Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Anna said:

W ennagramie jestem, 4w5, co chyba nie bardzo pasuje do INTP.

A nie rozważałaś bardziej 5w4? ;) To też kwestia do głębszego zbadania i rozłożenia na czynniki pierwsze.  Choć fakt, mogą się zdarzyć 4w5 INTP ale baaaardzo rzadko. T średnio pasuje do 4. a szczególnie Te (logika ekstrawertyczna). Czwórki są jednymi z najmniej praktycznych typów.

W enneagramie też warto zainteresować się instynktami so sp albo sx. Skrzydła ( wings) też bywają utrapieniem bo mogą być dość silne dlatego trzeba się skupić na wskazaniu głównej motywacji. W tym wątku dużo materiałów udostępniono na ten temat:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hippie napisał:

A nie rozważałaś bardziej 5w4?

Dwa razy robiłam w różnych okresach czasu i zawsze wychodzi 4w5. W sumie tu też się odnajduje. Jestem paradoksalna? Może jest tak jak powiedziała wczoraj moja przyjaciółka: „jeszcze nie powstał taki test, który cię obejmie”?

 

Godzinę temu, Hippie napisał:

T średnio pasuje do 4. a szczególnie Te (logika ekstrawertyczna).

Nie jestem szczególnie ekstrawertyczna, jedynie w bezpiecznej znanej sobie grupie mogę czuć się swobodnie, potem odpoczywam. Na dłuższą metę wystarczą mi dobrzy sprawdzeni znajomi. Podobnie jak ta 4w5 powierzchowne relacje mnie nie interesują, jak już nawiązuje z kimś wieź to rzadko, ale bardzo mocną. Męczy mnie small tok i pitolenie o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pamiętaj @Hippie o tym, z Twoim Arnoldem, że przedrzeć się przez mury obronne będziesz potrzebowała bazuki, granatów, i koparki oraz mini koparki :P (Przypadkiem nie wysadź infj'a w powietrze :P )

 

No matter how close someone is to an INFJ, they always ARE at arm’s length. Knowing an INFJ is a never-ending process. Besides they will never express themselves fully. It’s weird because when someone opens up, you may think that you know everything about them, but the truth is that you only know what they wanted you to know. Apply the same thing to an INFJ. An INFJ will barely ever talk about their most profound experiences. It is because they believe that nobody will know and understand them enough. With this thought in mind, they don’t make the effort at all.

 

Nawet jeśli INFJ jest „blisko” kogoś, czy nadal będzie starał się trzymać tę osobę na dystans?
Bez względu na to, jak blisko ktoś jest do INFJ, zawsze SĄ na wyciągnięcie ręki. Znajomość INFJ to niekończący się proces. Poza tym nigdy nie wyrażą się w pełni. To dziwne, ponieważ kiedy ktoś się otwiera, możesz pomyśleć, że wiesz o nim wszystko, ale prawda jest taka, że wiesz tylko to, co oni chcieli, żebyś wiedział. Zastosuj to samo do INFJ. INFJ prawie nigdy nie będzie mówił o swoich najgłębszych doświadczeniach. Dzieje się tak, ponieważ wierzą, że nikt ich wystarczająco nie pozna i nie zrozumie. Mając to na uwadze, wcale się nie starają.

INFJs are so deep and complex that most people simply don’t have the ability to understand them at all. Which is why it’s useless to share too much. Different people see different aspects of an INFJ as INFJs adapt their behavior according to situation and persons involved. The people that come closest to knowing an INFJ would be people with intricate, complex minds themselves. Also, you’d have to ask if you want to know something, because we won’t take initiative talking about ourselves.

 

It is because they believe that nobody will know and understand them enough - jeśli miałbym Ci poradzić coś z tym aspektem @Hippie to powiedz mu, że to bullshit :D 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 12/6/2020 at 3:42 PM, SzatanKrieger said:

It is because they believe that nobody will know and understand them enough - jeśli miałbym Ci poradzić coś z tym aspektem @Hippie to powiedz mu, że to bullshit :D 

On powoli zaczyna kumać, że jestem jedyną osobą w jego obecnym środowisku, która go jest w stanie idealnie zrozumieć. Jedyne co on musi w sobie przepracować to głęboko zakorzeniony lęk... i generalnie wyzbyć się programów które są mu wpajane od dziecka.

