Skocz do zawartości

Gdzie powygrzewać się tanio w grudniu?


Rekomendowane odpowiedzi

W tym budżecie tylko Europa, bo dochodzi spanie, chlanie i ruchanie więc sam lot to nie wszystko :D Polecam Lanzarote, Madera, Gran Canaria, Fuerteventura, Malta, Cypr, Kreta i inne Greckie wysepki im dalej na południe tym lepiej, w Maladze ciągle ciepło. Nie będzie to +30 ale słoneczko +20  też warto przyjąć porcję witaminki D. 

4 godziny temu, Endeg napisał:

Polecam Gozo i Comino. Lampedusę niekoniecznie. :P

 

Haha Lampedusa to dla tych lubiących różnorodność rasową i zastrzyk adrenaliny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie mieć i dobrą jakość i niską cenę, potrzeba by tu dobrego rozplanowania z wyprzedzeniem. Jako, że w planie chcecie jechać w Grudniu punktem wyjścia byłby bilet lotniczy, ceny na miesiąc przed już raczej zwyżkują więc im szybsza decyzja tym tańsza. Teraz pojawia się również dużo promocji bo jest po sezonie i przy śledzeniu lotów można naprawdę wyszukać coś w korzystnej cenie.   Grecja i Cypr są z reguły tańsze niż Hiszpania ale według mnie odbiegają nieco standardem tak plaż jak i infrastruktury, mnie osobiście klimat, ludzie, muzyka pasuje bardziej Hiszpania. Plusem jest krótszy lot do Grecji niż na oddalone od Europejskiego lądu Kanary. Trzeba liczyć 5h lotu.

 

Zapomniałem wspomnieć o Majorce i Ibizie, które są znacznie bliżej bo na Morzu Śródziemnym no i o tej drugiej chyba nie muszę wspominać, że to mekka imprezowiczów ale też niezbyt tania.

 

Osobiście polecił bym Lanzarote 330 dni słońca w roku, wulkaniczna wyspa, piękne pejzaże. Nie wiem jak z ludźmi o tej porze roku, może być pustawo. :D   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko i wylacznie EGIPT!!!!!!!
Ceny macie w chuj minimalne a ludzi w hotelach po  prostu nie ma.
Byłem w maju w Tree Corners Sunny Beach na all inclusive i na prawdę nie było rzeczy której by mi brakowało. Wszystko pod nosem a hotel zaludniony w 10%'ach bo wszyscy mają stracha.

Prawda jest taka że tam jest w 100% bezpiecznie. W miastach nie ma policji nie wspomne o wojsku bo nie ma sensu. Egipcjanie bardzo uprzejmi ponieważ jak wiadomo kraj w 70% utrzymuje się z turystyki a skoro turystów nie ma i kraj upada to ludzie robią co mogą.
Z tego co widziałem to last minute idzie wyczaić za 1200 pln na 10 dni.
Bankowo w 2017 tam pojade jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja Zielony Przylądek, ale to trochę dalej, więc może być drożej...

 

Będę od 3 grudnia przez tydzień na Fuerteventura, jakby Pan Marek tam był, to można by jakieś piwko zrobić... 

 

Warto też Panie Marku się zastanowić jaki jest cel wizyty, czyli co Pan chce robić głównie, bo nie wszystkie wyspy się do tego nadają. Na Gran Canarii i Tenerife są duże miasta, kultura, infrastruktura, etc., dużo różnych rozrywek... Fuerteventura ma silne wiatry z Afryki, ale jest cała pustynna, więc na windsurfing się nadaje, czy tego rodzaju podobne sporty. Nie wiem jak to jest na Lanzarote, ale penie podobie - tzn. pustynnie, więc jakiś hotel all inclusive, plażing, spacerki po plaży, ale czy coś więcej to nie wiem...

 

Jak jazda na skuterze, to tu chyba też by wygrało Lanzarote albo Fuerteventura (bo są dość płaskie), pozostałe wyspy są górzyste albo wulkaniczne (La Palma).

 

Powiedziałbym, że Hiszpania to zawsze trafny wybór, prawie gdziekolwiek się pojedzie. No i na Kanarach jest cały rok dobra temperatura, teraz powinno być między 25 a 30 stopni. Nie wiem, jak jest w Grecji teraz czy na Cyprze. Turcja jest świetnym miejscem (jedzenie, kultura, plaże), ale teraz nie jest chyba sezon na Turcję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2016 o 19:32, Assasyn napisał:

Malta, polecam :) 

 

W środkowych dniach listopada było 19 do 23 w dzień, a w nocy nie spada temperatura poniżej 16. Trochę padało, ale raczej w nocy. Wyspa niezbyt górzysta jak na standardy śródziemnomorskie, ale mocno zaludniona. Angielski jest w powszechnym użyciu, z tym że miejscowi mówią z jakby arabskim akcentem, bo język maltański należy do rodziny mów semickich.

