Skocz do zawartości

Uzębienie pań


Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, RaspberryPi3 napisał:

Dokladnie !!!!! Samo mycie zebów nie wystarcza ! Mam lekką obsesje na tym punkcie . Najpierw szczotkowanie , później dokladne nitkowanie i mycie po nitkowaniu jeszcze raz ! Efekt ? Bedziecie sięcieszyc własnym uzębieniem na emerturze. Później płacz i lament ,że niby ktoś myje zęby a mu się dziury robią. Pewnie , że się robią jak zgnilizna je wykańcza w przerwach miedzy zębami . Nie wspominam już , że osobom które nie nitkują wali z paszczy !

Serio ta nitka taka ważna?

Często korzystam z wykałaczek, dodatkowo je sobie pocieniam, żeby dotrzeć do zakamarków międzyzębnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Brat Jan napisał:

Serio ta nitka taka ważna?

Często korzystam z wykałaczek, dodatkowo je sobie pocieniam, żeby dotrzeć do zakamarków międzyzębnych.

W mojen opinii nitka bije na głowę wszystkie inne "wyciągacze syfu".

Sam nitkuję przynajmniej raz dziennie, natomiast myję 3 razy dziennie. 

Ze szczoteczki ręcznej przeszedłem na elektryka stosunkowo nie dawno, bo rok temu, i nigdy już do ręcznej nie wrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jebak Leśny napisał:

Wygonił bym flejtucha...

Też bym wygoniła :D

 

54 minuty temu, StonekZiemniaczany napisał:

Ze szczoteczki ręcznej przeszedłem na elektryka stosunkowo nie dawno, bo rok temu, i nigdy już do ręcznej nie wrócę.

Jakie widzisz różnice? Sama się zastanawiam nad przejściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Brat Jan said:

Serio ta nitka taka ważna?

Często korzystam z wykałaczek, dodatkowo je sobie pocieniam, żeby dotrzeć do zakamarków międzyzębnych.

 

U mnie wykałaczka się nie sprawdza , bo mam ciasno rozstawione uzębienie. Nitka jest najlepsza plus szczoteczka z cienkimi włóknami ( np. Colgate Slim Soft with Charcoal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś znałem jedną panią, co wstawała ze 2 razy w nocy żeby sobie klawiaturę wyszczotkować.Ogólnie to chyba jakoś co 2h myła obsesyjnie, co było dość śmiesznie bo dla równowagi była zapuszczona na innych płaszczyznach, lekka nadwaga itp.

Nie idziecie tą drogą... :P

Edytowane przez Jebak Leśny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mają dziedzicznie mocne zęby. Mój ziomek ma 40 lat, myje 1 raz dziennie, nie używa nici i nie ma nawet dziury nawet. Jego babcia 93 lata i też swoje zęby. Podobno gdy była na jakimś badaniu technik czy lekarka mówi, żeby wyjęła szufladę, bo nie wierzyła, że to jej :D

 

Moja sytuacja. Chyba z 4 kanały - zęby trzonowe, 4-5 wypełnienia i to chyba wszystko. 31 lat. Wszystkie zęby jeszcze są. 

 

Nie zawsze nitkuje zęby, bo mam tak ciasno, że nie idzie tej nici wcisnąć między zęby, a jak włoże to muszę sie słować, żeby wyjąć. :D 

Edytowane przez Metody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Metody napisał:

Nie zawsze nitkuje zęby, bo mam tak ciasno, że nie idzie tej nici wcisnąć między zęby, a jak włoże to muszę sie słować, żeby wyjąć.

 

Spróbuj Oral-B - Satin Floss Mint, dzisiaj kupiłem i bardzo fajnie cienka jest, a też miałem problem z nitkowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie ząbki białe i równe nie mogę narzekać, ale ostatnio zdecydowałam się na usunięcie ósemek, na razie poszły górne. Raz, że są zbędne, dwa jest słaby dostęp do nich. Przez mizerne dojście ósemki mogą łatwo się psuć i zarażać zdrowe siódemki, a w procesie przetwarzania pokarmu praktycznie nie uczestniczą. Zabieg trwa kilka minut, przy znieczuleniu nic nie czuć tylko potem głowa jakiś czas boli. Koszt prywatnie 150pln od sztuki, można na NFZ ale nigdy nie wiadomo czy nie będą oszczędzać na anastezji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, milfem ;)? A Boże to już i na mnie tak mówią ;) pewnie :D

Mam 36lat, wszystkie zęby, ani jednego leczenia kanałowego, jestem ze ściany wschodniej ;)

Bardzo dbam o zęby i ludzi z którymi przebywam i znam również dbają. Co zauważyłam? To fakt, że mam bardzo dobre gene, dentysta zawsze zdziwiony, że nigdy nie miałam ściąganego kamienia i go zwyczajnie nie posiadam. Inni dbający o zęby w tym samym stopniu co ja, już są po kanałowych leczeniach i ze ściąganym kamieniem. Nigdy nie bałam się dentysty, ja się boje ginekologa i innych lekarzy (że mi np. powiedzą ma pani raka szyjki macicy, itp..)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Sitriel napisał:

@Gaunter o Dimm czy ja o logice mówię? Czy o lęku i strachu? Fakt będę go miała, ale się boje przed każdą wizytą,to usłyszeć. Dentysty się nie boję, bo to to tylko ból. 

Czyli lepiej nie wiedzieć i się zdziwić w zaawansowanym stadium niż dowiedzieć się wcześniej kiedy jeszcze można coś z tym zrobić?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym temacie mam praktykę, że tak ujmę zawodową.

Problem niestety częściej dotyczy mężczyzn. Wielu, z nich to histerycy, którzy panicznie boją sie dentysty. Tłumaczy ich niższy próg bolu - kobiety genetycznie uwarunkowane na ciążę i poród  maja większy. Czasem bywa, że przykład idzie z góry i przychodzi tatuś zrobić protezy i dwudziestoparoletni syn też, bo po przeglądzie okazuje się, że w buzi połowa uzębienia to same korzenie, tak spróchniałe, że o leczeniu można jedynie pomarzyć : "bo synek prosze pani całe życie bał się dentysty, jak ja." - no się bał. Jedyne wyjscie ekstrakcja i protezy. Jak stać i kość nie zanika, to implanty.

Z kobietami czestokroć żenada totalna, bo panie choć się nie boja, to czesto bywa, że przod jako tako, bo widać, reszta makabra. Ale pazurki hybrydki i włoski prima sort.

Przyznam się, że mam zboczenie zawodowe i w zeby patrzę, jak ludzi poznaję.  Odrzuca mnie zarówno od szczerbatych, zaniedbanych panow jak i pań. Człowiek przede wszystkim powinien dbać o zdrowie i być czysty. Dopiero potem ładny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.