Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie MBTI to trochę pseudonauka i fajnie sobie porobić ale bym się tym nie sugerował. Bardziej u mnie się sprawdził horoskop znak zodiaku xD

 

Sam jestem chyba toksycznym ENFJ/ENTJ. Kiedyś sobie robiłem pod test i wychodziło mi 50% T i 50% F.

 

Też nie jestem ani ekstrawertykiem ani introwertykiem, bliżej mi do ambiwertyka.

 

Jak czytałem biografię steva jobsa to pod wieloma względami mam podobną osobowość ale mniej ekstrawertyczną.

Edytowane przez NoHope
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Mocno widzę się w temat wkręciłeś ;) Cieszę się, że komuś się ta wiedza przydaje w praktyce. :) 

 

Ja sobie dzisiaj słuchałam znowu tej pary, bo ja jako ENFP zawsze byłam jak na ten typ nieco Jotowa w pewnych kwestiach. I zdecydowanie się z nimi zgadzam, że szczególnie w środowisku pracy warto się skupić na rozwijaniu J czyli organizacji i porządkowania spraw. W dzisiejszych czasach to bardzo, bardzo przydatne. 

Polecam ;) :

Edytowane przez Hippie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jeszcze raz chciałbym podziękować @Wielokropek i @Hippie za profesjonalne zdiagnozowanie mnie. 

 

Nie mogę po prostu przestać wam dziękować. 

Dzięki WAM głównie i przedstawieniu mi MBTI (i nie tylko), mogłem pojąć to wszystko i zrozumieć jak działa jak mój umysł i nie tylko mój. Dla innych typów może nie jest to aż tak istotne ale dla każdego INFP, zrozumienie siebie to być albo nie być - jest to na wagę złota.

Może sama wiedza nie rozwiązuje magicznie problemów ale jest ogromnie pomocna dla kogoś kto chce wyjść z niszczących pętli, które w sumie każdy typ ma.

 

Zachęcam od siebie poznanie bardziej pracy Cs Jospeh'a na Youtube a wszelkim to czytającym INFP to nie wiem na co jeszcze czekacie. 

Zresztą nie tylko INFP, każdy chory typ zdepresjowany czy nieszczęśliwy powinien zrobić to dla siebie i poszukać odpowiedzi, oczywiście po wcześniejszym byciu zdiagnozowanym przez "prosy" jak te dwie panny na wydaniu wyżej. 

 

Jeszcze raz serdecznie dzięki!

 

P.S

 

Szukajcie info o waszych czterech stronach umysłu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Wpadłeś mocno w sektę psycholi MBTI, enneagramu innych typologii - współczuję :D Ale cieszę się, że moje wypociny i w sumie zainteresowanie tym na coś się przydało i pomogło. 

Na zdrowie. 

To jedne z wielu koncepcji z których można czerpać przy samorozwoju.  Tego jest do wyboru do koloru. Każdy znajduje to co do niego przemawia najbardziej w danym momencie. 

Zawsze każdego będę zachęcała do samorozwoju czy to w kontekście psychologicznym, zawodowym, duchowym...Wszystko ma swoje zalety. Wiadomym też jest, że każdy przyswaja inaczej na danym poziomie świadomości i warto zawsze mieć to z tyłu głowy. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hippie napisał:

@SzatanKrieger Wpadłeś mocno w sektę psycholi MBTI, enneagramu innych typologii - współczuję :D Ale cieszę się, że moje wypociny i w sumie zainteresowanie tym na coś się przydało i pomogło. 

 

Wiesz, bo jak się w tym pogrzebie to się wszystko cholernie łączy bez świadomej wiedzy o tym wszystkim danej osoby ale zrozumienie swojego typu to w zasadzie początek.

 

Osobiście byłem w szoku gdy wszedłem głębiej w tematykę.

Najlepsze jest to, że prawdę mówiąc nie trzeba znać tych mechanizmów na dobrą sprawę by być zdrowym typem bo jakoś wewnątrz nas wiemy instynktownie, co nam dolega tylko zazwyczaj gdy jesteśmy chorzy, jesteśmy w pętli z której nie możemy wyjść ale proces leczenia można sobie przyśpieszyć gdy się zrozumie koncepcję.

