejętności na gitarze, przy okazji wracam do moich pierwotnych intensywnych treningów HIIT. mam w planach kurs masażu. Skończy się koronawirusowe szaleństwo, mam już parę wycieczek w planach,w tym samotna wędrówka w góry. Choć tu muszę pohamować bo potrzebuje teraz duużo kasy, więc w ostateczności się do jednej chyba ograniczę... może dwóch :P 

Moja głowa jest pełna pomysłów na samą siebie, część zrealizowana, część czeka na dokończenie ( myślę kontyunować kurs angielskiego po tym jak zrobię masaż), część jest do zrealizowania. 

Ciężko za nami nadążyć, co? :P 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlacKnight A czemu miałby nie być? Ja lubię spokojnych, skromnych i opanowanych facetów. Z ekstrawertykiem może być wieczna gonitwa, a introwertyk wysłucha, da dużo przestrzeni, bo sam jej potrzebuje. Skrytość u faceta też rajcuje, o ile nie jest ona aż nadto przesadzona. 

Ja generalnie uwielbiam introwertyków i interakcje z nimi, niezaleznie od płci. Wyzwaniem jest by się otworzyli a jak już się otworzą przede mną to ja czuję swego rodzaju satysfakcję. :D 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hippie napisał:

Mhhhm. Praca mnie teraz pochłania, uczę się na operatorkę maszyn , szlifuję swoje umiejętności na gitarze, przy okazji wracam do moich pierwotnych intensywnych treningów HIIT. mam w planach kurs masażu. Skończy się koronawirusowe szaleństwo, mam już parę wycieczek w planach,w tym samotna wędrówka w góry. Choć tu muszę pohamować bo potrzebuje teraz duużo kasy, więc w ostateczności się do jednej chyba ograniczę... może dwóch :P 

Moja głowa jest pełna pomysłów na samą siebie, część zrealizowana, część czeka na dokończenie ( myślę kontyunować kurs angielskiego po tym jak zrobię masaż), część jest do zrealizowania. 

Ciężko za nami nadążyć, co? :P 

 

 

Hahaha skąd ja to znam. Ogólnie wydaje mi się, że żeby wejść na master level naszej osobowości uczysz się, żeby korzystać z tej interdyscyplinarności ale jednocześnie szlifujesz: dyscyplinę i starasz się iść za maksymą - cokolwiek robisz, rób to dobrze. Nie wiem jak Ty, ale ja miałam kiedyś ogromny problem z porzucaniem jednych rzeczy na rzecz innych. Obecnie staram się teraz kończyć tematy, które zaczynam, ale nie jest to mój „naturalny” stan, muszę wkładać w to sporo mentalnego wysiłku :D

 

3 godziny temu, BlacKnight napisał:

@HippieIntrowertyk może być ciekawy dla kobiety ? 

 

3 godziny temu, Hippie napisał:

@BlacKnight A czemu miałby nie być? Ja lubię spokojnych, skromnych i opanowanych facetów. Z ekstrawertykiem może być wieczna gonitwa, a introwertyk wysłucha, da dużo przestrzeni, bo sam jej potrzebuje. Skrytość u faceta też rajcuje, o ile nie jest ona aż nadto przesadzona. 

Dokładnie! Dla mnie nie ma nic mniej kręcącego niż paplający i latający od znajomych do znajomych facet.  Mega inteligentny, wyważony introwertyk z wąskim gronem przyjaciół - to jest to :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BlacKnight Dużo osób utożsamia introwertyka z pizdą, a tak na prawdę to ekstrawertycy są najczęściej "żadni" i nieciekawi. Ekstrawertyk magnetyzuje pierwszym dobrym wrażeniem(energią), a przy bliższym poznaniu najczęściej nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

@Hippie

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie są ciekawi introwertycy, jak i ciekawi ekstrawertycy. Mówią, że "swój do swojego ciągnie", jak i że "przeciwieństwa się przyciągają", także it depends. Czasem to tak jest, że ludzie po prostu szukają partnera posiadającego cechy, które sami lubią w sobie, a niemającego cech, których u siebie nie lubią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Claudianne Dla dobra siebie, swojego czasu i relacji, to lepiej jednak jak swój do swojego ciągnie. Przeciwieństwa są intrygujące, ale powodują wiele zgrzytów i nieporozumień praktycznie w każdej płaszczyźnie. Jakaś reakcja na daną sytuacje może być dla nas oczywista, a dla naszego przeciwieństwa już niekoniecznie.

