Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

@MalVina 

Rozważyłabym też zbadanie tego pod kontem socjoniki (cięższy temat ale do ogarnięcia na spokojnie)

Tu bym na początku rozważyła: kwadry beta albo delta ( opis kwadry Beta oraz opis kwadry delta )

Albo/i temperamenty: IJ albo EJ

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dla INFP:
 
If you want to bring the ideal, you need to suffer for it first. You need to destroy your life (phoenix) to create somethink new from ashes. Verify your belives. Self discipline - it's the only way to become successful for INFP. C.S Joseph.
 
Koniecznie polecam jeszcze jak macie dobrego znajomego INFJ lub ENFJ by wam wytykał wasz bullshit. Polecam kanał tego gościa, fajnie opisuje wszystko również NJ door slam, dopóki się nie zmienimy. 
 
Polecam kanał C.S Joseph na YT wszystkim typom, romantyczne pary również świetnie opisuje dla poszczególnego typu.
Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Ano ientejoty mają bardzo dobry zmysł planowania i kalkulacji.  Nie dziwota, że nazywa się ich Architektami. Można z tym typem poprowadzić ciekawe dyskusje na różne tematy, jednak bywają czasem zbyt spięci i niezbyt radzą sobie w kontaktach z ludźmi na poziomie emocji. Te T w połączeniu z J sprawia, że są nieco robotyczni. Choć wiadomo - INTJ innemu INTJotowi nierówny. 

Miałam też pamiętam koleżankę w podstawówce i gimnazjum i była na 100% INTJ - wiem, że poszła w ślady Matki i dostała się na medycynę. Wzorowa uczennica ale zawsze mi się mocno spięta wydawała. Ale bardzo ją lubiłam. :) Nawet ta mocno wyciągnięta postawa, jakby kija połknęła - przez to jakoś tak mi zawsze łatwo INTJotów poznać i się rzadko mylę. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Libertyn napisał:

ENTJ to INTJ z siłą woli i umiejętnościami społecznymi. 

INTJ ma siłę woli w ujęciu czysto indywidualnym, a umiejętności społeczne wtedy, kiedy może je wykorzystać na swą mniejszą lub większą korzyść, co jednak nie wyklucza dobrej woli w kontaktach międzyludzkich. Raczej tych dwóch cech nie marnujemy na prostą codzienność. Po prostu życie to dla INTJ takie zadanie, które należy ułożyć i rozwiązać dla największego pożytku. Choć wiadomo- 16 typów to za mało na opisanie całego spektrum miliardów jednostek. 

11 godzin temu, Hippie napisał:

jakby kija połknęła

Zawsze mi rodzina mówiła, że mam kija w dupie:lol: Od dziecka do wszystkiego podchodziłam na sztywno, zadaniowo, a jak już nie, to raczej ze specyficznym, lekko absurdalnym dystansem i humorem. Pandemia mnie z jednej strony wyluzowała, gdyż ujrzałam jak na niewielki obszar rzeczywistości mam wpływ, lecz z drugiej strony zaostrzyła pewne moje sprzeczności- idealizm, jak i cynizm. Nie wiem na ile to współgra z MBTI. Nie wiem też na ile ufać temu systemowi, wydaje się dość naiwny.

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hatmehit 

1 hour ago, Hatmehit said:

Nie wiem na ile to współgra z MBTI. Nie wiem też na ile ufać temu systemowi, wydaje się dość naiwny.

Myślę, że można Cię uznać jako klasyczny przykład tego typu. Choć najlepiej określisz to sama bo znasz się najdłużej. Sarkazm i cynizm generalnie jest wspólny dla wiekszości typów intuicyjnych ale INTJ i INFJ miewają szczególnie charakterystyczne poczucie humoru :P 

MBTI jak i inne systemy nie będą nigdy idealne, trzeba brać pod uwagę to, że są to typologie oparte na obserwacji danej grupy ludzi. Odnaleziono więc po prostu pewne schematy które wydają się być wspólne dla wielu grup przez to powstało 16 typów. I wiele w tym prawdy.

