Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

@melody

 

Współczuję nie jako, bo szukacie naprawdę wyjątków od reguły. Takich mężczyzn jest bardzooo nie wielu.

Co ciekawe, szukasz kogoś tym samym kto będzie miał dostęp do wielu kobiet jeśli chodzi o mężczyzn, tym bardziej współczuje. A jeszcze bardziej współczuję bo jako, że ten mój infp to Twój perfekt matcz, to szukasz facetów infp, którzy pokonali "siebie" i siebie "odnaleźli", współczuję razy tysiąć, długo poszukasz :D 

 

Minuta ciszy dla @melody

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dane mi było poznać damską ENTJotkę. Męskie są dość podobne do ESTJotów. Łączy ich przedsiębiorczość i materializm. Znałam paru, każdy z nich prowadził jakiś biznes z czego dwóch to mechanicy... kanciarze tak ogólnie... auta już im nie zostawiam. Bo to typowe polskie Janusze biznesu. Zdrowy typ jednak potrafi być przyjemny. Mam kolegę z gimnazjum, prowadzi z ojcem biznes w budowlance. Bardzo elokwentny, dużo świata już też zwiedził i fajnymi historiami zawsze potrafił zaserwować :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SzatanKrieger napisał:

@melody

 

Współczuję nie jako, bo szukacie naprawdę wyjątków od reguły. Takich mężczyzn jest bardzooo nie wielu.

Co ciekawe, szukasz kogoś tym samym kto będzie miał dostęp do wielu kobiet jeśli chodzi o mężczyzn, tym bardziej współczuje. A jeszcze bardziej współczuję bo jako, że ten mój infp to Twój perfekt matcz, to szukasz facetów infp, którzy pokonali "siebie" i siebie "odnaleźli", współczuję razy tysiąć, długo poszukasz :D 

 

Minuta ciszy dla @melody

Jeśli ktoś potrafi Cię doprowadzić do krawędzi i łez łapiąc za twoje czułe punkty, rozbierając cię z tej powłoczki pod którą są rzeczy, których sam boisz się przed sobą przyznać, a potem zbiera cię w jednym momencie do kupy, a ty wstajesz na nogi i doznajesz motywacji, olśnienia i euforii to nie dziwię się, że z jednej strony kochasz a z drugiej nienawidzisz :) 

Nie potrzebuję minuty ciszy, bo lubię challenge, więc mogę sobie cierpliwie szukać :D A infp super typ. Nie bez powodu powstała ta znana Ci już grafika:

INFP not a good match for ENTJ – ENTJ Coach

22 minuty temu, Hippie napisał:

Nie wiem czy dane mi było poznać damską ENTJotkę. Męskie są dość podobne do ESTJotów. Łączy ich przedsiębiorczość i materializm. Znałam paru, każdy z nich prowadził jakiś biznes z czego dwóch to mechanicy... kanciarze tak ogólnie... auta już im nie zostawiam. Bo to typowe polskie Janusze biznesu. Zdrowy typ jednak potrafi być przyjemny. Mam kolegę z gimnazjum, prowadzi z ojcem biznes w budowlance. Bardzo elokwentny, dużo świata już też zwiedził i fajnymi historiami zawsze potrafił zaserwować :) 

Damskie też łatwo pomylić, dlatego jak jakaś wydaje Ci się ESTJ to warto wybadać drugi człon czy jest on bardziej S czy N :) No i niestety jak trafi się jakiś niezdrowy typ to lepiej jednak uważać, bo doznania mogą być co najmniej nieprzyjemne.

Ja osobiście jeszcze czekam na poznanie innego ENTJ, póki co nie miałam okazji :D

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, melody said:

jak jakaś wydaje Ci się ESTJ

No ja w sumie to poznałam dwie ESTJotki. I są na 100% tym typem. Sensoryka się u nich rzucała w oczy niemalże od razu ;)

To takie Martyny Wojciechowskie :D 

Zorganizowanie, pragmatyczne, praktyczne, dbają o szczegóły, spostrzegawcze i bardzo skupione na tym co się wokół nich dzieje. Nic im nie umknie ;)

Profesjonaliści w swoich fachach ale też bardzo krytyczne i oceniające przydatność innych osób. Jeśli są zdrowe, to potrafią być dobrymi liderami, kierownikami. 

