Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Jedna młoda panna powiedziała mi kiedyś pewnego niespokojnego wieczoru, że nikomu nie ufa i mi też bo przyjmuje zdanie innych.

Zaufanie zależy od Twojego zachowania. Skoro jestescie(INFP) jak gąbka na zdanie innych i staracie się zawsze wypaść przed innymi jak najlepiej, żeby zyskać w ich oczach - to nie jesteście autentyczni w takim znaczeniu - nielojalni, a INFJ najbardziej potrzebuje w relacji lojalności. I to takiej trochę twardej lojalności. Naprzeciw wszystkiemu jeśli jesteś "moim" człowiekiem, jesteś przyjacielem - to masz stać za mną murem. No, ale to nie jest jednostronne. Bo jesteśmy lojalni do bólu, nawet jeśli my zupełnie odmienne ,danie zawsze będziemy bronić przyjaciół. Z kolei jeśli w jakiś sposób zawiedziecie to drzwii zamykają się na amen i raczej nie ma powrotu 🤷🏼‍♀️

14 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Moim zdaniem powinniście się więcej udzielać bo macie łeb jak sklep, tylko półek brak (odwagi do odpisywania)

To jest kolejna z cech, która niestety widzę u siebie w całości. Jeśli nie mam na coś papierka, certyfikatu, jakiegoś wieloletniego dośdczeniaz ktore daje pewność - nie czuję, że mam prawo do wypowiadania się i pouczania kogokolwiek. Często na tym tracę, na co mi koleżanka zwróciła uwagę, psychoterapeutka zresztą, że ja pojmuję pewne rzeczy lepiej niż inny człowiek i umiem to przekazać osobom, ktorym mogłabym pomóc, a jednak mam blokadę, bo jak mam uwiarygodnić moje predyspozycje skoro nie mam na to "papierka" 😅 Ciężka rzecz 

przykladowo - chciała, żebym poprowadzila grupę samopomocową, ale mnie to przerosło, bo nie mam licencji na wykladanie innym 🤷🏼‍♀️ Nawet nie zaczęłam

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MalVina napisał:

Ciężka rzecz 

przykladowo - chciała, żebym poprowadzila grupę samopomocową, ale mnie to przerosło, bo nie mam licencji na wykladanie innym 🤷🏼‍♀️

Jak mówiłem - brak półek.

17 minut temu, MalVina napisał:

staracie się zawsze wypaść przed innymi jak najlepiej, żeby zyskać w ich oczach

It hurts!

 

Dobrze, że mówisz o takich rzeczach, w końcu jakiś INFJ - otworzył jadaczkę by trochę tutaj wyłożyć kawę na ławę. Pamiętaj, że od Ciebie zależy czy taki ja - infp będzie zdrowszym czy lepszym i nie tylko. Jesteście koksy, więcej wiary w siebie 😉 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Ja już stwierdzam, że mój puzelek pasuje jedynie by wrzucić go do słoika z ogórkami kiszonymi i mieć nadzieję, że się rozpuści. 

 

 

Wyjdź ze swojej głowy na chwilę i zapamietuj co mówię - Twój puzelek jest zajebisty i masz szanse na konkret zawód, jak Ci mówilam na priv, a jak nie uwierzysz to dostaniesz wpierdol, ode mnie, a co!😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MalVina napisał:

Twój puzelek jest zajebisty i masz szanse na konkret zawód, jak Ci mówilam na priv, a jak nie uwierzysz to dostaniesz wpierdol, ode mnie, a co!😁

Nie znasz popularnego powiedzenia, że łatwiej przejść koniowi przez igły piekielne niż Infpowi powiedzieć, że jest zajebisty? Ale, że zagroziłaś wpierdolem to wierzę, teraz nie mam już wyjścia 😬

 

Dziękuje za tą wiadomość @MalVina 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji porownań INFP i INFJ. Rozmawiałam dzisiaj długo z koleżanką w pracy, ktora jest INFP-T (eneagramowa 4w5). I wiele rzeczy nam z samych opisów typów i ich funkcji kognitywnych pasowało. 

Ona skupia się na szczegółach bardzo, nie widzi "big picture", gubi się i zatraca (INFP)

Ja widzę wiekszy obrazek, i często zapominam o szczegółach, doprowadzam rzeczy do końca ale nie tak dokładnie (INFJ).

