Skocz do zawartości

Piwo kraftowe


Icerock87

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz mocno goryczkowe to spróbuj Lubuskie IPA. Niby 75IBU ale to jedno z najmocniejszych jakie piłem. Mocno ściągająca długo zalegająca, taninowa gorycz.

Na naszym rynku jest parę piw w okolicach 100IBU, np. Imperial Citra IPA z Birbanta czy Shark Kopyra. Teoretycznie mocniejsze ale Lubuskie mi najbardziej pod tym względem zapadło w pamięć.

w,360

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć tego kormorana w mniejszym markecie. W sumie jest całkiem w porządku, łagodny smak z posmakiem jak dla mnie ziołowo-owocowym. Miła odskocznia od lagerów po dość przystępnej cenie (5 zł), a co dla mnie najistotniejsze jest to w zasadzie piwo bezalkoholowe, więc pewnie jeszcze po niego sięgnę w przyszłości.

 

Piłem też portera z żywca, ale kompletnie mi nie pasują takie ostre, goryczkowe smaki. Może smak się staje bardziej przystępny z wiekiem konsumenta, ale na ten moment podaruję sobie ten rodzaj piwa :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

A ktoś poleci dobre bezalkoholowe? Lubię piwo, ale nie lubię procentów. Lepiej żyje mi się bez nich. Mi smakowało Noteckie, bodajże z Browaru Czarnków. Całkiem przyjemnie nachmielone, ale w starych dobrych czasach bycia beergeekiem (albo beersnobem, ? jak kto woli), zdecydowanie lubiłem IPA/APA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.