Skocz do zawartości

Merkel chce wydać więcej pieniędzy na uchodźców.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. Dzisiaj czytałem w "Wprost", że Angela Merkel planuje wydać więcej pieniędzy na uchodźców oraz nie wyklucza, że Niemcy przyjmą kolejnych imigrantów. Jak sądzicie czemu ma służyć tak irracjonalne zachowanie? Co Merkel może zyskiwać na wydawaniu pieniędzy na uchodźców i przyjmowaniu kolejnych?

 

link do artykułu: https://www.wprost.pl/swiat/10069996/Merkel-obiecala-wiecej-pieniedzy-dla-uchodzcow-Chce-przyjmowac-kolejnych-imigrantow.html

treść artykułu: 

Angela Merkel chce przeznaczyć więcej pieniędzy na uchodźców i nie wyklucza przyjmowania kolejnych imigrantów – podaje „Deutsche Welle”

 

W piątek w Berlinie odbyło się spotkanie z Wysokim Komisarzem ONZ ds. uchodźców Filipem Grandim i dyrektorem generalnym Międzynarodowej Organizacji Migracji Williamem Lacy Swingiem. Angela Merkel w czasie rozmów w stolicy Niemiec oznajmiła, że jeszcze w tym roku jej kraj może przeznaczyć dodatkowych 50 mln euro, w celu powstrzymywania fali uciekinierów z Afryki. Niemiecka kanclerz miała na myśli głównie Libię.

 

Podwojona liczba miejsc dla uchodźców

„Deutsche Welle” zauważa również, że Merkel popiera propozycję, by przyjmować więcej uchodźców niż do tej pory planowano. Jej zdaniem liczba gwarantowanych miejsc do przyjęcia uchodźców mogłaby zostać podwojona z 20 tys. do 40 tys. Merkel zapewniła, ze Niemcy są gotowe wywiązać się ze swoich zobowiązań w ramach traktatu zawartego przez Unię Europejską z Turcją.

 

Kanclerz Niemiec na pierwszej konferencji po wakacyjnej przerwie zapowiedziała, że w czasie kampanii przed wyborami do Bundestagu we wrześniu 2017 roku nie będzie unikała tematów związanych z uchodźcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że obecna władza w PL będzie nadal mieć twarde stanowisko ws. przyjęcia uchodźców (inna kwestia, że napływ Ukraińców jest coraz większy, przynajmniej gdzieś tak czytałem). Moje przeczucie mówi mi, że gdyby zamiast obecnej partii byłaby u władzy inna partia na P to mielibyśmy pełno ciemnoskórych w Polsce. W każdym razie, niepokoi również za przeproszeniem, coraz większy "burdel" u sąsiadów, za naście lat będziemy graniczyć z państwem o wyznaniu stricte islamistycznym. Powodów dla których tak irracjonalnie zachowuje się kanclerz Niemiec można się tylko domyślać, ale większość orbituje chyba właśnie wokół tych spiskowych teorii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś się zastanawiałem nad jakimkolwiek racjonalnym argumentem i tak sobie myślę. Może Niemcy (tzn. władza) wiedzą np. o tym, że ich genotyp jest uszkodzony i potrzebują świeżej krwi. W końcu nie tak dawno przeprowadzili duży eksperyment na swoim narodzie, którego skutki mogą być podobne do chowu wsobnego. 

 

Niemcy, których znam nie popierają tej pani. Wręcz jeden z naprawdę ogarniętych i majętnych gości, znacząco popukał się w czoło, kiedy spytaliśmy co sądzi o jej polityce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 20:16, Quo Vadis? napisał:

Mam nadzieję, że obecna władza w PL będzie nadal mieć twarde stanowisko ws. przyjęcia uchodźców (inna kwestia, że napływ Ukraińców jest coraz większy, przynajmniej gdzieś tak czytałem). Moje przeczucie mówi mi, że gdyby zamiast obecnej partii byłaby u władzy inna partia na P to mielibyśmy pełno ciemnoskórych w Polsce. W każdym razie, niepokoi również za przeproszeniem, coraz większy "burdel" u sąsiadów, za naście lat będziemy graniczyć z państwem o wyznaniu stricte islamistycznym. Powodów dla których tak irracjonalnie zachowuje się kanclerz Niemiec można się tylko domyślać, ale większość orbituje chyba właśnie wokół tych spiskowych teorii. 

