Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

Do końca nie kapuję o co chodzi z tą socjologią ale tak wychodzi na romantyka :) 

Nie wiem czy to dobrze czy źle raczej bardzo źle. 

Ja już za dużo dostałem w nos od kobiet ale ten płomień romantyka niestety nadal się pali

?  @Hippie

Temporalny świat IEI jest żywy i złożony. To bardzo pomysłowi ludzie z tendencją do mistycyzmu i marzycielskości, przez co prawdopodobnie bardziej irytujący dla ceniących Ne typów logicznych, potrzebujących praktycznych zastosowań dla swoich pomysłów. Ich łagodne usposobienie nie czyni z nich szczególnie buntowniczymi, jednak pożądliwość ich ukrytych pragnień wykracza dalece ponad przeciętną.

 

Zgadza się :)  Już reszty nie będę kopiował. Ale dużo jest w tym prawdy wszystkim.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Nie ma złych i dobrych typów. Jest tak, że jedne typy się ze sobą bez problemu dogadają a z innymi będą mieć problem w komunikacji i odbieraniu się wzajemnie. Szczególnie socjonika - jak się w nią zagłębi, to bardzo fajnie to ukazuje ;) Trzeba się niestety namęczyć by ją zrozumieć, bo to dość obszerny temat...

 Każdy ma inne motywacje, wady, zalety. Ktoś, kto stwierdza, że jego typ jest dziwny, nie podoba mu się to nie znaczy nic innego jak to, że po prostu nie akceptuje samego siebie. ;) 

Ja jestem ENFP, IEE (ENFp, psycholog), 7w6 (entuzjasta - komik) :P I bardzo dobrze się z tym czuję :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hippie napisał:

Jest tak, że jedne typy się ze sobą bez problemu dogadają a z innymi będą mieć problem w komunikacji i odbieraniu się wzajemnie.

 

Z reguły zasada jest bardzo prosta i Ci ją wyjaśnię.

Podstawa to druga literka - S dogada się z S, N z N. Czyli: prosty, jednotorowo niestrategicznie myślący człowiek (S) dogada się z takim samym, a N - intuicyjny, trochę taki marzyciel, głębiej myślący będzie dla niego 'dziwny', natomiast nie będzie dziwny dla innej N-ki.

Kolejna podstawa: ostatnia literka. Bardzo ważne jest, aby były przeciwne. J to oceniający, osądzający - z drugim osądzającym prędzej czy później się posprzecza, poza tym nie ma tej 'chemii'. Chemia będzie z nieoceniającym obserwatorem. Trzecia zasada, troszkę mniej ważna, ale raczej też: Trzecia literka. Tu też lepiej aby były przeciwieństwa, czyli myślący spotykał się z czującym - po prostu zaiskrzy, a jak będzie dwóch myślących czy dwóch czujących - do pogadania, spotkania - ok, ale do związku, zwykle nie zaiskrzy.

No i pierwsza literka: też dobrze aby były przeciwieństwa (ekstrawertyk-introwertyk) choć niekoniecznie.

 

Czyli, najlepsze pary:

 

INTJ - ENFP, ENTP, INFP

INTP - ENFJ, ENTJ, INFJ

INFP - ENTJ, ENFJ, INTJ

INFJ - ENTP, ENFP, INTP

ENTJ - INFP, INTP, ENFP

ENTP - INFJ, INTJ, ENFJ

ENFJ - INTP, INFP, ENTP

ENFP - INTJ, INFJ, ENTJ

 

ISTJ - ESFP, ESTP, ISFP

ISTP - ESFJ, ESTJ, ISFJ

ISFP - ESTJ, ESFJ, ISTJ

ISFJ - ESTP, ESFP, ISTP

ESTJ - ISFP, ISTP, ESFP

ESTP - ISFJ, ISTJ, ESFJ

ESFJ - ISTP, ISFP, ESTP

ESFP - ISTJ, INFJ, ENTJ

 

Dla każdego typu podałem 3 najlepsze pary, kolejność tych par nie jest przypadkowa.

