Skocz do zawartości

Stalking na wykop.pl - koniec "zabawy".


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Konkret. Skończyła się piaskownica. Teraz trzeba odpowiadać za swoje czyny a później pewnie będzie trzeba za nie zapłacić. Życie. Piszemy cały czas o tym na Forum. Każde działanie przynosi efekty a my w czasie płacimy za to. Samo życie.

 

Ja i tak się dziwię Markowi, że tyle wytrzymał i psychicznie i zdrowotnie...... Panowie przecież to nie były jedno czy  kilka razowe wybryki tylko WIELOLETNIE i zorganizowane i celowo w niego wymierzone prześladowanie, nękanie wpisami, hejt i niszczenie dobrego imienia co w Marka profesji odpija się społecznie i finansowo. Teraz jak czytałem doszło do tego prześladowanie bliskich osób. Najwięksi twardziele mogli by psychicznie polec. O zdrowi już nie wspomnę.

 

No..... czas na drinka :D Twoje zdrowie Marku :) kolejny za skromnych Naszych Moderatorów. :D

 

 

 

 

Edytowane przez SennaRot
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki żeby prokurator wziął się za nich. teraz zostaną wezwani na przesłuchanie na Policje. Tylko pytanie w jakim charakterze:

 

czy świadków czy podejrzany.

 

to ważne bo pokaże stosunek prokuratora do sprawy: świadek (idziemy na udupienie sprawy, nie ma przesłanek puścić dalej, odbębniamy tylko), podejrzany (przesłanki  skierowania do sądu są)

 

bdb, że ustaliliście ich dane osobowe bo bez tego mogiła by była, cyberstalking - prokurator będzie pewnie wnioskował do wykop o adresy IP żeby ustalić czy te osoby pisały ze swoich miejsc pracy, swojego komputera domowego. Jak tak + jeżeli te świństwa kwalifikują się pod cyberstalking to po zebraniu dowodów idzie to do sądu.

Pewnie będzie wyrok nakazowy, zaoczny z automatu. Oni się pewnie nie zgodzą więc odwołają się i będzie szło normalnym trybem rozpraw sądowych. W zależności od ilości świadków i materiału dowodowego, gry adwokatów może to trwać około dwa lata, plus postępowanie prokuratorskie od 6 m - 1 roku czyli jak pisaliście 2-3 lata to będzie trwało. Jak się odwołają to apelacja kolejne pół roku aż do prawomocnego wyroku albo ponownego rozpatrzenia jeżeli wskażą błędy sądowi I instancji.  

 

Proponuje zachować teraz umiar, skromność, spokój w komentarzach i audycjach  aby w razie czego oni nie mieli amunicji w sądzie bo wykorzystają wszystko, będzie szło na noże bo co im zostanie.

 

Pewnie pojawią się komentarze - co ten świeżak pierd... ale pewne doświadczenie sądowe mam, na sali liczą się fakty, rzeczowość a nie emocje. Chociaż sala sądowa to taki teatr aktorów to jednak w ostatecznym rozrachunku sędzia musi przeprowadzić logiczny dowód w uzasadnieniu.

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki, taki hejt i nienawiść powinna zostać ukarana. Zaszło to faktycznie za daleko i innej drogi nie ma jak sąd

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maynard napisał:

Chociaż sala sądowa to taki teatr aktorów

 

No.... na amerykańskich filmach może to taki teatrzyk aktorów ale zapewniam Cię, że w życiu wygląda to troszkę inaczej :D Bo to życie a nie film czy internet ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Jeśli okaże się iż wpisy były dokonywane w godzinach pracy ze służbowych komputerów, trzeba będzie wystąpić o zabezpieczenie nośników danych także w miejscu pracy tych osób.  Myślę iż pracodawcy nie będą zbyt zadowoleni z zaistniałej sytuacji.   "

 

Haha you made my day @Stulejman Wspaniały :D Swoją drogą jeśli dobrze pamiętam (jeśli nie to popraw mnie Marku) to osoba którą oskarżasz pracuje na uczelni, więc byłoby to zabawne gdyby w październiku przy studentach policja wynosiła komputer lub komputery :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej cieszy mnie w przypadku drugiej części " Sprawa została automatycznie przeniesiona do prokuratury okręgowej "

Czyli umorzenia raczej nie będzie ;)

I teraz tak poprawcie jeśli się mylę ale gdyby czyny w obydwu sprawach dokonała ta sama osoba (hipoteza moja tylko oczywiście ;) )  to gdy otrzyma wyrok najpierw z jednej sprawy to przy drugiej już raczej na "sanki" ? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ekstra. Szkoda tylko, że są wakacje. W poniedziałek okazałoby się, że na ważne seminarium dot.  wykładania buraków i ziemniaków na miejskich targowiskach zabrakło pewnego poważnego doktórka. Podobno w piątek wiczorem widziano go jak tankował gaz do pełna fabii i ruszył ku słowackiej granicy....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SennaRot napisał:

 

No.... na amerykańskich filmach może to taki teatrzyk aktorów ale zapewniam Cię, że w życiu wygląda to troszkę inaczej :D Bo to życie a nie film czy internet ;)

 

To akurat każdy adwokat Tobie mówi przed pierwszą rozprawą, że sala sądowa to teatr (to nie moje słowa) - wrażenie jakie wywrzesz na sędzi jest bardzo ważne. 

