Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

@SzatanKrieger Siema ;) Fajnie, że ktoś tu jeszcze próbuje coś dodawać w tym temacie. A ja w sumie miałam jakiś taki impuls, żeby zawitać na te forum od dłuższego czasu...

W tym linku co podałeś... spoko , szybki test i myślę, że wystarczający dla kogoś kto pierwszy raz ma styczność z tą typologią... jednak uważam że opisy są zbyt krótkie i powierzchowne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no już nie mam potrzeby kopać droga @Hippie

W końcu już zrozumiałem jakiś czas temu, czemu jestem taki i taki. To mi poleciło bo coś nie chcący kliknąłem na komórce i postanowiłem się tym podzielić. 

 

Maniakiem to byłem ale głównie jeśli chodzi o mój typ, bo zrozumieć takie dziwadło i paradoks chodzący nie było lekko ale fakt MBTI było pomocne 🙂 

Jeszcze raz dzięki dziewczyny za wytypowanie - macie łeb jak sklep 😜 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 12:37, SzatanKrieger napisał:

 

Nawet spoko żeby zakreślić jakieś podstawowe ramy ale do ogólnej analizy zdecydowanie najlepszy był enneagram :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się rozpisać ale chyba nie ma sensu, napiszę krótko.

 

Wszystkie typy INxx koniecznie ale to koniecznie zawalczcie o wyzdrowienie i bycie dojrzałym typem. Szczególnie to mówię to do INFJ, INTP a w szczególności do INFP bo jeden z nas na trzech ponoć robi seppuku, co jest straszliwą statystyką.

 

Nie to, żebym był dojrzały lecz się staram ale, musicie chociaż spróbować zawalczyć o siebie, nie ma innej drogi.

 

Z najbardziej nie pewnej jednostki, możecie wejść na absolutną pewność. Da się. 

 

Cieszę się z całego serca, że urodziłem się jako INFP.

 

(Kobiety również, dojrzewajcie i bądźcie zdrowymi i cudownymy babkami, zdrowymi dla siebie samych i ewentualnych partnerów!)

 

tumblr_inline_onayubaC9I1uaatm0_1280.png

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu, czy ktokolwiek z Was zna polską szkołę cybernetyki, a w szczególności psychocybernetyki Mariana Mazura i jego ucznia Józefa Kosseckiego, który rozwinął jego myśl w cybernetyce społecznej?

Uważam, że to dużo lepsze narzędzie niż to co tutaj proponujecie, ogólnie cała teoria bardziej mi leży. 

Poczytajcie o dynamizmie charakteru. 

Do namysłu 

 

http://autonom.edu.pl/publikacje/mazur_marian/tajemnice_charakteru_czyli_poznaj_samego_siebie.php

 

http://autonom.edu.pl/publikacje/mazur_marian/cybernetyka_i_charakter/dynamizm_charakteru.php

 

Test:

 

https://test-dynamizmu.neostech.dev/

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Chciałem się rozpisać ale chyba nie ma sensu, napiszę krótko.

Rozpisz się, bo mnie zainteresowałeś tym :) 

 

15 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

 

Z najbardziej nie pewnej jednostki, możecie wejść na absolutną pewność. Da się

 😮 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Ookozielona 🙂 Przypomnij mi ty jesteś infp? I też ennegram 4?

3 godziny temu, Zielonooka napisał:

Rozpisz się, bo mnie zainteresowałeś tym :) 

 

To znaczy tego jest tyle... Byś nie uwierzyła ale 4 czy 5 razy przestawiałem Ci co ja zrobiłem i warto byś to samo zrobiła ale uznałem, że nie ma sensu i skrócę to do absolutnej podstawy i jeśli będziesz miała chęć, to najwyżej dopiszę co nie co bo wiesz to musiałbym wręcz cały poradnik stworzyć ale nie chcę wszystkiego opisywać, bo to nie ma o tyle sensu, z tego powodu że ja sam jeszcze w pełni nie jestem przejawionym jako finałowy "produkt". Stąd tak się bije z myślami czy powinienem cokolwiek doradzać i nawet odpisywać, zresztą kim jestem by to robić. Poza tym, "artysta" raczej powinien pokazać finałowy projekt a nie, nie dokończoną pracę.

