Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

@mapenzaMoże być też i tak. Rozważam taką opcję. Jednak jak odebrać zaczepki z jego strony i to, że się przede mną otworzył? Chyba ja i kolega z innej zmiany wie zdecydowanie więcej o nim niż pozostali...przy obcych i większości kolegach w pracy jest bardzo formalny i wycofany. Taki 200% introwertyk. A z biegiem czasu pracując z nim dzień w dzień otworzył się na tyle, że poznałam jego tę drugą, prawdziwą naturę, spontaniczność, niesamowite poczucie humoru i otwarty umysł. Sam stwierdza, że razem tworzymy najlepszy zespół. Komunikacja między nami jest łatwa i przyjemna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mapenza

 

@Ksanti

Jak na moje oko nie jest INFJ, obstawiałbym go jak już jako infp właśnie, zresztą te testy to jest pi razy oko, bo tam mało kto trafiół w swój typ znając życie. Z tego co wyczytałem to INFJ szukają bratniej duszy, przy której mogą być sobą, kimś kto stara się ich chociaż zrozumieć ze względu na swoją skomplikowaną osobwość, mają bardzo restrykcyjne wymagania bo też muszą uważać na siebie na kogo kierują swoją uwagę, uczucia itp, często stają się cyniczni względem miłości i świata, bo ten ich wiele rady zawiódł ale z tego co widzę swoimi szatanowymi oczami chcą znaleźć taką jedną konkretną osobę najbardziej na świecie, choć pewno nie wszystkie INFJE, wszak każdy z nas jest inny. 

Jak trafisz w gust INFJ, to pewno nie będzie mógł/mogła się opanować i na pewno będzie chciał/a mieć kontakt, a więc ciężko stwierdzić, INFP i INFJ to typy bardzo nie śmiałe, choć INFJ trochę śmielsze ponoć, także raczej to @Hippie musi atakować, biednego INFJa.

Do INFj i INFP trzeba wiele cierpliwości bo się nie otwieramy przed nikim praktycznie, ja się w całym swoim życiu przed nikim nigdy nie otworzyłem nawet w 70%, a wiec nikt nie wie kim tak naprawdę jestem w sobie, a INFJ jakby druga strona tej samej monety ma tak samo, po prostu świat zbyt wiele razy nas zawiódł.

 

Ogólnie nie jestem INFJ ale pokaż @Hippie że może Ci zaufać, wysłuchaj go, daj mu znać, że chciałabyś z nim wyjść na cukierki albo najlepiej jakiś termin i date bo to typy strukturalne, a wiec muszą wiedzieć 1000 lat w przód, że tego i tego dnia idziemy do Żabki na zakupy po bułkę więc się przygotuj a raczej jego przytoguj :D 

Wiem, że pytałaś o rady INFJ @Hippie ale może coś Ci tam pomoże, najważniejsze to sprawdź czego INFJ szuka w relacji romantycznej i jeśli masz te cechy to myślę, że prędzej czy później się Tobą zainteresuje i weźmie Cie pod swoją lupę a jak nie to zawsze pozostaje Ci jakiś wytwór czekoladopodobny czyli INFP, bo podobni jesteśmy :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, SzatanKrieger said:

to @Hippie musi atakować, biednego INFJa.

No biedny facet... Taka wariatka jak ja się w nim zadurzyła... ?

40 minutes ago, SzatanKrieger said:

zawsze pozostaje Ci jakiś wytwór czekoladopodobny czyli INFP, bo podobni jesteśmy :D 

Hahahaha popłakałam się ze śmiechu. ??? 

 

Jeszcze się nie poddałam. Uparta jestem. :P

W sumie to zaproponowanie konkretnej daty nie głupie... Może ten spacer był dla niego zbyt niespodziewany bo napisałam w południe czy by nie wybrał się na spacer wieczorem. Zastanowię się. 

Dalej to ja go nam pod swoją lupą. 

 

Ja go generalnie zapewne zaintrygowałam tym, że jestem gaming girl, mamy podobny gust muzyczny ( except rap, którego ja nie słucham) jestem kreatywna i generalnie wyluzowana. Wyróżniam się raczej na tle tych wszystkich księżniczek w pracy które wybrzydzają i marudzą jak ciężka jest ta praca...a ja się tam dobrze bawię...i uczę. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Hippie napisał:

Hahahaha popłakałam się ze śmiechu. ??? 