 

Wszystko jest na dobrej drodze. Wierzę w to głęboko :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Leżę sobie w łóżku z wyrwaną ósemką, i ryjem kanciastym jak czad (w końcu doświadczam luksusu bycia chadem - powiem wam, że to jest przereklamowane posiadanie kwadratowego ryja) i przeglądam sobie YT w między czasie upajając się "byciem chadem choć przez chwilę" ale do rzeczy. Jest kanał takiej babki INFJ i tak sobie włączyłem bo mi poleciło i zacząłem czytać komentarze ale to jeden zwrócił moją uwagę i rozwalił na łopatki no i wybuchłem śmiechem przy nim choć nie powinien za bardzo w moim aktualnym stanie a brzmiał on:

 

"Kiedy dojdziesz do tego, że jesteś INFJ i dojdziesz do wniosku, że bycie "Tobą" jest wykańczające, znajdujesz i zaprzyjaźniasz się z INFP i dochodzisz do wniosku, że bycie INFJ nie jest wcale takie złe, zawsze mogło być gorzej lol. ?

 

Rozwaliło mnie to ?

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Może dlatego, że INFJ nie ma aż takich dramatów życiowych jak INFP i ich tak nie uzewnętrznia... :D 

INFJ potrafią trzymać do tego dystans przez swoją prywatność i nie będą innym dawać po sobie znać, że się zmagają z jakimiś dramatami. INFP jednak jest bardziej ekspresywne i te ich problemy przez to nabierają też siły w takim sensie że inni też to mogą czuć. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hippie napisał:

@SzatanKrieger Może dlatego, że INFJ nie ma aż takich dramatów życiowych jak INFP i ich tak nie uzewnętrznia... :D 

Życie infp to dramat z domieszką pomniejszych dramatów okraszony nutką humoru :D 

 

Ale już bym swojego typu nie zamienił, nadal nie jestem w pełni dojrzałym infp ale nie jest źle choć INFJ mnie ciekawi, bo to jednak odwrotne funkcje. W ogóle byłbym ciekaw jakim szatanem bym się stał, gdybym przez jeden dzień miał być INJEM, choć może gdyby łopatologicznie podejść do tematu, po prostu robić na odwrót jak do tej pory (skoro mamy odwrotne funkcje) i w sumie wyszedłbym na tym świetnie (chyba?) :D 

 

Ale serio ten komentarz mnie rozbawił, "takie szczęście w nieszczęściu" :D 

 

Co do Ciebie Hippie, ktoś tam napisał, że jako INFJ czuje się najbardziej komfortowo przy infp i dodała ta osoba, że również uwilebia ENFP i XNTP, także głowa do góry ale to już był inny acymon a nie ten od oryginalnego komenta.

 

Generalnie może jednak nie ma co się zastanawiać, bo i tak by był podobny lipton pewno :D 

maxresdefault.jpg

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, SzatanKrieger said:

ciekaw jakim szatanem bym się stał

Miałbyś dalej poczucie humoru ale byłoby one bardziej sarkastyczne :P to po pierwsze

Byłbyś bardziej niedostępny.

I byłbyś większą zagadką dla ludzi i dla takiej pokręconej Hippie ( choć ja powiem nieskromnie, że mnie takie zagadki kręcą i jestem raczej w nich dobra ;) )  

A reszta cech jest raczej wspólna dla obu typów.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Niby tak ale jednak różni, w ogóle Ty oglądałaś Hunter x Hunter co nie?

 

Tutaj ponoć jest INFJ (zielony infj) vs INFP(biała), szkoda że końcówkę usunęli z tego filmiku.

W ogóle myślałem by utworzyć taki temat na zasadzie dany typ vs dany typ np z filmów, książek czy coś. Jakby kogoś to interesowało to niech sobie obejrzy.

 

truity-social-animals-all.png

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Tak, oglądałam Hunter x Hunter :) I zielony zdecydowanie jest INFJ :) 

 

1 hour ago, SzatanKrieger said:

W ogóle myślałem by utworzyć taki temat na zasadzie dany typ vs dany typ np z filmów, książek czy coś. Jakby kogoś to interesowało to niech sobie obejrzy.