Edytowane przez prod1gybmx
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40701256_Osobowo_optimized.thumb.png.cfb4b3acd29665238487a95b369f3bd2.png

"W demokratycznych społeczeństwach istnieje wysokie zapotrzebowanie na taki rodzaj przywództwa, a biorąc pod uwagę, że Wykonawcy stanowią nie mniej niż 11% ludności, nic więc dziwnego, że wielu słynnych przywódców politycznych i biznesowych na całym świecie to właśnie oni. Silnie przekonani o znaczeniu praworządności i autorytetu, na który trzeba sobie zasłużyć, Wykonawcy przewodzą innym przez dawanie przykładu, wykazując się poświęceniem i konsekwentną uczciwością oraz odrzucając lenistwo i oszustwa, zwłaszcza w pracy. Jeśli ktoś sądzi, że ciężka, żmudna praca do znakomity sposób na kształtowanie charakteru, to właśnie Wykonawca.
Wykonawcy są świadomi swojego otoczenia i żyją w świecie jasnych, sprawdzalnych faktów – ta pewność własnej wiedzy oznacza, że nawet w obliczu silnych przeciwności trzymają się swoich zasad i niczym niezmąconej wizji tego, co jest, a co nie jest dopuszczalne. Ich opinie nie są też pustymi słowami, gdyż ludzie o osobowości Wykonawcy niezwykle chętnie angażują się w najbardziej skomplikowane projekty, stale udoskonalając plany działania i dopracowując szczegóły, przez co nawet najbardziej skomplikowane zadania zaczynają się wydawać się proste i przystępne." trafione w punkt.
"Prawdziwy przywódca rozpoznaje mocne strony zarówno poszczególnych jednostek, jak i grupy i pomaga innym, aby ich idee znalazły szerszy oddźwięk. Dzięki temu Wykonawcy rzeczywiście poznają wszystkie fakty i są w stanie zarządzać tak, aby każdy był zadowolony.- a to już wisienka na torcie.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@melody O, zawsze mnie intrygowały kobiece ESTJ. Znam dwie takie ;)  Fajne,twarde babki ;)  

MImo, że MBTI mówi, że w relacjach bywa ciężko między moim typem a ESTJ, tak mimo wszystko tego aż tak nie odczuwam. Zawsze sobie ceniłam towarzystwo takich ludzi. 

Przetrwałam z jednym prawie 6 lat w związku więc to nie jest myślę zły wynilk. ;)  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hippie napisał:

@melody O, zawsze mnie intrygowały kobiece ESTJ. Znam dwie takie ;) Fajne,twarde babki ;)

MImo, że MBTI mówi, że w relacjach bywa ciężko między moim typem a ESTJ, tak mimo wszystko tego aż tak nie odczuwam. Zawsze sobie ceniłam towarzystwo takich ludzi. 

Przetrwałam z jednym prawie 6 lat w związku więc to nie jest myślę zły wynilk. ;)

 

Zdecydowanie znalazłaś swój sposób na obcowanie z ESTJ :lol: Jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy w zakresie osobowości  ♥️
Jak rozpatrywałabyś połączenie Wykonawczyni i Architekta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta stronka z eneegramami (może stworzymy osobny wątek do tego co wy na to?)

 

https://mruczek.wiki.gd/wiki/Enneagram 

 

Opiszę jeszcze tutaj siebie krótko, bo może to być niezwykle cenne dla innych "tragicznych romantyków:"

Oraz jak się wyleczyć i skąd może być wasza trauma i brak doskonałości w rozumieniu eneegramowym!

