Skocz do zawartości

Dotyczy: Dobry test osobowości z wyczerpującymi opisami oparty na MBTI


Selqet

Rekomendowane odpowiedzi

@SzatanKrieger Kolejny obraz gdzie od razu mi się rzucił błąd w oczy :P

INTJ: ENFP or ENFP :P Czyli, że ENFP ma swoją drugą wersję? Alter ego znaczy się? :P 

 

Oczywiście wiem, że jako drugi kompatybilny typ dla INTJ jest ENTP ;) Praktycznie tak samo jak u INFJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.09.2020 o 14:37, Hippie napisał:

@SzatanKrieger Kolejny obraz gdzie od razu mi się rzucił błąd w oczy :P

INTJ: ENFP or ENFP :P Czyli, że ENFP ma swoją drugą wersję? Alter ego znaczy się? :P 

 

Oczywiście wiem, że jako drugi kompatybilny typ dla INTJ jest ENTP ;) Praktycznie tak samo jak u INFJ.

Uważam, że to bullshit. Jako INTJ miałam styczność z ENFP oraz ENTP i totalnie nie byliśmy kompatybilni. 

ENFP mnie męczył nieustannym manipulowaniem, a ENTP tym, że nie można było na nim polegać.

Ja się zawsze dogadywałam z ENTJ lub innymi INTJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz @Hippie i inne osoby, które uparły się na rzadkiego pokemona w postaci INFJ, wyskoczyło mi w polecanych i od razu na myśl mi przyszła nasza kolekcjonerka rzadkich okazów. 

I na koniec @Hippie "Only the right person know how to keep infj" jesteś ten rajt person? :D 

Na pewno jesteś. Ciekawe czy facet mówi prawdę.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może jakiemuś INFP się przyda:

(Zdrowy infp)

  1. They take responsibility for their own life.
  2. They are not afraid of trying new things or failing.
  3. They are not afraid to lead even though their way of leading may be different (quiet leaders).
  4. They do not concern themselves with what others think.
  5. They are very empathetic and great listeners.
  6. They take care of themselves and their health.
  7. They are always creating something new.
  8. They do not self victimize.
  9. They are huge supporters of people around them especially the underdog.
  10. They are perfectly okay with coming across as awkward (See #4) ;).

Of course even a healthy INFP can falter on any of these points when life throws them the unexpected. I think that can be said for most personality types though.

Oh, and it takes a long time for INFPs to get to this point. Don't expect these traits from a young INFP, but they will get there if they surround themselves with the right people, work, etc.

 

 

Biorą odpowiedzialność za swoje życie.
Nie boją się próbowania nowych rzeczy lub porażek.
Nie boją się przewodzić, nawet jeśli ich sposób przewodzenia może być inny (cichy przywódca).
Nie przejmują się tym, co myślą inni.
Są bardzo empatyczni i świetnie słuchają.
Dbają o siebie i swoje zdrowie.
Zawsze tworzą coś nowego.
Nie wiktymizują się.
Są ogromnymi zwolennikami ludzi wokół siebie, zwłaszcza słabszych.
Są całkowicie w porządku, wyglądając na niezręcznych (patrz # 4);).
Oczywiście nawet zdrowy INFP może zachwiać się w którymkolwiek z tych punktów, gdy życie rzuca im nieoczekiwane. Myślę jednak, że można to powiedzieć o większości typów osobowości.

Aha, i INFP zajmuje dużo czasu, aby dojść do tego punktu. Nie oczekuj tych cech od młodego INFP, ale osiągną je, jeśli otoczą się odpowiednimi ludźmi, pracą itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie 

 

Nie jestem w pełni zdrowy, do końca roku może się uda, ewentualnie trochę stycznia będę potrzebował, także w pełni nie mogę się wyrazić ale już teraz jest znacznie lepiej ze mną. Nigdy nie było ze mną lepiej @Hippie, nigdy. Ale nadal jestem nie jako na początku drogi, wiec wiesz to tak nie do końca mogę oddać całość ale już teraz widzę, że jestem silniejszy, przy okazji według mnie INFP musi brać cechy swojego przeciwieństwa jakim jest ENTJ @melody hello oraz prostotę działania ESTJ. 

40 minut temu, Hippie napisał:

Czy uważasz, że wchodzisz na wyższy level?

Zdecydowanie.

40 minut temu, Hippie napisał:

Jak porównałbyś siebie przed poznaniem tych typologii z tym gdzie teraz jesteś? 

Typologie poznałem prawie równo rok temu chociaż ja już je znałem dawniej ale nie przywiązałem do nich żadnej wagi.