 

?‍♂️?

 

Spójrz np na to, w zasadzie mam wszystkie cechy:

https://www.psychologyjunkie.com/2018/06/11/10-things-infjs-look-for-in-a-relationship/

 

Ale to może być nadal za mało by baba INFJ mnie polubiła, bo musi ryj przypasować i wiele innych rzeczy, także mówię różnie to może być ale jak napisałem, zawsze masz wybory czekoladopodobne no i sprawdź ile Ty masz z tych cech ?

 

Z tych cech co napisałaś w tym temacie co założyłem co szukacie w partnerze ja sam mam ich wiele, także jest to do zrobienia dasz se radę, dużo nas wszędzie coś dla siebie wycyckasz :D 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, SzatanKrieger said:

?‍♂️?

 

Spójrz np na to, w zasadzie mam wszystkie cechy:

https://www.psychologyjunkie.com/2018/06/11/10-things-infjs-look-for-in-a-relationship/

 

Ale to może być nadal za mało, bo musi ryj przypasować i wiele innych rzeczy, także mówię różnie to może być ale jak napisałem, zawsze masz wybory czekoladopodobne ?

 

Z tych cech co napisałaś w tym temacie co założyłem co szukacie w partnerze ja sam mam ich wiele, także jest to do zrobienia dasz se radę :D 

Brzmisz jak autoreklama. ? Jak trafię na ślepy zaułek, to przekieruję się na INFP. Zdecydowanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hippie napisał:

Brzmisz jak autoreklama.

Dzieli nas ocean @Hippie ?

 

Nie no INFP łatwiej znajdziesz statystycznie od INFJa, poza tym gdybym się reklamował, nie napisałbym, że jestem wyborem czekoladopodobnym tylko prawdziwym z alpejskiego mleka i z orzeszkiem (laskowym!) w środku ?

 

Powodzenia z Twoim być może future husband w przyszłości, co złego to nie ja :D 

 

Jeszcze co do mojej autoreklamy, to raczej staram się obrzydzać siebie, bo to jeszcze nie mój czas, trzymam kciuki za waszą miłość :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, SzatanKrieger said:

Dzieli nas ocean

Jedynie morze północne... :P ocean jest po drugiej stronie wyspy. :P

 

Nie rzucił się w moim otoczeniu żaden INFP szczerze. W Polsce paru znam. Ale nie są w moim typie, po za tym... Ja się stąd nie ruszam. ;)

 

9 minutes ago, SzatanKrieger said:

gdybym się reklamował, nie napisałbym, że jestem wyborem czekoladopodobnym tylko prawdziwym z alpejskiego mleka i z orzeszkiem (laskowym!) w środku ?

Cóż za skromność!  ??

 

9 minutes ago, SzatanKrieger said:

staram się obrzydzać siebie

No więc dlatego stwierdziłam, że autoreklama z tym czekoladopodobnym.  ;) Tekst na miarę INFPa. :P

 

Dziękuję za miłe słowa otuchy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

 

Poczekamy na INFJe, może jakiś się zlituje i Ci coś napisze.

 

2 minuty temu, Hippie napisał:

Cóż za skromność!  ??

 

A jak, to moje drugie imię.

 

Twoje przekleństwo, że wpadł Ci w oko jeden z "dziwolągów" MBTI ?.

 

Powodzenia z nim @Hippie a jak nie to wiesz zawsze pozostaje eliksir i uroki na miłość, gotowanie ropuchy w makaronie itd. 

Trzymaj się tam i walcz babo o niego :D 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eliksir miłości to oszustwo, ja chcę głębokiej i prawdziwej miłości. A nie jakieś cheatowanie. ;)

4 minutes ago, SzatanKrieger said:

 

Twoje przekleństwo, że wpadł Ci w oko jeden z "dziwolągów" MBTI ?.

No ja lubię sobie utrudniać w tej kwestii...jak cholera. :P 

Myślę, że enfp też są dość wymagające co do partnera. A jak znajdą tego, co wpasowuje się idealnie to potrafią być zawzięte. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger

W ostatnim czasie jestem sceptyczny wobec mbti.

Chwilę przed pojawieniem się na forum wychodziło mi ISTP.

