Skocz do zawartości

Książka - wstęp do ezoteryki


deleteduser30

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek może być "Budda drzemie w Zorbie" Osho, 1-szy tom "Transerfingu rzeczywistości" Zelanda, ewentualnie "Poradnik rozwoju duchowego" Leszka Żądło.

Te dwie pierwsze podeszły mi w całości i nic co się w nich znalazło nie wywołało wewnętrznego oporu itd.

 

Jeżeli chodzi o tą trzecią książkę, najwartościowsze są tam wstawki o rozwijaniu poczucia niewinności, bezpieczeństwa i własnej wartości, przybliżenie tematu afirmacji z odpowiedziami,

modlitwy i medytacji, prawa karmy. Kilka twierdzeń wydaje się jednak mocno na wyrost i potencjalnie niebezpieczne jak np. niszczenie Ego i osobowości jako cel duchowości.

Ogólnie mam dystans do autora z paru powodów, ale pisze dość dobrze dobrze. Co nie zmienia faktu, że na regresing zdecydowanie bym nie poszedł. ;) 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że warto przeczytać "Transerfing" V.Zelanda ( pierwsze 5 tomów)... to głównie o realizacji celów, samospełnieniu, budowaniu prawidłowego stosunku do otaczającego nas świata i do nas samych ...w sumie sporo jest dużo różnych wątków, często wracam do tej pozycji bo wprawia mnie w dobry nastrój. Dla mnie to taka mała biblia samorozwoju ;)

 

Potem polecam "samoleczenie metodą diagnostyki karmicznej" M. Ogorevca jest to oparte na naukach Łazariewa z tym że, jest to w moim mniemaniu takie bardziej przystępne, takie bardziej pozytywne.

Myślę, także że książki Anthonego de Mello są warte uwagi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 10.07.2017 o 14:03, Mistrzunio napisał:

Potem polecam "samoleczenie metodą diagnostyki karmicznej" M. Ogorevca jest to oparte na naukach Łazariewa z tym że, jest to w moim mniemaniu takie bardziej przystępne, takie bardziej pozytywne.

Myślę, także że książki Anthonego de Mello są warte uwagi.

 

Sięgnąłem ostatnio po poprzednią książkę Ogorevca ("Diagnostyka karmiczna") właśnie z tego powodu, że podobno przekazuje podobną do Łazariewa wiedzę bez tej fatalistycznej otoczki, gdzie niewłaściwa postawa skutkuje sypaniem się rodziny 5 pokoleń w przód i w tył. :) 

 

Omówienie szkodliwych programów podświadomości i tego jak wpływają na kondycję psychofizyczną to jedna z wartościowszych treści które się tam przewijają.

Ogólnie jednak kilka stwierdzeń w tej książce kłóci się z moim postrzeganiem świata na ten moment, np. pada tam motyw, że chociaż pacjent mu zmarł to nie znaczy, że leczenie można uznać za nieudane.

Albo, że matka powinna zrobić miejsce w życiu dla ojca dziecka nawet jeżeli pochodzi z gwałtu i broń boże nie można agresji w jego kierunku kierować.

 

No i clou programu - odebrałem, że wg. autora agresja w jakiejkolwiek formie jest zawsze jednoznacznie destrukcyjna i za wszelką cenę należy jej unikać, co jest stwierdzeniem mocno na wyrost i oderwanym

niestety od rzeczywistości. Powinna być ostatecznością, ale trzeba wiedzieć kiedy otworzyć serce, a kiedy dać komuś odczuć skutki jego szkodliwych działań (tylko trzeba pracować nad pobudkami z których się to robi).

 

Będę musiał jeszcze wrócić do tej pozycji, bo może coś mi umknęło i źle zinterpretowałem niektóre treści, ale takie 6/10 jak dla mnie.

Bardziej jeżeli chodzi o sprawy podświadomości podeszła mi "Energetyczne wampiry, czyli opowieść o subtelnej siódemce" najbardziej progresywnego okultysty związku radzieckiego.

A o karmie też chyba poczytam jeszcze z innych źródeł na spokojnie kiedyś. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mialem kiedys wszystkie ksiazki OSHO niestety tylko kolekcjonersko ...jak dla mnie byl za ciezki :unsure:i nie przebrnalem przez zadna <_<

moze na tamten okres mojego rozwoju (-15 lat) ksiazki poprostu za bardzo wyprzedaly moja wiedze i zrozumienie wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Hej 

Ja polecam Jerzego Prokopiuka od tego zaczalem moja przygode z ezo. Tez obczaj sobie na yt rozmowy z nim. Reszte info z anglojezycznych kanalow czerpię . Np moj top kanal nie tylko o okultyzmie ale komentarz i troche red pill styxhexenhammer666 polecam playliste occult - genialne info koles racjonalny i praktyk . Dzieki sluchaniu go wyzbylem sie w duzej mierze lęku i strachu- falszywego zwiazanego z religia kat. Tez pisze ksiazki i redaguje wszelaka literature ezo i occult, Acha ustaw se w yt lokacje na usa bo w pl jest zablokowany ten kanal. Inny kanal swietny . Mind and magick . Kanal poswiecony zachodniej magii ceremonialnej . Bardzo faj e p przystepne tez oczy otwiera . Playlista " mystery school" polecam tam tez literatura sie pojawia itd. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.