W dodatku jestem skupiona na tu i teraz i na swojej wizji przyszłości, mam kiepską pamięć długotrwałą. Żeby zapamiętywać ludzi, sytuacje, które są dla mnie ważne potrzebuję totemów, ktore bede z nimi kojarzyć i ktore przywołają wspomnienia (Mówi o tym dokładnie Joseph na yt). Stąd moje zamiłowanie do zbierania pamiątek, zdjęć starych listów.

Ona z kolei jako typowy INFP ma niespotykaną pamięć. Pamięta mnóstwo szczegółów, nawet z odległego dzieciństwa, całkiem nieprzydatnych rzeczy, ktore często jej tylko zagracaja głowę i ją frustrują. Nie żyje tu i teraz, ale często, zbyt często odlatuje w przeszłość.

 

Tutaj też wchodzi to INFPowe ukochanie bycia wyjątkowym i docenionym. Bardzo zwracacie uwagę na to jak widzą Was inni wokół, nie umiecie docenić sami siebie. Trzymacie sie tradycji, nawet jeśli wam nie służą, bo boicie się zostać negatywnie ocenieni przez innych.

INFJ za to odwrotnie, szukają nowych rozwiązań i ocena innych nie ma znaczenia, liczy się właśnie autentyczność - czy się to ludziom z boku spodoba czy nie.

 

 

To co nas łączy bardzo to właśnie chęç niesienia pomocy innym, wielkie serce i empatia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MalVina napisał:

Tutaj też wchodzi to INFPowe ukochanie bycia wyjątkowym i docenionym. Bardzo zwracacie uwagę na to jak widzą Was inni wokół, nie umiecie docenić sami siebie.

To nie jest nasze ukochane, to patologia bo w dzieciństwie INFP nie czuło się kochane za to jakim jest i przez to tworzymy pewną wyjątkowość i sztuczne ja, bo za bycie ordynarnym/zwykłym miłości nie było więc ennegramowa 4-infp stwierdziło, że musi być idealne, perfekcyjne, "inne" czy też wyjątkowe by poczuć miłość od bliźniego swego no i to jest główny powód, czemu w romantyce jest jedna wielka zupa pomidorowa.

Przez to też nie ufność, INFJ czy innych bo nie wiecie z czym do końca macie do czynienia i my mamy pewne pole ochronne, które nas chroni przed zranieniem. Podobnie jak ma ennegramowa 5 czy INFJ, boi się zaufać, bo było wcześniej ranione.

I fakt docenienie siebie samego jako T - było mi absolutnie obce, teraz jest lepiej.

 

23 godziny temu, MalVina napisał:

Trzymacie sie tradycji, nawet jeśli wam nie służą, bo boicie się zostać negatywnie ocenieni przez innych.

Ja tam tradycji się nie trzymam za bardzo, bardziej by innym przykro nie było coś tam robię.

 

23 godziny temu, MalVina napisał:

INFJ za to odwrotnie, szukają nowych rozwiązań i ocena innych nie ma znaczenia, liczy się właśnie autentyczność - czy się to ludziom z boku spodoba czy nie.

 

Dlatego my lubimy INFJ czy ENFJ jeśli są autentyczne ale INFJe, nie są święte i oszukują. Mówią pół prawdy, twierdząc że są to prawdy, przemilczanie również jest zatajeniem. Nie raz zostałem chamsko potraktowany przez INFJ ale koniec końców, nie warto patrzeć pod dany typ tak do końca, tylko być świadomym że mało osób jest zdrowych - zwyczajnie i normalnie, szczególnie w takim miejscu jak te.

23 godziny temu, MalVina napisał:

Ona z kolei jako typowy INFP ma niespotykaną pamięć. Pamięta mnóstwo szczegółów, nawet z odległego dzieciństwa, całkiem nieprzydatnych rzeczy, ktore często jej tylko zagracaja głowę i ją frustrują. Nie żyje tu i teraz, ale często, zbyt często odlatuje w przeszłość.

To jest ciekawe, bo ja mam do kitu pamięć ale czasem mi się przypomni jak uderzyłem głową w betoniarkę na przykład. W sumie jak tak teraz myślę, to ostatnio też się deską uderzyłem prosto w czoło, kiedyś jeszcze spadłem na głowę - u mnie głowa służy do tego by nie padało do środka 💆‍♂️

23 godziny temu, MalVina napisał:

Ona skupia się na szczegółach bardzo, nie widzi "big picture", gubi się i zatraca (INFP)

 

U mnie raczej widzenie większego obrazu, a ignorowanie spraw które są pilne. 

23 godziny temu, MalVina napisał:

. Stąd moje zamiłowanie do zbierania pamiątek, zdjęć starych listów.

