Skocz do zawartości

Jak oczyścić nos ?


Rekomendowane odpowiedzi

@MoszeKortuxy względem komentarza osoby powyżej (@Szabes) - zgadzam się.

Osobiście spędzam sporo czasu w domu i majac suche powietrze przesusza ci się śluzówka nosa.

Przy komputerze (obok mnie) mam nawilżacz i higrometr (najlepiej abyś miał w pomieszczeniu od 45 do 50 % wilgotności).

http://allegro.pl/nawilzacz-powietrza-ultradzwiekowy-higrometr-pilot-i6968095683.html

Oczywiście mozesz kupić zupełnie inny - ważne aby był ultradźwiękowy nie za 50 złoty i dobrze jakby miał higrometr.

Osobiście używam czegoś takiego. Chodzi praktycznie naokrągło bo i w nocy (tylko na niższym poziomie pracy).

 

Edytowane przez tomek25
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nos jak nos, ale jeśli tak jak mówisz masz zapchane nawet zatoki to polecam irigasin. Na prawdę zajebiście przeczyszcza nos i zatoki - po prostu wypłukuje stamtąd całą syfiastą wydzielinę. Mi się poprawiło już po pierwszym użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Kubek napisał:

Nos jak nos, ale jeśli tak jak mówisz masz zapchane nawet zatoki to polecam irigasin. Na prawdę zajebiście przeczyszcza nos i zatoki - po prostu wypłukuje stamtąd całą syfiastą wydzielinę. Mi się poprawiło już po pierwszym użyciu.

@MoszeKortuxytylko bierz pod uwagę, że o ile butelka się przyda tak saszetki to jest w 100% NaCl... Więc kupowanie tego to frajerstwo a mistrzostwo dla tego kto wymyślił sprzedaż soli z przebitką milion procent:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JurekB napisał:

@MoszeKortuxytylko bierz pod uwagę, że o ile butelka się przyda tak saszetki to jest w 100% NaCl... Więc kupowanie tego to frajerstwo a mistrzostwo dla tego kto wymyślił sprzedaż soli z przebitką milion procent:D

To fakt, też to zauważyłem ale warto dla tej butelki, całość kosztuje 15-20zł, więc to nie majątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kubek napisał:

To fakt, też to zauważyłem ale warto dla tej butelki, całość kosztuje 15-20zł, więc to nie majątek

To fakt,dla butelki starter warto. Dodam jako ciekawostkę, że w USA płukanie zatok jest znacznie bardziej powszechne niż u nas i traktowane jako normalny element higieny nosa np. raz na tydzień. Bodajże analogiczny preparat Sinus Rinse jest tam sprzedawany w komplecie z takim uchwytem na ścianę żeby to trzymać na stałe w łazience. 

 

Mam za sobą 3 operacje związane z drożnością nosa więc temat znam niestety dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Postanawiam, że pójdę lekarza w tej sprawie. Używałem już soli morskiej oraz Rhino Argent (spray do nosa) i nadal mam zapchany nos i większy problem z prawą przegroda nosową. Nigdy nie miałem złamanego nosa, więc to raczej nie uraz. Zauważyłem jednak, że porządne wygrzanie się odtyka mi nos i lepiej oddycham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Też mam non stop zatkany nos na który żadne leki nie pomagały do czasu jak kolega na boksie mi go nie złamał .? 

Lekarz zapisał mi lek XYLOMETAZOLIN WZF 0.1 na początku brałem go żeby zeszła mi opuchlizna i stan zapalny.

Ale gdy z nosem było już wszystko git zauważyłem że po zaaplikowaniu opuchlizna spowodowana pyłkami suchym powietrzem itp znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko ,zaparzyć zioła lub olejki eteryczne  im bardziej śmierdzą tym lepiej ;) (tymianek ,rumianek,olejki sosnowe,+ lista do wyboru innych ziół) i robisz sobie inhalacje z ręcznikiem . Na "zimne gluty" pomaga okład z gorącej soli (sól podgrzewasz na patelni i wsypujesz do woreczka kilku warstwowego ,żeby się nie sypało) czoło+krem nivea+ściereczka i na to woreczek z solą. Rozgrzewa i rozpuszcza"gluty" 

Edytowane przez Voqlsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.