Moja druhna drużynowa była wzorową ESTJotką :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hippie napisał:

No ja w sumie to poznałam dwie ESTJotki. I są na 100% tym typem. Sensoryka się u nich rzucała w oczy niemalże od razu ;)

Mam mamę ESTJ i dopiero teraz, gdy jestem pewna, że bardziej zaznacza się u mnie N niż S (wcześniej się misstypowałam) to widzę konkretne różnice. Ja niestety jeszcze tego tak łatwo nie rozróżniam. Za to jestem bardzo ciekawa, czy od razu byś mnie wytypowała :D Masz naprawdę ogromną wiedzę w tym zakresie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, melody said:

Za to jestem bardzo ciekawa, czy od razu byś mnie wytypowała :D Masz naprawdę ogromną wiedzę w tym zakresie :)

Po prostu siedzę w tym długo. Każdy miałby, gdyby poświęcił tyle czasu w zagłębianie teorii, siedzeniu na forum psychologicznym, dodatkowo obserwował otoczenie pod tym kątem. To mój konik + odkryłam, że to dość przydatne narzędzie do samorozwoju. 

Gadałam z wieloma osobami, które siedzą w tych tematach nawet dłużej ode mnie. Stąd dużo podłapałam zagadnień, podstaw. No i powiedzmy, że mój typ też się trochę do tego przyczynia, że jest mi tak łatwo odkrywać motywacje innych. ;) 

 

Ale rzecz w tym też, że nie zawsze jest łatwo wytypować daną osobę. Zwykle jest to orientacyjne. Dużo rzeczy się na to składa i trzeba to też robić ostrożnie. Najlepiej jak już dana osoba sama się wytypowała i tylko obserwować i potwierdzić czy faktycznie dobrze się typuje. Nikt nie zna nas lepiej jak my sami ;) 

 

Jednak bywają osoby, które wręcz pasują do jednego i konkretnego typu. Od razu rzucają się w oczy dane elementy, którymi operują. 

 

Czasem wytypowanie danej osoby trwa parę miesięcy a innej nawet lata. Wszystko zależy też od tego czy ta osoba nakłada maskę, czy sama ma świadomość własnych mechanizmów, akceptuje siebie etc. Najlepiej się obserwuje ludzi w różnych sytuacjach. To jest swoiste układanie puzzli. :) 

 

 

@obalich Aka @arch mam wrażenie, że żywisz szczególną niechęć do tych typów. ;) Jak tylko o nich wspomnę to Ty się pojawiasz, jak to jest? ;> 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Nie wiem teraz czy to działa jako efekt potwierdzenia, czy jest tak w rzeczywistości, ani jaka jest do końca korelacja między tym co napisze, ale ostatnio robiłem ten test, wyszło INFP gdzieś właśnie przeczytałem, że dużo kobiet ma ten typ.

 

I przypomniałem sobie, że jak pracowałem w różnych firmach i moją przełożoną była kobieta, to zawsze miałem z nią dobre stosunki. Byłem lubiany przez kierowniczki, dostawałem fajne fuchy, przychodziły zagadywać i dobrze się przy nich czułem, a to jest ciekawe bo jak pracowałem z taką jedną co dla innych kolesi była S*** to dla mnie do rany przyłóż itd.

 

Np. inni musieli ciężko pracować, a ja dostawałem jakąś gówno robotę i zbijałem bąki. Czy tak ten typ osobowości działa? Że jeżeli facet ma profil INFP to będzie traktowany przez kobiety jak swojak?

 

Edit. Często właśnie przyciągam do siebie kobiety, które są dla innych okropne, a dla mnie są w porządku.

Edytowane przez Lucjusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucjusz Jak praktycznie każde etyczne/czujące czyli z F ;) Zawsze większy procent tych typów czujących to kobiety. 

Najczęściej jednak spotykane właśnie INFP, INFJ, ENFJ, ENFP, ISFJ a o dziwo więcej ja osobiście znam ISFP męskich niż kobiecych...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lucjusz napisał:

wyszło INFP gdzieś właśnie przeczytałem, że dużo kobiet ma ten typ

Tak są różne szacunki zależy na jaki patrzeć.