Są też typologie które składają się na tylko 4 typy więc te bym powiedziała że są zdecydowanie mniej dokładne.

Ale jakby się zagłębić w te tematy głębiej i też łaczyć te typologie ze sobą to można w sumie do fajnych wniosków dojść.

Trzeba do tych tematów podchodzić z otwartą głową i obiektywnie a nie skreślać od razu jak się natyka na jakąś sprzeczność. 

Ja uważam, że te tematy bardzo nakierowują ludzi do zagłębienia się, wsłuchania w samych siebie. nakierowuje naszą uwagę do środka. Dlatego uważam MBTI jak i enneagram i Socjonikę za wartościowe narzędzia. Każdy jednak wyciąga z nich co potrzebuje, bo też każdy ma inne priorytety i patrzy z innej perspektywy. I to jest OK. Jedyne co mnie zawsze niepokoi w ludziach odnośnie tego to nadmierny sceptycyzm i krytycyzm szczególnie po bardzo niewielkim zapoznaniu się z tymi teoriami.

Mnie osobiście bardzo pomogły te tematy już od 16 roku życia. I jestem wdzięczna za to, że istnieją. W żaden sposób nie szkodzą, tylko pomagają - jeśli umie się do nich odpowiednio podejść. :)

Edytowane przez Hippie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakreślę też, że najwięcej sceptyków zawsze bezie wśród typów przyziemnych, pragmatycznych i skrajnie logicznych, któzy kruczowo trzymają się tego co im znane albo wpasowuje się w ich sztywny system wartości. 

Jak ryba w wodzie w tych tematach czują się NF albo NT 

Patrzcie chociażby na ten wątek... Ile ISTJ, ESTJ, ESFJ ISFJ, ESFP, ESTP, ISTP i ISFP tu się udzielało a ile intuityków, etyków  którzy łatwo odnajdują się w irracjonalnych tematach które wymagają intuicyjnego myślenia? 

 

Psychologia nie bez powodu przez wielu jest nazywana pseudonauką i wiele sporów wokół niej się kręci dlatego, że psychologia bada ludzki umysł a on jest pełen tajemnic, jest wiele rzeczy których nie da się logicznie wyjaśnić, trzeba je po prostu zaakceptować takimi jakie są. Na przykład Emocje a logika to dwie skrajności a jednak każdy z nas ma dostęp do tego. już chociażby tutaj podczas komunikacji dwóch osób może dojść do wielu konfliktów. MBTI i inne teorie zostały stworzone po to by właśnie je zrozumieć i umieć z nimi żyć, pogodzić je w codziennym życiu. 

Człowiek próbuje otaczający świat nazwać i zrozumieć na wiele sposobów. Jednymi z nich są własnie te typologie. 

Mozna też do tego dodać ezoterykę, duchowość i wiele innych... 

Najważniejsze jest myślę, to że tego typu kwestie po prostu pomagają spojrzeć na świat z wielu perspektyw. Pomagają też zrozumieć innych i nauczyć się żyć z nimi w zgodzie. 

Edytowane przez Hippie
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak demon (8 funkcja) przejawia się w każdym z 16 typów?

 

ESFJ/ENFJ: Te-Demon

Powiązane z: Ti-Inferior

Jak manifestuje się demon: „NIKT nie może się wypowiedzieć, dopóki ja nie będę miał swojego zdania”. „Jeśli ja nie będę słuchał, to NIKT inny nie zostanie wysłuchany”.

ESTJ/ENTJs: Fe-Demon – Związany z: Fi-Inferior – Jak demony manifestują: „NIKT nie czuje się dobrze ze sobą, dopóki ja nie poczuję się dobrze ze sobą”. „Jeśli NIKT nie ceni mnie za to, co robię, NIKT inny nie zostanie doceniony/uznany, dopóki ja nie zrobię tego pierwszy”.