Jak głębiej zainteresujesz się tematem i spojrzysz na np. wiele par z reala, z świata show biznesu, itd. to zobaczysz, że ludzie właśnie w ten sposób się zazwyczaj dobierają - po prostu naturalnie między nimi iskrzy.

Edytowane przez wilimowski
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilimowski eeee nie do końca i większość poprzekręcałeś. MBTI jako tako nie podaje tych zależności, które Ty napisałeś, w socjonice jest to bardziej rozbudowane ale nie pokrywa się prawie ani troche z tym co napisałeś. 

7 godzin temu, wilimowski napisał:

Czyli, najlepsze pary:

 

INTJ - ENFP, ENTP, INFP

INTP - ENFJ, ENTJ, INFJ

INFP - ENTJ, ENFJ, INTJ

INFJ - ENTP, ENFP, INTP

ENTJ - INFP, INTP, ENFP

ENTP - INFJ, INTJ, ENFJ

ENFJ - INTP, INFP, ENTP

ENFP - INTJ, INFJ, ENTJ

 

ISTJ - ESFP, ESTP, ISFP

ISTP - ESFJ, ESTJ, ISFJ

ISFP - ESTJ, ESFJ, ISTJ

ISFJ - ESTP, ESFP, ISTP

ESTJ - ISFP, ISTP, ESFP

ESTP - ISFJ, ISTJ, ESFJ

ESFJ - ISTP, ISFP, ESTP

ESFP - ISTJ, INFJ, ENTJ

...szczególnie z tym. 

I nie prawdą jest, że typy XXXp i XXXj się ze sobą dogadają i będą tworzyć najlepszą parę. I tak i nie. Wg socjoniki zależy to od tego czy dane typy są z tej samej kwadry (jest ich cztery: alfa, beta, gamma delta)

W socjoniki najlepsze pary to te które są na bliskim dystansie psychologicznym czyli mają tę "ostatnią literkę" taką samą. Typy XXXp i XXXj mają różne rytmy i zwykle pod tym wzgledem są niezbyt kompatybilne. Szybko się sobą męczą w bliskim starciu. To znaczy, że są na dalekim dystansie psychologicznym. No chyba, że Twoim partnerem jest typ aktywacyjny (w moim przypadku jak ja jestem ENFp, moim aktywatorem jest ESTj) ... to my dogadujemy się świetnie bo jesteśmy typami z tej samej kwadry, choć jesteśmy różnymi typami i mamy inny rytm życia to aż tak nam to nie koliduje. 

 

Nie do końca tez prawdą jest, że każde N dogada się z drugim N. Tak samo S z drugim S. Tutaj też wg socjo trzeba wiedzieć, że N i S dzieli się jeszcze na Ni, Ne (intuicja Introtyczna i ekstratyczna), Si i Se (sensoryka introtyczna i ekstratyczna) To daje nam w sumie 4 różne elementy informacyjne.  Wszystko zależy od rozmieszczenia tych elementów w modelu A danych typów...

ufff... dużo tego ;) 

Jak będę miała więcej czasu to ten temat bardziej rozbuduję i skompresuję by było czytelnie, w socjo można się baaaardzo pogubić, co ludzi zniechęca od zapoznania się z jej teorią - a szkoda... Bo jest bardzo ciekawa :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hippie napisał:

@wilimowski eeee nie do końca i większość poprzekręcałeś. MBTI jako tako nie podaje tych zależności, które Ty napisałeś

Oczywiście, że podaje - nie ma tego w definicji MBTI, bo w definicji MBTI w ogóle nie ma o dopasowaniu związkowym, ale możesz to znaleźć w artykułach o MBTI. Jest coś takiego jak MBTI charts - poszukaj, potem pisz bzdury, że nie ma.

 

3 godziny temu, Hippie napisał:

I nie prawdą jest, że typy XXXp i XXXj się ze sobą dogadają i będą tworzyć najlepszą parę. I tak i nie. Wg socjoniki zależy to od tego czy dane typy są z tej samej kwadry

Nie. Socjonika o kwadrach i ludziach z tej samej kwadry mówi, że się 'dogadają', bo mają podobne wartości.

