Skocz do zawartości

Kurs czy szkoła zaoczna?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia,

troszkę o mnie, jestem po liceum, mam maturkę, studiowałem rok ekonomię ale rzuciłem, gdyż kompletnie mi to nie odpowiadało, może to nie było zbyt mądre podejście ale tak zrobiłem, mleko się rozlało, pracę mam ale chciałbym mieć lepszą dlatego zastanawiam się czy nie zapisać się na:

a) kurs

b ) do szkoły zaocznie

Kurs, jeśli chodzi o kurs to mam na oku kurs projektowania strony internetowej, myśle, że to nie jest głupi kierunek ;) 

PRZYKŁADOWY PROGRAM NAUCZANIA:

Formatowanie

Problemy twórców stron

Przygotowywanie witryn

Publikacja dokumentów w internecie

Transakcje klient – serwer

Wykonywanie strony w programie microsoft frontpage

może ktoś się wypowiedzieć na temat "wartości" takiego kursu? Najlepiej ktoś obeznany w temacie

W grę z kursów mnie interesujących wchodzi jeszcze kurs dietetyki, grafiki komputerowej, jeszcze byl chyba bodajże Adobe Photoshopa.

A teraz jeśli chodzi o kierunki w szkole zaocznej to:

-konsultant ds. żywienia

I to właściwie tyle by mnie interesowało.. ;) ew. dekorator wnętrz ale nie czuję tego zbytnio. Co byłoby najlepszym rozwiązaniem z tego? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tylko zajęcia grupowe z osłuchaniem i praktyką , czyli kursy odpadają bo mają formę wykładową .

W szkole masz zadania-czas-ocenę(przerwa na refleksje z tego co zmontowałeś) na kursie tylko on line(real time) i spadówa do domu.

Dekorator wnętrz to bardzo tajemny temat i mimo , że nie czujesz tego(jeszcze) to jest mega skil na płeć przeciwną .

Po za tym rozwinie ci sposób pojmowania świata przez foczki ,oraz mocno zmysł przestrzenny-plastyczny , wizualizacje , prezentacje auto reklamę , (modowanie) oraz wciskanie kitu :P  

Dokument ze szkoły wygląda lepiej niż z kursu w CV.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Меня зовут Пётр napisał:

Ten kurs stron płatny?

Tak, płatny, cena zależna od liczby chętnych :) 

7 godzin temu, Tornado napisał:

Po za tym rozwinie ci sposób pojmowania świata przez foczki ,oraz mocno zmysł przestrzenny-plastyczny , wizualizacje , prezentacje auto reklamę , (modowanie) oraz wciskanie kitu :P

Podobno mam predyspozycje, jeśli chodzi o tworzenie czegoś, jeśli chodzi o foczki to one są schematem, który z każdym dniem pojmuję coraz lepiej ;) 

 

7 godzin temu, Tornado napisał:

Dokument ze szkoły wygląda lepiej niż z kursu w CV.

Możliwe, niedawno zrobiłem papiery na spawacza, co prawda tylko na MIG i pachwinowe ale zawsze coś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku IT liczy się to, co potrafisz, a nie szkoły zaoczne. Lepiej zacznij jakiekolwiek studia związane z IT, a programowania/tworzenia stron etc. ucz się z youtube. Prace masz gwarantowaną, jak masz studia i w dodatku coś potrafisz. Masz dużo do wyboru:

 

1. Informatyka

2. Informatyka stosowana

3. Informatyka i Ekonometria

4. Systemy Informacyjne

5. Edukacja techniczno-infromatyczna

6. Informatyka biznesowa

7. Informatyka techniczna

 

etc :) dużo tego jest, ale wg mnie warto skończyć jakiekolwiek z tych kierunków, bo w dużym mieście masz na starcie 6k brutto - zaraz po studiach. 

 

Edytowane przez Maurycy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.