 

INFP i tragiczny romantyk indywidualista się kłania - tylko se strzelić w łeb ehhh ale do rzeczy:

 

Ej, opiszcie czy wasze lęki itd, też się zgadzają? Jeszcze potem dobra? 

 

Główna motywacja mi się zgadza - o byciu sobą, zastanawiało mnie skąd to się wzięło ale doszedłem do wniosku, że ma to swoje korzenie w tym, że musiałem stworzyć "drugie ja" a raczej byłem przymuszony do tego. Czyli jakaś to forma traumy, że moje "prawdziwe ja" musiało mieć wstrzymany rozwój (wycofać się), bo środowisko było "nie te".

Największy lęk - tutaj największy lęk pochodzi z głównej motywacji i coś w tym jest, czyli "nie posiadanie własnej tożsamości" bo faktycznie sam lub ktoś mi dopomógł się jej pozbyć, a więc te szukanie siebie tyle lat, wychodzi z tej jednej głównej traumy, czy też grania tak długo w masce, że ona się mi przykleiła do twarzy. Przypomina to odklejanie czegoś z twarzy z bólem - taśmy czy coś.

Zwraca uwagę na: tak ale to znów się wiążę, z podstawową traumą czyli zabraniu tożsamości.

Introjekcja (musiałem obczaić co to jest :D ) ale w sumie się zgadza, czyli nie dosyć, że fałszywe niskie, dalekie od "perfekcji ja" zostało wytworzone, to jeszcze ładowane nie przychylnymi słowami, że nigdy nie będę doskonały co jest totalną abberacją bo, każde dziecko rodzi się doskonałe, dobrze ten obrazek pokazuje:

hqdefault.jpg

Może komuś pomoże również jakieś "4" mój wniosek)

Bardzo ciekawe jest to, że tragiczny romantyk, to tak naprawdę jak po sobie widzę, szuka "kogoś" kto by wypełnił lukę niedoskonałości w sobie, czyli tragiczny romantyk, to tak naprawdę twór jakiegoś narcystycznego wychowania (moja babcia, która głównie mnie wychowywała we wczesnej młodości), tworzenie od siebie zależnego tworu, który szuka zależności, bo tak zostałem nauczony. Czyli odebranie tożsamości (narcyzi tak robią) i sprawienie, że taki człowiek szuka lekarstwa na zewnątrz w postaci chociażby miłych słów, czy komplementów, uznania że nie jest takim bezwartościowym jak mu wmówiono. A więc, UWAGA - tragiczny romantyk tak naprawdę szuka tej miłości do siebie, którą mu zabrano za pośrednictwem drugiej osoby, która będzie "perfekcyjna" dla niego. To jest świetnie znany mechanizm, że ludzie chcą być kochani poprzez kogoś. Czyli wychodzi na to, że tragiczny romantyk, eneegramowa 4, szuka siebie i miłości do siebie a jej idealnym partnerem i miłością, która została zabrana to miłość do siebie.... kurcze chyba rozkminiłem co mi zrobiono :) 

Czyli zabrano mi "siebie" wmówiono, że do niczego się nie nadaje, stworzono zależny twór, wyłączenie energii "męskiej" czyli działania i cech męskich, wgranie beta programów przez najbliższych, problemy w życiu na każdym polu, szukanie siebie, życie bez celu, totalne zagubienie w tym świecie, brak energii do działania - wyłączenie ładowania prawdziwego siebie, (sztuczne ja, nie ma własnej energii, działanie na rezerwach), strach przed związkami (strach przed wykorzystaniem i zależnością oraz ograbienie z wolności), nie szanowanie siebie, nie kochanie (co jest abosolutnie zdrowe, w tym wypadku, bo to nie kochanie tej nakładki - sztucznego (beznadziejnego ja) wszystko jakoś cholernie do siebie pasuje....