Co innego dogadanie, a co innego zaiskrzenie - mylisz pojęcia strasznie. INTJ jest w tej samej kwadrze co ESFJ, a par INTJ-ESFJ jest tyle co kot napłakał - ba, te typy do związku zupełnie się razem nie nadają, to zupełnie inne światy, poza powierzchowne dogadanie się. Kwadry mówią bardziej o formowaniu się grup i z jakich ludzi uformują się poszczególne grupy.

 

Strasznie przekręcasz, przeinaczasz zupełnie bez wiedzy.

 

3 godziny temu, Hippie napisał:

W socjoniki najlepsze pary to te które są na bliskim dystansie psychologicznym czyli mają tę "ostatnią literkę" taką samą.

Socjonika się myli w wielu aspektach. Pary o których ja mówię, to relacja 'Supervisor' czyli najlepsza relacja dla tradycyjnego związku kobiety i mężczyzny. Przykładowy ISTJ którym najczęściej są mężczyźni jest Supervisorem dla ESFP, czyli kimś, kto porządkuje nieuporządkowany świat ESFP i ma wymagania. Zwykle ISTJ wiąże się właśnie z kimś takim.

 

Tu jest MBTI charts o którym mówię:

 

compatibility%20chart_zpswvshs5ab.jpg

 

Poczytaj lepiej to, tu masz czystą wiedzę także opartą na statystyce i częstości związków. Jeśli chodzi o socjonikę i związki, w wielu aspektach się straszliwie myli.

 

Pary P lub J to pary w których nie iskrzy i statystycznie są rzadkie. Poczytaj o większości związków w showbiznesie, posprawdzaj ich MBTI a zrozumiesz jak częste są pary z tablicy którą Ci wysłałem i dobierane wg tej zasady.

 

3 godziny temu, Hippie napisał:

Typy XXXp i XXXj mają różne rytmy i zwykle pod tym wzgledem są niezbyt kompatybilne. Szybko się sobą męczą w bliskim starciu. To znaczy, że są na dalekim dystansie psychologicznym.

Pod tym względem są właśnie kompatybilne - jedno drugie uzupełnia. Związek dwóch P to tak jak grupa ludzi P - nic się nie powiedzie, każde przedsięwzięcie utonie gdzieś na konstrukcjach i planach, bo P to obserwator, J to ktoś praktyczny, oceniający i DZIAŁAJĄCY. Kobieta i mężczyzna dobierają się nie tak, aby byli przyjaciółmi, ale tak, aby ISKRZYŁO. Dlatego P dogada się z J. Większość par jakie znam z reala to właśnie pary P-J. Bardzo mało znam par o tej samej ostatniej literce. Więcej poszukaj w statystykach, mniej czytaj jedno źródło, jedną teoryjkę jak Socjonika - to tylko jedna z koncepcji których jest wiele na temat MBTI - bardzo błędna jeśli chodzi o związki.

 

3 godziny temu, Hippie napisał:

Nie do końca tez prawdą jest, że każde N dogada się z drugim N. Tak samo S z drugim S. Tutaj też wg socjo trzeba wiedzieć, że N i S dzieli się jeszcze na Ni, Ne (intuicja Introtyczna i ekstratyczna), Si i Se (sensoryka introtyczna i ekstratyczna)

Dlatego właśnie Ni bardziej dogada się z Ne, mniej z Ni ale wciąż bardziej niż z jakimkolwiek S. Większe iskrzenie jest zawsze pomiędzy połączeniem ekstrawertyk-introwertyk. 

S to ludzie żyjący i postrzegający świat zupełnie inaczej niż N, więc znów piszesz tu horrendalne bzdury. S to ludzie nie patrzący głębiej, nie analizujący rzeczywistości na poziomie głębszej intuicji - ludzie tzw. 'tu i teraz'. Tacy ludzie dogadują się najlepiej ze sobą, natomiast N ze sobą. Mówimy o głębszej relacji, przyjaźni lub związku/iskrzeniu. Nie o powierzchownym dogadaniu się w grupie o jakim decydują kwadry - mylisz wciąż pojęcia.