No ja czasem wklejałam celebrytów i podawałam ich typy

Pomysł spoko ;) 

Mogę zacząć :

806ece0bfbdc634a9026c95ca6a92c94.jpg

@SzatanKrieger Look... Frodo jako INFP ;)  

 

Fairy Tail MBTI chart-- lol I got happy! Who are you? | Fairy tail happy, Fairy  tail, Anime shows

 

db433f9e093184a52b156fd5c442b5ff.jpg

Już wiem czemu Lupina zawsze nieopisywaną sympatią darzyłam ❤️ hahaha

Ale do Bliźniaków się nie zgodzę... oni zdecydowanie wyglądają mi na ENTP

 

9cb342db048eb285fbf339a4a079e551.jpg

af5df0fa0948257f52bcfdf318226b13.jpg

 

Death Note:

23c92fd2dd8e19e6a250c36b5a62eb5f.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sol No tu jest zgryz w sumie... Te dwa typy mogą się mylić bo INFJ też bywa bardzo analityczne jednak mimo wszystko głównym motorem napędowym przy podejmowaniu decyzji jest te F... Z moich obserwacji tej postaci imo działał często pod wpływem emocji, pod koniec jak zaczął tracić grunt pod nogami wg mnie uaktywniał negatywne reakcje obronne INFJotów. Obydwa typy łączy swego rodzaju perfekcjonizm, oko do szczegółów i czujność. Trochę mi przypomina takiego Hitlera swoimi ideałami...dlatego ja bym się bardziej skłaniała w stronę INFJ u Raito

Musiałabym sobie odświeżyć tę serię żeby się lepiej temu przyjrzeć. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sol napisał:

IMHO w Death Note główny bohater - Light to w 100% INTJ ;) nie wiem skąd to F tam,

Mnie też to zdziwiło. 

Sprawdzałem to kiedyś z ciekawości i ludzie go ocenili na 100% jako INTJ'a @Hippie

 

Ale, że Watari jest oceniany jako INFP w sumie by pasowało, bo w anime chyba nie było powiedziane ale Watari był genialnym wynalazscą, który ufundował ośrodek dla dzieci i tych szczególnie uzdolnionych sierot by mogły służyć ludzkości jak L, N czy M. Szczerze mówiąc wzruszająca sprawa.

 

Warto równieś wspomnieć o L - świetna postać :) , ENFJ aka "Sakujo" też fajny :) 

 

Ehhh generalnie Death note jest zajebistym anime i nie wiem czy jest ktoś komu się to nie podobało. Nawet moja siostra po moim poleceniu obczaiła całe a nie ogląda anime. 

 

Jakby ktoś się zainteresował to tu jest trailer po polsku a anime jest na netflixie lub Cda za friko.

Tylko na miłość Jezusinka z Nazaretu nie oglądajcie wersji amerykańskiej z murzynem L w roli głównej, bo was szatan opęta

 

A tu obiecany trailer:

 

 

 

 

A ja dodaję jeszcze serię Atak tytanów, nie mogę się doczekać jutra bo będzie odcinek "Deklaracja wojny" :D 

Oby to świetnie przedstawili bo ludzie porobili już swoje przeróbki 

 

4d489641c71f36edb46e29c946a3025c.jpg

 

'

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hippie napisał:

Musiałabym sobie odświeżyć tę serię żeby się lepiej temu przyjrzeć

Takim jednym z ewidentnych dla mnie przykładów jest instrumentalne posłużenie się Misą do swoich celów, wykorzystanie jej uczucia. (Jakkolwiek by nie była wkurzająca ;) ) NFy tak po prostu nigdy nie robią :D No i szereg innych.

 

Są pewne podobieństwa między typami Infj i Intj, ale jednak to T/F ma na dłuższą metę ogromne znaczenie, tak jak ENTP I ENFP, no dla nas różnica diametralna cnie? ;) 
 

3 godziny temu, Hippie napisał:

Trochę mi przypomina takiego Hitlera swoimi ideałami...

No właśnie ta INFJowatość Hitlera jest dyskusyjna, wielu ludzi się z tym nie zgadza i wskazuje INTJ/ENTJ. Ja szczerze mówiąc również nie mogę sobie wyobrazić, że INFJ może poświęcać innych ludzi (mordować) w ramach idei, raczej mi to pasuje prędzej na NT :D;) 

 

2 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

Ehhh generalnie Death note jest zajebistym anime i nie wiem czy jest ktoś komu się to nie podobało. Nawet moja siostra po moim poleceniu obczaiła całe a nie oglą

Tak, strasznie „dramatyczne”, ale dobrze się to ogląda, ja się bardzo wciągnęłam :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hippie napisał:

Z moich obserwacji tej postaci imo działał często pod wpływem emocji, pod koniec jak zaczął tracić grunt pod nogami wg mnie uaktywniał negatywne reakcje obronne INFJotów.