U mnie jest sentymentalność do danych osób jak były dla mnie w porządku, miłe, serdeczne - ciężko mi się potem rozstawać no ale wiem, że trzeba niekiedy - szczególnie jak druga osoba już jakby to powiedzieć - chce pójść dalszą drogą. Dla mnie bardziej liczył się sam gest, doświadczenie dostania czegoś - niż to co kto kupił. 

23 godziny temu, MalVina napisał:

To co nas łączy bardzo to właśnie chęç niesienia pomocy innym, wielkie serce i empatia.

 

Tu jest ważna kwestia.

 

INFJ swoje poczucie bycia bezwartościowym i bezużyteczności leczyć pomagając innym. Wtedy pozytywnie wpływa na siebie.

INFP swoje poczucie bycia bezwartościowym i bezużytecznym leczy pomagając sobie samemu, wtedy pozytywnie wpływa na innych.

 

INFJ - J jak Jezus.

INFP - P jak prokrastynacja.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno jakieś intro @Yolo Obstawiam na pierwszy rzut INFJ (szczególnie dobór avatara taki bardzo ienefjotowy) albo INTJ ostatecznie INTP .Choć czasami pachniałeś mi  też ENTP... No ale najbardziej INFJ z tego wszystkiego. Takie 80% :P 

Edytowane przez Hippie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha 92% introwertyk prawda:D

 

REALISTYCZNY 51% mało myślę, że też 92% powinno być

KIERUJĄCY SIĘ LOGIKĄ 58% też się nie zgodzę znowu 92% powinno być 

PLANUJĄCY 63% ok może tak jest

ASERTYWNY 83% bo ja wiem 

 

Twoim typem osobowości jest:
Logistyk
ISTJ-A
Praktyczni i skupieni na faktach indywidualiści,
 których niezawodności nie da się podważyć.

 

z pogrubionym się zgodzę, ale jak to nie można mojej niezawodności podważyć?

 

Nie jestem przekonany czy można ludzi oceniać po testach i klasyfikować ich, że są tacy czy tacy, a co jeśli powiem, że w swoim gronie jestem ekstrawertykiem na 92% :P

Co o tym sądzicie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, buka1977 napisał:

swoim gronie jestem ekstrawertykiem na 92% :P

Co o tym sądzicie?

"W swoim gronie" to klucz do odpowiedzi 🤷🏼‍♀️ Introwertyk nie oznacza z automatu, że jesteś spokojny, niepewny siebie czy boisz się ludzi. Poza tym procz tych 4 literek jest mnostwo rzeczy pobocznych 🙃 Fajnie sie wczytać w temat i go zgłebić.

 

https://youtu.be/nTbDP0PcLZw

Edytowane przez MalVina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yolo napisał:

Jestem ciekaw, jaki przypisalibyście mi typ? Pytanie nie bez kozery, wyjaśnię. 

Ja się aż tak nie znam, mojego mózgu wystarcza tylko na mój typ a i to za dużo. 

Specjalistki z dzikiego zachodu wytypowały Cię jako INFJ i jedna osoba, z którą kiedyś rozmawiałem również, że jesteś INFJ a ona wie jak was rozpoznać bo ma procesor intel pentium celeron, także nie masz wyjścia jesteś INFJ. Jesteś najrzadszym gnojem pod słońcem, ponoć. -Może warto go upolować i przerobić na diamenciki się podzielimy? 66% moje bo za pomysł 😜 

 

Poczytaj o INFj, wiele się tu go przewija @Yolo 🙂 

13 minut temu, MalVina napisał:

Introwertyk nie oznacza z automatu, że jesteś spokojny, niepewny siebie czy boisz się ludzi.

Jak to nie? :D 

13 minut temu, MalVina napisał:

Fajnie sie wczytać w temat i go zgłebić.

 

Najważniejsze jest zdrowienie i zrozumienie super ego, podświadomości danego typu i cienia o czym się nie mówi, no i o tym że A i T to praktycznie dwa różne typy.

Dodatkowo jest ennegram, także trochę do obczajenia jest.

 

Polecam od siebie patrzeć po strachach:

 

Ale taki krótki opis nie jest taki dokładny, bo INFJ chce być zrozumianym również, nie chcę by okłamywać i ma różne bolączki ale warto poszperać. Z tego filmiku u mnie się zgadza bardzo dobrze.

Godzinę temu, buka1977 napisał:

Co o tym sądzicie?

 

Testy są słabe, trzeba inwidualnie przysiedzieć i zobaczyć na przykład funkcję Hero jaką masz i to co napisałem wyżej.