 

Poczytaj więcej źródeł co do łączenia się w pary MBTI bo samą socjoniką to masz wiedzę absurdalnie okrojoną.

 

@Nefertiti

 

wg zasady dobierania którą opisałem i tabelki jaką zamieściłem dobiera się większość związków.

 

Jacek Rozenek ESFP, Małgorzata Rozenek ISTJ.

Radek Majdan ISFP, Małgorzata Rozenek ISTJ

Selena Gomez ESFJ, Justin Bieber ESFP

Jay- Z INTJ, Beyonce Knowles ESFP (tutaj kłóci się druga literka, jednak dwie ostatnie oraz pierwsza są spełnione)

Elon Musk obecnie spotyka się z Claire Boucher - czyli para INTJ - ENFP

 

Mogę tak wymieniać i wymieniać.

Zdecydowana większość par jakie znam, par z showbiznesu łączy się wg tej zasady. W zdecydowanej większości par różnią się one ostatnią literką, a drugą mają tę samą - to jest praktycznie prawie zawsze spotykana zależność.

 

Ogólnie w MBTI jest wiele ciekawych statystyk i zależności. Np. jeśli chodzi o zdradzających: najczęściej zdradzają typy ENFP i ENTP.

Wytłumaczenie jest proste. Po 1 - ekstrawertyk to ktoś, kto nie usiedzi na miejscu, ciągle potrzebuje nowych wrażeń, więc nie dość, że bardziej potrzebuje stymulacji, nowych ludzi, to jeszcze częściej tych ludzi poznaje, więc statystycznie ma dużo częstsze szanse do zdrady. Kolejna bardzo ważna sprawa - P. Typy J, judgements, to częściej ludzie w pewien sposób 'stabilni', częściej z kręgosłupem moralnym, nie dający sobie wkręcić czyichś teorii. Typy P są jak małpka na drzewie - raz ta gałązka, raz tamta, tak 'przeskakują'. Ba, taki sam opis jest nawet dla typów 7 w enneagramie, a właśnie typy EXXP w zdecydowanej większości to enneagramowe siódemki, więc oba opisy się idealnie pokrywają.

 

P to także relatywiści moralni, obserwatorzy, którzy dobierają różne punkty widzenia pod moralność gdy trzeba. Na P także łatwiej wpłynąć - jako ktoś nieoceniający, niekrytyczny, po prostu dużo łatwiej wpłynąć na taką osobę. Wszelkie statystyki oraz opisy MBTI mówią o typach EXXP jako właśnie najczęściej zdradzających.

ENFP, ENTP, ESFP, ESTP.

 

Do tego dochodzą ISFP, ze względu na introwertyzm trochę rzadziej, ale też dość często. Zdecydowana większość ISFP to enneagramowe czwórki tak BTW. 

 

Istnieją tablice statystyczne 'konwersji' MBTI na enneagram.

 

Podając na szybko wg. procentowej częstości wygląda to tak:

 

1 - ISTJ, ISFJ, ESTJ

2- ESFJ, ISFJ, ENFJ

3- ESFJ, ESTJ

4- ISFP, INFP, INFJ, ISFJ

5- INTP, ISTP, ISTJ, INTJ

6- ISFJ, ISTJ

7- ESFP, ESTP, ENTP, ENFP

8- ESTJ, ESTP, ENTJ

9- ISFJ, ISFP, ESFJ

 

 

 

Prośba modów o scalenie postów.

Godzinę temu, wilimowski napisał:

Oczywiście, że podaje - nie ma tego w definicji MBTI, bo w definicji MBTI w ogóle nie ma o dopasowaniu związkowym, ale możesz to znaleźć w artykułach o MBTI. Jest coś takiego jak MBTI charts - poszukaj, potem pisz bzdury, że nie ma.

 

Nie. Socjonika o kwadrach i ludziach z tej samej kwadry mówi, że się 'dogadają', bo mają podobne wartości.