Według mnie Light to wręcz 110 % złego INFJota ;) 

 

Kiedy Light czerpie informacje o zabójcach, robi to bardziej własną pracą niż rozmową z innymi. Jego wnioski są wewnętrzne-  "procesy myślowe" ;) innych nie mają u niego tak dużej siły w porównaniu z jego własnymi. Jasne czerpie informacje z zewnątrz, ale zabijał tylko tych, których uważał, że powinno się zabić.

Jego plany dotyczące rezultatów „sprawiedliwego” społeczeństwa są ukierunkowane na ostateczny cel lepszego świata i pokazują więcej Fe / J niż Ti / Te. Używa zarówno Ti, jak i pokręconych elementów Fe, aby zrealizować swoją logikę i stworzyć lepszy świat skupiony na zewnętrznej idei sprawiedliwości jako należnej każdemu.

 

Mało tego- Light nie zabija niewinnych. Zabija tylko ludzi, którzy według niego skrzywdzili społeczeństwo i stanowią zagrożenie. On zabija przestępców, ponieważ wierzy, że pomoże to większemu dobru. Jego pozorna nonszalancja wydaje się wynikać bardziej z pomysłu, że Light zwykł troszczyć się o niesprawiedliwość tego świata, a jednak czuł, że nic nie może na to poradzić, więc poddał się. Wtedy pojawił się tytułowy dziennik. Light w końcu miał okazję dokonać zmiany, o której zawsze marzył. Następnie zdecydował się użyć go, aby spełnić swoją ukształtowaną moralność Sprawiedliwości. 

 

O tytułowym bohaterze najwięcej mówią pierwsze odcinki, zwłaszcza pierwsze użycie dziennika- bardzo emocjonalne, mało przemyślane- po którym L- wypisz, wymaluj INTP- go namierzył.

 

Moim zdaniem bierze się go za INTJ, bo fakt, że typ "czujący" może być całkiem logiczny w postępowaniu wciąż nie mieści się w głowie. No i INFJ zawsze jest widziany jako Matka Teresa. :D 

 

P.S. Hitler w swoim mniemaniu nie zabijał niewinnych. Zwierzątka były wg niego niewinne i bardzo się o nie troszczył. :) Nie przeszkadzało mu to puszczać ludzi do komór gazowych- bo to przecież nie byli ludzie, to było wg niego szkodliwe ścierwo, które należy zlikwidować za wszelką cenę- właśnie w imię dobra :) 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Wielokropek
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asYjJ35.png

A co do lighta to dla mnie jest właśnie INTP. Light cały czas siedział w swojej głowie i analizował, analizował aż do przesady. 

 

Cechy które są wspólne z lightem:

Cytat

Choć Logicy wydają się wciąż śnić na jawie, nieustannie myślą, a ich umysły kipią pomysłami od rana do wieczora. Ciągłe myślenie może sprawiać, że wydają się zadumani i oderwani od rzeczywistości, gdyż często prowadzą w głowie skomplikowane debaty

Cytat

nikt inny nie potrafi wykrywać problemów z większym zaangażowaniem, przez dogłębną analizę nieskończonych czynników warunkujących daną sprawę, ani tworzyć równie oryginalnych i trafnych rozwiązań

Cytat

Logicy uwielbiają schematy, a wykrywanie sprzeczności w różnych stwierdzeniach to niemal ich hobby, kłamanie w kontaktach z nimi nie jest więc dobrym pomysłem.

 

co nie pasuje do lighta:
 

Cytat

Gdy są szczególnie podekscytowani, ich wypowiedzi czasem tracą spójność, w miarę jak starają się wyjaśnić ciąg wniosków logicznych, który doprowadził do ich najnowszego pomysłu. Logicy często zmieniają temat, zanim rozmówcy w pełni zrozumieją, co wcześniej próbowali powiedzieć, zamiast wszystko wyjaśnić prostymi słowami.

 

 

gintama dobrze paradiowała death note i overthinking który jest u logików codziennością

 

a na koniec

Cytat

Ponadto Logicy w ogóle nie mają skłonności do rozumienia problemów emocjonalnych i raczej nie są pod tym względem oparciem dla przyjaciół. Wolą przedstawić serię logicznych sugestii co do tego, jak rozwiązać przyczynę problemu, co często nie jest zbyt popularną perspektywą wśród wrażliwszych towarzyszy. 

