Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

@melody

 

Co prawda dla kobiety faktycznie bycie ENTJ jest wyzwaniem ale ENTJ mają ogromną ilość plusów. 

Jesteście jednymi z najsilniejszych fizycznie ludzi, z ogromną siłą woli, ambicjami i dążeniem do sukcesów i macie charyzmę oraz humor. Chyba każdy z was zostaje milionerem prędczej czy później :D 

 

Kobiet ENTJ oprócz Ciebie nie kojarzę w moim życiu ale z minusów widziałem, że panowie mają wielkie ego i są zbyt pewni siebie. W sensie czasem zamiast prawdy przemawia arogancja i poczucie wyższości. Ale to domena generalnie typów alfa, którzy bardzo lubią dominować i umniejszać słabszym kolegom a ENTJ to zdecydowanie alfy. Mnie to po prostu ekstremalnie razi, bo ja tych umniejszonych zawsze broniłem i mam słabość w tym zakresie.

Ale ENTJ to jest osobowość stworzona do tej planety tylko trochę czasu potrzebujecie, z pewnością sobie poradzisz ale faktycznie z emocjami możecie mieć problem i uczuciami. Generalnie jeśli urodziłaś się jako ENTJ to naprawdę możesz wieść fajne życie ale jak każdy typ archetyp, potrzebujecie pracy nad sobą.

52 minuty temu, melody napisał:

Na pewno warto gdzieś tam się poznawać i pracować nad sobą co by nie robić się osobą skrajną i nieznośną.

 

Dokładnie.

52 minuty temu, melody napisał:

A Tobie polecam więcej czasu z typami właśnie ENTJ czy ENTP nauczą Cię jak to wszystko znosić. :D

😆

 

Po prostu te gaduły w ten sposób się relaksują a ja się relaksuję w spokoju i jest kolizja ale nic nie szkodzi.

Kolejną sprawą, że chyba mi się polepszyło jest to, że ekstrawertyczkę za kobietę mógłbym już mieć, wcześniej bym nie dał rady - zresztą zawsze miałem słabość do tych cholernych Becky. W sumie wychodziłem na tym jak Zabłocki na margarynie no ale to nie wina Becky, ja po prostu byłem zbyt pokiereszowany i mój dominujący fearfull styl lękowy - zbyt "sexy" to to nie jest/był (moja mocniejsza strona jest lękową, w dodatku styl lękowy jest utożasamiany z ludzmi, którzy mają problem z kontrolą emocji itd)

Ale teraz mam po prostu power by funkcjonować nawet z ekstrawertyczką, więc myślę że jest okej i powoli zdrowieje.

Jak sobie przypomnę jak byłem wyssany z energii przebywając w zatłoczonym autobusie chociażby a teraz nic mi nie jest, to dla mnie żyć nie umierać.

 

W ogóle to dziwne, że te miejsce jest jednym takim moim źródłem, gdzie tyle o sobie piszę, tak to trzymam język na kłódkę. 

 

Zresztą prawdę mówiąc w ogóle nie jestem ciekawy i 33 strony to moje wywody o infp?

WTF kto to będzie czytał takiego nudziarza jak ja, także zostawiam poletko dla was bo ile o mnie można, ludzie tu już ziewają :D 

Są znacznie ciekawsi ludzie i chętnie bym usłyszał o was.

 

Edit:

 

No ale żeby nie było, czeka mnie multum pracy nadal nad sobą. 

Zresztą to jedna z moich głównych pasji i celów - stawanie się lepszym i pokonywanie trudności, a jest co ulepszać i mam co pokonywać. 

Bo jestem daleki od "ideału"

 

Wszystkim, którzy czytają te moje słowa polecam naprawdę zajrzeć w głąb siebie i pójść do psychologa czy terapeuty, by sobie pomóc. 

Bo z punktu, którego zaczynałem a w którym się znajduję to jak porównywać kogoś kto się urodził z długiem pieniężnym i ktoś komu nie dawano szansy na wzbogacenie się a on stał się milionerem. 

W środku czuję się po prostu takim pięknym człowiekiem i uzdrowionym do tego jakim byłem. I moim życzeniem jest by ludzie, którzy to czytają również zdecydowali się na wykonanie pracy i by odnaleźli to co im wyrwano i odebrano. Piszę to do typów, którzy czują się jak obcy w tym świecie, wybrakowani i bez nadziei. 

 

Generalnie ludzie mają w sobie tyle piękna i historii ale wielu boi się być negatywnie ocenionym i przestaja się dzielić tym co w nich urocze by uniknąć krytyki czy oceny - przykre to.

 

Zobaczymy co życie pokażę ale jestem pozytywnej myśli bo choćby nie wiem co, mam tą zaginioną miłość znów w sobie.

"Tragiczny romantyk" - odnalazł ukochaną, którą zatracił. Odnalazł skarb, którego szukał, wszędzie i w każdym. 

Skarb, którym on był sam dla siebie i któremu wmówiono, że jest nie wystarczającym, wybrakowym i nie pełnym.

 

Wy jesteście również dla was samymi skarbami i się nie opuszczajcie i dzielcie się ze skarbca z waszego wewnętrznego rezerwuaru, dobrami z was samych ze światem.

Bądźcie sobą i się nie bójcie - szatan jest z wami. A jak szatan z wami, to kto przeciw nam? :D 

 

Nie no serio warto przestudiować tą tematykę i nie tylko to by wasze życie nabrało kolorów, wierzcie mi że różnica jest KOLOSALNA.

 

Zdrówka.

