Skocz do zawartości

Pracownik Google zwolniony z pracy za słowa o pracy kobiet


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. Niedawno z pracy został wyrzucony jeden z pracowników Googla za swoje słowa na temat tego dla czego jest tak mało kobiet w branży IT. Ten jednak chce za pomocą sądów chce jednak przeciwdziałać temu procesowi. 

To głośna sprawa i mogłaby pomóc nagłośnić Red Pill. Co o tym sądzicie?

link - http://tvn24bis.pl/tech,80/pracownik-google-zwolniony-za-slowa-o-pracy-kobiet-w-branzy-it,763090.html

treść artykułu:

Twierdził, że kobiety nie nadają się do pracy w IT. Szef Google przerwał urlop i sam zajął się sprawą

Google zwolniło pracownika, który twierdził, że to różnice biologiczne, a nie dyskryminacja stoi za brakiem kobiet na kierowniczych stanowiskach w branży technologicznej.

James Damore, starszy inżynier Google napisał w wewnętrznej notce firmy, że "kobiety rzadko obejmują wysokie stanowiska w branży technologicznej nie z powodu uprzedzeń i dyskryminacji, ale z powodu różnic biologicznych między mężczyznami a kobietami”. Krytykował też inicjatywy podejmowane przez Google, które mają na celu wyrównanie szans kobiet i mężczyzn.

 

Kontrowersyjne słowa

W notce, która wypłynęła do publicznej wiadomości Damore napisał m.in., że "należy przestać zakładać, że różnice między płciami oznaczają seksizm". Przekonywał także, że kobiety generalnie preferują miejsca pracy w branżach społecznych lub artystycznych, a w programowaniu, które jest domeną Google, lepiej sprawdzają się mężczyźni. Podkreślił również, że prowadzenie przez Google programów edukacyjnych dla kobiet jest błędem.

Kiedy treść notatki została upubliczniona, w sieci zawrzało. Google w opublikowanym oświadczeniu podała, że nie zgadza się z treścią notatki i nie popiera zawartych tam tez. Jej przedstawiciele podkreślili też, że Google promuje i zachęca kobiety do rozwoju kariery w branży technologicznej.

 

Wyrzucony z pracy

Do sprawy odniósł się także szef Google Sundar Pichai, który przerwał wakacje, aby osobiście zająć się kontrowersyjną sprawą. Prezes koncernu w komunikacie powiedział, że inżynier naruszył kodeks postępowania firmy i przekroczył granicę poprzez promowanie szkodliwych stereotypów dotyczących płci. Poinformował również, że mężczyzna został zwolniony z pracy.

Sam zainteresowany potwierdził informację o zwolnieniu, ale dodał, że nie zgadza się z decyzją byłego już pracodawcy i zapowiedział, że podejmie działania prawne przeciwko Google. - Mam prawo do wyrażania obaw związanych ze środowiskiem pracy i to miała na celu moja notatka - przekonywał James Damore.

 

Oskarżenie

Warto przypomnieć, że w kwietniu tego roku Amerykański Departament Zatrudnienia (DoL) oskarżył Google o skrajną dyskryminację kobiet pod względem płacowym. Zdaniem instytucji w branży IT kobiety zwykle zarabiają mniej niż mężczyźni, a przypadek Google był szczególnie widoczny. Śledztwo DoL wykazało bowiem, że koncern narusza przepisy federalne dotyczące zarobków kobiet. Google zaprzeczyło tym oskarżeniom i zapewniło, że każdego roku przeprowadza wewnętrzną analizę wynagrodzeń ze względu na płeć i dotąd nie wykryło żadnych różnić.

Badania firmy Accenture "Getting to Equal" pokazują, że na całym świecie luka płacowa między kobietami i mężczyznami wynosi obecnie 40 proc. Według prognoz różnice w wynagrodzeniach znikną dopiero w 2080 roku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie darzę zbytnio sympatia JKM, ale miał racje mówiąc że kobiety zarabiają mniej bo się mniej nadają, nie dość że się mniej nadają to jeszcze generują wiele innych problemów w miejscu pracy które obciążają mężczyzn, którzy z kolei nie pobierają za ich rozwiązanie dodatkowego wynagrodzenia, a często są dyskryminowani za nie możność poradzenia sobie z nawałem swoich i szczególnie babskich obowiązków i problemów które same tworzą swoim brakiem kompetencji...

Edytowane przez Assasyn
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurza takie traktowanie kobiet jak jajko w męskich zawodach. Specjalne programy, otwarte politechniki na kobietki. No kurwa. A dlaczego skoro mamy równouprawnienie mężczyzn nie przyjmą w kosmetyce pod specjalnym programem? Z jakiego powodu na babskich kierunkach nie tworzą specjalnych miejsc dla mężczyzn?

 

Wkurza mnie takie nastawienie - musimy mieć po 50% mężczyzn i kobiet, nawet jeśli babki są słabsze w czymś od mężczyzn.  Powinno być tak że ten kto się nadaje bardziej ten dostaje pracę, a nie sorry jesteś bdb, jednak chcemy dać szansę kobietom, które obecnie są słabsze. 

 

No i po co to faworyzowanie dziewczyn, przecież one i tak mają wiele uprawnień i nie oszukujmy się w życiu prywatnym mają łatwiej.