No ale wiem jak to jest, że chcesz cokolwiek by sobie ulżyć w cierpieniu wewnętrznym i temu jak się paskudnie czujesz we własnej skórze, stąd na ten moment zorganizowałem specjalnie dla Ciebie krótką listę i potraktuj tą krótką listę poważnie.

 

A ) Akceptacji samej siebie i świata takim jakim jest, łącznie z ludźmi którzy Ci sprawili/sprawiają przykrość.

B ) Pokochanie siebie samej takiej jakiej jesteś. Kochanie siebie to podstawa (ja nadal z tym mam problemy)

C ) Bycie ze sobą szczerą.

D) Twoja wewnętrzna wojowniczka, musi zostać pobudzona (najlepiej poprzez złość jak to inni Cię traktują np nie odpowiadają na wiadomości, czy złość na samą siebie, że jesteś taka i owaka i nie masz jakieś godności dla samej siebie)

E ) Wybaczenia sobie i innym.

F ) Poznać dogłębnie swój typ.

G ) Nauka respektu siebie.

H ) Porzuć myśli o byciu wyjątkową, zaakceptuj bycie zwykłą "Kasią"

I )  Będziesz odczuwała w sobie pokój i spokój to będzie oznaczać, że dotarłaś do pewnego ważnego punktu.

 

Pierwsze co to póki siebie nie pokochasz, to nie ma mowy by inni Cię pokochali a nawet jak Cię pokochają to nie będziesz im ufała i węszyła podstęp, nie wierzyła w ich szczerość i będziesz szukała na siłę dowodów i zawsze będzie Ci mało. A powód jest prosty, twór rezerwuar miłości własnej jest pusty. (Tu taki tip jeśli mowa o relacjach związkowowych)

Szukaj informacji, bardzo wiele na forum zostało umieszczone w temacie o ennegramie i tutaj. 

Ja sam najwyżej przestawię Ci pewien poradnik czy to tu czy na priv ale tylko jeśli sam siebie do końca zorganizuję. Bo nie chcę być gościem, który tylko gada a nic nie robi.

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Przypomnij mi ty jesteś infp?

Tak

21 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

ennegram 4

Nie

@SzatanKrieger dziękuje za trochę bardziej indywidualne podejście do tematu. 

21 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

F ) Poznać dogłębnie swój typ

Ostatnio się tym zaczęłam interesować.

21 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

H ) Porzuć myśli o byciu wyjątkową, zaakceptuj bycie zwykłą "Kasią"

Nie uważam siebie za wyjątkową, jestem jedną z wielu.

21 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

I )  Będziesz odczuwała w sobie pokój i spokój to będzie oznaczać, że dotarłaś do pewnego ważnego punktu.

👍🏻
 

Nad punktami A i B muszę trochę bardziej popracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zielonooka napisał:

@SzatanKrieger dziękuje za trochę bardziej indywidualne podejście do tematu. 

W dniu 14.05.2021 o 15:16, SzatanKrieger napisał:

Kurczę wiesz, o tyle jest ciężej że dla faceta INFP to miałbym całe litanie, a dla kobiety infp to w gruncie rzeczy nie masz tak źle "w teorii". Wy jesteście niesamowicie pożądane na rynku matrymonialnym aczkolwiek póki pewne sprawy nie ogarniesz w sobie to będziesz przyciągać słabej jakości facetów, nie szanujących Cię, wykorzystujących, mamiących, kontrolujących itd.

Dodatkowo samo przeczytanie tego co napisałem nie zagwarantuje Ci uzdrowienia co zdajesz sobie sprawę. Póki nie naprawisz ośrodka miłości własnej to zapomnij.

 

Wolałbym byś na własną rękę szukała informacji, bo owszem jestem infp i co nie co mogę Ci podpowiedzieć ale nie wiem czy akurat jestem dobrym przykładem zdrowego typu (raczej nie, bądźmy szczery) dodatkowo sam w pełni muszę zaimplementować co nie co i przestać się na litość boską sabotować ale wiesz, to nie jest takie łatwe co zapewne sama wiesz.