Ogólnie mam jednak zastrzeżenie trochę do kanałów stereotypowo podchodzących do tej tematyki na zasadzie czystego humoru i zamiast narzędzia do poznania siebie, zrobiono trochę z tego kopalnię memów i beki i choć nie jestem przeciwny humorowi jako takiemu to jednak, szkoda że większość tych kanałów zupełnie nie mówi o najważniejszych sprawach. jakimi są funkcje i mogliby bardziej łączyć przyjemne z pożytecznym i swoimi zasięgami uratować trochę istnień ludzkich, szczególnie mówię tu o użytkownikach FI, którzy najczęściej klikają log out z tego świata i użytkownikom Fe, którzy żyją w ciągłych depresjach i zaś kolejno jak Twój ENFP czy ENFJ. W zasadzie dla wszystkich ta wiedza o sobie może niezwykle pomóc. 

 

No ale nic, nie zmusimy ludzi do pomocy sobie jeśli sobie tego nie życzą, trzeba uszanować ich wolę.

 

Dzięki za uwagę i spokojnego wieczoru.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Hippie

 

Coś dla Ciebie i nie tylko, łap.

 

Tu skrót:

 

Rules:

#1 No limits 15:10 Rule

#2 Provide acceptance 26:55 Rule

#3 Deal with Ti Child 34:54 Rule

#4 Loyalty 42:00 Rule

#5 Share your hopes and despairs with them; speak of a future with them in it 50:00 Rule

#6 Don't enable self-deprecation 51:18 Rule

#7 Protect INFJ from bad influences 52:35 Rule

# 8 Push them in the right direction / mutual personal growth 56:12

 

 

 

@Libertyn

Spójrz, co o tym sądzisz?

 

 

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hippie napisał:

Odpuściłam kompletnie już jakiś czas temu ten temat. 

A to z niego @BydlakŚmierdziel, może inny "pacan" się napatoczy...

 

Trzymaj się @Hippie w tych Twoich good morningach i niech Ci się wiedzie. Fajna babka jesteś to na pewno jeszcze zarzucą na Ciebie (jak to się mówi na to co łowi się ryby? Bo nie wiem czemu w głowie mam "siatki" w sensie reklamówki looool) no dobra, niech będzie - w reklamówkę Cię ktoś złapie :D 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2017 o 21:36, Selqet napisał:

Hej, 

polecam wykonanie testu ze strony - https://www.16personalities.com/pl/ Jak porównam go do innych, przy wielu próbach wychodził u mnie taki sam wynik odchylenie drobne widać tylko w szczegółowych wynikach procentowych. 

 

Jakie wam wyniki powychodziły? :) Czy zgadza się opis?

 

 

 

image.thumb.png.2f3e6e54d550826145ea305d4eab47a0.png

 

Bardzo ciekawy test :D Myślę, że opis się zgadza. Trochę mnie przeraża ten mały % asertywności XD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale jaja.

 

A cafe's job hiring post says that it is ″recruiting people with MBTIs,″ and "ENTJs, ESFJs, INFPs, INTPs and INTJs are not allowed to apply." [SCREEN CAPTURE]

 

266a4556-9a71-4a14-8c97-8a1176fa11c7.jpg

 

https://koreajoongangdaily.joins.com/2022/03/27/business/industry/mbti-MyersBriggs-MyersBriggs-Type-Indicator/20220327172450438.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczery pracodawca. Ciekawe czy w praktyce widzieli po parę takich osób poszczególnych typów i na tej podstawie ocenili czy tylko z teorii... 

Zależy też od firmy i specyfikacji zawodu i danego stanowiska... Moze  faktycznie te typy ani komfortowo by się nie czuły tam ani nie byłyby produktywne. 

 

Ja mogłabym aplikować :D

Chociaż nie... Bo nie znam tych koreańskich krzaczków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ENTJ, dodam tylko że na przestrzeni lat, a robie sobie takie testy co jakiś czas bardzo mi się zmieniły te litery. Kiedyś miałem ENFP, potem ENTP, teraz ENTJ, to tak na przestrzeni powiedzmy 6-7 lat. I generalnie między F/T a P/J było tak 50/50, co dalej widać na załączonym screenie 

 

5958608_WhatsAppImage2022-02-05at00_30.47(1).thumb.jpeg.9353a5aa0203a18de61de39835a4062f.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 3nd3x0 napisał:

U mnie ENTJ, dodam tylko że na przestrzeni lat, a robie sobie takie testy co jakiś czas bardzo mi się zmieniły te litery.

Każdy z nas ma 4 strony umysłu, więc w gruncie rzeczy "skaczesz" ale masz 1 główny typ/archetyp.

 

 

 

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dawno mnie tu nie było a chcę tu coś zostawić - a nuż komuś się przyda. :)Od czasu do czasu śledzę tę parę i też już nie raz zawitali tutaj w tym temacie.  