 

Programowanie to logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów. Kobiety do tego pasują tak jak mężczyźni do zajmowania się niemowlakiem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Anderson said:

Z jakiego powodu na babskich kierunkach nie tworzą specjalnych miejsc dla mężczyzn?

Bo każda kobieta chce być bardziej mężczyzną, a żaden mężczyzna nie chce być kobietą.

 

Chce być mężczyzną, bo widocznie mężczyzn uznaje za lepszych. Jakby nie uznawała, to by nie chciała.

 

Dość prosty logicznie wywód.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Anderson napisał:

A mnie wkurza takie traktowanie kobiet jak jajko w męskich zawodach. Specjalne programy, otwarte politechniki na kobietki. No kurwa.


Dla dzieci opoznionych w rozwoju i dzieci specjalnej troski tez tworzy sie takie programy. Wydedukowac mozna reszte.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wolność słowa? Co to? Jakiś babski komunizm, dyskryminacja za światopogląd, wymuszanie autocenzury i wbijanie ludzi w przymusową hipokryzję - myśleć mogą sobie co chcą (jeszcze nie ma myślozbrodni) ale mówić to już trzeba poprawnie i wspólnym głosem ideoLoszek.

Męska część społeczeństw już jest niewolnikami.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext to prawda - gorzej z tym, że nikt realnie nie stara się temu przeciwdziałać, a nawet takie inicjatywy jak MGTOW, Red Pill czy MRA są niszowe i od razu poddawane ostracyzmowi społecznemu mimo, że to właśnie oni realnie zwracają uwagę na fakt dyskryminacji mężczyzn, która jest społecznie i prawnie akceptowana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Pracuję w dużej firmie w dziale IT w Wielkopolsce. Wyobraźcie sobie, że od tego roku firma zaczęła przyjmować do pracy kobiety, aby wyrównać liczbę kobiet w dziale. Nie widzę w tym nic dziwnego, natomiast wiem, że mężczyźni są w związku z tym dyskryminowani. Słyszałem od kilku managerów, że podczas rekrutacji mieli do wyboru faceta lub kobietę. Faceci o wiele lepiej wypadli podczas rekrutacji, natomiast mieli za zadanie zwiększyć liczbę kobiet w zespole. I zaczęli zatrudniać kobiety, mimo tego, że miały mniej doświadczenia, gorsze wykształcenie i były mniej rozgarnięte. 

 

Pzdr, 

M. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dzisiejsze czasy są z 1 strony pokręcone, ale 2 strony w dzisiejszych czasach wystarczy zrobić głośny i medialny coming out aby eksponować swój homoseksualizm lub też powiedzieć głośno, że chce się zostać kobietą jak np. Rafalala i sukces życiowy jest murowany :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum przytoczył artykuł, w którym była mowa o dawaniu kobietom iluzji władzy na stanowiskach kierowniczych. Konkretnie odbywało się na takiej zasadzie: my, korporacja, wolimy skierować kobietę na dyrektora/prezesa/kogos tam ważnego, bo w okresie spokojnym sobie pokieruje, a kiedy nadejdzie czas gdy trzeba będzie spiąć poślady, wyślemy tą kobiecinę na urlop, a na "zastępstwo" damy prawdziwego fachowca. Ubzdurane teorie o równości zostały błyskawicznie wyparte przez zwierzęcą chęć przywłaszczenia jak największego zysku. Przedsiębiorcy kombinują, więc dopóki myślą, jak ominąć durne przepisy, walka nie jest przegrana. ;) 

W przypadku Google niestety ciężko mi stwierdzić, że jest firmą która konkuruje, bo dla mnie bardziej jest to monopolista. Moloch może sobie pozwolić na wszystko, dlatego takie cyrki z babami mnie nie dziwią.

Edytowane przez koksownik
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, rewter2 napisał:

Kogo? kobiety?

Rewter, ten "ktoś lub ktosie" to nie kobiety :) , dobrze wiem, że same kobitki nie wywalczyły by sobie takiej pozycji jaką mają teraz.

Dajmy to że wymaga się od pracodawców tego aby zatrudniać również kobiety, a każdy z nas wie, że gdyby nie ta poprawność polityczna, to kobiet w typowo technicznych zawodach było by zaledwie kilka, ewentualnie kilkanaście procent. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoszeKortuxy @WąsatySamiec @kootas @koksownik 

Bracia, proszę Was. Zobaczcie sami poniższe zdjęcie. Jakoś ja widzę dyskryminację mężczyzn. 

1rfZo5J.jpg

Jest to grupa odpowiedzialna za politykę jakości (czyt. cenzury niepoprawnych poglądów).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę od tematu: i dlatego jak szukasz alien covenant w google to: https://www.google.pl/search?q=alien covenant&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=0ahUKEwjUh7SEqsrVAhWrKsAKHZT_DHIQ_AUICigB&biw=1898&bih=857

a w Ynadex masz to: https://yandex.ru/video/search?text=alien covenant&reqid=1502287738009513-445346116024998000600435-man1-4548-V

 

Najpierw jest rozwój bo samcy zapier... w wyścigu szczurów, bo to lubią.

A potem pisze się chore prawa, żeby samice też mogły sobie w czymś dać radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.