Co innego dogadanie, a co innego zaiskrzenie - mylisz pojęcia strasznie. INTJ jest w tej samej kwadrze co ESFJ, a par INTJ-ESFJ jest tyle co kot napłakał - ba, te typy do związku zupełnie się razem nie nadają, to zupełnie inne światy, poza powierzchowne dogadanie się. Kwadry mówią bardziej o formowaniu się grup i z jakich ludzi uformują się poszczególne grupy.

 

Strasznie przekręcasz, przeinaczasz zupełnie bez wiedzy.

 

Socjonika się myli w wielu aspektach. Pary o których ja mówię, to relacja 'Supervisor' czyli najlepsza relacja dla tradycyjnego związku kobiety i mężczyzny. Przykładowy ISTJ którym najczęściej są mężczyźni jest Supervisorem dla ESFP, czyli kimś, kto porządkuje nieuporządkowany świat ESFP i ma wymagania. Zwykle ISTJ wiąże się właśnie z kimś takim.

 

Tu jest MBTI charts o którym mówię:

 

compatibility%20chart_zpswvshs5ab.jpg

 

Poczytaj lepiej to, tu masz czystą wiedzę także opartą na statystyce i częstości związków. Jeśli chodzi o socjonikę i związki, w wielu aspektach się straszliwie myli.

 

Pary P lub J to pary w których nie iskrzy i statystycznie są rzadkie. Poczytaj o większości związków w showbiznesie, posprawdzaj ich MBTI a zrozumiesz jak częste są pary z tablicy którą Ci wysłałem i dobierane wg tej zasady.

 

Pod tym względem są właśnie kompatybilne - jedno drugie uzupełnia. Związek dwóch P to tak jak grupa ludzi P - nic się nie powiedzie, każde przedsięwzięcie utonie gdzieś na konstrukcjach i planach, bo P to obserwator, J to ktoś praktyczny, oceniający i DZIAŁAJĄCY. Kobieta i mężczyzna dobierają się nie tak, aby byli przyjaciółmi, ale tak, aby ISKRZYŁO. Dlatego P dogada się z J. Większość par jakie znam z reala to właśnie pary P-J. Bardzo mało znam par o tej samej ostatniej literce. Więcej poszukaj w statystykach, mniej czytaj jedno źródło, jedną teoryjkę jak Socjonika - to tylko jedna z koncepcji których jest wiele na temat MBTI - bardzo błędna jeśli chodzi o związki.

 

Dlatego właśnie Ni bardziej dogada się z Ne, mniej z Ni ale wciąż bardziej niż z jakimkolwiek S. Większe iskrzenie jest zawsze pomiędzy połączeniem ekstrawertyk-introwertyk. 

S to ludzie żyjący i postrzegający świat zupełnie inaczej niż N, więc znów piszesz tu horrendalne bzdury. S to ludzie nie patrzący głębiej, nie analizujący rzeczywistości na poziomie głębszej intuicji - ludzie tzw. 'tu i teraz'. Tacy ludzie dogadują się najlepiej ze sobą, natomiast N ze sobą. Mówimy o głębszej relacji, przyjaźni lub związku/iskrzeniu. Nie o powierzchownym dogadaniu się w grupie o jakim decydują kwadry - mylisz wciąż pojęcia.

 

Poczytaj więcej źródeł co do łączenia się w pary MBTI bo samą socjoniką to masz wiedzę absurdalnie okrojoną.

 

@Nefertiti

 

wg zasady dobierania którą opisałem i tabelki jaką zamieściłem dobiera się większość związków.

 

Jacek Rozenek ESFP, Małgorzata Rozenek ISTJ.

Radek Majdan ISFP, Małgorzata Rozenek ISTJ

Selena Gomez ESFJ, Justin Bieber ESFP

Jay- Z INTJ, Beyonce Knowles ESFP (tutaj kłóci się druga literka, jednak dwie ostatnie oraz pierwsza są spełnione)

Elon Musk obecnie spotyka się z Claire Boucher - czyli para INTJ - ENFP

 

Mogę tak wymieniać i wymieniać.

