Skocz do zawartości

Litwa , Łotwa, Estonia na tygodniowy wypad


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Panowie , myślę o wypadzie jak w tytule ale opinie rodaków są różne, jedni zachwalają , drudzy narzekają że Polaków się na Litwie nie lubi i nie obsługuje najmilej. Jak patrzę na foty to choć ładne główne miasta i miejscowości nadmorskie to reszta wygląda trochę jak wypierdziszewo. Koledzy mówią że chujnia ale to raczej tacy hurgadowi turyści. Chcę jechać sam autem z namiotem. Myślałem o Kłajpedzie, Rydze i Wilnie ,natomiast nad tym żeby cisnąć do Tallina jeszcze się zastanawiam. Był ktoś z Was w tych okolicach ? 

Edytowane przez jaro670
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraje bałtyckie to trochę taka biedniejsza Skandynawia. W miarę czysto, spokój, dużo lasów, mało korków, ludzie mniej nerwowi i chodzą wolniej ... O Łotyszach Rosjanie mówią, że o ile człowiek składa się w 80% z cieczy, to taki Łotysz ma w sobie 80% płynu hamulcowego.

 

Na Litwie spotkałem się z dwojakimi reakcjami na to, że jestem z Polski: cieszą się i wdają w dyskusję - to ci z polskimi korzeniami, albo milczą np. na stacji benzynowej wydają resztę bez słowa. A w takiej Połądze (główny kurort) jest głośno jak w Rimini i można się zabawić za nie tak dużą kasę.

Jednak z agresją się tam nie spotkałem, trzeba tylko uważać na kontrolę prędkość, bo jeździ dużo tajnych radiowozów. Przydaje się znajomość rosyjskiego, jak chcemy zagadnąć kogoś ze średniego lub starszego pokolenia.

Do obejrzenia polecam Mierzeję Kurońską (najwyższe wydmy), zamek w Trokach, stare Wilno, Rygę, plaże i lasy Jurmali (to taki łotewski Sopot)i, park narodowy rzeki Gauji i multum innych dzikich miejsc.

 

W Estonii niestety nie byłem, ale tam też płaci się euro jak na Litwie i Łotwie, tyle że jest drożej.

 

Edytowane przez Endeg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie byłem; to czemu nas nie lubią to zasługa Niemców, stare czasy...

 z drugiej strony słyszałem, ze Litwini wkurwiaja się ze Polacy (turyści) zamawiają po Polsku (oczekują ze każdy ich zrozumie) i "panoszą" się jak u siebie. Jak jest nie wiem - chciałbym tam się przejechać anyway.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Litwinami jest jak z Żydami, setki lat mieszkaliśmy z nimi w jednym państwie i jak to w rodzinie czy bliskim sąsiedztwie - bywają niedomówienia, pretensje, animozje, bo Żeligowski zajął Wilno i tak dalej i tak bliżej.

Polacy faktycznie mają taka dziwna tendencję, że w krajach zachodnich głowę mają mocno schyloną,  za to na Wschodzie aż za bardzo zadartą, tak jak pisze @zuckerfrei..

 

Za to na Łotwie nas lubią, w żadnym kraju nie odczułem tyle sympatii i to od Łotyszy jak i Rosjan. Tylko że to było kilka i kilkanaście lat temu, ostatnio mogło się to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Endeg said:

Polacy faktycznie mają taka dziwna tendencję, że w krajach zachodnich głowę mają mocno schyloną,  za to na Wschodzie aż za bardzo zadartą, @zuckerfrei

 

Te czasy juz daaawno minely.

Polacy przebijaja na zachodzie tambylców, widac to czesto, wystarczy miec oczy otwarte.

Kiedys bylismy gorsi bo zarabialismy 50 dolarow na miesiac. Takie byly czasy.

Kilka lat temu czytalem jak to NIEMCY jezdza do Hiszpanii zbierac truskawki.

Bylem na truskawkach w Niemczech i bardzo mnie ucieszylo gdy dowiedzialem sie ze zaczyna sie dziac odwrotnie.

Jesli juz - to Rosjanie maja glowe zadarta.

Ci co wyjezdzaja na Zachod w sklepach wyciagaja rolki dolarow czy Euro gdy płacą. Zwlaszcza ich kobiety.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JoeBlue zgoda ale raczej piszesz o nowobogackim buractwie z Rosji - jest tego masę - żeby przynajmniej szpanowali ze smakiem. 

 

Tak my jako naród jesteśmy tacy jak wszyscy w Europie tez rodzą się u nas ludzie zdolni, z masa talentów i dają sobie radę w PL i na zachodzie i wschodzie. Masę Polaków studiuje w UK maja ambicje i plany, które realizują.... a stereotyp to jest zmywak.

 

Ja jestem zdania ze jednak obydwa zjawiska występują jednocześnie, a to ze obracam się w takim a nie innym środowisku to raczej widzę to to opisałem post wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, krajobrazy bardzo podobne do Polski, właściwie czułem się tam jak u siebie, swojsko,  co więcej? euro jako forma płatności na Litwie, kraj powoli się rozwija, ale widać jeszcze mocno styl post-sowiecki...Litwinki przepiękne, drogi niezłe, podobne jak u nas...