Typologie mi pomogły zrozumieć, jak działa mój łeb oraz gdzie leżą dysharmonie (eenegram, kosmogram, mbti)

 

Najwyżej jak szczęśliwe dożyje dam znać na koniec roku co i jak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Hippie obserwuję, że jesteś formową ekspertką w tym temacie. Czy potrafiłabyś ustalić po tym, kto co pisze, jakim jest typem osobowości? Ja nigdy nie pisałam co mi wyszło, potrafiłabyś wstrzelić się w mój typ (lub choćby przyporządkować go do którejś z 4-rech grup) wcześniej go nie znając? Ciekawi mnie czy jak ktoś ma obszerną wiedzę może tak typować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Anna said:

obserwuję, że jesteś formową ekspertką w tym temacie. Czy potrafiłabyś ustalić po tym, kto co pisze, jakim jest typem osobowości? Ja nigdy nie pisałam co mi wyszło, potrafiłabyś wstrzelić się w mój typ (lub choćby przyporządkować go do którejś z 4-rech grup) wcześniej go nie znając? Ciekawi mnie czy jak ktoś ma obszerną wiedzę może tak typować. 

 

Mniej więcej mogę zgadnąć ale nie jest to dokładne, bo nie każdy odkrywa wszystkie karty pisząc na forum, dużo ludzi nakłada też maskę... Rzecz jasna lepiej mi się typuje ludzi na żywo, bo wtedy lepiej wychwytuje się podświadome sygnały ;)

 

Mi bardzo pachniesz INTJotką :) Masz dość analityczny sposób pisania, bardzo stonowany, przemyślany.  Czasem jak Cię czytam mam wrażenie, że jesteś taką chodzącą encyklopedią. :D 

 

Zdarza mi się wychwycić u niektórych dane dychotomie po krótkim czasie, dopiero przy bliższym poznaniu ułożyć pełne puzzle w postaci całego typu. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Hippie, w sumie wytypowałaś odpowiednią grupę. Robiłam test dwa razy raz mi wyszedł INTP, innym razem ENTP. To jest bardzo ciekawe zagadnienie na ile pisząc się "ujawniamy", do jakiego stopnia jesteśmy czytelni. Kiedyś słyszałam takie powiedzenie "powiedz mi co czytasz a powiem ci kim jesteś".  W jednym wywiadzie pewien pisarz stwierdził, że nigdy nie pokazuje swojej biblioteczki ponieważ nie chce by zbyt wiele o nim wiedziano. W sumie wszyscy jakoś typujemy strój, awatar, zachowanie. Wcześniej się nie interesowałam MTBI, ale z ciekawością śledzę te wszystkie szczegółowe analizy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna A jak się odnajdujesz w opisach tych typów, które Ci wyszły? 

 

Ano, Twój awatar, sposób pisania i podejście do życia, motywy, które m/w wychwyciłam rozsiewają wg mnie taką INTJową aurę. ;) 

Przypominasz mi tym samym bardzo @Ancalagona którego też widzę zdecydowanie jako INTJ, a nie jak zwykle mi mówił, że 

mu wychodzi INTP ;) 

Zastanów się między P a J. Jesteś zorganizowaną planowaczką czy raczej spontan? ;) Lubisz mieć domknięte sprawy na ostatni guzik czy raczej preferujesz zostawić przestrzeń na niespodziewanki?

J sprawiają też wrażenie ( jak się na nich patrzy) takich... sorry za wyrażenie... sztywniejszych, jakby kija połknęli ;) Szczególnie INTJoty zwykle sprawiają wrażenie takich wiecznie wyprostowanych, wydłużonych. 

przykłady:

Sheldon_and_Young_Sheldon.jpg

mcgonagall-costume-ideas.jpg

 

Co się mocno różni od postawy takiego INTP:

maxresdefault.jpg

Practical Typing | Death Note: L Lawliet (INTP)

d41586-018-05004-4_15717082.jpg

INTP jednym słowem są bardziej tacy przygarbieni, jakby bardziej wyluzowani ale jakby zarazem chcieli się skurzyć i wejść w status " niewidoczny" INTJ przy nich wygląda dumnie i jakby bardziej reprezentacyjnie. 

 

Obydwa typy mają skłonność do krytyki ale INTJ robi to przeważnie w sposób wyważony i zwykle stara się by ta krytyka brzmiała konstruktywnie, natomiast INTP nie dba o ten " papierek i jego wygląd", bywa bardziej bezporśredni i czasem brzmi nawet grubiańsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Hippie napisał:

Zastanów się między P a J. Jesteś zorganizowaną planowaczką czy raczej spontan? ;) Lubisz mieć domknięte sprawy na osdtatni guzik czy raczej preferujesz zostawić przestrzeń na niespodziewanki?

Zdecydowanie spontan. A czy ten test uwzględnia typy mieszane? W sumie jak sobie teraz odświeżyłam  te opisy łącznie z tym który mi sugerujesz, to w każdym odnajduję się po części.

