Skocz do zawartości

Piwo kraftowe


Icerock87

Rekomendowane odpowiedzi

Są tu może jacyś beergeecy, kraftożłopy, piwne snoby, piwne nerdy, miłośnicy piwnych sztosów, fani Św. Tomasza z Kopyru i ogólnie ludzie, dla których piwo to coś więcej niż napój do najebki albo przepicia kiełbachy? :D Chętnie pogadam i wymienię sie doświadczeniami :)

Edytowane przez Icerock87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja np. odnajduję rewelacyjny smak w Kormoranie 1 na 100, a ponadto kierowcy mogą go nieco wypić.

 

http://browarkormoran.pl/piwa-browaru-kormoran/1-na-100-lite-apa/

 

Z piw kilkuprocentowych to z racji smaku i tego, że Bałtyk to nasza polska Wielka Woda, jestem zwolennikiem piw typu Baltic Porter

 

http://www.wiki.piwo.org/Baltic_Porter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Icerock87 IPA to moj ulubiony gatunek :) Raduga Metropolis, klasyki gatunku czyli Rowing Jack i Atak Chmielu. Kiedys Kormoran IPA, ale ostatnio jakos dupy nie urywa. Teraz jest boom na IPY bo sa stosunkowo proste do uwarzenia wiec warto probowac wszystko! Byla jedna taka lekka AIPA z Pinty, bardzo pijalna ale nie pamietam nazwy.

Z zagranicznych to warto sprobowac JAIPUR z browaru Thornbridge (widzialem w sklepach, zajebiste piwo), Sierra Nevada, Goose Island oraz Resin z browaru Sixpoint (zabojca, prawie 10% vol ale piwo mega!)
 
Generalnie popatrz na etykiete z tylu na chmiele - moje ulubione to Mosaic i Galaxy - zawsze dobre IPA z nich trafialem. Kiedys pilem piwo na samym Amarillo i bylo pasciowe i bez aromatu. Bylem w UK teraz i tam duzo piw sprobowalem, przyjechalem teraz to bede probowal lokalnie u nas i wiece bede mogl napisac :)

raduga-metropolis-1.jpg

rowing-jack-pint.jpg

thornbridgejaipuripa.png

Edytowane przez Tomko
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Chrumkacz napisał:

Perła Chmielowa, mój jedyny wybór jeżeli chodzi o grille czy domówki. Poza Adolfówką, ale zapas wyczerpany :/

 

Do grilla to jeszcze może być Łomża albo Żubr. Szkoda jakiegoś piwa za 10 i więcej złotych do popicia kiełbachy :P Zatem piwnym snobem nie jestem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.