What is the Hero Function?

The Hero is another word for the dominant function. The dominant function is the “superpower” or greatest natural strength of your personality type. This is the side of you that you live, breathe, and “swim” in without even trying to. This is the source of your greatest natural abilities – the ones that come easily to you without feeling like “work.” This part of you is also what gets you into a flow-state where you feel energized, creatively enriched, and refreshed.

 

ENFPs and ENTPs – Heroic Extraverted Intuition (Ne)

3-1.webp

ENFPs and ENTPs feel the most capable when they’re generating alternatives, creating options, and seeing connections in the world outside themselves. As extroverts, they crave external stimulation so that their inner world can be filled with possibilities and conceptual ideas. The world around them is a veritable playground of potential just waiting to be explored. The hardship for ENPs is finishing projects once they start them. It can be so stimulating to create new ideas and see potential in everything, that it’s easy to branch off in many different directions and leave dozens of half-finished projects undone in the process.

INFJs and INTJs – Heroic Introverted Intuition (Ni)

Introverted Intuition (Ni)

For INFJs and INTJs, life is about discerning the deeper meaning behind everything. These types naturally see patterns, look for implications, and dig into insights about the underlying nature of all things. They have an urgent need to anticipate what will happen and, if their intuition is healthy, they tend to have startlingly accurate insights about the long-term effects of current situations. A lot of their intuiting exists as an internal series of thoughts and musings, and they are less likely to “brainstorm” all their ideas as ENP types would. The hardship for INJs is that they can get so stuck on mulling over concepts and what “could be” that they forget to enjoy the present.

 

ESFPs and ESTPs – Heroic Extraverted Sensation (Se)

Extraverted Sensation (Se)

For ESFPs and ESTPs, life is about existing in the now and taking advantage of opportunities and experiences as they arise. These types are highly alert to opportunities, details, and the sensory delights of the world around them. They often know how to “amp up” the present moment so that it can be experienced in a more immersive way. They enjoy touching, tasting, hearing, and delving into every sensation life can offer. Because they are so attuned to the natural world around them, they can often respond to incoming data more quickly than other types can. The struggle for ESPs is that they can get so caught up in the present that they avoid anticipating or planning for the long-term future.

ISFJs and ISTJs – Heroic Introverted Sensation (Si)

5-1.webp

ISFJs and ISTJs look inward to thoughts and reflections that anchor them firmly in the past and present. They easily compare and contrast what’s happening now with what happened before, in order to make sure that wisdom and techniques from their past are used to enhance the current moment. They have a knack for creating stability and a sense of routine and physical comfort. They maintain positive traditions and pass down a sense of security to the people around them. The struggle for ISJs is dealing with unexpected changes and spontaneity because they naturally are more comfortable with what they know.

ESFJs and ENFJs – Heroic Extraverted Feeling (Fe)

8-1.webp

ESFJs and ENFJs are at their best when they’re making connections with people and understanding them on an emotional level. They enjoy openly sharing their feelings and being shared with in return. Getting people on the same page, finding shared values and interests, and making a positive impact on the moods of others is important to them. When EFJs have strong values, they’re skilled at verbalizing them and helping people to understand them in a compelling way. The struggle for EFJs is knowing how to balance out their own feelings and needs with the feelings and needs of others. They often put themselves on the back burner while they put others first and this can lead to burnout and frustration in the long-run.

 

ISFPs and INFPs – Heroic Introverted Feeling (Fi)

7-1.webp

INFPs and ISFPs are deeply in-tune with their own values and personal feelings. They want to live in alignment with their inner code of ethics and believe a great deal in authenticity. Unlike EFJs who are deeply in tune with the emotional dynamics of the people around them, IFPs are deeply in touch with the emotional dynamics inside themselves. Maintaining a sense of internal harmony and congruency is crucial to them. Staying in touch with who they are and not changing for other people is also vital. The struggle for IFPs is managing to match up their inner values with action. It can be difficult for them to organize their goals and hopes in a structured or efficient way.

ESTJs and ENTJs – Heroic Extraverted Thinking (Te)

6-1.webp

ESTJs and ENTJs have a gift for organizing their environment in an efficient, structured way. They are good at weighing the pros and cons and analyzing situations objectively to see where any ineffective glitches are in the way. They’re at their best when a situation needs to be handled in a logical way. Being fair, keeping things running smoothly, and accomplishing tasks are all things they tend to excel at. The struggle for ETJs is taking personal feelings into account. They can get so wrapped up in the most efficient way to do things that they lose touch with the feelings of the people involved or their own feelings.