 

edit: zadzwoniłam do przyjaciółki i spytałam jestem planująca czy spontaniczna , a ona "zależy kiedy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Anna said:

Zdecydowanie spontan. A czy ten test uwzględnia typy mieszane?

Jakby zestawić parę jednostek tego samego typu, to i wśród nich można doszukać się wielu różnic. 

To jest jak ustawienia equalizera albo jak kto woli, statystyki, rozwój postaci w grze rpg :P . Wszystko zależy na jakich cechach swojego typu się bardziej skupiłaś, które bardziej rozwinęłaś świadomie lub nie. Na to wpływ ma duuuużo czynników, począwszy od tego w jakimś środowisku się wychowywałaś, jakie wartości były Ci wpajane od dziecka itd. 

Raczej bym szła w typowanie się w konkretny typ. Jak nie ma czegoś takiego jak zmiana typu po jakimś czasie tak też niezbyt wierzę w mieszany typ. Fakt, są typy podobne do siebie ale dalej widać te subtelne różnice. 

Należy skupić się na głównych motywach wtedy wychodzi ten jeden, konkretny typ. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam kiedyś też chwile u siebie małe dylematy, bo osoby, które też siedzą w temacie enneagramu, MBTI, socjoniki, wychwytywały u mnie S, typując mnie jako ESFP (socjoniczne SEE) a nawet się zdarzyło, że jako ISFJ ( socjoniczne ESI). Mimo, że wszystkie opisy, które czytałam wszystkie testy jakie wypełniałam zwykle mówiły mi ENFP. Od początku w sumie, gdy przeczytałam opis tego typu to stwierdziłam - cholera, ktoś opisał całą mnie...

Ale tak kminiłam i kminiłam by rozwiać nawet najmniejsze wątpliwości... i doszłam do wniosku, że ja siebie jednak widzę zdecydowanie jako N. W towarzystwie intuityków odnajduję się jak ryba w wodzie, bo słowotwórstwo, abstrakcja, specyficzne poczucie humoru, i bujanie w obłokach to zdecydowanie mój świat, choć mam tendencję do przyziemności, praktyczności typowej dla S ale to dlatego, że byłam wychowywana przez sensoryczkę ( ISFJ) i też bycie w związku z ESTJ sprawiło, że mocno weszłam w ten świat eS-ów, stąd będę też ich przyciągać do siebie. ;) 

Faktem jest, że ENFP złapią tak naprawdę z każdym typem jakiś kontakt. Jesteśmy typem o bardzo otwartej głowie. (czasem aż za bardzo :P

 

Warto siebie samego wziąć pod lupę i to tak porządnie. Wczuć się w swoją naturę i zestawić to z programami wpajanymi przez rodziców, środowisko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AnnaJeszcze taki mały tip ode mnie, co by Ci nieco rozjaśnić drogę.

Ma się w sobie wszystkie te literki i o tym trzeba pamiętać i sobie wbić tę żelazną zasadę do głowy. By dostać w miarę wyraźny wynik trzeba jednak zapoznać się z systemem i umieć wychwycić w sobie te cechy, które jednak bardziej dominują. Te typologie nie są na jeden kęs. To trzeba dłuuugo gryźć, miętolić, żuć, cokolwiek przy tym rozkoszować się smakiem, próbować w różnych kombinacjach... a później przetrawić to wszystko na spokojnie nawet po parę razy.

To jest rozkładanie własnej psychiki na czynniki pierwsze. Stąd też trzeba dobrze zrozumieć zasady działania poszczególnych literek (czy jak kto woli dychotomii, jak i też w późniejszych etapach też grup) 

Przy tych systemach trzeba naprawdę się skupić, otworzyć umysł, obserwować siebie obiektywnie w różnych sytuacjach. Można się za to zabrać jak do medytacji, popatrzeć na siebie z pozycji świadka. Należy wziąć pod uwagę wiele innych czynników i spróbować połączyć w całość. Człowiek jako jednostka jest bardzo skomplikowanym mechanizmem dlatego nie da się nikogo opisać i zaszufladkować do zbioru tylko jednych określonych cech. Warto więc połączyć ze sobą też te trzy typologie ( enneagram, socjonikę i MBTI) jak ktoś lubi tematy duchowe i się w nich odnajduje to można nawet numerologię i kosmogram. 

 

Trzeba pamiętać, że każdy człowiek w różnym tempie wchodzi w swoim życiu na coraz to wyższe poziomy świadomości. Można to zbadać fajnie z pozycji enneagramu, który zapodaje opisami ścieżek rozwoju i poziomami zdrowia poszczególnych typów. A można też podejść do tego przez pryzmat duchowości. Zestawić siebie parę lat w wstecz ze swoim Ja teraz. Znaleźć różnice, ocenić w czym się poprawiliśmy a z czym stoimy dalej w miejscu. 