Chyba swoje puzzle rozwiązałem, tylko teraz jak w 100% rozstać się z pierwotną maską? Chyba, tak jak została założona, czyli przestać ją zasilać i zacząć zasilać rdzeń - prawdziwe ja....

 

Jakaś 4 jeśli jest, niech się proszę wypowie czy ma podobne wnioski do mnie albo czy to co napisałem rezonuje z wami.

 

Edit:

Dodatkową uwagą jest to, że gdy ktoś nie jest sobą, mnie trochę razi a to co nas razi oznacza sprawę do przepracowania! 

Pamiętajcie o tym!

Typy osobowości (enneatypy) w pigułce

Enneagram wyróżnia 9 głównych typów osobowości, które są oznaczone za pomocą numeru. Mogą być nazywane enneatypami, typami, ennea.

1 - Perfekcjonista

Na wszystko jest właściwy sposób. Pozwól mi go pokazać.

  • Główna motywacja: Poprawianie siebie i innych. Osiągnięcie doskonałości, perfekcji.
  • Największy lęk: Popełnienie błędu.
  • Zwraca uwagę na: Co jest robione dobrze lub źle.
  • Mechanizm obronny: Reakcja upozorowana

Jedynka jest osobą żyjącą w świecie jasnych zasad. Jest bardzo skrupulatna, obowiązkowa i dążąca do perfekcji. Postrzega siebie i innych w kontekście tego, jakim powinno się być. Zdrowe jedynki są bardzo obiektywne, potrafią stawiać sensowne wymagania i cele. Im poziom zdrowia jest niższy, tym stają się bardziej oderwane od rzeczywistości, ich reguły mogą być nierealne i bezsensowne. Na bardzo niskim poziomie zdrowia mogą być sadystyczne, paranoiczne, bezwzględne w imię zasad. Mogą wymagać od innych doskonałości, choć same totalnie się do tego nie stosują.

Poziomy zdrowia dla 1

2 - Dawca

Relacje międzyludzkie są najważniejsze. Wspieram innych. Ich szczęście daje mi szczęście.

  • Główna motywacja: Bycie docenianym za swoje uczucia i ważnym dla innych.
  • Największy lęk: Bycie niepotrzebnym.
  • Zwraca uwagę na: Potrzeby innych.
  • Mechanizm obronny: Wyparcie

Dwójka jest osobą, która w swoim życiu kieruje się potrzebami innych. Chce wyrażać swoje uczucia i być za to doceniana. W konsekwencji jest bardzo pomocna, uczynna. Chętnie bierze cudze problemy na swoje barki. Na niższych poziomach zdrowia może tłumić swoje potrzeby. Dwójki w swojej motywacji bywają bardzo nadopiekuńcze, przez co mogą innym wyrządzić dużą krzywdę. Powinny się nauczyć, że czasem najlepszą formą pomocy jest zezwolenie na samodzielność i niezależność. Mają tendencję do obdarowywania innych tym, co tak naprawdę same chciałyby dostać. Bywają paranoiczne w dostrzeganiu cudzych potrzeb. Wyobraźmy sobie taką sytuację: Mąż wraca do domu zmęczony po pracy. Żona, która jest dwójką, przygotowała kolację, ale słyszy od niego, że "nie jest głodny". Dla niej to już będzie powód do zmartwień. "Nie jest głodny? Pewnie coś się stało".

Poziomy zdrowia dla 2

3 - Zdobywca

Świat kocha zwycięzców takich jak ja!