ISTPs and INTPs – Heroic Introverted Thinking (Ti)

4-1.webp

 

ISTPs and INTPs are in their element when they can understand how things are connected, how things work, and what’s objectively true. They naturally sift through data, absorbing more and more to fine-tune their thought process and rid themselves of inaccurate thinking. This is why they can easily spot loopholes in other people’s logic or grasp the underlying connections in an argument. They naturally want to understand how things are constructed and what their core components are. The struggle for ITPs is knowing when to protect their autonomy and when to connect with others. They naturally crave independence and clear-headedness and can associate an emotional connection with vulnerability. Yet everyone needs connections with others and without connections, ITPs can feel alienated and/or' misunderstood.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, SzatanKrieger napisał:

Ja się aż tak nie znam, mojego mózgu wystarcza tylko na mój typ a i to za dużo. 

Dlatego powinieneś wiedzieć. 

 

INFP-A

 

Kiedy pisałem że rozumiem pewne Twoje zachowania i siadałem Ci na psychę próbując coś pokazać, to nie działo się bez powodu. Kogoś mi przypominasz, kogoś z dawnej przeszłości;) 

 

Edit; @MalVina

Z dużą pewnością wypowiadasz się o tym profilu, dlatego zapytałem też Ciebie. Z mojej perspektywy Twoje uwagi są chybione. 

 

Edytowane przez Yolo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

jedna osoba, z którą kiedyś rozmawiałem również, że jesteś INFJ a ona wie jak was rozpoznać bo ma procesor intel pentium celeron, także nie masz wyjścia jesteś INFJ

O matko, to chyba o mnie ;) jak coś to możesz mnie otagować śmiało, no i dalej ze mną rozmawiasz 😉.

Ostatnią rzeczą jaką mam to jakiś zaczepisty procesor (niemniej dzięki- ego niezasłużenie poszybowało w górę 😛)- to, że odgadłam bez pomocy naukowych jakieś multikonta czy kto się z kim spiknął raczej nie świadczy o mnie dobrze, umówmy się.😉

 

Inna rzecz, że w przypadku @Yolo obstawiałam dwa typy, masz to gdzieś w wiadomościach, (ja oczyściłam skrzynkę). Rozmowa zeszła na wytypowanie typu Yo, zaraz po tym jak ten wrócił na forum po dłuższej przerwie i w parunastu tematach tak chętnie się do Ciebie odwoływał, że i ja się z nim poprztykałam. Wtedy zirytowany w wiadomościach wyrażałeś dezaprobatę i szukałeś odpowiedzi dlaczego typ tak się do Ciebie przyczepił. Napisałam Ci wówczas, że to dlatego, że Yolo widzi w Tobie siebie- i dlatego łatwo Ci nie odpuści. 

Poza tym twierdziłam, że metody Yolo w Twoim przypadku na nic się zdadzą. Z tego co wiem, chyba miałam rację- na tamtym etapie pomogło Ci co innego :)

Obstawiałam INFP i INFJ (choć fakt- chyba częściej mówiłam o INFJ). Czasem mam głupie wrażenie, że to jak ja widzę daną osobę nie jest równoznaczne z tym jak ona widzi samą siebie i wtedy staram się patrzeć jej oczami na ile to możliwe- stąd te dwa typy.

Tam gdzieś to Szatanie powinieneś mieć w rozmowach na dowód :)

 

Nie wiem czy nie za dużo powiedziałam, jak coś to sorry, diable.

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Może warto go upolować i przerobić na diamenciki się podzielimy?

Bierz całość :D

Edytowane przez Wielokropek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Może warto go upolować i przerobić na diamenciki

 

Chyba czas znowu opuścić forum na dłużej, zaczyna robić się tu niebezpiecznie;) 

 

@SzatanKrieger

Olej cudze diamenty, które nie wiadomo czy w ogóle istnieją. Bierz się za szlifowanie własnych 

 

 

 

Edit; Przeczytałem opis INFJ i właściwie większość się zgadza. 

 

Zast. się dlaczego w teście wyszło inaczej. Jakąś odpowiedzią może być, że odpowiadając skupiałem się na faktach, czasem z dalekiej przeszłości, żeby uniknąć odpowiedzi bazujących na wyobrazeniu siebie ale bez solidnego potwierdzenia. 

W skrócie, żeby się nie oszukać wyimaginowanym obrazem siebie. 

 

Może to dobra droga, a może wpisałem w test dawnego siebie. A może jestem gdzieś pomiędzy. 