Zdecydowana większość par jakie znam, par z showbiznesu łączy się wg tej zasady. W zdecydowanej większości par różnią się one ostatnią literką, a drugą mają tę samą - to jest praktycznie prawie zawsze spotykana zależność.

 

Ogólnie w MBTI jest wiele ciekawych statystyk i zależności. Np. jeśli chodzi o zdradzających: najczęściej zdradzają typy ENFP i ENTP.

Wytłumaczenie jest proste. Po 1 - ekstrawertyk to ktoś, kto nie usiedzi na miejscu, ciągle potrzebuje nowych wrażeń, więc nie dość, że bardziej potrzebuje stymulacji, nowych ludzi, to jeszcze częściej tych ludzi poznaje, więc statystycznie ma dużo częstsze szanse do zdrady. Kolejna bardzo ważna sprawa - P. Typy J, judgements, to częściej ludzie w pewien sposób 'stabilni', częściej z kręgosłupem moralnym, nie dający sobie wkręcić czyichś teorii. Typy P są jak małpka na drzewie - raz ta gałązka, raz tamta, tak 'przeskakują'. Ba, taki sam opis jest nawet dla typów 7 w enneagramie, a właśnie typy EXXP w zdecydowanej większości to enneagramowe siódemki, więc oba opisy się idealnie pokrywają.

 

P to także relatywiści moralni, obserwatorzy, którzy dobierają różne punkty widzenia pod moralność gdy trzeba. Na P także łatwiej wpłynąć - jako ktoś nieoceniający, niekrytyczny, po prostu dużo łatwiej wpłynąć na taką osobę. Wszelkie statystyki oraz opisy MBTI mówią o typach EXXP jako właśnie najczęściej zdradzających.

ENFP, ENTP, ESFP, ESTP.

 

Do tego dochodzą ISFP, ze względu na introwertyzm trochę rzadziej, ale też dość często. Zdecydowana większość ISFP to enneagramowe czwórki tak BTW. 

 

Istnieją tablice statystyczne 'konwersji' MBTI na enneagram.

 

Podając na szybko wg. procentowej częstości wygląda to tak:

 

1 - ISTJ, ISFJ, ESTJ

2- ESFJ, ISFJ, ENFJ

3- ESFJ, ESTJ

4- ISFP, INFP, INFJ, ISFJ

5- INTP, ISTP, ISTJ, INTJ

6- ISFJ, ISTJ

7- ESFP, ESTP, ENTP, ENFP

8- ESTJ, ESTP, ENTJ

9- ISFJ, ISFP, ESFJ

 

 

Edytowane przez wilimowski
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
53 minuty temu, Wielokropek napisał:

Wyszedł mi Rzecznik (INFJ-T)

Jesli chodzi o enneagram to 5w4

F u enneagramowej piątki? Ciekawie :) 

Jako, że MBTI minimalnie zgodne jest z socjoniką, to takie połaczenie wydaje się dość nietypowe. Enneagramowe piątki są raczej myślicielami i mają więcej z logika niż z etyka. 

No ale nie przeczę, że to nie możliwe. 

Te typologie w rzeczywistości potrafią zaskakiwać. Jest jeszcze opcja, że źle się wytypowałaś, no ale to już sama byś musiała określić, czy faktycznie opisy pod każdym względem do Ciebie pasują. Jedni łatwo się typują, drugim to zajmuje nawet lata...

 

Enneagramowe piątki uwielbiam. Potrafię z nimi gadać godzinami na ciekawe tematy i mieć bardzo kreatywne ( czyt. głupie) pomysły. :D Nie dziwota, że z tym typem mam dobry kontakt - w końcu jako 7 mam połączenie z piatką i mamy trochę wspólnych cech, no i obydwie są z trio myślicieli ( razem z szóstką) 

300px-Enneagram_-_polish_labels.svg.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Hippie napisał:

F u enneagramowej piątki? Ciekawie :) 

Jako, że MBTI minimalnie zgodne jest z socjoniką, to takie połaczenie wydaje się dość nietypowe. Enneagramowe piątki są raczej myślicielami i mają więcej z logika niż z etyka. 