  • Główna motywacja: Osiąganie sukcesów.
  • Największy lęk: Porażka.
  • Zwraca uwagę na: Zadania, ścieżki prowadzące do wygranej.
  • Mechanizm obronny: Identyfikacja

Trójki są energicznymi ekstrawertykami, którym bardzo zależy na osiągnięciu sukcesu. Ufają swoim możliwościom, pewne siebie, czym mogą irytować innych. Mocno skoncentrowane na sobie. Mają tendencję do "zakładania masek" w różnych sytuacjach, byleby budzić u innych podziw. W rodzinie grzeczne dziecko, wśród kolegów zaradny śmieszek, przy ukochanej czarujący romantyk. Łatwo wpadają w sieć kłamstw, z której mogą się nie wygrzebać. Na niższych poziomach zdrowia robią się bardzo zazdrosne i chętnie niszczą innym karierę, byleby być najwyżej ze wszystkich. Mogą bezdusznie oszukiwać.

Poziomy zdrowia dla 3

4 - Indywidualista

Odczuwanie i bycie sobą jest najważniejsze.

  • Główna motywacja: Być unikalnym, odkryć swoją wyjątkowość.
  • Największy lęk: Bycie zwyczajnym, nie posiadanie własnej tożsamości.
  • '''Przeszłość, przyszłość, obecność, co ciężko zdobyć, co bezpowrotnie minęło.
  • Mechanizm obronny: Introjekcja

Czwórki są bardzo wrażliwe, uczuciowe, często ciągnie je do świata sztuki i wyrażania siebie za jej pomocą. Doceniają piękno, są harmonijne i patrzą na świat głębiej niż inni. Potrzebują komplementów, być docenionym za swoją tożsamość, bo często czują się jak osoby z innej planety, które nie pasują do otaczającego świata. Nie oznacza to oczywiście, że każda czwórka bardzo się wyróżnia. Ważne jest dla nich, by być sobą i dobrze się z tym czuć. Na niższych poziomach zdrowia stają się powściągliwe, łatwo popadają w depresję i uzależnienie od używek. Zaczynają siebie nienawidzić. Dystansują się od świata, który ich nie rozumie. Skupiają się na świecie wyobraźni, żyją wspomnieniami i wyobrażeniami przyszłości. Czwórki mają częste wahania nastroju, poczucie tęsknoty i żalu o niespełnione marzenia. Tragiczni romantycy. Wzdychają za swoim "wybawcą".

Poziomy zdrowia dla 4

5 - Obserwator

Wiedza i myślenie są w życiu najważniejsze. Warto być przygotowanym.

  • Główna motywacja: Poznać, zrozumieć, być użytecznym dzięki swojej wiedzy.
  • Największy lęk: Nie mieć odpowiedzi na zadane pytanie.
  • Zwraca uwagę na: Własne myśli, obserwacje.
  • Mechanizm obronny: Izolowanie

Piątki są introwertykami, którzy obserwują świat z bezpiecznej odległości. Chcą zrozumieć, szukają interesujących powiązań. Do większości spraw mają analityczne podejście. Nie lubią uwzględniać uczuć, choć to wcale nie znaczy, że są ich zupełnie pozbawieni. Mają zwykle duży problem z wyrażeniem i zrozumieniem swoich emocji i bardzo niekomfortowo czują się, gdy ktoś każe im o nich mówić. Na pytanie "czy się dobrze bawisz?" zwykle odpowiadają tak, jak powinno się obiektywnie czuć w takiej sytuacji. Na niższych poziomach zdrowia zaczynają ograniczać swoje potrzeby, odsuwać się od ludzi, uważając ich za mało potrzebnych i przeszkadzających w tworzeniu koncepcji. Na bardzo niskich poziomach mogą stać się schizofreniczni i bardzo oderwani od rzeczywistości.

Poziomy zdrowia dla 5

6 - Lojalista

Zagrożenia mogą czaić się na każdym kroku.