Natomiast co sam po sobie zauważyłem (pamiętaj, że ja jestem facet więc trochę inaczej to u mnie przebiegać może) że naprawdę musiałem dojrzeć w dużym skrócie. Czyli zaakceptować świat takim jakim jest i, że jako idealista to niestety ale sam świata nie naprawię i nade wszystko ja sam wymagam największej naprawy prawdę mówiąc- więc INFP "uzdrowiciel" potrzebuje sam siebie uzdrowić, czy jako "tragiczny romantyk" ja sam musiałem stać się swoim kochankiem (jakkolwiek to brzmi, jak tragedia to do końca :D ) po prostu zwyczajnie byłem/jestem zmuszonym siebie pokochać tak mocno, jak ja potrafiłem obdarzyć uczuciem - myślę, że tu na pewno mamy podobnie. Ale, żeby nie było - nadal się z tym borykam. Musisz wziąć odpowiedzialność za siebie i swój los, bardziej dbaj o siebie, zobacz jaki świat jest. Czyli dla mnie np dla faceta, że mimo że pieniądze nie są istotne, to jednak trzeba zarabiać, dążyć do materialnych sukcesów, zadbać o siebie finansowo o ewentualną kobietę o rodzinę być jak to Peterson mówi tym gościem, gdzie gdy wszyscy płaczą na pogrzebie on stoi i "ogarnia wszystko", innymi słowy stać się w pełni dojrzałym mężczyzną, nie uciekającym od siebie i od odpowiedzialności dnia codziennego no i odpowiedzialności za samego siebie.

Moje emocjonalne myślenie musiałem obniżyć i stać się o wiele bardziej racjonalnym a ściślej mówiąc obiektywnym chociażby, dzięki temu jestem bardzo opanowanym, no kurczę tego jest tyle że daj spokój.

 

Generalnie zamiast widzieć siebie jako "najbardziej beznadziejny typ osobowości" to możesz spojrzeć na siebie jako na wojowniczkę, która walczy w tych niesprzyjających warunkach, niczym epicka postać z baśni, komiksów czy filmu, która mimo tylu słabości, braku sił, zniszczeń fizycznych, psychicznych, duchowych trwa i się nie poddaje, choć honorowym by było mimo tylu porażek, podziękować i nikt by nic nie mógł powiedzieć - także rozchmurz się, jeżeli takie totalne beznadziejne dno jak ja, jest w stanie widzieć na horyzoncie słońce, to tym bardziej możesz Ty.

Nie poddawaj się ale nie bądź przerażona również natłokiem pracy, który czeka na Ciebie.

 

Trzymaj się.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z typami osobowości to bywa różnie, ja osobiście wierzę, że osobowość nie jest w 100% stała a bardzo duży wpływ ma na ciebie dzieciństwo i wczesne lata szkolne. 

 

Mi na przykład wychodzą różne rzeczy, w zależności od okresu życia, ale głównie INTJ, tylko, że taki klasyczny INTJ jest jak robot trochę a ja jestem emocjonalny, lubię planować ale nie lubię sobą mikrozarządzać i do tego jestem dość wrażliwy. Kiedyś sobie zrobiłem test czy jestem INTJ czy INFJ i wyszło mi 54% INFJ a 46 INTJ. Lubię docierać do prawdy i nie przejmuję się aż tak bardzo uczuciami innych więc chyba bliżej mi do INTJa.

 

Moja hipoteza jest taka, że pierwotnie byłem INFJ ale przez różne sytuacje życiowe upodobniłem się do INTJota. 

 

Podsumowując testy sobie warto zrobić ale jak większość testów psychologicznych trochę wskazują ale nie są do końca wyrocznią. 

Edytowane przez Chicco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Ennegram sprawdzałeś jaki masz?

 

Dawno temu sprawdzałem i wyszło mi 4w5.