No ale nie przeczę, że to nie możliwe. 

Te typologie w rzeczywistości potrafią zaskakiwać. Jest jeszcze opcja, że źle się wytypowałaś, no ale to już sama byś musiała określić, czy faktycznie opisy pod każdym względem do Ciebie pasują. Jedni łatwo się typują, drugim to zajmuje nawet lata...

 

Enneagramowe piątki uwielbiam. Potrafię z nimi gadać godzinami na ciekawe tematy i mieć bardzo kreatywne ( czyt. głupie) pomysły. :D Nie dziwota, że z tym typem mam dobry kontakt - w końcu jako 7 mam połączenie z piatką i mamy trochę wspólnych cech, no i obydwie są z trio myślicieli ( razem z szóstką) 

300px-Enneagram_-_polish_labels.svg.png

 

 

W tym INFJ , mam też dużo z logiki, choć trochę więcej z empatii jednak. Dość zrównoważony mi wyszedł w tym trzecim aspekcie

Np. w tym teście osobowości było pytanie o to czy: 

Czujesz się lojalna wobec nieefektywnych pracowników itd( krótko mówiąc czy bym ich nie wylała, czuła się z tym źle itd.)

Odpowiedziałam-że tak czułabym się lojalna.

Niestety test nie pokazuje sposobu rozumowania:)

Dla przykładu:

1) Jasne, ze czułabym się źle. Skoro ja dowodzę, jestem odpowiedzialna za zespół- to coś muszę robić źle -empatia.

Moim obowiązkiem jest im pomóc, dotrzeć do nich. Nie wiemy czy pracownicy byli nieefektywni od samego początku. 

Tak czy siak jednak dla firmy lepiej jest w mojej opinii, popracować nad tymi ludźmi, których mam. Zwiększam morale w grupie, zyskuję większe zaufanie. Lepiej skoordynowany zespół lepiej pracuje, co przekłada się na wyniki i zadowala mnie bo czuję się lepiej  z tym, że nie wymieniam ludzi na rzekomo lepszy model.

Właśnie- rzekomo. Bo nie wiadomo czy oni się sprawdzą, czy nie wprowadzą dodatkowych opóżnień. Poza tym każdego nowego trzeba przeszkolić, co zajmuje czas i może równie dobrze nie przynieść rezultatów.

 

Więc w sumie to moje myślenie jest dość pokraczne. 

Niestety na bank jestem INFJ. 4 razy próbowałam zrobić ten test i za każdym razem wychodziło ów cudo. ;)

 

 

Miło poznać 7kę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielokropek A co myślisz o tym opisie? https://www.sociotype.com/socionics/types/EII-INFj/

Pasuje do Ciebie? Sorry, że angielska, polskiej strony socjoniki już nie ma. Tzn jest jedna, ale opisy są pokiełbasione, źle przetłumaczone i bardzo niedokładne w mojej opinii. 

No ale jeszcze ostatecznie... sprawdź tu:

https://sites.google.com/site/socjonikapl/classroom-news/humanista-etyko-intuicyjnyintrowertyk-infj

 

Dla porównania spróbuj jeszcze zobaczyć IEI czyli INFp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wielokropek Czemu niestety?  Powtarzam, nie ma czegoś takiego jak zły i dobry typ. Jeśli go nie akceptujesz, to znaczy, że nie akceptujesz siebie. ;) Polecam się pod tym kątem nad tym zastanowić :) Te typologie pomagają w zrozumieniu nas samych jak i innych. To potrafi być naprawdę przydatnym narzędziem w samorealizacji, o ile wie jak się do tego zabrać. :)   Szczególnie enneagram ma bardzo fajne propozycje/ warianty rozwoju poszczególnego typu. Więcej można poczytać na polskim forum o enneagramie. Skarbnica wiedzy :) 

 

Ja akurat z EII też mam bardzo dobry kontakt bo w końcu jesteśmy z tej samej kwadry no i dodatkowo dzieli nas relacja lustrzana. Znam dużo kobietek tego typu z czego dwie to moje najlepsze znajome, a i jedna z moich najukochańszych cioć też jest na bank tym typem. 