Określa się, że INFP jest 5% w populacji. Inne badania mówią, że jest nas facetów od 1% do 1,5%. Jeszcze inne, że debatują, czy nie jesteśmy najrzadszym typem, także wiesz to takie trochę wróżenie z fusów na tym bym się nie skupiał bo to nic nie daje nawet jak jesteśmy najrzadsi chociaż raczej nie jesteśmy, natomiast kobiet statystycznie INFP jest więcej od facetów oraz jest to typowo kobiecy typ, co jest dla wielu mężczyzn pociągające.

8 minut temu, Lucjusz napisał:

zy tak ten typ osobowości działa? Że jeżeli facet ma profil INFP to będzie traktowany przez kobiety jak swojak?

Coś w tym jest, zdecydowanie. Minusem jest to, że Cię lubią i Twoją energię ale nie seksualnie zauważ.

Uważam, że nasz typ faktycznie jest kobiecy ale jeśli zaczniesz rozwijać część męską siebie to naprawdę w teorii powinieneś mieć rwanie jak cholera ale mało ludzi chce to robić w ogóle, tak samo jak mało kobiet pragnie rozwijać swoją kobiecość. 

 

Teraz mnie tak naszło, że może typ jaki ma właśnie @melody to jest typowo męski stąd ta polaryzacja - tak sobie gdybam.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe doświadczenie wykonałem ten test 3 razy. Pierwszy tak w 2018 roku, drugi na początku 2020 i trzeci miesiąc temu. Cały czas wychodzi INTJ-A (Asertywny Architekt). Nic się nie zmieniam ;)

 

Tutaj macie różnicę między -A i -Thttps://www.16personalities.com/articles/assertive-architect-intj-a-vs-turbulent-architect-intj-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Coś w tym jest, zdecydowanie. Minusem jest to, że Cię lubią i Twoją energię ale nie seksualnie zauważ.

Zależy, te suqowate otwarcie proponują numery telefonu i szukają kontaktu i totalnie przy mnie zmieniają swoją osobowość, to jest chyba jakiś wzorzec. Jak rozwijasz swoją część męską? Z ciekawośc,i czy byłeś wychowywany przez kobiety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Lukas3k said:

Nic się nie zmieniam

Bo generalnie to typ się nie zmienia. Można jedynie się zmieniać, eliminując złe cechy swojego typu, rozwijając się zgodnie ze swoim typem. 

Typ osobowości kształtuje się w dzieciństwie i zostajemy z nim do końca życia. 

 

Jeśli test za każdym razem wychodzi inaczej, to nie należy brać jego pod uwagę a raczej opisy, a i warto poznać teorię i zasady tych typologii. 

Może też wychodzić inaczej za każdym razem w momencie, gdy jesteśmy średnio zharmonizowani, na szybko, bez zastanowienia się głębszego zaznaczamy dane odpowiedzi albo w głębi duszy nie akceptujemy samych siebie i podświadomie zaznaczamy cechy, które nam się podobają a nie jakie faktycznie mamy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Lucjusz said:

prawda, sam tak robiłem :D

No proszę ;) Ktoś się przyznał w końcu do tego :D 

 

Co więcej... taką tendencję najczęściej właśnie mają typy czujące czyli INFP, INFJ(i to głównie te dwa!) Ale też ENFJ, ESFJ, ISFJ... zaś ENFP się zawsze dobrze typują :D  

Ja w ogóle z tym problemu nie miałam. 

 

Ale też często spotykany tego typu dylemat jest też u INTJ I INTP - te dwa typy są dość podobne i żółtodzioby zawsze wahają się miedzy tymi dwoma. A ja tylko zobaczę ich w realu i od razu rozpoznaję :P Postawa, sposób poruszania się, i poziom i sposób krytykanctwa bardzo ich różni ;) 

 

@MalVina

Quote

" The Champion Aka "The Retard"... No dzięki ? No ale w sumie...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lucjusz napisał:

Z ciekawośc,i czy byłeś wychowywany przez kobiety?

Tak.

Teraz jestem sam dla siebie ojcem.

