Skocz do zawartości

Właściwe lub nie, liczenie kalorii


Waflo

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze unikałem tego jak ognia, ale trzeba zacząć...

Chodzi o to ze policzyłem sobie tak na szybko w pracy, z Internetu ile kalorii dostarczam organizmowi chcąc przy tym przypakowac i przytyc. I wyszło mi jakieś kuriozum.

Śniadanie jajecznica z 3 jaj i kromka chleba, herbata - 400kal.

2 śniadanie ryz 100g - 112kal.

Obiad przykładowy. Zupa pom. Z ryżem i ziemniaki ze schabowym - 500kal

Podwieczorek tuńczyk z ryżem - 220kal.

Kolacja 3 kromki z dżemem - 360 jak

Czyli tylko ok 1500 kalorii na dzień.

Oczywiście jest tego troszkę więcej, ale co to za wynik z doopy, bo oznacza ze musiałbym jeść 4x tyle co jest nierealne i tak zre non stop najwięcej ze wszystkich w pracy. Ma ktoś jakąś znosna dietke w notatniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jak kiedyś chciałem sobie zrobić dietę na masę, to już sam pierwszy posiłek (z 7 w ciągu dnia!) spowodował, że zrezygnowałem. Jajecznica z 7 jajek z czego tylko 2 całe z reszty same białko. Do tego wkrajamy dwa banany i posypujemy jakimś musli. Teoretycznie to po takim zatankowaniu mógłbym przejeździć cały dzień  :D Także moim zdaniem na dłuższą metę diety są dla profesjonalistów, ewentualnie osób które mają sporo pieniędzy i stać je na takie zabawy czy wydatki w stylu osobisty trener. Amatorowi kompletnie wystarczy przestrzeganie zasad zdrowego żywienia moim zdaniem. Zwiększ po prostu ilośc spożywanych ryżu, makaronu, tuńczyka  czy kurczaka i samo to powinno już pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz orzechy brazylijskie, laskowe, włoskie - ponad 700 kalorii/100gram. Ja przy serialu mogę wpierdolić nawet 200gram, czyli masz 1400 kalorii na przekąskę, masę zdrowych składników. Żeby wykorzystać moc orzechów, żeby to coś dało ciału, trzeba bardzo długo je przeżuwać w ustach, broń Boże nie popijać przez co najmniej godzinę i nie mieszać z żadnym pokarmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblicz sobie zapotrzebowanie na makroskładniki a nie ogolnie kalorie ( ile węgli, białka i tłuszczu). To wszystko jest proste, jak chcesz przytyć musisz jeść więcej niż spalać, żeby nie łapać zbyt dużo tłuszczu jest wskazane dodawanie wagi ciałą 0,5 kg na tydzień. Rób konkretny ciężki trening ( mc, siady, wiosła, podciągania, wyciskania) to apetyt sam przyjdzie. A jak nie umiesz zbyt dużo zjeść ewentualnie możesz dodać więcej tłuszczy ( oliwa z oliwek, orzechy, tłuste ryby, mięsa) dlatego, że są dość mocno kaloryczne.

Czemu na śniadanie tylko 1 kromka chleba? Dodaj jakieś białko do ryżu w 2 śniadaniu. A na kolacje gdzie białko? Dodaj jakiś twaróg, ser, coś z wolno wchłanialnym białkiem żebyś miał aminokwasy do rana we krwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze unikałem tego jak ognia, ale trzeba zacząć...

Chodzi o to ze policzyłem sobie tak na szybko w pracy, z Internetu ile kalorii dostarczam organizmowi chcąc przy tym przypakowac i przytyc. I wyszło mi jakieś kuriozum.

Śniadanie jajecznica z 3 jaj i kromka chleba, herbata - 400kal.

2 śniadanie ryz 100g - 112kal.

Obiad przykładowy. Zupa pom. Z ryżem i ziemniaki ze schabowym - 500kal

Podwieczorek tuńczyk z ryżem - 220kal.

Kolacja 3 kromki z dżemem - 360 jak

Czyli tylko ok 1500 kalorii na dzień.

Oczywiście jest tego troszkę więcej, ale co to za wynik z doopy, bo oznacza ze musiałbym jeść 4x tyle co jest nierealne i tak zre non stop najwięcej ze wszystkich w pracy. Ma ktoś jakąś znosna dietke w notatniku?

dziewczyny umnie jedza wiecej.ale i tak im wybijam z głowy liczenie kalorii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pika, co racja to racja.Kalorie to w kotłowni mają znaczenie

:-D

Liczą się składniki odżywcze. Proponuję wyjściowo zacząć 2g białka, 2g tłuszczu/kg masy ciała, do tego zielone warzywa i 70g wogóle węgli na dzień. Tylko węgle nie z pieczywa, ryżu czy kaszy...

Papryka, banany etc. No i tłuszcze nienasycone maks 10% puli.

Edytowane przez Kurt Von Diehl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.