Ruszyli z typowaniem osób medialnych i na podstawie wywiadów z nimi. Bardzo mi się podoba sposób w jaki to robią. Używają do tego tabeli komunikacji, z czym wcześniej się nie spotkałam. Ja zawsze typowałam " na czuja". Ale muszę stwierdzić, że jak się chce się ma wątpliwości to jednak warto skorzystać z tej metody - jest nieco dokładniejsza ale też dzięki takiemu spojrzeniu na tę typologię można bardziej zrozumieć te mechanizmy i cały system. :)

Polecam. :) 

 

Edytowane przez Hippie
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 00:05, NoHope napisał:

Gnije, co robię test to mam inny wynik xD Najprościej po prostu uznać, że mam niestabilną osobowość.

 

Masz 4 strony umysłu.

 

Twój główny typ pozostaje bez zmian ale możesz skakać po trzech częściach innych Ciebie i jeśli jesteś mocno niestabilnym to po prostu nie wiesz jaki realnie masz typ i jakie funkcje używasz jako dominujących w swojej psyche.

 

Generalnie musiałbyś się szczerze obczaić i określić tylko samemu praktycznie nie jest się w stanie ocenić jakim typem się jest i rzadko kiedy wychodzi prawda. 

Już nie mówiąc o zmyłkach pod tytułem "jestem INFJ a może jednak INTJ" - bo np funkcja "F" u INFJ jest funkcją myślącą (czyli w gruncie rzeczy F=T) a funkcja "J", jest bardziej "P" w tym typie. Stąd się wytypujesz jako infp albo intj a jesteś infj.

Na przykład INFJ może się typować jako INTJ - bo infj używa logiki jako formy dziecięcej do relaksowania się, przez to może myśleć że jest kimś innym.

Też dlatego istnieje wiele pułapek w zbadaniu siebie pod kątem mbti. 

 

Ty chyba pisałeś, że jesteś INFJ więc obczaj super ego, swój cień oraz główny strach. INFJ się boi o przyszłość i pytanie czy TY się boisz? 

 

Ja serdecznie polecam wejść w temat jak komuś zależy by pomóc sobie przejawić większe zdrowie psychiczne/mentalne zwał jak zwał.

 

Pozdro.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do osób, które wykonały pracę nad sobą.

 

Czy będąc intro lub ekstra zauważyliście, że rozwijając swój typ stajecie się bardziej wyrównani?

 

W sensie jeśli byliście intro, to stajecie się bardziej ambiwertni i vice versa? Oczywiście wasz rdzeń pozostaje taki sam czyli będąc intro to nim pozostaniecie ale czy nie jakaś część z was nie zauważyła pewnych zmian?

Pytam z ciekawości - pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 18:12, SzatanK napisał:

Mam pytanie do osób, które wykonały pracę nad sobą.

 

Czy będąc intro lub ekstra zauważyliście, że rozwijając swój typ stajecie się bardziej wyrównani?

 

Jeszcze nie wykonałam, ale im bardziej się w to zagłębiam, tym bardziej myślę, że mój typ jest jednak introwertyczny (gdzie wszędzie wychodzi mi ekstrawertyk).

 

W dniu 21.07.2022 o 18:12, SzatanK napisał:

W sensie jeśli byliście intro, to stajecie się bardziej ambiwertni i vice versa? Oczywiście wasz rdzeń pozostaje taki sam czyli będąc intro to nim pozostaniecie ale czy nie jakaś część z was nie zauważyła pewnych zmian?

Kiedyś byłam bardziej ekstra, teraz raczej intro. Niby wychodzi mi wszędzie, że jestem ekstrawertykiem, ale po dłuższej obserwacji siebie myślę, że bardziej jestem introwertykiem. Sama siebie uważam za takiego „chorego ekstrawertyka”, czyli kogoś, kto potrzebuje innych ludzi, ale ma opory i musi z tym walczyć. Obserwując mnie można stwierdzić, że jestem jednak bardziej typem INFP, ale czuję wewnętrznie, że to do mnie nie pasuje i właśnie staram się to wyrównać xD A  jak u Ciebie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2022 o 18:12, SzatanK napisał:

Mam pytanie do osób, które wykonały pracę nad sobą.

 

Czy będąc intro lub ekstra zauważyliście, że rozwijając swój typ stajecie się bardziej wyrównani?

 

W sensie jeśli byliście intro, to stajecie się bardziej ambiwertni i vice versa? Oczywiście wasz rdzeń pozostaje taki sam czyli będąc intro to nim pozostaniecie ale czy nie jakaś część z was nie zauważyła pewnych zmian?

Pytam z ciekawości - pozdro.

Ja nie.