Maja do nas podobny stosunek jak my do Niemców, choć mają świadomość że kiedyś stanowiliśmy razem najpotężniejsze państwo w Europie...

 

Łotwa, tutaj podobnie, mocny wpływ Rosji i krajów skandynawskich jak to @Endeg zauważył, do dziś jest sporo miejscowości których nazwa brzmi po skandynawsku...

Ogólnie liczy sie tylko Ryga, reszta to raczej biedne rejony, generalnie nas lubią, choć historycznie nam nie po drodze, Łotysze mocno gloryfikują komunizm, a druga część Niemców, do dziś są dni upamiętniające jednostki SS...

 

Znam osobiście i jednych i drugich z racji tego iz przebywałem w Wielkiej Brytanii, nie miałem żadnych problemów a z niektórymi mam kontakt...:)

Estonia, mocny wpływ Finów, zresztą wywodzą sie z jednej grupy etnicznej, czyli Ugro-Finów, podobnie jak Węgrzy, co więcej? kraj bez żadnych zasad moralnych,  ale tez bez mocnej gloryfikacji ich braku, spokojny, ateizm na wskroś...

Polecam spróbować lokalego trunku ''Vana Tallin''  :)

Co mnie zaskoczyło w Estonii, gdziekolwiek jesteś zawsze połączysz się z internetem,bez żadnych problemów..

 

Ogólnie polecam, kraje bardzo ładne, specyficzny klimat z duszą, nie tak jak na sztywnym Zachodzie wypranym z emocji....

 

Edytowane przez Assasyn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radeq beka nie beka to tez trochę ich kultura złote uzębienie i tak dalej mam mieszane uczucia jednak do kasy jaka za nimi stoi mam potężny szacunek...

 

@Assasyn ja słyszałem ze drogi lepsze jak u nas ale było to na studiach z 12 lat temu (lepsze fury tez). 

Opisz mi Litwinki? Są bardziej jak Szwedki? do których mam słabość ale za małe zasoby... Cheers 

 

 

@Endeg oni chyba zasobów nie maja żadnych? Bursztyn? Hehe wiedza co robią raspberry pi w każdej szkole podstawowej!

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei nie, Litwinki nie maja zbyt wspólnego ze Szwedkami, jak byłem na Litwie to byłem pare godzin w Kownie i Kalwarii, tuż obok granicy z Polską, zaprawdę powiadam Ci, nie widziałem brzydkiej Litwinki, wiadomo gusta,  wszystkie zgrabne, szczupłe i naprawdę ładnie z gustem ubrane, coś jak Ukrainki, różnorodne są, blondynki i brunetki, w każdym bądź razie urzekły mnie bardziej niż Polki, maja specyficzna urodę, trochę ze Słowianek i trochę z Bałtów...

Generalnie paluszki lizać...:)

 

Drogi są dobre, może i lepsze niż u nas, auta podobnie jak u nas w 70% niemieckie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poznałem jedna pannę z Litwy lub Łotwy (nie pamietam już) i tak: była gustowna i ciekawa z twarzy i miała cos od nas.... czyt. Polaków...

 

w Polsce to ja urzęduje na zachodzie a najdalej na wschód to WWA dalej nie byłem a chętnie bym tam zawitał... nawet jako turysta z aparatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedki lepiej sobie odpuscie jesli nie jestescie muzulmanami.

Ci moga je dymac kiedy chca, rodzeni Szwedzi i ogolnie "biali" moga isc do pierdla za byle gowno.

Szwedki wykastrowaly facetow i zatwierdzily to prawnie.

Skutek jest taki ze teraz nie ma komu ich bronic bo kazdy sie boi ze jak jakąś d*pe obroni to ona go wsadzi do pierdla.

Tam karano faceta ze poszedl do dziwki ale tej dziwki nie karano bo i tak BYLA PRZEZ NIEGO UCISKANA,

To prawo chyba wciaz obowiazuje.

Teraz maja na co zasluzyly.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jakby cokolwiek pisnęli odwrotnie poszliby do pierdla albo zarąbałyby ich media.

Cóż. Poki co szwedki sa dymane przez imigrantow i usiluja sobie wytlumaczyc ze zgwalcenie przez muslima to nie gwalt.

Ich sądy to zreszta traktuja podobnie. Jego religia tak pozwala, nie wie ze robi źle wiec nie mozna go karac.

Zal mi facetow w Szwecji, od dawna, ale to szeroki temat.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwecja to też kraj bałtycki, ale jednak nie "Pribałtyka".

 

W każdym razie ciekawy jest też temat uchodźców w tych krajach, bo np. Litwa i Łotwa zgodziły się na unijny program relokacji.

I proszę zobaczyć jakie skutki z tego wynikły:

 

http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/305279984-Fiasko-relokacji-Uchodzcy-opuszczaja-Litwe.html#ap-1

 

http://studium.uw.edu.pl/uchodzcy-rozmieszczeni-przez-ue-w-krajach-baltyckich-uciekaja-na-zachod/

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.