ISTJ/ISFJs: Ni-Demon – Związany z: Ne-Inferior – Jak demony manifestują: „NIKT nie ma dobrej przyszłości, dopóki ja nie będę miał dobrej przyszłości dla siebie”. „Jeśli nikt inny nie będzie dzielił się ze mną swoimi intencjami / pragnieniami / pragnieniami, abym czuł się komfortowo i bezpiecznie, to NIKT inny nie usłyszy moich intencji, pragnień / pragnień, aby również czuli się bezpiecznie lub komfortowo.”

ISTP/INTP: Fi-Demon – Związane z: Fe-Inferior – Jak demony manifestują: „Jeśli NIKT nie będzie mnie doceniał/doceniał za wszystko, co robię, to NIKT nie czuje się dobrze ze sobą, dopóki ja najpierw nie poczuję się dobrze”. „NIKT nie może decydować, co jest moralnie dobre/złe, dopóki ja nie zdecyduję, co jest moralne/dobre/złe dla wszystkich innych”.

ESTP/ESFP: Ne-Demon – Związany z: Ni-Inferior – Jak manifestuje się demon: „Jeśli NIKT mi nie pomoże/pokaże mi, jaką przyszłość mogę mieć dla siebie, to NIKT nie będzie miał dobrej przyszłości, dopóki ja nie zdobędę jej pierwszy”. „Jeżeli mną manipulujesz lub mnie przelecisz, to najlepiej bądź cholernie pewien, że zbiorę to, co uszyjesz”.

ISFP/INFP: Ti-Demon – Związany z: Te-Inferior – Jak demon się manifestuje: „Jeśli NIKT nie słucha tego, co daję, ani nie ceni tego, co mówię/wierzę, to NIKT nie ma ich wkładu, dopóki nie dam tego jako pierwszy ”. „NIKT nie może mi powiedzieć, co jest prawdą, a co fałszem w sytuacji x/y/z, dopóki najpierw nie powiem, co jest w niej prawdziwe, a co fałszywe”.

ENFP/ENTP: Se-Demon – Związany z: Si-Inferior – Jak demon się manifestuje: „Jeśli NIKT nie zapewni mi dobrych doświadczeń ani nie sprawi, że poczuję się komfortowo, to NIKT nie poczuje się komfortowo ani nie będzie miał dobrych doświadczeń, dopóki ja tego nie zrobię pierwszy." „Jeśli NIKT nie sprawia, że czuję się dobrze z moją przeszłością, to NIKT nie czuje się dobrze ze swoją przeszłością (tj. przez złe doświadczenia w ich teraźniejszości „teraz”), dopóki tego nie powiem”.

INFJs/INTJs: Si-Demon – Związany z: Se-Inferior – How Demon Manifests: „Jeśli NIKT nie ceni lub nie docenia doświadczeń lub rzeczy, dla których robię dla niego wszystko, to NIKT nie otrzymuje ode mnie doświadczeń/pomocy, dopóki nie najpierw doświadczyć tego, czego CHCĘ.” „Jeśli WSZYSCY są wobec mnie nielojalni lub porzucają mnie nawet po całej ciężkiej pracy i czasie, jaki włożyłem w ten związek, będę lojalny wobec NIKTEGO oprócz siebie. Good Riddance, ponieważ twoja egzystencja NIC już dla mnie nie znaczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzęta chyba też mają typologie. Moja kotka to typowy INFJ bo nic innego chyba nie jest podobne, sami oceńcie.

 

Drapie ją to się cieszy ale tylko chwilkę można bo potem się wkurza że za dużo, po czym po chwili zaraz wraca by ją podrapać więcej, mruczy cieszy się, ociera ale już czujesz w powietrzu, że Cię ugryzie - no i lekko ugryzie (za dużo czułości!).