Kilka miesięcy później INFP.

A od roku mi wychodzi INFJ.

 

Sprawdziłem swoje stare notatki stąd moja korekta.

Ogólnie związkach czy grupach znajomych mam inną osobowość.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło ESTJ-A, czyli "Executive". W polskiej wersji to słowo jest źle przetłumaczone jako "wykonawca", prawidłowe tłumaczenie to "dyrektor". 

 

Extraverted-88%

Observant-84%

Thinking-65%

Judging-61%

Assertive-88%

 

 

 

Edytowane przez ViolentDesires
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No @ViolentDesires to jesteśmy przeciwnościami. 

 

Mam pytanie czy kiedykolwiek czułaś się, że jesteś jakby "nie w swoim świecie"? 

Że jesteś jakby nietutejsza czy coś w ten deseń?

W dniu 2.08.2020 o 23:34, Ksanti napisał:

W ostatnim czasie jestem sceptyczny wobec mbti.

 

Jak @t0rek napisał, obczaj enegram :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t0rek, @SzatanKrieger

https://www.idrlabs.com/pl/enneagramu/test.php

Twoje wyniki Enneagramu to:

Result chart
 
Wpisujesz się między typ 4 i 5.
 
To wygląda na 4w5, zdaje się, że kiedyś też mi tak wyszło a enneagram znałem jeszcze przed MBTI.
Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.
Z drugiej strony mam wrażenie, że więcej na moje życie wpłynęło nie bycie Ch*dem niż psychika lol.
 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

No @ViolentDesires to jesteśmy przeciwnościami. 

 

W sumie nie jest to zaskakujące. :)

 

Jeżeli chodzi o Enneagram, to wyszło mi kiedyś 8w7.  To też jest Twoje przeciwieństwo? 

 

Cytat

Mam pytanie czy kiedykolwiek czułaś się, że jesteś jakby "nie w swoim świecie"? 

Że jesteś jakby nietutejsza czy coś w ten deseń?

 

Tak, ale być może nie w taki sposób, jaki Ty masz na myśli. 

 

Ja nie czuję się "nietutejsza" w sensie negatywnym. W takim, że świat mnie odrzuca, źle traktuje, że sobie w nim nie radzę i tak dalej. Zupełnie tak nie mam i jest mi to całkowicie obce. 

 

Ja czuję się "inna", jakbym była innym gatunkiem człowieka niż inni ludzie, jednak w sensie pozytywnym. Ja czuję się lepsza, ładniejsza i silniejsza od większości innych ludzi. Z łatwością radzę sobie ze swoim życiem i świat jest dla mnie wygodnym miejscem. 

 

Edytowane przez ViolentDesires
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, ViolentDesires napisał:

Tak, ale być może nie w taki sposób, jaki Ty masz na myśli. 

 

Pytam w dwóch kontekstach, ze względu na to, że się różnimy tak mocno.

 

A) Więc teoretycznie świat powinien być właśnie miejscem gdzie czujesz się jak u siebie w domu, komfortowo i tak jak napisałaś z łatwością sobie radzisz. Mówi się, że żyjemy w świecie "ESTJ" dla tego typy : ESTP, INFJ i ENFJ + mój (INFP) mają problem by tutaj się odnaleźć. Co by miało sens.

Widać to choćby na tym wykresie:

main-qimg-cace21155ce7da21e75855355f5079

b) 

58 minut temu, ViolentDesires napisał:

W sumie nie jest to zaskakujące. :)

 

To prawda.

C) Twoje 8w7 to nie wiem czy to moje przeciwieństwo szczerze mówiąc. Odbiciem lustrzanym by było 5w4 ale 8w7 - to już nie wiem :/  

D) ENTJ to typ osobowości najbardziej żądny przygód seksualnych. ...
Ci, którzy należą do typu osobowości ESTJ, są również tymi, którzy mają najwięcej seksu. :D 

 

Aż sprawdziłem "romans" naszych typów, spójrz:

Radości z relacji INFP / ESTJ:
ESTJ i INFP często są do siebie przyciągane, ponieważ tak bardzo się od siebie różnią. INFP jest zaintrygowany praktyczną, otwartą naturą ESTJ, a ESTJ jest zafascynowany delikatną, wnikliwą postawą INFPS.