Marek bierz potem adwokata aby przypilnował żeby się nie wywinęli, prokurator tylko kieruje sprawę, odczytuje akt, siedzi i pierdzi na rozprawie , nie reprezentuje Ciebie, często się też zmienia - co rozprawę jest inny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maynard napisał:

To akurat każdy adwokat Tobie mówi przed pierwszą rozprawą, że sala sądowa to teatr

 

No... moi adwokaci mówili mi inne rzeczy. Mniejsza o to. Pije sobie drinki teraz, To nie Forum prawne, po co dywagować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, I_am_the_Senate napisał:

Podobno w piątek wiczorem widziano go jak tankował gaz do pełna fabii i ruszył ku słowackiej granicy....

 

"Wbrew powszechnemu mniemaniu do przekazania przestępcy wcale nie jest potrzebna umowa o ekstradycji podpisana z państwem, w którym podejrzany się ukrywa. Podstawą prawną wydania zbiegłego są międzynarodowe umowy wielo- i dwustronne. Najważniejsza z nich to Europejska Konwencja o Ekstradycji – obowiązuje ona prawie wszystkie państwa europejskie i jest otwarta również dla państw pozaeuropejskich. Polska przystąpiła do tej konwencji na początku lat 90. Ale do dziś nie zrobiły tego np. Białoruś i Monako."

Także jak kogoś szukają to tankować fabię i do Monte Carlo ;) Z terenu UE każdego można ściągnąć ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Krzysiek1991 napisał:

Najbardziej cieszy mnie w przypadku drugiej części " Sprawa została automatycznie przeniesiona do prokuratury okręgowej "

Czyli umorzenia raczej nie będzie ;)

I teraz tak poprawcie jeśli się mylę ale gdyby czyny w obydwu sprawach dokonała ta sama osoba (hipoteza moja tylko oczywiście ;) )  to gdy otrzyma wyrok najpierw z jednej sprawy to przy drugiej już raczej na "sanki" ? ;)

 

 

Prokuratura Okręgowa ze względu na złożoność sprawy, skomplikowanie i koszt różne miejsca zamieszkania "podejrzanych". 

Sądy ze względu na ekonomie łączą sprawy czyli jak czterech hejterów to nie będzie 4 spraw tylko jedna i zasiądą koło siebie, tak samo mogą być połączone sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem. I przepraszam. Nie mam z tym nic wspólnego. Nie znam całej sprawy. Tak jak powiedziałem wydawało mi się prywatnie,Ze to przepychanki. Życzę powodzenia w postępowaniu. Idioty nie będę z siebie robił. Po prostu non stop. Ktoś atakuje ludzi, przez Internet a zwłaszcza couchy. 

 

Ok , rozumiem. I przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie tlyko o hejt chodzi, ale o budowę przyszłego modelu korzystania z internetu i kultury w sieci. Net staje się już coraz bardziej namacalnym  czynnikiem naszego zycia, niestety wielu ludzi nie nadąża umysłowo za postępem i wciąż myśli, że >>> tu po lewej jest życie a tam <<< po prawej internet. Tymczasem teraz te płaszczyzny sie przenikają i jedna wpływa na drugą.

 

Takich spraw jak ta Marka i Atora z wideoprezentacje podejrzewam, że w najbliższej przyszłości będzie nieco więcej, ale są niestety konieczne żeby pokazać, że internet teraz jest tak samo "rzeczywisty" jak "prawdziwy świat". Co do kołczów, to wkurza mnie, że coraz częściej straszą sądami np właścicieli fanpage za to, że pokazują ich niespójności.

 

Markowi kibicuję, bo w jego przypadku atakowało go tałatajstwo robiąc osobiste jazdy i na rodzinę, ale w przypadku np p.Gtrzesiaka gdzie chłopaki na fanpagu o kołczach wyciągnęli wypowiedź i to pełną, nie wyrwaną z kontekstu jak to polipa zamiast operacyjnie można wyleczyć siła woli poprzez negocjację z nim i nie trzeba brać leków. Kołcz się wstydził wypowiedzi, nie ustosunkował ani nie zignorował tylko pierdolnął pozwem autorowi fanpage a teraz nadal autorytet zgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, GluX napisał:

Mam nadzieje, że ten cały cyrk z hejtowaniem w końcu się skończy, bo za długo już trwa - i nawet mnie, osobę poboczną już mdliło od tych "wojenek" na wykopie.

 

"Wojenka" zakłada choćby względną równowagę stron, a tu mamy (właściwie mieliśmy) nieustanny, zmasowany ostrzał artyleryjski wraz z bombardowaniem odłamkowym ze strony hejterskiej wielogłowej hydry.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to bardzo cieszy choć jednocześnie smuci. Cieszy, jak każda sprawiedliwość (choć akurat ta sprawiedliwość cieszy bardziej :>), zaś zasmuca, bo przypomina, że istnieją ludzie o tak niskim poziomie uczłowieczenia, że obrona przed nimi i wymierzenie im kary, musi się odbywać takim kosztem i sposobem. 

 

 

Jestem ciekaw, czy temat postępowania będzie wystarczająco kuszący dla dziennikarzy i wymiaru sprawiedliwości, żeby nadano mu szerszy rozgłos.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.