 

 

Tutaj możecie sobie spojrzeć jakie cechy w was dominują i możliwe, ze na tej podstawie można określić nawet wsród MBTI, która strona jest silniejsza u was. Np jak z @Hippie rozmawiałem to ona ma wyważone ale nie ma poziomu "mistrzostwa" w żadnej ze stron a więc teoretycznie świetnie a praktycznie musi dwie strony medalu rozwijać równo :D Więc raczej nie ma wygranych i przegranych tylko praca nad sobą ? 

 

main-qimg-68b05893a6681033a6d8916130f980

 

BTO_masculine_feminine_qualities_blog.pn

feminineandmasculine.jpg

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MBTI wychodzi mi czasem ESTP czasem ISTP a w enneagramie 5w7. Ma ktoś gdzieś jakieś artykuły odnośnie takiego dopasowania osobowości w obydwu testach ? 

Ps podobno średnio z takim połączeniem 5w7 ale w 2 testach mi tak wyszło hmm.

Edytowane przez la tormenta
dodanie czegos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, la tormenta said:

w enneagramie 5w7

Buuu, nie ma takiego typu. ;) Wiem chyba jaki test robiłeś, wiec nie sugeruj się nim za bardzo. poczytaj sobie opisy typów. 

5w4 albo 5w6. A jak bardziej w stronę 7 to 7w6 albo 7w8

Od razu przekieruję Cię do tematu o Enneagramie tutaj w rezerwacie:

 

Jeśli chodzi o MBTI to poczytaj sobie opisy tych obu i porównaj ze sobą. Polecam też filmiki tej pary:

 

Ale jeśli jesteś bardziej piątką enneagramową, to bym szła w kierunku ISTP ;) Bo 5 i ESTP to abstrakcja :P  (piątki to typy introwertyczne). ESTP I ISTP w ogóle do 7 nie pasuje i to aż się gryzie. Choć jest jeszcze prawdopodobieństwo, że spotka się 7w8 ESTP - ale to bardzo rzadko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@la tormenta No prędzej. 

Czy opis 7 do Ciebie pasuje? Czy motywacje i lęki siódemkowe się zgadzają? 

 

Quote

 

Typ 7 –Entuzjasta

Podstawowy lęk: bycie uwięzionym, odczuwanie cierpienia
Podstawowe pragnienie: bycie usatysfakcjonowanym, zaspokajanie swoich potrzeb
Kluczowa motywacja: chcą utrzymać wolność i szczęście, unikać przegapienia wartościowych doświadczeń, być ciągle podekscytowanymi i zajętymi, unikać cierpienia.


„Życie to przyjęcie. Odkryj je w całości.” 

Hippie jako 7 : "Życie jest piękne, dlatego chcę z niego czerpać jak najwięcej! :) " :D:D:D 


Dąży do: bycia szczęśliwym, planowania zabawy, posiadania swojego wkładu w rzeczywistość.
Unika: bólu i cierpienia.
Skupiony na: najlepszych możliwych przypadkach, przyjemnych planach, możliwościach.

 

 

Co do ESTP - jak odnajdujesz się w opisie przedstawionym w/w filmiku?

Ekstrawertyzm czy introwertyzm? Zastanów się gdzie ładujesz swoje baterie. będąc z ludźmi, będąc aktywnym czy raczej w samotności? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem enneagram dla 7w8 i w sumie wśród wszystkich tych opisów nic nie opisuje mnie tak dobrze jak to, prawie każda rzecz mi tam pasuje co do estp a istp bardziej pasuje mi estp, ale pare tam rzeczy nie gra na stopro, miomo wszystko dużo bardziej od istp.

Edytowane przez la tormenta
;iterówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, la tormenta said:

bardziej pasuje mi estp, ale pare tam rzeczy nie gra na stopro, miomo wszystko dużo bardziej od istp.

Poczytaj jeszcze zatem o ENTP. Jak już być pewnym to na 100%,;) 

Sensoryka się lekko gryzie z siódemką, która zwykle jest intuicyjna.

Dlaczego proponuję ENTP? Bo dużo siódemkowych mężczyzn zwykle jest ENTP, czasem zdarza się ENFP ( przy okazji też zerknij).

Po za tym ENTP ma jak ENFP też dylemat przy poznawaniu samego siebie czy jest intro czy ekstra :P, co już na samym wstępie w filmiku ta para omawia...:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.