 

L to samo typowy INTP, także Near.

 

Jako INTJ dają przykład muska i to moim zdaniem dobrze obrazuję tę osobowość, marzyciel ale trochę realista, lider a samotnik

Gdzie INTP to chłodny realista i po prostu samotnik. Jeśli INTP stwierdzi, że jedynym rozwiązaniem żeby "naprawić" świat to zabijać ludzi to będzie to robił.

Edytowane przez MrSadGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie INTJ by bardziej podszedł do tego, że musi istnieć inne rozwiązanie i szukał go konstruując plan.

Light podszedł to problemu jak logik. Jeśli świat jest wypełniony przestępcami to żeby go naprawić trzeba ich po prostu zabić, to najprostsze i najlepsze rozwiązanie. Dostał do tego odpowiednie narzędzie czyli notatnik śmierci, wcześniej mu to nawet do głowy nie przyszło bo jako realista wiedział, że oczyszczenie świata zła jest raczej niemożliwe. 

 

W dodatku co typowe dla logika, zatracił swój cel, ponieważ wdał się w potyczkę intelektualną z L.

 

L to jeszcze bardziej przekokszony logik ponieważ on już w ogóle wszystko postrzega w kategorii gry intelektualnej oraz wyzwań.

 

Near to już w ogóle xD Near był całkowicie amoralny.

 

Jasne Light miał skłonności do J, ale był bardziej P mimo wszystko.

P w tej konfiguracji skupia się na tym co można zrobić przy określonych środkach. Light bez notatnika zostałby policjantem albo jakiś intelektualistą. On nawet nie marzył o tym by zmienić świat. Natomiast J jest marzycielem trochę. Na zasadzie chciałbym, żeby świat wyglądał tak i tak i będę robił wszystko by tak się stało. Gdzie P by powiedział J, stary kurwa o czym ty gadasz twoje marzenia są niemożliwe. 

 

Z drugiej strony P gdy dostał notatnik śmierci i stwierdził, że realistyczne jest stworzenie utopi to by ją próbował zbudować. Gdzie J nawet bez notatnika by próbował. Taka jest imo fundamentalna różnica. 

Różnica jest o tyle mała, że zarówno P jak i J są logicznie myślącymi typami osobowości. I P I J będą zabijać i poświęcać ludzi jeśli wymaga tego sprawa. I J i P są zdystansowani. Ale różnice są takie, że P ma większe skłonności do rozkminiania ponieważ skupia się na tym jak jest, gdzie J ma tendencje do marzenia ponieważ skupia się na tym jak powinno być. Light jest pozornie marzycielem więc w teorii pasuje do INTJ ALE on nie był idealistą czy marzycielem przed dostaniem notatnika. To, że otrzymał notatnik dopiero sprawiło, że zaczął działać, gdzie wcześniej sobie nawet nie wyobrażał, że zmieni świat bo według niego to było niemożliwe a to jest cecha bardziej INTP niż INTJ

Edytowane przez MrSadGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INTJ jest moim zdaniem griffith z berserka.

Berserk-Griffith.jpg

 

On od dzieciństwa miał marzenie które było absurdalne w tym pseudośredniowiecznym świecie, żeby z chłopca z biednych uliczek dostać  się do zamku i zostać władcą. Żeby wprowadzić utopię w której nie ma podziału na klasy społeczne. Nawet mimo braku środków uparcie realizował ten cel.

 

Był samotnikiem ale również liderem, stworzył armię jastrzębia. Był realistą bo wiedział, że musi zabić wiele osób żeby zrealizować swój cel, ale też marzycielem bo nikt poza nim na początku nie wierzył że jego marzenie jest możliwe. Nie miał żadnego magicznego przedmiotu który czynił z niego w sumie boga.

 

Light mimo wszystko nie był liderem, zawsze działał sam. Nawet jak miał wyznawców to nimi nie dowodził tylko bardziej traktował ich jak bezrozumne pionki, to moim zdaniem cecha intp bardziej. ofc zarówno intp i intj traktują życie jak szachownice, to kolejna cecha wspólna. Różnica to wiara w zrobienie rzeczy niemożliwych.