Czort wie 

Edytowane przez Yolo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wielokropek napisał:

Ostatnią rzeczą jaką mam to jakiś zaczepisty procesor (niemniej dzięki- ego niezasłużenie poszybowało w górę 😛)- to, że odgadłam bez pomocy naukowych jakieś multikonta czy kto się z kim spiknął raczej nie świadczy o mnie dobrze, umówmy się.😉

Moim zdaniem świadczy o Tobie dobrze.

 

Masz wiedzę, umiejętności, świetny procesor więc trzeba pochwalić, nie każdy taki ma. Twoje podzielenie się wnioskami czy obserwacjami -myślami jest cenne a co najważniejsze pożyteczne, więc na przyszłość się nie hamuj zbytnio. Sama widzisz po mnie - wcześniej nie akceptowałem choćby Twojej niezależności i ścieżki. Chciałem to zmienić a teraz cieszy mnie Twoja niezależność i, że się realizujesz i wszelkie wybory jakie za tym idą.

Gdybyś mnie wtedy nie wytypowała razem z hippie moje polepszenie się by było opóźnione, a więc jesteś zdolna i pomocna oraz posiadasz potrzebne umiejętności do pomocy innym. Jak napisałem, masz łeb jak sklep tylko półek brak (odwagi i śmiałości) - jak się pomylisz w czymś to przyznasz i tyle, nikt z nas nie jest nieomylny i pomylenie się to rzecz ludzka.

Nie zawsze wszystko, każdy z nas wie, ale póki co to jesteś jedną z najbardziej kompetentnych osób w tym miejscu i więcej śmiałości razem z innymi obserwatorami. Na pewno bym Cię polecił, gdyby zaszła taka potrzeba.

 

11 godzin temu, Wielokropek napisał:

Nie wiem czy nie za dużo powiedziałam, jak coś to sorry, diable.

12 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Diabolica 😜 

11 godzin temu, Wielokropek napisał:

Bierz całość :D

To nie tak łatwo, sam go nie wniosę na maszynkę do przerobienia w diamenciki a sam się nie wniesie na ochotnika raczej 😜 

10 godzin temu, Yolo napisał:

Chyba czas znowu opuścić forum na dłużej, zaczyna robić się tu niebezpiecznie;) 

 

:D 

10 godzin temu, Yolo napisał:

Olej cudze diamenty, które nie wiadomo czy w ogóle istnieją. Bierz się za szlifowanie własnych 

 

Prawda. 

10 godzin temu, Yolo napisał:

Zast. się dlaczego w teście wyszło inaczej.

Na testy nie patrz - z nich Ci wyjdzie, że jesteś Andrzej Gołota a możesz być Adamem Małyszem, że tak to ujmę metaforycznie - niby sportowiec ale jednak inna działka.

 

One są nie zbyt pomocne jeśli mam być szczerym przynajmniej te darmowe, chyba że zrobiłbyś jakieś z ilością 250 pytań ale nawet wtedy mogłoby Ci wyjść fałszywie.

 

Niestety mam złą wiadomość bo jeśli jesteś INFJ to mało jest was zdrowych w młodym wieku. Przy złym towarzystwie się korumpujecie bardzo mocno, stąd rekomendacja byście otaczali się moralnymi jednostkami, bo możecie bardzo upaść i być lojalnymi dla złych ludzi a lojalnym wam osobom nie ufać, nie wierzyć i posądzać o zdradę. Szkoda, że o tym też się nie mówi bo te złote i srebrne pary są równie istotne jak zdrowienie - właściwie nie wiem czy bez relacji z nimi można w ogóle wyzdrowieć. Bo jeden typ niesie w jakiś sposób uzdrowienie dla drugiego, bo pamiętajmy że każdy typ posiada pewne ślepe punkty, z którymi sobie zazwyczaj słabo radzi.

Dla przykładu @Wielokropek użyła logiki (bo to jedna z jej głównych funkcji głównych) i wytknęła mi pewne sprawy i miała rację, co przyznałem długo później. Ale nawet jak dany typ Ci wytknie coś istotnego to ciężko się przyznać przed samym sobą, bo to oznacza że musielibyśmy się wziąć za poprawę samych siebie a zazwyczaj te wytknięte sprawy leżą nam najbardziej i najciężej je nam pozmieniać. 