 

37 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Poza tym warto obczaić czy jesteś zdrowym typem czy chorym w Twoim wypadku  INFJ/INTJ.

Patrzyłem też po funkcjach kognitywnych i żaden typ w 100% do mnie nie pasuje ale najbliżej mi do intj.

 

Poznałem niedawno laskę która mówiła mi, że jest INFJ i generalnie widać duże różnice.

- ona nie ocenia ludzi, ja też nie oceniam ludzi (głośno) ale w głowie każdego wrzucam do przedziałek.

- ona dba o dobry vibe (to ogólnie cecha kobiet), ja mam to w dupie dbam o prawdę bardziej

- oboje jesteśmy trochę idealistami ale ja myślę bardziej systemowo, ona bardziej indywidualistyczne

 

Co nie pasuje u mnie do INTJa:

- nie lubię mikrozarządzać swoim życiem, mieć harmonogram dnia, lubię kontrolowany spontan czyli lubię doznawać ale muszę znać kierunek

- jestem emocjonalny, płaczę przy filmach historycznych i w ogóle.

- wchłaniam emocje otoczenia, odczuwam je dużo silniej niż inni.

 

 

Tak myślę, że mogę być po prostu niezdrowym INFJotem bo jak pamiętam swoje dzieciństwo to jak kogoś lubiłem bardzo to mówiłem, że go kocham albo jak komuś się działa krzywda to płakałem. Byłem trochę jak dziewczynka, ale otoczenie wybiło to ze mnie :)

 

I tak się nie dowiem czy jestem INFJ (0.5% populacji męskiej) czy INTJ (2% populacji). Oba typy są bardzo rzadkie, to w sumie tłumaczy dlaczego byłem odlutkiem i normalny tok edukacji i życia mnie po prostu skrzywdził.

 

Kiedyś jak robiono mi testy osobowości u psychologa to wyszło, że mam wysoką moralność społeczną czy coś czyli może bardziej INFJ, ale nie wiem. Dziesiątki godzin na tych rozkminach spędziłem szczerze mówiąc.

Edytowane przez Chicco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chicco Witaj :) Często można spotkać się z dylematem odnośnie tych dwóch typów, no bo są bardzo podobne. Wcześniej omawialiśmy to na przykładzie głównego bohatera anime Death Note - Raito. Zastanów się co jest Twoim głównym motywem działań. Czy podczas podejmowania decyzji kierujesz się emocjami, pobudkami moralnymi, dbasz o komfort emocjonlny swój i ludzi wokół czy raczej dominuje u Ciebie surowa logika, kalkulacja, i generalnie bardziej jesteś bardziej praktyczny? Myślenie irracjonalnie i bardziej intuicyjne czy racjonalne i typowo 0-1, czarne-białe? 

Polecam też przypasować się do którychś z tych  opisów w filmikach. 

 

 

 

Jasne, nie należy brać tego za wyrocznię, jednak uważam, że te typologie bardzo pomagają zagłębić się w samego siebie i pomagają obrać właściwy dla siebie kierunek by żyć ze sobą i z innymi w zgodzie. 

Warto rozumieć motywy działań zarówno swoje jak i innych by łatwiej się dogadywać z innymi i być też efektywniejszym jako jednostka. Umieć w 100% wykorzystać swój potencjał, dobre strony ... to też pomoże w obraniu odpowiedniej kariery.

 

Moim skromnym zdaniem te typologie powinny być wplatywane w rozmowy kwalifikacyjne w każdej szanującej siebie i swoich pracowników firmie.

 

Edytowane przez Hippie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chicco

 

Takie coś znalazłem pod tym filmikiem:

 

"Did you know the INFJ is more P than J?" "Did you know the INFJ is actually more T than F?"

 

Warto spojrzeć na jego kanał i znaleźć INFJ vs INTJ porównanie (o ile istnieje)

 

Polecam również jakby ktoś miał wątpliwości, czy jest infp czy infj tak nawiasem mówiąc.

 

Tam jest kilka fajnych tipów wspomnianych, jak np że INFJ się koncentruje na jednej osobie, numer uno jest lojalność i takie tam, warto prześledzić tym bardziej jak istniej filmik INFJ vs INTJ.

