Skocz do zawartości

Własne odbicie w lustrze


KebStyle

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarzyło mi się kilka razy w życiu, takie zjawisko że stojąc przed lustrem i oglądając siebie, czułem nagle takie dziwne odczucie, że te ciało na które się patrze to jestem Ja, czując jednocześnie jakąś taką dziwną ciężką do opisania obcość tego ciała. Czy mieliście podobne odczucia w swoim życiu ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Widzenie samego siebie nie jest normalną sytuacją dla mózgu, który czasem po prostu nie wie jak sobie z nią poradzić. Tak naprawdę człowiek jest bardzo prymitywną istotą, a świadomość nie jest systemem dominującym, a zaledwie jednym z olbrzymiej ilości istniejących w mózgu. Te systemy nie działają idealnie i łatwo je skonfundować, czego doświadczyłeś i teraz szukasz wyjaśnienia przy błędnym założeniu, że Ty (Ty jako świadomość) kontrolujesz siebie (cały organizm i wszystkie jego systemy). Kilka lat temu doświadczyłem OOBE, bardzo fajne przeżycie, ale nic nadprzyrodzonego w tym nie ma, po prostu z nieznanego powodu mózg czasem płata figle.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carl93m Żarty żartami, ale z tym to już trzeba coś zrobić :D . Twarz jest najgorszym punktem u ludzi, bo nie można jej od tak zmienić, i raczej zmiany są ograniczone .

Ciało w tym przypadku jest elastyczne, każdy może przybrać na masie mięśniowej czy po prostu przytyć, lub schudnąć i wyrobić sobie masę mięśniową .

Edytowane przez MichaelLevitt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie zapominajmy, że facet, który ma twarz 5/10, ale ma posturę i właściwe podejście, ma bez porównania większe szanse w relacjach z paniami od cipy z twarzą 10/10. Mamy pewne zasoby i trzeba wydobyć z tego maksymalnie ile się da. Inaczej mówiąc trzeba dążyć do bycia najlepszą wersją samego siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq Jeżeli ktoś ma jakiś cel w swoim życiu, który wymaga determinacji i ciężkiej pracy :D, to musi polegać na swojej ambicji. 

Same chęci np. bycia bogatym, nie uczynią cię bogatym. Trzeba swoje przerobić, przepracować .

Oczywiście też możesz być szczęśliwy będąc zwykłym szarym człowiekiem, ale co to oznacza byc szarym człowiekiem? Wszystko zależy z jakiego poziomu patrzysz na drugą osobę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Carl93m said:

szlifuj swój wygląd, a może kiedyś zamoczysz :D Joke.

:D:D:D

 

3 hours ago, radeq said:

Pytanie czy ambicja to nie jest to coś jak te kółko w klatce u chomika ;) im szybciej zapierdalasz, to ono też szybciej ciśnie i nim się nie spostrzeżesz to zapierdalasz po 16h dziennie, a w domu żona i dzieci drą ryja. 

Zależy do czego się dąży. Jedni dążą do tego, by mieć to, co chcą mieć, a inni - by być tym, kim chcą być.

 

Poza tym "nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.