 

INFJ mają choćby plan spania zajechany, problemy z otwarciem się i zaufaniem, komunikacją. Tego jest wiele (zależy od stron, gdzie dany typ się rozwinał lub dojrzał) i można się dowiedzieć jak to zmienić a wiec jak siebie zmienić na lepszą wersję - moim zdaniem warto.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Niestety mam złą wiadomość bo jeśli jesteś INFJ to mało jest was zdrowych w młodym wieku. Przy złym towarzystwie się korumpujecie bardzo mocno,

 

Nie wiem czy to mój typ, ale coś w tym jest. Młodość miałem burzliwą, już pisałem. Było tam mnóstwo znajomości, które nie zachwycały. 

I choć czasem szły mocne przegięcia, coś nie pozwalało mi iść z nimi na całość. Chyba świadomość, jak łatwo wejść na drugą stronę lustra i się tam wygodnie rozgościć. 

Szaleństwo to czasem kwestią cienkiej linii a kiedy się czuje że ono jest kurewsko sexy, trzeba dwa razy pomyśleć. 

Czasem trzeba sobie samemu narzucić kaganiec. 

 

Nie wiem czy to pasuje do tego typu i czy o to chodziło, tak przynajmniej mi kiedyś wyszło. 

6 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

INFJ mają choćby plan spania zajechany, problemy z otwarciem się i zaufaniem, komunikacją

U mnie sen leży i kwiczy. 

Z zaufaniem i otwarciem się różnie, to raczej ludzie chcą się przede mną otwierać. 

 

Ja wolę z tym poczekać, za dużo fikołków widziałem na tym polu.

Dopóki robisz ludziom dobrze, są ok. Kiedy przestajesz, potrafią się zmienić w mgnieniu oka. 

7 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

sam go nie wniosę na maszynkę do przerobienia w diamenciki a sam się nie wniesie na ochotnika raczej 😜 

 

To już wolę na ochotnika.

Uprzejmość za uprzejmość;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yolo napisał:

Nie wiem czy to pasuje do tego typu i czy o to chodziło, tak przynajmniej mi kiedyś wyszło. 

8 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

@Yolo Powiem krótko bo ty nie w temacie.

 

Ty INFJ -a @Hippie ENFP czyli twoja idealna para, nie żeby coś :P 

 

Godzinę temu, Yolo napisał:
8 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

INFJ mają choćby plan spania zajechany, problemy z otwarciem się i zaufaniem, komunikacją

U mnie sen leży i kwiczy. 

No INFJ ma swoje wady. Ponoć zapominacie jeść, czy się umyć, jakby ignorujecie fizjologię ciała bo uważacie ją za zbędną czy coś - dokładnie nie wiem o co chodzi ale gdzieś tak zdaje się wyczytałem. Ale to jest jedna z tych waszych słabszych funkcji, czyli jakby ignorowanie potrzeb ciała czy coś. Gdy jesteście czymś mocno zaabsorbowani lub ->

"Dorosły INFJ nie dzieli się swoimi przekonaniami ze światem, ponieważ na początku życia został zawstydzony przez świat za posiadanie tych przekonań; WSZYSCY INFJ mają SZALONE przekonania, a kiedy się nimi dzielą, są wyśmiewani i wykluczeni z grupy, czego INFJ obawia się najbardziej!"

I tu widzisz @Yolo mnie na przykład ta cecha może nie wkurza ale wywołuje smutek bo ja chcę ludzi autentycznych prawdziwych poznać/znać i wiem, że taki INFJ mi nie powie realnie o swoich poglądach i potem ja mam problem ze zaufaniem takiej osobie, bo wiem że ukrywa swoje prawdziwe myśli o czymś, potem dochodzi nadmierna prywatność no i lipa. Podobnie jak @MalVina mi napisała na priv, że jej koleżanka INFP 4w5 przytakuje każdemu i przez to jej nie może zaufać (infp) i faktycznie ja również miałem taką tendencję, by nie powodować konfliktów i dysharmonii. Teraz już tak nie mam ale jako wersja "t" zdecydowanie miałem.

 

Obojętnie jaki typ, to każdy ma swoje słabości i zalety i dobrze jest coś z tym robić. Stąd polecam MBTI czy Ennegramy, dla facetów polecam również jeszcze znaleźć jakim typem samca się jest, choć zauważyłem że dla kobiet bieda typologie również już powstają.

Swoją drogą nie wiem na ile to prawda, ale jako 4w5 wciągnąłem swoją stronkę "5ki". I jakby zyskałem bardziej dostęp do części "5". Jakby ktoś z was zdrowiał ennegramowo byłbym ciekaw czy również wasze skrzydło stało się jakby wam bardziej dostępne.

 

Jak coś to piszcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Yolo napisał:

Może to dobra droga, a może wpisałem w test dawnego siebie. A może jestem gdzieś pomiędzy.

