Skocz do zawartości

Artyści związani z muzyką trance.


HORACIOU5

Rekomendowane odpowiedzi

Muzyka elektroniczna to potężna dawka emocji. Co ja się nasłuchałem tej papki to głowa mała.

Gdy trafiłem na produkcję Paula van Dyka stwierdziłem że muza elektroniczna może być sztuką a płyta...

Out_There_and_Back_Cover_Art.jpg

utwierdziła mnie w przekonaniu że mam do czynienia z prawdziwym geniuszem, architektem muzyki electro.

Nie bez powodu nazywany ojcem ówczesnego trancu. Jego płyty,sety, produkcje, remiksy z z okolic lat 2000 2005 nie mają sobie równych.

Teraz to już nie ten Paul, ale wczesne lata kariery miażdżyły.

Wg mnie ten człowiek chowa do kieszeni obecnych korpograjków grających korpo pierdziawki

 

Obecnie słucham setów w stylu dubtechno, ambienthouse, lightowe sety z basem w tle, ale gdy mam ochotę na coś mocniejszego, bardziej energicznego to tylko Paul

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IgorWilk  To było jedne z najlpeszych lat dla tej muzyki. A album Paula ? Piękne klasyczne brzmienie, bez masy efektów itd. Tam jeszcze czuć powietrze. Włącz sobie teraz np. ASOT Armina i posłuchaj. Wszystko brzmi tak samo. :D 

 

@HORACIOU5 Taki cwaniak ? ;) Czekam na Twoje propozycje ! Ocenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo odstraszyć. Moje propozycje to istne starocie zawalone kurzem, walące starością, rarytasy dawnej epoki.

Morda mi się uśmiecha gdy tego słucham. Jaka piękna, delikatna linia basowa z niesowicie klimatycznymi dźwiękami w tle, i te obrazy z klipu, wszystko poukładane w całość. Co za jakość.

 

Paul van Dyk potrafi uderzyć z potężną mocą, ale stworzył również kawałki tak subtelne i delikatne że czasami się zastanawiam czy przy ich tworzeniu nie towarzyszyła mu anielska moc, cokolwiek to znaczy.

Delikatna linia basowa i ten anielski głos. Utwór, który Państwo poniżej przedstawię jest dla mnie absolutnym majstersztykiem subtelności i harmonii w muzyce elektronicznej. 

Paul stworzył dzieło wybitne,  "chapeau ba" panie van Dyk  

Wsłuchajcie się w prosty i melodyjny początek. Następnie do tego wszystkiego dołączy anielski głos który wraz z liną melodyjną zatrzymują czas.  Również okładka albumu doskonała.

Ten utwór przenosi mnie w inny wymiar

 

 Niezwykła podróż trwa nadal. Nie chcę się wysiadać. Więc kontynuujmy. Początek burzliwy, napawający strachem, ale po chwili wielki mistrz wszystko wygładza, wprowadza dźwięki harmonijne i znów zatapia nas w otchłani bezgranicznego piękna muzyki. Utwór ten świetnie się komponuje z obrazami wszechświata i zjawisk w nim występujących. PvD opuścił naszą galaktykę, opuście i Wy !!!

 

 

Jak już pisałem wcześniej, wielki maestro potrafi uderzyć z potężną mocą. Mocą. która się uwalnia podczas wybuchu gwiazd, bo inaczej tego nie potrafię porównać. O ile kawałek "reflections" jest delikatnością o tyle ten jest brutalnością w czystej postaci. Ten utwór przeraża swą wielkością, mocą. Geniusz Paula unicestwia wszystkie moje dotychczasowe doznania muzyczne. Gdy po raz pierwszy to usłyszałem to poczułem się mały. Utonąłem w fotelu jak przerażony dzieciak, jak prawiczek, przed którym leży naga kobieta;), ku.wa, co robić ? czas rzucić słuchawki i spie..lać w krzaki.

To niszczy, pożera. Bezlitosna doskonałość. Nieziemska moc. Stoisz na pustyni, jest ciemno. Rozglądasz się, srasz po nogach ze strachu. Coś nadciąga, czujesz to, to jest właśnie

"miłość ponad wszystko", miłość i szacunek do siebie, do otaczającego świata

Ręce mi się trzęsą po tym kawałku, naprawdę, to jest nieziemskie

 

Czas zejść tu i teraz. Czas uspokoić emocje. Czas wrócić do harmonii życia. Ale kto to może zrobić ? no a kto ?

od 4 : 30 rozkładam zawsze ręce

nie mam pojęcia co jest w głowie twórcy aby coś takiego stworzyć

 

Aj jajaj co za muza.