Myślałem podobnie. Ostatnio na rodzinnym spotkaniu powiedziałem coś podobnego do Ciebie.

Na to dziewczyna mojego brata odpowiedziała z dziwnym uśmiechem:

- przyjedź do Gdańska na mój uniwerek, śniadych i burek w bród.

Mówiła też coś o dostosowywaniu zajęć do czasu ich modłów.

Do jasnej anielki, którymi tylnymi drzwiami ich wpuszczają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela Merkel jak wygląda wszyscy widzą, z tego wynika że uzyskała swoje stanowisko poprzez wykazanie się inteligencją, sprytem lepszym niż jej konkurencja co oznacza że musi być mądra babka, więc nie wierzę że tak mądra osoba nie wie czym grozi sprowadzanie uchodźców do europy, założę się że doskonale zdaje sobie z tego sprawę,  a pod przykrywką pomocy, równości i tak dalej kryje się coś całkiem innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Czarls napisał:

Angela Merkel jak wygląda wszyscy widzą, z tego wynika że uzyskała swoje stanowisko poprzez wykazanie się inteligencją, sprytem lepszym niż jej konkurencja co oznacza że musi być mądra babka,

On też tutaj pasuje...

Znalezione obrazy dla zapytania lech wałęsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Angela (wraz z prezydentem Francji) żyją w innym świecie zbudowanym poprzez salony i ich ochroniarzy. Pani A. żyje w świecie doradców, oddzielona od społeczeństwa. Jest odizolowana od rzeczywistego życia i płynącego z tych warunków zagrożeń.

 

No cóż, myślę że w roku 2020 Polska ostatecznie pożegna się z UE, kiedy będziemy przeznaczać już ponad 3% PKB na wojsko polskie.

 

Oczywiście UE w razie Polexit poprosi o zwrot dotacji dla Polski, a Polska poprosi od Niemiec o zwrot 800 mld $ tytułem reparacji za II wojnę światową.

 

Zwiążemy się jeszcze silniej z USA, ponieważ Trump widzi w nas wojowników jako jedynych w Europie i oczywiście rynek zbytu od północy na południe naszego kontynentu. Kto wie, może nawet staniemy się liczącym się krajem, tym razem faktycznie pod parasolem USA.

 

Podoba mi się taki scenariusz.

Podoba mi się, że Polacy mówią jak jest w odróżnieniu do zachodnich krajów, które jedyne co potrafią to przypiąć do marynarek kolorowe wstążki.

 

I wciąż będziemy czyści etnicznie.

 

Takie przemyślenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angela Merkel to baba kuta na cztery nogi. W dodatku zatwardziała komunistka(działała w FDJ gdzie pełniła funkcję sekretarza ds. agitacji i propagandy). Dzisiejsza UE co raz bardziej przypomina RWPG a nawet IV Rzeszę pod przewodnictwem Niemiec. Plan rządu Niemieckiego był prosty. Sprowadzić imigrantów i pokazać jacy Niemcy są humanitarni. Następnie rozlokować ich po innych krajach EU czyli pozbyć się problemu. Ewentualnie zostawić sobie tych rokujących na przyszłość. Co poszło nie tak?. Chyba skala migracji. Gdzie nagle w stronę europy ruszyła milionowa fala ludzi z Bliskiego Wschodu i Afryki. Do tego destabilizacja państw Afryki północnej, szczególnie Libii. Niestety UE jak każdy biurokratyczny twór rusza się jak wóz z węglem i ma bezwładność super tankowca. Zanim biurokraci zorientowali się że coś poszło nie tak było już za późno. Obecnie sytuacja w Europie zachodniej jest już przegrana. Pomóc mogą tylko radykalne środki. Czyli zatrzymywanie uchodźców. Osadzanie ich w obozach koncentracyjnych a następnie deportacja po za UE. Taki chichot historii. 

