Skocz do zawartości

Wasze techniki medytacyjne i relaksacyjne.


Gromisek

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 lat praktykuje i zgłębiam techniki relaksacyjne, czy też medytacyjne. Chciałem zapytać o wasz sposoby wejścia w stan medytacji/relaksacji i do czego je stosujecie lub jak wpływają/wpłynęły na wasze życie. Przygodę z medytacją rozpocząłem na początku liceum, kiedy nie radziłem sobie ze stresem. Był to świetny sposób, który najpierw służył tylko do spuszczenia napięcia, a później wyciszenia umysłu i emocji. Pomógł mi z nerwicą i otworzył nową drogę w życiu. Okazało się, że jest bardzo wiele technik począwszy od wizualizacji, mantr, mudr, muzyki, spacerów, sztuk walki czy po prostu aktywności fizycznej kiedy skupiamy się na jednej rzeczy i nie rozmyślamy, a po prostu jesteśmy.

 

Moją ulubioną techniką, którą stosuje jest najpierw skupienie się na oddechu. Kiedy ciało się rozluźnia zazwyczaj wyciszam umysł i albo daj się ponieść myślą (w rezultacie po medytacji gonitwa myśli, która toczyła się cały dzień zazwyczaj mija), lub wyobrażam sobie jakieś rajskie miejsce czy też próżnie kosmiczną... W zależności od nastoju skupiam się na różnych technikach. Będąc wypoczętym i optymistycznym lubię wyobrażać sobie białe światło, gdyż pogłębia to ten stan. Kiedy jestem smutny, czuje zwątpienie wyciszam się, skupiam się na tych emocjach i staram się wprowadzić w pozytywne emocje. Doraźnie stosuje modlitwy, mudry i całkiem często wspomagam się muzyką.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.