Skocz do zawartości

Broń palna


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę olbrzymia zaległości na tym forum - stwierdzę złośliwie. Tematów dotyczących wyciągania fujary ot tak bezmyślnie i płaczu związanego z jej zbyt pochopnym używaniem jest multum. Tematu dotyczącego posiadania broni palnej, której uzyskanie obecnie jest prostsze od prawa jazdy nie ma wcale. Zatem przystąpmy do dzieła.  Jestem ciekaw ile użytkowników forum posiada lub stara się lub też było na strzelnicy i złapało strzeleckiego bakcyla. Sam jestem posiadaczem i serdecznie polecam każdemu, kto chciałby ją mieć. W temacie broni czarno-prochowej ( w pewnym sensie pochodnym ) jest kilka niedomówień i oczywistych pomyłek dla osób obeznanych z tematyką broni ogólnie. Jeśli ktoś chciałby zrobić pierwszy krok na drodze do uzyskania pozwolenia i kupna wymarzonego egzemplarza z chęcią podzielę się doświadczeniem.

A dla odrobiny humoru zamieszczam 10 powodów dla których posiadanie broni jest znacznie przyjemniejsze aniżeli kobiety:

 

1. Możesz wymienić starą .44 na nową .22.

2. Możesz mieć jedną w domu, a drugą zabierać ze sobą na wyjazdy.

3. Jeśli podoba Ci się broń kolegi i powiesz mu o tym, pewnie pozwoli Ci z niej postrzelać.

4. Twoja używana na co dzień broń nie ma Ci za złe, że masz zapasową.

5. Broń pozostanie przy Tobie, nawet jeśli Ci zabraknie amunicji. ( zwłaszcza to jest wymowne )

6. Broń nie zajmuje dużo miejsca w szafie.

7. Broń funkcjonuje normalnie każdego dnia miesiąca.

8. Broń nie pyta „czy te nowe okładziny sprawiają, że wyglądam grubo?”.

9. Broń nie marudzi, gdy po używaniu jej idziesz spać.

Ale najważniejszy jest następujący powód:

10. Do broni można kupić tłumik.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, dobryziomek napisał:

przeraza mnie jak droga to jest pasja

 

Każda pasja - hobby to droga zabawa ale jak kręci to czemu nie. Nie musisz robić nie wiadomo jakich zakupów. Ja zrobiłem sobie patenty strzeleckie i dobrze się bawię. Fajny sposób na rozładowanie emocji. Poza tym umiejętność posługiwania się bronią to dobra inwestycja w siebie. Teraz zabieram się za bronie cięcinowe - kręcą mnie kusze.

 

Broń kupisz i będziesz ją miał do śmierci :) 

Należąc do jakiegoś klubu lub stowarzyszenia można kupować amunicję taniej. Jak kilka osób kupuje zawsze cena jest inna bo nie kupujesz paczki tylko kilka tysięcy sztuk. 

 

Do bocznego zapłonu amunicja jest tania jak barszcz wiec zawsze to jakaś alternatywa.

Edytowane przez maVen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 21.07.2017 o 22:57, dobryziomek napisał:

 ...zastanawiam się czy zakup wlasnej broni jest opłacalny 

 

Oczywiście, że nie jest, jak nie siedzisz mocno i namiętnie w IPSC np. To hobby, więc dodatkowo płacisz podatek od luksusu, a ceny broni w PL to dramat. Pytanie nie brzmi "czy nie przepłacam, aby", tylko czy mogę sobie pozwolić na takie przepłacenie za coś, co od kilku tygodni chodzi mi po głowie :). Mam 11 sztuk. Nawet nie chcę myśleć ile kasy na to wydałem.

Edytowane przez Big Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki ... chciałbym nabyć legalnie i używać sportowo kuszę bloczkową jednak nigdzie nie mogę znaleźć konkretów jeżeli chodzi o pozwolenia ... mam już patent strzelecki na krótką, strzelby i długą, pozwolenie na broń centralnego i bocznego zapłonu ale tu chyba trzeba na nowo jakieś pozwolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny nie są takie powalające . Zapisanie się do stowarzyszenia i zrobienie pozwolenia to wydatek rzędu kilku stówek. Dobrze przed egzaminami wziąć kilka lekcji u dobrego instruktora - zeby nie wyglupić się na egzaminie zaglądając np. do lufy:)

Glock 17 nowy to wydatek około 2500 - górna granica za nowego - bardzo dobra broń. Mając pozwolenie mozna szukać czegoś używanego- wtedy jest taniej.

Piszę tu o broni krótkiej. Polskiej produkcji Kałasz - oczywiście tylko z ogniem pojedynczym - też jakieś 2 tys.

Ceny amunicji są oczywiscie wysokie ale jeśli ktoś ma ochotę dużo strzelac to proponuję zrobić pozwolenie na boczny zapłon- tutaj cena naboju to jakieś 20 gr a też można kupic fajne klamki. 

Jednak moim zdaniem jesli ktoś chce uczyc się strzelania bojowego to warto kupić zapłon centralny.

Warto też przed zakupem broni przejść się kilka razy na strzelnicę żeby zobaczyć czy w ogóle się nam to podoba czy może podążamy za modą.

Oczywiście mówimy tu o broni kolekcjonerskiej - którą przenosić mozna rozladowaną. 

Sprawa jest bardziej skomplikowaną jeśli chcemy uzyskać pozwolenie na broń do ochrony osobistej - z którą bysmy mogli bezkarnie biegać po mieście ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2K za kałacha (Mówię o AKMach i AKMSach z AMW, nie o Jackach czy innych TGun) to było 3-4 lata temu. A ceny powalają i nie mają nic wspólnego z realną wartością. Wartość beretty 92SB, którą za 2K kupiłem to realnie jakieś 600-800 pln. U nas dochodzi jeszcze podatek od poszukiwanego luksusu i opłacenie pośredników, bo nasz "rynek" broni jest raczej podobny do rynku aut luksusowych w Nigerii. Realne wartości rynkowe można sobie obczaić na egun.

Edytowane przez Big Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam na stanie Glocka 17 i szturmowego beryla 5.56 mm.

 

Strzelanie jakoś specjalnie mnie nie kręci, mam bo muszę mieć ?.

 

W gloczku podoba mi się sposób zabezpieczenia, trójstopniowy. Jak nie wykonasz pewnych ruchów opuszkiem palca to ni chuja nie wystrzeli.

 

Beryl jak to beryl. Gorszej jakości kałach. Pamietam, że AK można całego upierdolić i dalej strzelał bez problemu.

Konstrukcja bardzo podobna, wręcz bliźniacza, sposób działania również.

Ot trzeba było zmienić kaliber, ze względu na prawo humanitarne więc stworzyli berylka.

 

Lepiej się granatem rzuca panowie, większa adrenalina ?.

Już nie wspomnę o tym, że jak z czołgu pierdolnie to bębenki można uszkodzić. Trzęsie wszystko, wymiata bez dwóch słów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.