@SzatanKrieger i @Hippie mi polecili obczytać się dokładniej, bo mi wychodziło ENFJ 😉 W opisach pasowało mi dosłownie kilka rzeczy ale nie wszystko. Zaczełam czytać o INFJ, jego funkcjach kognitywnych, strachach i absolutnie wszystko było na tak, jeśli o mnie chodzi. Więc te testy mogą nie byc miarodajne.

 

W eneagramie mi wyszło 2w1 i też w miarę się zgadza, choć tu znalazlam opis i glownego i skrzydla razem. Muszę przestudiowac 2 i 1 osobno, żeby zobaczyć nas czym pracowac 

"

What is an Enneagram type 2 wing 1 (The Companion)?
 
Enneagram type twos with a one wing primarily identify as type twos, but also share characteristics of type ones.  They tend to be altruistic and purposeful in their behavior. They have the will to alleviate human suffering and are generally more quiet and reserved than other twos.

Enneagram 2w1 Personality Traits

 

Basic Fear

Enneagram type two-wing-ones fear being unwanted by those they love. They tend to take on a caretaker role to serve others and avoid feelings of insecurity.

Basic Desire

They desire love and acceptance above all else. They are service-oriented and humble, seeking to help better the lives of those in their community.

Companions tend to stifle and repress their negative emotions and personal desires. They may feel internally conflicted as they work to meet everyone else’s needs but their own.

Enneagram-2w1-blue.svg

In summary, Enneagram 2w1 personalities tend to...

  • Recognize the feelings and needs of others
  • Desire love and acceptance
  • Serve those around them
  • Repress negative emotions and desires
  • Fear being unloved or unworthy

Enneagram 2w1 Strengths

 

Every personality archetype has strengths and blind spots, and these are often amplified in professional settings where we often encounter a diverse group of people with vastly different backgrounds and value systems.

Enneagram 2w1 Strengths

Strengths that are typically associated with the Enneagram 2w1 personality include...

  • Recognizing the needs of others
  • Awareness of their own growth areas
  • Focusing and giving attention to present tasks
  • Offering support and encouragement

Enneagram 2w1 Weaknesses

 
Enneagram 2w1 Weaknessess

Weaknesses that are typically associated with the Enneagram 2w1 personality include...

  • Being highly self-critical or insecure in trying times
  • Seeking praise from others
  • Ignoring and sacrificing their own personal needs
  • Difficulty facing criticism from other people

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy robiłem różne testy i zawsze mi wychodzi INFP. Jestem skrajnie introwertyczy ale w odniesieniu do jakichś imprez rodzinnych, szkoleń służbowych itd. Zamiast "bawić się" z obcymi ludźmi czy znajomymi którzy mnie nie obchodzą wolę spędzić wieczór z książką. W pracy nie mam problemu, jestem duszą towarzystwa ale zauważyłem że lubię kontakt jeden na jednego. Jak już przychodzą do mnie 2 czy 3 koleżanki na raz to tylko czekam aż sobie pójdą. A jak już jest mieszane towarzystwo i panowie zaczynają robić z siebie pajaców i popisywać się to tym bardziej idę swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yrl napisał:

Kilka razy robiłem różne testy i zawsze mi wychodzi INFP. Jestem skrajnie introwertyczy ale w odniesieniu do jakichś imprez rodzinnych, szkoleń służbowych itd. Zamiast "bawić się" z obcymi ludźmi czy znajomymi którzy mnie nie obchodzą wolę spędzić wieczór z książką. W pracy nie mam problemu, jestem duszą towarzystwa ale zauważyłem że lubię kontakt jeden na jednego. Jak już przychodzą do mnie 2 czy 3 koleżanki na raz to tylko czekam aż sobie pójdą. A jak już jest mieszane towarzystwo i panowie zaczynają robić z siebie pajaców i popisywać się to tym bardziej idę swoją drogą.

Mam niemal identycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

No INFJ ma swoje wady. Ponoć zapominacie jeść, czy się umyć, jakby ignorujecie fizjologię ciała bo uważacie ją za zbędną czy coś - dokładnie nie wiem o co chodzi ale gdzieś tak zdaje się wyczytałem

 

No bez jaj, tu już przesadziłeś. 

Każdy wie, że kiedy tydzień się kończy, przychodzi czas na kąpiel. 

Grzejemy wodę na piecu, wlewamy do miski i od góry w dół- nigdy odwrotnie. 

 

I cyk- cały tydzień czyściutki. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.