Skocz do zawartości

Dobra strategia - co polecacie?


deleteduser30

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia, poszukuje dobrej gry strategicznej. Co możecie polecić? Jeżeli chodzi o moje doświadczenie w tej kategorii - jest ono zerowe. Zaciekawiły mnie Hearts of Iron IV (klimat 2WŚ) oraz Civilization VI (dobrze rozwinięta ekonomia). Nie muszą to być koniecznie najnowsze gry, lecz fajnie, gdyby miały do zaoferowania szeroki wachlarz możliwości rozwoju (nieliniowa rozgrywka) oraz wymagały planowania. Co do ceny - bez znaczenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie grałeś do tej pory za dużo w gry strategiczne to na początek odpuściłbym gry Paradoxu, są cholernie rozbudowane i szczegółowe (niemniej z tego powodu zajebiste). W Civ VI nie miałem okazji zagrać, V - tka mnie nie wciągnęła w ogóle. Polecam za to Civ IV na początek nawet bez dodatków żeby ogarnąć, bo też jest rozbudowana, ale można tu ustawić tak parametry rozgrywki żeby nie była tak czasochłonna jak np. Hearts of Iron. (tutaj pisałem o Civkach - http://braciasamcy.pl/index.php?/topic/5789-w-co-aktualnie-gracie/&do=findComment&comment=124552

 

Poza tym dowolny tytuł z serii Total War, co tam lubisz najbardziej do wyboru: starożytność/ średniowiecze/ XVIII w. nieśmiertelny Heroes of Might and Magic (mogę polecić 3 albo 5 w inne nie grałem).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność przypadkowa zupełnie przypadkowa. Sprawdź w internetach każdą pozycję i wybierz sobie:

01. Civilization V z dodatkiem Brave New World

02. Command & Conquer: Red Alert 2

03. Disciples II

04. Medieval II: Total War

05. Dawn of War: Dark Crusade

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civilization V 

Age of Empires II (trójka mnie wciągła na trochę a potem.. nuda) 

Medieval II total war 

Rome total war 

Shogun Total war 

Shogun total war II 

Stronghold Crusader 

Stronghold 

Stronghold Crusader Extreme 

Cities Skylines (rozbudowa miasta Uwaga! Trochę trudna) 

Europa Universalis  IV

Crusader Kings II 

Commad&Conquer Red alert 

SimCity 

Anno 1440 i 2070

słyszałem coś o Tropico V ale nie grałem więc się o niej nie wypowiem :)

Kozacy (Problemy na Windowsie 7 z odpaleniem) 

Stronghold Crusader II 

Men of War II

Napoleon Total war 

Empire total war 

Hearts of Iron III (bierz się za nie jak nabierzesz wprawy) 

Faraon

Fallout Shelter 

Craft The World

zeus 

Cezar IV 

Prison Architect 

Real Politiks (nie grałem ale znajomy mówił że fajna) 

Trailer Park Tycoon 

Discpiles III 

Władca Pierścieni bitwa o śródziemie 

Urban Empire 

The Settlers 

60 Seconds 

RollerCoster Tyccon 

Stellaris 

Victoria II 

War Leaders Clash of Nations 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cywilizacja IV, o ile grafika Cię nie odrzuca @Rexer. Z przedziału III-VI to numer IV jest moim osobistym faworytem, częścią dającą najwięcej frajdy. Plus do tego mnóstwo modów zmieniających drastycznie rozgrywkę.

 

Hearts of Iron II: Armageddon. Muszę tutaj wspomnieć o najlepszej modyfikacji stworzonej przez Polaków - Way to Victory. Nie dość że cieszy oko, to jeszcze daje niesamowite możliwości jeśli chodzi o historię alternatywną. Czyli nieliniowa rozgrywka do potęgi. Jedyną wadą jest niestabilność ale idzie przeboleć. W razie pytań/porad co do HoI2 wal śmiało na PW. Swego czasu niemieckich generałów kojarzyłem lepiej niż członków własnej familii :lol:

 

A z RTSów to Warhammer 40k Dark Crusade/Soulstorm. Świetny klimat, świetnie wyglądające rzeźnia; imo gra się broni po tylu latach.

 

Dawn of War 2 z dodatkiem Chaos Rising również daje radę, aczkolwiek gra jest bardziej hack'n'slashem niż pełnokrwistą strategią.

 

Co do nowszych tytułów to się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

31 minut temu, BibliotekarzAleksandryjski napisał:

Przepraszam za odkopanie starego tematu, dopiero teraz spojrzalem na date ostatniego postu

To i ja się dopisze :) Najlepszą strategią jaką grałem jest bez wątpienia Stellaris, ogólnie lubię wszystkie gierki Paradoxu z najnowszym Crusader Kings III na czele. Jednak w odkrywaniu tajemnic galaktyki jest coś magicznego.  Do tego oczywiście seria Total War z Warhammerem II na czele. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.