For an Angel nikomu chyba przedstawiać nie muszę. Więc taka niespodzianka. PvD w akcji. Super przejście z For an angel do..... Zurdo, Animacion. Jakże emocjonalna utwora :-). O dorastaniu, marzeniach, pasjach, o tym całym dziecinnym majdanie. Czasami fajnie do tego wrócić. Ile to obrazów pojawiało się w głowach naszych za dzieciaka. Łza się kręci w oku, a Paul to wszystko wpakował do jednego kawałka.

Paul, jesteś wielki

 

Co za czasy.

Zakończmy tę krótką podróż kawałkiem do którego opisu brakuje mi słów. Prawdziwy wyciskacz łez. Proste, powtarzające się dźwięki tworzące niesamowity klimat lat, które mamy już za sobą.

Paul nie wybaczę Ci tego. Z silnego, dorosłego faceta zamieniasz mnie w małego chłopca przestraszonego światem.

A tak naprawdę wstaję i biję owację na stojąco. Doceniam kunszt i klasę jaką obdarzył Cię STWÓRCA. Kiwam głową z niedowierzania, ręce mi się trzęsą gdy to piszę, oczy robią się mokre bo skradłeś mi setki godzin przy słuchaniu swoich dzieł i kolejne przy odsłuchiwaniu wszystkiego po raz kolejny i kolejny i ...............

Pokazałeś co to Muzyka, Doskonałość i Geniusz w formie elektronicznej. Dziękuje

 

 

 

To tylko mała cząstka twórczości PVD. Gdybym zaczął wklejać wszystkie ulubione kawałki Pvd to post ten miał by długość kilku stron

Sety z udziałem Paula również wymiatają. Jego przejścia i dobór utworów jest genialny. Wracam często do Mayday jak i Love Parade.

Audycja radiowa VonycSessions bardziej dla młodych.

Uwielbiam słuchać muzy podczas jazy autem, a jeżdżę bardzo dużo z racji wykonywanego zawodu. Wszystko co z radia zaczynało mnie nudzić. Wszedłem w trance. Fajne to pomyślałem i się zaczęło. Setki odsłuchiwania papek trancowych. Trafiłem na Paula i pomyślałem że za proste. Odpuściłem i słuchałem dalej trancowych papek, ale utwór "Another Sunday" nie dawał mi spokoju. Znów wróciłem do Paula i tak się zaczęło. Otworzyłem się na całego i nie pożałowałem. To mną wstrząsnęło. Po prostu do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. ( do małżeństwa wg kobiet)

A mam chyba około 40 płyt Paula, wszystkie znam niemal "na pamieć" niektóre sety również, jego remixy itd

Nawet zacząłem się bawić w djkę no ale nie wyszło.

Obecnie w trasie słucham delikatnych setów w stylu "deep space house", ale gdy jestem w domu i mam ochotę na coś pięknego to zamykam chaupę, gaszę światło, zakładam słuchawki i odpalam, wiadomo kogo. Myślę że van Dyk rodząc się w czasach Bethovenów, Mozartów spokojnie mógłby z nimi konkurować, zresztą zagrał jeden koncert z udziałem filharmonii. Armin za jakiś czas również to zrobił, takie lekkie małpowanie

Dla mnie Paul jest architektem, wizjonerem, inżynierem muzy elektro i porównywanie go z innymi djami jak dla mnie jest nie na miejscu. Po prostu jest i tyle. To inna półka.

Ahhh, miałem tego nie pisać i nie narzucać się no ale nie wytrzymałem.

Co dzisiaj jest na topie to szkoda gadać. Guetty, Harrisy i inne takie. Nagie panieńki tańczące w tle, lejący się alkohol, i w tym wszystkim pierdziawki, podkręcane przez dja. Z muzyką to nie ma nic wspólnego, ale co ja się tam znam.

Dziękuje za uwagę i zdrowia życzę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Metody jeżeli bierzemy pod uwagę tylko i wyłącznie ten rok, no to jedziem. Ograniczę się do jednego utworu na artystę.

 

Airscape - Walking on the Chinese Wall (Original Mix)

 

Airwave - Amber Sky (Original Mix)

 

Andrew Bayer & Ilan Bluestone - Destiny (Original Mix)

 

Eco & Driftmoon - Trust in the Wind (Extended Mix)

 

Ferry Corsten feat. Aruna - Live Forever (Gareth Emery Remix)

 

John O'Callaghan - Two Trees (Original Mix)

 

Markus Schulz pres. Dakota - In Search of Something Better (Extended Mix)

 

Robert Nickson - Heliopause (Original Mix)

 

Second Sine - Immoral (Original Mix)

 

Shugz - All Systems Go (Original Mix)

 

Solarstone - A State of Mind (Original Mix)

 

Stoneface & Terminal - Beast in the Machine (Extended Mix)

 

The Thrillseekers & M.I.K.E. Push - Meraki (Extended Mix)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.