Relacje mamy oparte na wymienianiu się opinii odnośnie innych ludzi, dużo przewija się kwestii moralnościowych, dyskusji na praktyczne tematy, głównie o pracy. Lekkie, bezkonfliktowe stosunki generalnie. EII niby ciche, szare myszki a potrafią się rozgadać jak czują się pewnie w towarzystwie. :) Jako, że cenimy te same elementy, komunikacja przebiega bez większych problemów. informacje odbierane i przetwarzane przez obydwa typy są strawne i w pełni rozumiane, w dodatku często cenione u drugiej osoby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hippie napisał:

@Wielokropek Czemu niestety?  Powtarzam, nie ma czegoś takiego jak zły i dobry typ. Jeśli go nie akceptujesz, to znaczy, że nie akceptujesz siebie. ;) Polecam się pod tym kątem nad tym zastanowić :) 

Ja akurat z EII też mam bardzo dobry kontakt bo w końcu jesteśmy z tej samej kwadry no i dodatkowo dzieli nas relacja lustrzana. Znam dużo kobietek tego typu z czego dwie to moje najlepsze znajome, a i jedna z moich najukochańszych cioć też jest na bank tym typem. 

Relacje mamy oparte na wymienianiu się opinii odnośnie innych ludzi, dużo przewija się kwestii moralnościowych, dyskusji na praktyczne tematy, głównie o pracy. Lekkie, bezkonfliktowe stosunki generalnie. EII niby ciche, szare myszki a potrafią się rozgadać jak czują się pewnie w towarzystwie. :) 

Ze mną jest ten problem, że nikt się po mnie nie spodziewa tak silnych poglądów i mnóstwa myśli, kłębiących nad głową ;) nie wyglądam na taką.

Przebywanie z ludźmi na dłuższą metę męczy. Mam też jakieś głupie, dziecięce przeświadczenie, że generalnie rozumiem większość ludzi-za to oni mnie w  ogóle. Głupie to takie, że sama przed sobą wstydzę się to przyznać.

 

@Esmeron witaj :)Jesteś INFJ-T czy INFJ- A ?

 

Edytowane przez Wielokropek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Esmeron napisał:

INFJ- T

Jaka to różnica? 

To masz identycznie jak ja.

Przeczytałam dawno temu, ze INFJ- T jest nawet jeszcze rzadszy (ale tu mogę się mylić) i generalnie bardziej wrażliwy od Assertive

https://www.16personalities.com/articles/assertive-advocate-infj-a-vs-turbulent-advocate-infj-t

Tutaj poczytaj dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wielokropek napisał:

Ze mną jest ten problem, że nikt się po mnie nie spodziewa tak silnych poglądów i mnóstwa myśli, kłębiących nad głową

Czyli typowy introwertyk. :) Potrzeba Ci obok ekstrawertyka, który Cię odpowiednio rozkręci w rozmowie. Pod warunkiem, że dzielicie podobne poglądy. ;)  Twój dual LSE ( ESTj) idealnie się do tego nadaje. :D 

12 minut temu, Wielokropek napisał:

generalnie rozumiem większość ludzi-za to oni mnie w  ogóle

To zasługa Fi czyli etyki introtycznej  w połączeniu z Ne ( intuicja możliwości) . Dzięki niej łatwo Ci rozszyfrować ludzi i ich motywy działania. 

A Twój introwertyzm sprawia, że nie będziesz zwolenniczką tłumów ludzi, a raczej małej grupy, z którą można usiąść przy kawie. 

Introwertyzm też polega na tym, że ładujesz baterie w samotności, a w kontaktach międzyludzkich wydatkujesz. Ekstrawertyzm - odwrotnie. 

To jest normalna sprawa i uwierz, nie jesteś sama. ;) Mnóstwo jest ludzi z Twoim typem. ;)  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.