Zaraz za 40 sekund znów wraca by ją podrapać, więc drapię (tam gdzie ją swędzi ale nie przyzna tego) chodzi w tą i we w tą, miauczy w między czasie (tu nie wiadomo czy z nerwów czy z radości - to są takie równoczesne reakcje) wraca, by uciec, wraca by odejść po czym wraca by ją jeszcze podrapać i następnie nie wiem czy z nerwów czy z podniecenia albo tego, że ma dosyć idzie sobie jeść (najlepiej w trakcie drapania, czyli przyjemne z pożytecznym)

Jak ją drapie bez przerywania to zaczyna obgryzać jakieś kanty - najlepiej kwiaty albo drewniane rzeczy lub moją dłoń, jednak ja się wycwaniłem i drapię ją śrubokrętem by gryzła metal a nie mnie 😎 po czym już widać, że ma dosyć i te drapanie bardziej ja wkurza niż cieszy. Bardzo wyraźne granice, pokazuje wyraźnie, że jest wkurzona jak widzi innego kota przy moim oknie i ostatnie o czym myśli to zabawa, bo teraz bro jest niebezpieczeństwo i liczą się fakty a nie zabawa.

 

Dodatkowo nigdy z nią nie wiadomo. 

Jej uwaga i przywiązanie jest super przez 20 do 30 sekund po czym idzie sobie w cholerę. By wrócić za jakiś czas i chce zabawy bym jej porzucał jakimś kawałkiem szynki, czasem się zastanawia zbyt długo, myśli i myśli czy jej się opłaca zeskoczyć np z łóżka na płytki po kawałek, który jej rzuciłem - zastanawia się i nie może dojść do ładu, więc muszę podejść i ją popchnąć. Jest szczęśliwa, że to zrobiłem ale nie przyzna tego, choć zadowolenie z kawałka szynki w buźce mówi co innego.

 

Kot paradoks - infj ale kochana jest, szkoda tylko że przez 30 sekund a potem w nią szatan wstępuje.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie polecam gościa z MBTI, którego kanał nazywa się C S JOSEPH.

 

Wykupiłem prywatny materiał za 150 zł około i jestem zadowolono/niezadowolony. Na 11 filmików z jego stronki 9 jest za free na YT a dwa są premium. To co najbardziej mnie interesowało, niestety jest płatne 79 dolarów MIESIĘCZNIE.

 

Panie Joseph za tyle kapusty to ja mam 70 zapiekanek z szynką i pieczarkami lub samymi pieczarkami. 

 

Było zostać biznesmenem.

 

Aczkolwiek mimo wszystko polecam darmową zawartość i płatną również.

 

Chociaż mnie najbardziej zaskoczyły zależności od naszych złotych i srebrnych par. Temat rzeka.

 

 

 

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KrólowaŁabędzi napisał:

Robiłam kiedyś quiz Jaką pizzą jesteś i wyszła mi hawajska. 

Polecam jeszcze „jakim pieczywem jesteś”. Mi wyszło, że kajzerką i nie wiem jak to zinterpretować… Biała, niezdrowa, bez realnego smaku? Czy może w połączeniu z masłem orzechowym przyjemność o poranku? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MalVina napisał:

INFJ-A plus 2w1 😝 I nigdy nie czułam się bardziej sobą 🔆

Jezusie INFJ'e - najrzadszy typ i 4 na friendliście - pokaranie boskie z wami! 

Jesteście jak sam szatan, niby każdy wie że istnieje ale nikt nie widział.

 

Mam pytanie, czy zaufanie dla was to taki ciężki orzech do zgryzienia?

Wydaje mi się, że łatwiej wejść w klapkach Kuboty na Mount Everest niż zdobyć zaufanie względne infja 💆‍♂️

 

Jedna młoda panna powiedziała mi kiedyś pewnego niespokojnego wieczoru, że nikomu nie ufa i mi też bo przyjmuje zdanie innych. Ja taki lojalny i usłyszeć takie słowa, to jak być ugodzonym wykałaczką w serce.

Chociaż miała rację w sumie, jak we większości spraw. No ale ta panna nie rozumiała, że u niej Ti - weryfikuje naturalnie a u mnie takich cudów w mózgów trochę brakuje, na szczęście mam inne praktyczne narzędzia jak siedzenie z głową w chmurach (przynajmniej wiem, kiedy będzie padać) 😜

 

Moim zdaniem powinniście się więcej udzielać bo macie łeb jak sklep, tylko półek brak (odwagi do odpisywania)

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.