Skocz do zawartości

"Śmieciowa" woda


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

@Grajek dobrze Rnext pisze, jak Cię w tej chwili nie stać to może lepiej poczekać, odłożyć i zainwestować w osmoze. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ja osibiście przed osmozą też stosowałem dzbanki z Brity, zawsze to jakaś alternatywa.

Z tą ceną to przesadziłeś, no chyba że z montażem, ale to i tak wygórowana.

Właśnie wbiłem na gogle i znalazłem za 3 stówki plus montaż, no chyba że sam jesteś w stanie założyć. Więc to nie aż tak dużo, zwłaszcza że ten dystrybutor dzbanek filtrujący z linku powyżej jest na allegro za 230zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam filtr, z mineralizatorem, dobrej firmy (amerykańskiej, chińszczyzny nie warto kupować), kosztuje minimum 600 złotych brutto. Do tego dochodzi montaż – od 150 złotych brutto i cena elementów hydraulicznych niezbędnych do podłączenia – około 50 złotych brutto. Sumarycznie uznajmy więc, że na początek trzeba w przyjemność posiadania superczystej wody zainwestować około 800 złotych.

 

https://zaradnyfinansowo.pl/czy-filtr-odwroconej-osmozy-sie-oplaca/

 

 

Odwrócona osmoza to inwestycja, koszt początkowy urządzenia może wynosić około 1000 zł, ale stały dopływ do czystej wody i niezbyt wysokie koszty eksploatacji filtra rekompensują wydane na początku pieniądze. Dostępne są również filtry osmotyczne bardziej zaawansowane technologicznie, których cena wyjściowa będzie wyższa. Wszystko zależy od zasobów portfela i naszych wymagań.

 

https://www.filtry-do-wody.info/odwrocona-osmoza/

 

Wszystko pewnie zależy od jakości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i racja. Cena zależna jest od jakości. Ja mam firmy Aquafilter, niby z USA ale kto dla nich produkuje...

Kto wie czy nie skośnoocy. A cena taka jak piszesz, zaczynają się od 600+.

Nie wypowiem się na temat porównania jakości bo nie miałem doczynienia z typową chińszczyzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.