  • Główna motywacja: Być pewnym.
  • Największy lęk: Wątpliwości, brak zaufania.
  • Zwraca uwagę na: Sprzeczne dowody, wewnętrzne wątpliwości, ukryte zamiary
  • Mechanizm obronny: Projekcja

Szóstki są bardzo lojalne i można na nich polegać. Potrzebują silnego oparcia w innych. Ich uwaga jest skoncentrowana na zagrożeniach. Mają bardzo rozległą osobowość. Na różne bodźce mogą reagować "fobicznie" lub "antyfobicznie". Jeżeli szóstka nie odbiera Twoich telefonów, to nie znaczy, że się na Ciebie obraziła. Może być w fazie "fobicznej" i dystansować się od ludzi. A następnego dnia być bardzo odważna, przyjmować problemy "na klatę". Im wyższy poziom zdrowia, tym częściej są "antyfobiczne", oddane i szczęśliwe. Na niskich poziomach łatwo popadają w paranoję, gdy nie widzą zagrożenia, tworzą je w swojej głowie.

Poziomy zdrowia dla 6

7 - Entuzjasta

Życie jest zabawą.

  • Główna motywacja: Być szczęśliwym, wszystkiego spróbować.
  • Największy lęk: Ból i smutek.
  • Zwraca uwagę na: Dobre strony problemu, optymistyczne plany
  • Mechanizm obronny: Racjonalizacja

Siódemki to najbardziej radosny, optymistyczny i żywotny typ. Chcą wszystkiego spróbować, nie znoszą nudy i monotonii. Na wysokich poziomach zdrowia są utalentowanymi podróżnikami, którzy mogą się spełnić w wielu aspektach. Na niższych zaczynają coraz mocniej unikać bólu, czują się przywiązane przez innych, zaciera im się granica między rzeczywistością i fantazją. Mają obsesję na punkcie wielu planów, zbyt wielu. Robią się niecierpliwe, chaotyczne, szalone.

Poziomy zdrowia dla 7

8 - Szef

Musisz być silny, żeby przetrwać.

  • Główna motywacja: Być silnym i samowystarczalnym. Wpływać na świat.
  • Największy lęk: Być słabym, podatnym, na łasce innych.
  • Zwraca uwagę na: Moc i kontrolę. Wszystko albo nic.
  • Mechanizm obronny: Zaprzeczanie

Ósemki chcą panować nad każdą sytuacją, bardzo cenią swoją niezależność (także finansową) i ciężko na nią pracują. Same chcą o siebie zadbać. Zdrowe ósemki są co prawda twardymi przywódcami, ale "chcą dobrze". Kierują w taki sposób, by nie czynić krzywdy, wspierają słabych i inspirują. Są bezpośrednie, skuteczne, przyjaźń postrzegają jako pakt wzajemnej ochrony. Choć na zewnątrz mogą się wydawać ciężkie, pod skorupą siedzi miła osoba. Na niskich poziomach zdrowia ósemki zaczynają być agresywne, robią się bezwzględne w dążeniu do celu, mogą naciskać na kogoś, by sprawdzić, ile jest w stanie wytrzymać. Kochają rywalizację "na śmierć i życie".

Poziomy zdrowia dla 8

9 - Rozjemca

Wszystko się ułoży. Każdy punkt widzenia jest wartościowy.

  • Główna motywacja: Utrzymać spokojną atmosferę, być jednością z innymi.
  • Największy lęk: Konflikt.
  • Zwraca uwagę na: Pozycję innych ludzi i ich punkt widzenia.
  • Mechanizm obronny: Zwlekanie

Dziewiątki to potulne misie, które chcą, by wszyscy byli szczęśliwi. Z natury bardzo dobre i wrażliwe dusze. Zdrowe są bardzo harmonijne, skromne, nie osądzają nikogo z góry, chętnie pomogą i udzielą wsparcia. Są urodzonymi dyplomatami i rozjemcami, szukają kompromisów. Na niższych poziomach zdrowia chowają się pod pretekstem zachowania harmonii z otoczeniem. Mają problem z wyrażeniem własnego zdania, wmieszają się w tłum, odkładają na później zaspokojenie swoich potrzeb. Stają się bardzo leniwe. Ten typ jest najbardziej narażony na prokrastynację. Za bardzo skupiają się na detalach, zapominając o głównym celu. Mogą popaść w apatię i depresję. Stracić poczucie sensu życia.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.