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hippie napisał:

Wcześniej omawialiśmy to na przykładzie głównego bohatera anime Death Note - Raito.

Ciekawym przykładem jest Kiritsugu Emiya z Fate Zero. Jest niby uważany za INFJ (https://personality-database.com/profile/3356/kiritsugu-emiya-fatezero-mbti-personality-type) ale jego działania bardzo przypominały INTJa. Myślę że u mnie może być podobnie.

 

 

 

To fikcyjna postać, ale INFJotów facetów jest tak mało ze może ciężko w sumie powiedzieć. Na pewno kobieta INFJ i facet INFJ będą się różnić.

Edytowane przez Chicco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Chicco said:

Na pewno kobieta INFJ i facet INFJ będą się różnić.

Różnią się - fakt. Mam w pracy jednego i też miałam u niego dylemat między INTJ a INFJ ( przez moment też ISFJ...) ale parę sytuacji potwierdziło, że jest INFJ. Fakt, jest bardzo analityczny i stąpa dość twardo po ziemi. Jednak jest mocno wrażliwy na punkcie jak inni wokół się czują. Bardzo waży swoje działania i mierzy je przez pryzmat jak zostanie odebrany przez innych i jak to wpłynie na drugiego człowieka. Ma moralność na bardzo wysokim poziomie. 

Faktem jest też to, że INFJ potrafią się łatwo dostroić do okoliczności i do ludzi z którymi przebywają - przez swoją silną intuicję połączoną z F. Jednak przy tym bardzo chroniąc swoją prywatność. 

Faceci INFJ dalej będą bardziej logiczni niż kobietki tego typu i będą przez to bardziej podobni do INTJ. Faceci zawsze inaczej emocje odbierają i je wyrażają stąd facet INFJ ma bardzo też pod górkę bo przez to czuje się jak dziwadło ale i też z automatu słabszy... a to jest kompletna bzdura :) 

Dojrzały i świadomy swoich mechanizmów INFJ to niesamowity typ. W sumie jak każdy inny typ MBTI  i niezależnie od płci. 

Edytowane przez Hippie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Hippie Myślę, że @Wielokropek trzeba przyznać rację z Yagami Light. 

 

Jigsaw z piły również jest INFJ dodatkowo 5w4 - strach się bać :P 

 

https://funkymbtifiction.tumblr.com/post/145266051314/saw-john-kramer-jigsaw-infj

 

Widocznie coś może mieć INFJ, że lubią kasować ludzi w sposób, nazwijmy to "humanitarny" :D 

 

 

Jakby ktoś chciał się zaznajomić z MBTI to jest książka "Gift Differing" autorki MBTI.

Highest intellectual/philosophical intelligence: INTP

Highest logical/mathematical/strategic intelligence: INTJ

Highest emotional intelligence: INFJ

Highest linguistic intelligence: INTP/INFJ

Highest intrapersonal intelligence: INFP

Highest interpersonal intelligence: ENFP

Highest bodily-kinesthetic intelligence: ESTP

Highest spatial intelligence: ISTP

Highest artistic intelligence: ISFP

Highest expressive intelligence: ESFP

Highest social management intelligence: ESFJ

Highest social monitoring intelligence: ISFJ

Highest sociological intelligence: ENFJ

Highest innovative intelligence: ENTP

Highest goal management intelligence: ESTJ

Highest leadership intelligence: ENTJ

Highest systemic intelligence: ISTJ'

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@MalVina Co to oznacza? Że rozważasz dwa typy różniące się jedną literką :P. Introwertyk czy ekstrawertyk? Może też oznaczać, że test wypełniałaś pod wpływem emocji, za którymś razem mniej dokładnie np. Choć też test samym bym się nie sugerowała tylko wzięłabym pod lupę te dwa typy l. Czytała ich opisy na różnych stronach, oglądała filmiki na YT z opisami tych typów ale i też zapoznała się z tez z dychotomiami, by zrozumieć jak to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.