 

Naprawdę, jeśli komuś zależy na rozwoju osobistym, to po prostu kroczy tą drogą i poznaje siebie nonstop, tym samym odkrywając siebie na nowo cały czas. Grunt to popatrzeć na siebie samego z różnych perspektyw, nie ograniczać się tylko do jednego punktu widzenia.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Anna said:

edit: zadzwoniłam do przyjaciółki i spytałam jestem planująca czy spontaniczna , a ona "zależy kiedy".

No właśnie, kiedy? Odpowiedz sobie sama. Jak chcesz, możesz się też i tutaj podzielić. 

 

Ta para fajnie to opisuje:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie posłuchałam kilka filmików tej pary i najbardziej zgodna jestem z INTP. Nie planuję jak INTJ, nie jestem też ekstrawertyczna jak ENTP, choć jakbym miała mieś jakiś przechył to i tak bardziej w kierunku ENTP, bo bardziej jestem ambiwalentna niż introwertyczna. Kiedyś nawet tworzyłam kręgi przyjacielskie „ swoich ludzi” do kilkunastu osób, wśród których czułam się jak ryba w wodzie, nie wykazując żadnych cech introwertycznych i zawsze byłam tym elementem inicjującym.  Także zdecydowanie INTP z nóżką i rączką umaczaną w ENTP.  Po za tym nie jestem specjalnie „dostojna”, jestem roztrzepana, zapominalska, mam specyficzne poczucie humoru, bywam opacznie rozumiana, dużo analizuję, często w realu słyszę „zbyt dużo myślisz”. Dodatkowo ogólnie mam umysł bardzo logiczny, na studiach, jako jedyna zgadłam jak powinny wyglądać wzory logiczne do określonych zdań, przez co potem byłam zwolniona z uczestnictwa w logice. Profesor założył, iż nikt na to nie wpadnie, dlatego rzucił tak od niechcenia  "kto nakreśli wzór będzie zwolniony z przedmiotu", a potem nie mógł sobie zrobić z gęby cholewy:) Pyzatym ja jestem babska, bo interesują mnie babskie sprawy, jestem a-techniczna wogule mnie takie rzeczy nie przyciągają.

 

Nie jestem zbyt osadzająca jak INTJ, mam bardziej stosunek elastyczny. Liczy się zgodność z prawda, a jeżeli tej zgodności nie ma to nie podciągam świata pod swoje zasady i sytuacje personalną. Prędzej powiem wygodniej mi być na bakier z pewnych przyczyn, nawet, jeśli to się nie mieści w kanonie cnót wszelkich, które jednakowoż takowymi w moich oczach pozostaną. Jednym słowem prawda jest fundamentalna  niezależnie od mojej osobistej sytuacji, nie znoszę zakłamania i dwulicowości. Np. jak coś pisze to muszę się zastanowić czy ja się z tym zgadzam, nie mogę sobie coś tak palnąć z emocjonalnego tyłka, bo potem będę mieć uczucie żenady w stosunku do samej siebie. Nie podciągam zasad pod własne widzimisię. Niezależnie od sytuacji chciałabym mieć światełko na to, co racjonalne by moc dążyć ku lepszemu. Nie obchodzą mnie dysonanse czy to jak mogłabym się czuć nie milo odkrywając mentalne zasłony, wole wiedzieć niż czuć komfort psychiczny etc.…. i tu nie ma zmiłuj się typu, bo inni…

23 godziny temu, Hippie napisał:

natomiast INTP nie dba o ten " papierek i jego wygląd", bywa bardziej bezporśredni i czasem brzmi nawet grubiańsko.

Ta parka z kanału TYPE HYPE uważa, iż INTP opacznie jest uważany za gbura i aroganta. Jest wręcz odwrotnie często choć ma argumenty odpuszcza nie chcąc ranić innych, według nich ten typ charakteryzuje skromność, nie docenianie siebie, nie rozumienie swojej wartości.

 

Mam taki przykład, kiedy ktoś mi na jakimś spotkaniu nie umiejąc rozmawiać argumentami dopiekł na polu osobistym uderzając w przykrą dla mnie rzecz. W jednej chwili pojawiła mi się w głowie odpowiednia batuta na tym samym poziomie, ale to by tą osobę moooocno zabolało, więc się wycofałam z takiego manewru.  Często mam tak ze zatrzymam się w pół słowa, a potem się zastanawiam skąd u mnie opory skoro ten inny nie ma takich skrupułów.

 

W ennagramie jestem, 4w5, co chyba nie bardzo pasuje do INTP.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.