 

Ale z tego co widzę jesteśmy tak różni, że chyba byśmy się nie dogadali, piszą że nasze typy musiałby być bardzo dojrzałe by relacja miała szansę, beka ?

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

A) Więc teoretycznie świat powinien być właśnie miejscem gdzie czujesz się jak u siebie w domu, komfortowo i tak jak napisałaś z łatwością sobie radzisz. Mówi się, że żyjemy w świecie "ESTJ" dla tego typy : ESTP, INFJ i ENFJ + mój (INFP) mają problem by tutaj się odnaleźć. Co by miało sens.

 

Tak, to pasuje.

 

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Ci, którzy należą do typu osobowości ESTJ, są również tymi, którzy mają najwięcej seksu. :D 

 

To też pasuje. :D

 

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Aż sprawdziłem "romans" naszych typów, spójrz:

Radości z relacji INFP / ESTJ:
ESTJ i INFP często są do siebie przyciągane, ponieważ tak bardzo się od siebie różnią. INFP jest zaintrygowany praktyczną, otwartą naturą ESTJ, a ESTJ jest zafascynowany delikatną, wnikliwą postawą INFPS.

 

Ale z tego co widzę jesteśmy tak różni, że chyba byśmy się nie dogadali, piszą że nasze typy musiałby być bardzo dojrzałe by relacja miała szansę, beka ?

 

Mi się wydaje, że to by było lepsze, gdybyś Ty był kobietą, a ja mężczyzną. Moim zdaniem byłby to wtedy klasyczny układ "silny mężczyzna i uczuciowa kobieta". Zamiast tego mamy odwrotność tego układu. 

 

Inna sprawa, że ja lubię, gdy mężczyzna jest wrażliwy i wcale nie potrzebuję faceta "silniejszego" ode mnie. Zresztą gdybym miała mieć silniejszego, to musiałby to być ktoś naprawdę niebezpieczny, jakiś psychopata czy gangster, a to nie jest dobry czy zdrowy pomysł. Jednak jak dla mnie tej wrażliwości musi też towarzyszyć męskość. 

 

Zrobiłam dzisiaj nowy test Enneagramu:

 

enneagram?p=73,40,80,3,13,33,27,100,3&l=

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ViolentDesires

 

Jakie to zabawne, że ty musisz leczyć aspekty, które ja mam w kontroli właśnie :D 

 

No i pewno masz rację, wtedy byłaby może jakaś korelacja, ale nie wiem w sumie dla mnie to i tak ciekawe spojrzeć na swoja totalną przeciwność:

Obczaj przy okazji:

 

Gniew
Ósemki łatwo się złoszczą, ponieważ czują się silne. Jednak złość często powoduje niezdrowe ciepło w ciele. Może objawiać się zaczerwienieniem twarzy, bólami głowy lub uczuciem ciepła. To ciepło z kolei przyczynia się do większego uczucia złości, powodując cykl, który może być trudny do przerwania.

 

Życzliwość zamiast walki
Skupienie się przez ósemkę na władzy i konflikcie może sprawić, że stracą z oczu wagę współczucia i dobroci. Wykonywanie medytacji na czakrę serca może nauczyć ich, że konflikt nie zawsze jest rozwiązaniem różnic.

Myślenie przed działaniem
Ponieważ Ósemki mają tendencję do działania pod wpływem impulsu i podążania za swoim instynktem, mają tendencję do niedorozwoju wglądu i myślenia. Otwarcie dwóch górnych czakr, czakry trzeciego oka i czakry korony, pomoże im lepiej widzieć i myśleć przed podjęciem działań.

 

Zresztą zapraszam do wątku założonego przez @Hippie nie tylko Ciebie ale również nowe "dusze". 

Można naprawdę sobie pomóc,

 

Ponoć jako 8 szukasz kogoś, kto da Ci spokoju w życiu, tzn energię odprężenia jakby.

8. jest przejawem potężnego aspektu Boga (by się zgadzało) Zresztą obczaj sobie to naprawdę pomocne :) 

 

Zdrowieć będziesz gdy będziesz kierunkować się w stronę cech "2" ? 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, ViolentDesires said:

Mi się wydaje, że to by było lepsze, gdybyś Ty był kobietą, a ja mężczyzną. Moim zdaniem byłby to wtedy klasyczny układ "silny mężczyzna i uczuciowa kobieta". Zamiast tego mamy odwrotność tego układu. 

