Skocz do zawartości

Dron - latanie dronem, szkolenie i zakup


Nazarov

Rekomendowane odpowiedzi

Jest pośród nas jakiś "droniarz" z doświadczeniem (przynajmniej trochę większym niż zerowym) ? :)

 

Otóż mam taką sytuację, że mam już wstępnie kilku klientów + nawiązaną współprace z firmą (która zapewni mi też kolejnych klientów) na latanie dronem i filmowanie. Czyli w sumie już jest to co najważniejsze.
Szkopuł jest tylko taki, że nie mam ani drona, ani doświadczenia w lataniu ani kursów. Oczywiście chce zrobić kurs latania + licencja i zakup drona. Pytanie do tych bardziej doświadczonych z dronami. Jak to jest? Czy idąc na kurs latania dronem nauczę się już na tyle pilotażu że będę w stanie bez problemu realizować komercyjne zlecenia? Czy jest to trochę jak z prawkiem jazdy, że trzeba najpierw zdać egzamin a dopiero później samemu się uczyć i nabierać doświadczenia aby być w miarę ogarniętym kierowcą ? :) Właściwie to jest jedyna moja obawa w tej inwestycji bo nigdy nie obcowałem bliżej z dronami a przyznam, że czas trochę goni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz wykorzystywał drona zawodowo to musisz mieć licencję.
W sumie jest to tanie i szybkie. Bez porównania z najprostszą licencją lotniczą PPL (pilot turystyczny) :P

 

Odnośnie kierowania to wystarczy trochę praktyki i powinieneś ogarnąć. Chyba wszystkie drony, którę są w stanie udźwignąć kamerę mają zainstalowane czujniki i same wyrównują lot.

Edytowane przez Moriarty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, koksownik napisał:

Przepraszam... co? Chcesz mi powiedzieć, że jak kupię drona, to muszę prosić łaskawie państwo, by mi wyrobiło licencję na latanie moją zabawką? :o

 

I bardzo dobrze , już były przypadki pilotów takich latawców co se je bez krępacji puszczali w CTR czyli w strefie kontrolowanej  lotnisk komunikacyjnych. Niedawno była sprawa  mądrali co puszczał se drona-srona na ścieżce podejścia na okęcie ,na pas 33 o ile dobrze pamiętam. Tak więc lepiej żeby użytkownicy znali chociażby podstawowe przepisy lotnicze i podział przestrzeni powietrznej kraju a można uniknąć kłopotów a i nie daj Boże tragedii. 

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moriarty W takim razie zabieram się za kurs i działam :) mam nadzieje, że uda mi się szybko okiełznać tą maszynę. A PPL za kilka lat :D 

 

@jaro670 Z tego co słyszałem o tej sytuacji (bądź podobnej) to gość miał licencje. Więc myślę, że to nie od kursów, licencji, wiedzy o przepisach zależy a od zwykłego oleju w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nazarov patrz to nie wiedziałem, jeśli tak to nierówno pod sufitem ktoś ma. A dron na tyle dupny był że go załoga rejsowego widziała i to oni zgłosili na EPWA tower że widzą drona na dolocie. Gdzieś nawet w necie zachowana jest ta korespondencja radiowa z lotu. Niskie koszenie na PPG ( motoparalotnia) też ostatnio stało się ryzykowne przez drony własnie ale to akurat dobrze bo powinno się tępić kosiarczenie ludziom 15 m nad domem tym bardziej że prawo zabrania niskich lotów nad zabudowaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.