 

Jestem bardziej ekstrawertyczna, intuicyjna. Jedynie jak się przepracuje i dojadę to mam wrażenie, że wpadam w P zamiast J, bo muszę wtedy odreagować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Johanne napisał:

Kiedyś byłam bardziej ekstra, teraz raczej intro. Niby wychodzi mi wszędzie, że jestem ekstrawertykiem, ale po dłuższej obserwacji siebie myślę, że bardziej jestem introwertykiem. Sama siebie uważam za takiego „chorego ekstrawertyka”, czyli kogoś, kto potrzebuje innych ludzi, ale ma opory i musi z tym walczyć. Obserwując mnie można stwierdzić, że jestem jednak bardziej typem INFP, ale czuję wewnętrznie, że to do mnie nie pasuje i właśnie staram się to wyrównać xD A  jak u Ciebie?

"ENFPs are known for being 'the most introverted extroverts." 

@Johanne Myślę, że jesteś ENFP ale nie znam Cię wiec to tylko strzał. ENFP są fajne, to takie żywotniejsze INFP-ki :D 

Spójrz na @Hippie każdy chciałby być jak @Hippie :D  bo z niej życie kipi :D 

@melody To ENTJ 

"ENTJ mogą być w rzeczywistości jednymi z bardziej introwertycznych typów ekstrawertycznych, szczególnie w odpowiednim kontekście i sytuacji".

To co opisujesz to może mieć miejsce wówczas gdy wchodzisz w jedną z trzech innych stron swojej osobowości jak cień, czy superego.

Raczej nie koniecznie wchodzisz w "p" - tylko masz wywalone jajca ogólnie i chillujesz.

19 godzin temu, Johanne napisał:

A  jak u Ciebie?

Mój introwertyzm się pogłębił ale w takim zupełnie pozytywm kontekście ale również otworzyło się miejsce na poznawanie ludzi i moja wytrzymałość stała się bardziej wzbogacona. Innymi słowy, gdybym poszedł na hipotetyczną imprezę nie płakałbym w rękaw przykładowej znajomej po 39 minutach, że może czas już do domu :D 

Po prostu przejawiam więcej cech zdrowego intro oraz moja akceptowalność na ewentualne środowisko ekstrawertyków wzrosła. Chociaż jak dostanę gadułę pewno w pracy obok mnie to będę chciał popełnić harakiri zamiast po kilku dniuach to może dwóch tygodniach. Mnie w każdej robocie te gaduły muszą dorwać i opowiadać mi co jedli na śniadanie i, że jak mieli 25 lat to płytki kładki w Ikei i przeleciał wtedy samolot a oni odmchali do niego no i akurat zauważył, że jakaś kobieta mu odmachnęła, ona postanowiła wyskoczyć z okna samolotu i zostali od tego momentu na zawsze razem. Czasem się kłócą o kto gdzie śpi i, że ich syn jechał do Wrocławia a córka wychodzi za maż.

Moja wytrzymałość na takie hardkory small talki wzrosła, obeznanie ogólnie itd.

Ale nie wiem czy ja jestem taką dobrą próbką. No i ekstra nie oznacza, że od razu ktoś jest Gadulsonem.

Zapytałem bo jak nie tu to dzie? 😜 

 

Ale dzięki za odpowiedzi :) 

Może przyjdę z nową odpowiedzą za jakiś czas, na przykład jutro.

Wiecie jak to jest ze mną 😜 

Edytowane przez SzatanK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SzatanK napisał:

@melody To ENTJ 

"ENTJ mogą być w rzeczywistości jednymi z bardziej introwertycznych typów ekstrawertycznych, szczególnie w odpowiednim kontekście i sytuacji".

To co opisujesz to może mieć miejsce wówczas gdy wchodzisz w jedną z trzech innych stron swojej osobowości jak cień, czy superego.

Raczej nie koniecznie wchodzisz w "p" - tylko masz wywalone jajca ogólnie i chillujesz.

Podobno inne strony u mnie to w kolejności ENTP i INTJ. Nie wiem chyba jestem najgorszym połączeniem w kobiecie jakie może istnieć xD

Moje ID jest mocno hedonistyczne i generalnie lubi się bawić. Myślę, że osobowość ENTJ w połączeniu z wysokim funkcjonowaniem to trzyma w ryzach. Plus ENTJ ma bardzo silną siłę woli. Ale niestety spychanie emocji i pracę ponad swoje możliwości też trzeba odreagować... i tu wchodzą cienie.

 

Na pewno warto gdzieś tam się poznawać i pracować nad sobą co by nie robić się osobą skrajną i nieznośną.

 

A Tobie polecam więcej czasu z typami właśnie ENTJ czy ENTP nauczą Cię jak to wszystko znosić. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.