Edytowane przez MrSadGuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielokropek Wow, pięknie go rozpracowałaś. Ja nie miałam weny by go socjonicznie badać - wyręczyłaś mnie  i dziękuję Ci :D Świetna robota!

No Fe które ma silne ale nie ceni mocno aktywował przy Misie by nią łatwiej manipulować i by w ogóle stwarzać pozory, żeby zostać w ukryciu tak długo jak tylko się da.

No a to, że zabijał tylko morderców i złych ludzi to też zbliża go zdecydowanie w stronę INFJ. Moralność ale tak nieco zracjonalizowana. No ale też swego rodzaju heroizm.

Właśnie INFJoty z tym swoim F potrafią być też analityczne. ale motorem napędowym w ich logicznym myśleniu są i tak emocje i pobudki moralne. To zawsze jest z tyłu głowy tych typów nawet jeśli działania wydają się bardzo przemyślane pod kątem logicznym. 

Fi jako funkcja programowa - odpowiada za tą moralność, wychwytywanie motywów ludzi, ten dystans do innych skupienie się generalnie na zależnościach w kontekście emocji między danymi obiektami, osobami a nie skupienie na obrazie i przypisaniu temu konkretnych emocji. To jest ta różnica między Fi a Fe. Nie wiem jak to inaczej, prościej opisać :P  

A jeśli chodzi w sumie o logię u Raito... czy on używał Ti? Coś mi się wydaje że bardziej Te... logiki praktycznej. Swojej słabej ale cenionej funkcji.

 

No i w ogóle to INFJoty są bardzo wprawne w zakładaniu masek i w dostosowywaniu się do otoczenia gdy tego wymaga sytuacja. Nie czują się z tym komfortowo ale przychodzi im to z naturalną łatwością. 

Podobnie mają ENFP

 

Miałam w liceum gościa który nie dość, że był podobny m/w z wyglądu do Raito ( wysoki z podobną fryzurą) i też był INFJ. Identyczne mechanizmy u niego widziałam, no ale kolega nie wcielał w życie misji oczyszczania świata ze zła :P Ale był bardzo elokwentny i w ogóle wypisz wymaluj INFJ. Miał ogromny dystans do ludzi, świata, prymus jeśli chodzi o obce języki i bardzo kulturalny, dobrze posługiwał się mową i pismem, fan anime swoją drogą i on w sumie mnie wciągnął w temat bardziej ;) No i generalnie miał swoją bardzo małą ludzi z którymi trzymał w szkole. w zasadzie to byłam ja, koleżanka lesbijka i kolega z ławki choć z nim nie był jakoś super blisko. 

 

Za dużo INFJotów na swojej drodze spotkałam - jestem ich w stanie z łatwością zidentyfikować ;)

 

A jeszcze odnośnie Raito...

kiedyś analizowałam go enneagramowo i tu zdecydowanie pasuje do niego 1w2 co idealnie łączy się z INFJ. Perfekcjonizm i moralność jako te najważniejsze motory działań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz czas na kolejną serię - jedną z moich ulubionych, do której wracam co jakiś czas i analizuję pod innym kątem. 

Przyjaciele!

tumblr_mis24cfiJh1s4rm45o1_400.png

Wypisz wymaluj! Ross i jego dinozaury! Jego dyskusja w pewnym odcinku o nauce z irracjonalną Phoebe jest genialna i super podkreśla jego INTJowe podejście do życia. 

e8707378407863e9eadd3f3f45798dd4.png

Tu mam zgryz między ISFJ A ESFJ tbh. Nie znam jakoś szczególnie ESFJ dlatego ciężko mi stwierdzić. Fakt, wydaje się bardziej ekstrawertyczna niż intro... ale ISFJ też potrafią być towarzyskie. Skłaniam się u niej ku ISFJ bo to typowe kury domowe, które utrzymują swój dom w skrajnie pedantyczny sposób i są ekstremalnie zorganizowane i poukładane. spróbuj zostawić okruszek na kanapie... o jaaaa . Te jej Se jest mocno narzucające się. ;) 

a2cdcef181469850839a516c120716e1.png

Księżniczka Rachel! Kurczę... dlaczego wszystkie niezdrowe ESFP zawsze mi zalatują księżniczkowatością?

806aa45ac0b9cf27c291c0aa80279ab9.png

Joey !! Tu zaś męskie ESFP - można powiedzieć, że z Rachel nie są podobni do siebie a jednak... mechanizmy te same, ten czynnik płciowy jednak robi swoje...