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Baca1980.

 

Po co ludziom dowody, paszporty i kontrole na lotniskach ? Skoro dzikusy, terroryści oraz osoby bez tożsamości tak sobie wpływają na łodzi albo przekraczają granice BEZ ŻADNYCH KONSEKWNECJI. Co więcej, płacą im pieniądze za nic nie robienie. Kiedyś to się strzelało do tych, co siłą, nielegalnie przekraczali teren danego Państwa. Najwyraźniej trzeba powrócić do tamtych czasów.

 

Poza tym tacy ludzie się nie integrują, często są zagubieni, bez rodzin. Bardzo łatwo o radykalizację. Kto dokonywał tych wszystkich zamachów ? Młodzi ludzie, między 20 a 30 rokiem życia.

 

Nie rozumiem, dlaczego na samej górze zasiadają takie bezmyślne barany. Przecież to prowadzi do samozagłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dwie wiadomości z dziś z tvp info - Pani Kanclerz niby zmienia politykę dot. uchodźców - jak będzie w praktyce się okaże.

 

No i "hit" - w Berlinie w ramach aktywizacji zawodowej uchodźców chcą zatrudniać ich jako ... kierowców autobusów miejskich :blink: (pamiętamy tragiczne wydarzenia z ubiegłego roku, śmierć polskiego kierowcy, porwanie tira i stratowanie pieszych na przedświątecznym jarmarku).

 

 

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jednym z portali:

 

W niemieckich miastach brak chętnych do pracy jako kierowcy autobusów. Dlatego Berlińskie zakłady komunikacji miejskiej (BVG) szukają kandydatów wśród tzw. uchodźców. Zgłosiło się aż… 16 zainteresowanych ofertą. W ramach projektu „Uchodźcy do przewozu osób” uczą się języka niemieckiego, aby móc zdać teoretyczny egzamin na prawo jazdy.

Krytycy tego pomysłu wskazują, że szukanie kierowców autobusów wśród tzw. uchodźców może być ryzykowne. Według nich mając do dyspozycji autobusy terroryści nie będą musieli już porywać ciężarówek. BVG zapewnia, że każdy uchodźca został starannie sprawdzony pod kątem przestępstw i ewentualnej radykalizacji. Nie wyjaśnia jednak, w jaki sposób dokonano takiej weryfikacji.

 

link: http://wprawo.pl/2017/10/11/uchodzcy-zostana-kierowcami-berlinskich-autobusow-trwa-szkolenie-kandydatow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O kolejnym wzbogaceniu kulturalnym w Niemczech :blink: - ciężko skomentować jeśli to prawda:

 

W niemieckim zoo w Görlitzer Park doszło do nietypowego dla personelu zdarzenia. Okazało się, że młody imigrant postanowił zaspokoić swoje seksualne potrzeby na kucyku. Wydarzenie jest tym bardziej niesmaczne, gdyż wybieg z kucykami był chętnie odwiedzany przez dzieci. Personel o nieprzyjemnym incydencie poinformowała niania, która odwiedziła zoo z małym chłopcem.

 

Pracownicy zoo zareagowali od razu. 23-letni imigrant został zabrany przez policję. Teraz Syryjczykowi grożą trzy lata pozbawienia wolności.

„Tutaj przez cały rok dzieją się dobre rzeczy. Szkoda, że jesteśmy kojarzeni z takim incydentem” – powiedział pracownik obiektu.

 

link: http://polskaracja.com/imigrant-zgwalcil-kucyka-w-zoo/

 

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.