 

Trzymam za was wszystkich kciuki.

Edytowane przez SzatanK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i pamiętajcie, że każdy typ ma grzechy główne:

 

1. Główny oraz poboczny.

 

Niestety nie mam listy od ludzi znających się na rzeczy wiem tylko, że u INFP na pewno będzie to lenistwo a drugiego nie dosłyszałem ale pewno będzie to duma albo zazdrość czy coś. 

 

Koncepcja grzechów śmiertelnych jest również mega istotna w związku z poszczególnymi archetypami.

 

Jak będę znał listę, to ją tu wkleję to sobie zobaczycie, chociaż raczej każdy intuicyjnie wie, gdzie ma problem.

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.personality-database.com/

 

Fajna strona. 

Jako INFP widzę że mało jest znanych historycznych osób z moim typem osobowości. Ale za to jacy wielcy autorzy:

Ray Bradbury, George R. R. Martin, Haruki Murakami, George Orwell, J. R. R. Tolkien, Edgar Allan Poe. Akurat bardzo dobrze mi się czytało ich książki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yrl napisał:

Jako INFP

INFP - cute yet disturbing.

Mamy wszystko co najlepsze, bycie znanym jest przereklamowane :D 

(Szkoda, że inni się tak mało udzielają w tym wątku)

P.S Sprawdź literaturę napisaną przez INFJ lub ENFJ, ponieważ te typy pomogą Ci wypełnić luki w myśleniu i pomogą aktywować bramę myślenia ekstrawertycznego.

 

Co do książek możesz poczytać Roberta Greena - aktualnie chyba najbardziej popularnego INFP-ka książkowego.

Jednak sugeruję mieć kontakt z tymi dwoma typami bo tylko i wyłącznie sobie możesz pomóc. Oni niosą kilka kluczy, które sprawią że wyjdziesz lepszym człowiekiem.

14a7bd824f6b08c20b685ac379e26d0c.jpg

 

 

 

Edytowane przez SzatanK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czekałam na depresyjny moment i zrobiłam test, wyszło tak jak myślałam. 
 

Jak jestem w formie to jestem ENTJ z podtypem ENTP a następnie INTJ, a jak popadam w depresje to jestem ENTP z podtypem ENTJ a następnie INTJ xD

 

Gorszej kombinacji u kobiety chyba się nie da wytrząsnąć xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hatmehit napisał:

@melody Wypraszam sobie - INTJ zawsze jest najlepsze. Co ma do tego płeć? XD

 

Mój typ mi wychodzi ten sam niezależnie od etapu w życiu, nastroju i wszelkich zmiennych. 

Ja bardzo lubię ten typ, aczkolwiek składać się z ENTJ, ENTP i INTJ to naprawdę ostre combo 😂 Szczególnie dla kobiety 😅
 

Mi niestety na okresy depresyjne włącza się tryb trola filozofa. Zaczynam się wtedy dziwnie ubierać, wkurwiac ludzi i gadac nie od rzeczy 🤣

I jestem strasznie nieogarnięta. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hatmehit napisał:

Why? Serio, nie rozumiem co to za różnica. Po cholerę sobie wmawiać takie rzeczy, w celu dowalenia czy może wręcz przeciwnie - wyróżnienia się?

Aż tak w temacie nie siedzę, bo to czemu te typy są rzadkie dla kobiet i jest ich statystycznie mniej, mnie niespecjalnie interesowało. Możesz o tym poczytać.

 

@SzatanK
Proszę o jakieś koło ratunkowe XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.12.2022 o 23:18, melody napisał:

Eeneagram nie mówi o ego?

Ene mówi o czymś innym zgoła. Można powiedzieć, że opisuje Twoją podstawową dysharmonię.

 

https://www.integrative9.com/media/articles/51/The-Enneagram-of-Holy-Ideas

 

Superego też można by powiedzieć, że działa nie jako coś w rodzaju dysharmonii tylko niszczyciela.

No chyba, że wykonasz pracę nad psychiką to z funkcji demonicznej może przejść w anielską. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@Hippie

Dzięki za info o tym. 

 

Ja od siebie przy okazji wspomnę o:

https://offers.csjoseph.life/portal?r_done=1

 

W tej samej cenie co u Polskich ziomków w sumie. Polskie ziomeczki chyba mają w pakiecie wszystkie 16 w jednej cenie z tego co widzę. U C.S natomiast w tej cenie jest tylko do wybranego typu. 

Osobiście bym polecał wykupić u C.S, ponieważ opisuje cel archetypu, tego którego wykupicie oczywiście i jest tam trochę cennych info aczkolwiek najlepsze rzeczy są na tej płatnej platformie. Podejrzewam że jakby wykupić dostęp ten najdroższy to byłoby najlepiej. Mi pomogło zrozumieć, co od zawsze wewnątrz siebie wiedziałem tylko nie wiedziałem jak to ująć w słowa, tyle że ja wykupiłem ten najtańszy pakiet do mojego typu - bieda wersję ale i tak jest pomocne. Co do naszej Polskiej pary mam tylko obawy, że tam nie ma rozpiski wszystkich funkcji w sensie superego itd. Nie mam też zaufania jakoś do nich, choć może to mylne odczucie.

U C.S w płatnym video dostałem info o złotej parze i rozpisce INFP i jego celu (purpose) 1h40min i generalnie besztanie ponad godzinne w tej cenie :D 

Z drugiej strony, nie trzeba nawet płacić wystarczy obczajać wszystkie video za free i też się dojdzie do najważniejszych informacji. 

 

Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.