 

tv types — Friends Characters MBTI Types | Tv characters mbti, Infp  personality, Friends characters

U Phoebe nie zgadzam się z jej typem. Ona jest wypisz wymaluj ENFP ;) Odnajduję z łatwością siebie w jej postaci ;) INFP nie będzie takie spontaniczne i szczere do bólu w interakcjach z innymi... 

Jej ekspresja jest na tyle wymowna i tak bardzo ekstrawertyczna, że ja się naprawdę dziwię, że zaklasyfikowano ją jako intro...

1:47 - hahahah to ja jak jeszcze mogłam normalnie biegać?

2:36 - też bym zadała to pytanie ;D

Friends- Myers Briggs (MBTI) Types - Personality Growth

zapomniałam o nim! :P 

No z nim też mam problem ale wydaje mi się, że ENTP u niego jest trafione. Interakcje na poziomie emocji i u niego kuleją. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOILERYYYYYYyyy

 

Nie czytaj tego Posta. 

 

 

"Bokuda INFJ da. 

 

Zawsze kibicowałem - L-owi. Mój eks przyjaciel trochę włosy jak Light miał w sumie nadal ma i on był Kirą a ja L, nawet charakterem bardziej pasowaliśmy on do Kiry ja do L :) 

 

Co do Lighta, końcówka kogo wam oddaje? Bardziej INFj czy INTJa?  Gdy umiera na schodach?

 

 

Umiera na schodach symbolicznie między piekłem a niebiem - jak użytownicy notatnika, którzy nie mogą pójśc do piekła ani do nieba. 

 

Szczerze mówiąc nie jestem dobry w tych typologiach, dla mnie Light to taki pół INFj pół INTJ i pół legenda :) 

 

Scena również symboliczna w nawiązaniu do Jezusa i mycia nóg dla zdrajcy :) 

 

 

Prześwietna muzyka w Death note, w ogóle w anime często są zajebiste ost.

 

'

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Myślałem czy by nie dodać tematu o radach dla poszczególnych typów by było to czytelniejsze ale i tak pewno głównie ja i hippie byśmy się udzielali a nam to najmniej potrzebne, bo zarówno ja jak i ona pracujemy nad sobą, a Ci którym zależy na faktycznym rozwoju i tak by to robili na własną rękę i raczej mało jest zainteresowanych taką tematyką.

No ale może ktoś dojedzie do tej 30 strony tematu, więc takie finalne podsumowanie dodam.

 

Drodzy INFP/Empaci - Możecie się uleczyć, różnica między zdrowym infp a chorym to jest kosmos. Sam jestem w trakcie  zdrowienia ale zobaczycie jak zaczniecie proces regeneracji, co się stanie. Piszę te słowa na zachętę, bo infp to ponoć typ, który popełnia najwięcej samobójstw, a więc szkoda by tak piękne jednostki klikały na "wyloguj". Zaręczam wam, że gdy zaczniecie zdrowieć, to otworzą się przed wami możliwości. Wampiry emocjonalne sami się od was odczepią (te najwyższego lvlu, będą chcieli z wami podjąć rękawice), potwornie wieczne zmęczenie odejdzie lub będzie znośne i braki energii by cokolwiek zrobić nie będą tak doskwierające, pojawią się granicę i stanie się dla was niedopuszczalne by was źle traktowano oraz nie będziecie manipulować w kobiecy sposób by osiągać cele, pojawi autentyczność i faktyczna siła. Każdy infp, który dotarł do tej wiadomości - możecie wszystko to co inni a nawet więcej, trzymam za was kciuki jednorożce. Wasze zdrowienie zacznie się przy odpowiedniej/nieodpowiedniej dla was osobie najprawdopodobniej -ale to kiedy się wybudzicie, to już zależy od was. 

 

Wasze oczy po wybudzeniu się ze snu, już nigdy nie będą takie same - dosłownie i w przenośni. 

 

O reszcie miłych niespodzianek już nie piszę, bo chcę byście sami je odkryli ale zachęcam was do nie poddawania się i szukania odpowiedzi bo istnieją. Wasz powrót do zdrowia nie musi trwać przeszło dekady jak u mnie, tylko dużooo krócej.

 

Miłość do siebie was prowadzi, niech granice będą z wami, a wojownik się zjawi i kogo trzeba odprawi *_^

 

Dziękuje za uwagę i powodzenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.