Dalej byście się nie dogadali. Mój były jest enneagramowym 8w7 ESTJ, mieliśmy okazję gościć moją znajomą  4w5 INFP jak jeszcze razem byliśmy - kompletnie jej nie trawił. Zupełnie na innych falach nadają te typy. Może być ciekawie na początku jak są wspólne tematy i pociąg seksualny ale po jakimś czasie mogą wyjść poważne zgrzyty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Hippie napisał:

Mój były jest enneagramowym 8w7 ESTJ, mieliśmy okazję gościć moją znajomą  4w5 INFP jak jeszcze razem byliśmy - kompletnie jej nie trawił.

Z nami by było inaczej! ?

 

Mówisz, że aspekt "wyjątkowości boga 4" kontra "potęga boga 8" i by były zgrzyty? Nie pozostaje nam nic innego jak posłuchać "boskiego aspektu mądrości boga" czyli 7, jeśli dobrze pamiętam co nie @Hippie? :D 

 

Ale serio, w sumie tak jest jak piszą, że enegram jest niedoceniany. 

Ja jestem wdzięczny babkom z forum, że zostałem wytypowany odpowiednio i dzięki temu, zawsze sobie mogę zerknąć w razie co, to mega pomocne, naprawdę można się tam wiele dowiedzieć, aż dziwne :) 

 

8

Ósemki są pewne siebie, silne i asertywne. Opiekuńcza, zaradna, szczera i zdecydowana, ale może też koncentrować się na ego i dominować. Ósemki czują, że muszą kontrolować swoje otoczenie, zwłaszcza ludzi, czasami stając się konfrontacyjnymi i zastraszającymi. Ósemki zazwyczaj mają problemy ze swoim temperamentem i pozwalaniem sobie na bezbronność. W najlepszym wydaniu: samokształcenie, wykorzystuje swoją siłę, aby poprawić życie innych, stając się bohaterskimi, wspaniałomyślnymi i inspirującymi.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ViolentDesires napisał:

Ja czuję się "inna", jakbym była innym gatunkiem człowieka niż inni ludzie, jednak w sensie pozytywnym. Ja czuję się lepsza, ładniejsza i silniejsza od większości innych ludzi. Z łatwością radzę sobie ze swoim życiem i świat jest dla mnie wygodnym miejscem. 

Hospital Shaking GIF by 1091 - Find & Share on GIPHY

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, SzatanKrieger said:

 "boskiego radosnego aspektu mądrości boga" czyli 7, jeśli dobrze pamiętam co nie @Hippie? :D 

Enneagramowo 4 i 8 ... może jakieś porozumienie by było ale jednak 8 są najbardziej przyziemnym typem, a 4 lubią bujać w obłokach, to może doprowadzać te pierwsze do białej gorączki.  Sensoryka i Intuicja w praktyce mogą się mocno gryźć na dłuższą metę. 

5d25329d86d151298bee8942f58367d7.jpg

Te na czerwono to dość ciężka przeprawa. ;) 

Te parę lat może by się uciągnęło. Ale dużo energii i pracy obydwie strony by musiały włożyć w taki związek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, SzatanKrieger said:

D4tCnsnW4AAds3C.jpg

Dalej to samo... dalej jestem skazana na INFJoty :D  

12 minutes ago, SzatanKrieger said:

tqq9c8x84bz41.jpg

Tutaj socjonicznie podane. Opierałam się wcześniej na tej teorii. W tym przypadku moim best matchem jest ISTP... ESTJ jako aktywator też jako dobra relacja (dlatego przetrwałam 6 lat z jednym). No ale socjo zakłada jedynie porozumienie na podstawie metabolizmu informacyjnego, tu trzeba też wziąć pod uwagę inne aspekty. To jest dość pogmatwane. Dużo pisałam o tym w temacie o socjonice tutaj. Dobieranie się na tej podstawie jest dość ciężkie bo tu ważne jest by obydwie strony miały dużo wspólnego.

12 minutes ago, SzatanKrieger said:

qE6gzS0VReUZMNeEjf6GrVKW_1Df-iBYMZi0d2xj

A to w ogóle jakaś czarna magia dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.