Skocz do zawartości

Hyundai genesis z USA?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ ja i nie tylko ja marzę o genesisie, śledzę temat. Auto te kosztuje w PL 300 tysięcy, a w USA połowę taniej. Ale z tego co wiem, w stanach mają tylko tylnionapędowe wersje, a u nas są 4x4 3.8 litra i 315 kucy.

 

Pytanie brzmi - czy w USA można dostać genesisa z napędem na cztery koła? I jeśli tak, w jaki sposób można go jakoś w miarę tanio sprowadzić do PL i czy nie niesie to ze sobą jakichś problemów? Uważam że ponad 300 kucy i tylni napęd to samobójstwo, ale w PL te auta są horrendalnie drogie, mimo szybkiej utraty wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak wersja także w USA, za 44200 USD w najtańszej wersji wyposażeniowej.
Przy sprowadzaniu trzeba doliczyć cło (10%), VAT (19% w Niemczech), akcyzę (18,6%), koszty transportu i jeszcze jakieś koszty dostosowania samochodu do europejskich warunków.
Powinno wyjść mimo wszystko taniej,ale niewiele. Znaczna większość samochodów z USA jest uszkodzona, bo wtedy te podatki płaci się od wartości uszkodzonego samochodu, a naprawa w Polsce jest tańsza.

Edytowane przez 503015
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały musisz mieć świadomość tego że koreańskie auta a w szczególności japońskie które są przeznaczone na rynek amerykański, są gorszej jakości, niż auta tych marek przeznaczone na rynek europejski...

Druga sprawa, w USA masz też inne normy ekologiczne niż w Europie, często niektóre modele produkowane na USA są znacznie bardziej ubogie niż ten sam model na EU...

inne światła, inne zderzaki, często inne hamulce, inne oprogramowanie, elektryka, radio, nawigacja, a także inne części eksploatacyjne, wiele części na USA jest zupełnie inaczej oznakowana - specjalnie, żeby klient z EU nie mógł się połapać w częściach zamiennych :)
- gorsza jakość materiałów, np. znacznie gorszej jakości skóra,
- gorsze zawieszenie (często znacznie miększe),
- najważniejsze (inne programy, strojenie silnika pod inne wartości oktanowe benzyny - 91,93, 100 oktanów...

 

Mam nadziej że pomogłem :)

Edytowane przez Assasyn
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.