Na Malcie uderza ogromny ruch budowlany, powstają całe stada budynków z flats i apartments. Kupują sobie tam gniazdka angielscy i szkoccy emeryci. Przenosi się tez sporo firm, głównie internetowych, np. zajmujących się zakładami sportowymi. I trudno się dziwić - po Brexicie tylko Malta i Irlandia będą anglojęzycznymi państwami w Unii.

Ceny nie są wysokie, widać to też po tym ze coraz więcej Polaków tam wypoczywa. Polacy też otwierają tam biznesy, jest tam polskie centrum nurkowe, parę sklepów i biur turystycznych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Dnia 10.11.2016 o 16:18, Stulejman Wspaniały napisał:

A które najlepsze jeśli chodzi o stosunek jakość/cena? Na skuterze bym pojeździł jak ciepło na takiej wysepce.

@Stulejman Wspaniały Przed II wojną Polska miała okazje skolonizować Madagaskar. Poza kwestią dyplomatyczno-polityczną (rząd po wybuchu wojny mógłby ewakuować się tam zamiast do Londynu zachowując ciągłość państwa), to dziś może mielibyśmy własny kurort w Afryce, nie pakując sakiewek Turkom, Egipcjanom i innym...

Swoją drogą kto nie chciałby polecieć na wakacje na polski Madagaskar gdzie w hotelu przy basenie schłodzoną wódeczkę podawałyby murzynki mówiące polszczyzną :DB)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Krzysiek1991 napisał:

Przed II wojną Polska miała okazje skolonizować Madagaskar

 

Sprawa co prawda była nieco skomplikowana ale ... kurna, jak ja żałuję że jednak nie mamy tego Madagaskaru !

Bożesztymój, od kwietnia do października bym pracował w Polsce. A później wiuuuu, do filii 'firmy' na Madagaskarze ...

Co najwyżej Wigilia w Polsce + tydzień urlopu by pamiętać, co to śnieg, sól drogowa, szarówa, grubo kutane przed mrozem panny i takie sprawy ;)

 

Nawet jak się kolonializm rozpadał w latach 60tych XX wieku to pół Madagaskaru by się oddało Malagaszom, niech się

gospodarzą jak im wygodnie, a z drugiej połowy byśmy utworzyli "zamorskie województwo madagaskarskie".

 

article-2243493-165BA851000005DC-54_964x

Edytowane przez Subiektywny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic bysmy nie utworzyli znajac zycie, bo juz po okraglym stole by sie panstwa oscienne zatroszczyly o Madagaskar. Swoim panstwem zarzadzac nie potrafimy a co dopiero nasza kolonia kilka tysiecy km dalej. Wszyscy doja z nas kase naokolo za II wojne swiatowa a my przy okazji od 1990r nie wyegzekwowalismy zadnych odszkodowan za II wojne swiatowa. Malo tego, oddajemy sadowniczo wysiedlonym zydom (jak rowniez niemcom) ich nieruchomosci, ktore teraz warte sa krocie.

Ten kraj to jedna wielka komedia. Zrozumialbym rzad jeszcze - skurwysynskie zlodzieje. Ale obywatele? Gdize nie wejdziesz i skrytykujesz pis - jestes kodowcem. Skrytykujesz po - jestes pisiorem. Dla januszy pis-po to jedyne kurwa zycie, ktore widac przez okno w bloku. Wszyscy pluja na siebie, kluca sie o krzyz, smolensk itp. Trzeba przyznac - przez ostatnie powiedzmy 10lat udalo sie sklucic kraj perfekcyjnie. Nie dziwie sie czasami, ze nasze kobiety lubia obcokrajowcow, bo jak slucham rozkmin politycznych przy grillu to az mnie mdli. Dlatego uwazam, ze nie bylibysmy w stanie zarzadzac nawet stodola na Madagaskarze.

Taki offtop - sorry.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mi dobrze spędza się czas w naturalnych termach. Na greckiej wyspie Kos można trafić na takie. Fakt, trochę śmierdzi zgniłym jajkiem, ale zabawa przednia. Można się tam wygrzewać zarówno zimą jak i latem. Spoko opcja.

W Polsce termy znajdują się w Białce Tatrzańskiej - tam też jest spoko...

Poza tym w PL zimą się raczej człowiek nie powygrzewa :) Ale lato jest od wygrzewania się :)

Moje dwa typy na dwa letnie wyjazdy to

1. Zamek w Krasiczynie: https://www.krasiczyn.com.pl/zamek/zwiedzanie

2. Podbeskidzie i Bielsko Biała z opcją wyjazdu do Słowacji/Czech tutaj opis: http://hotelnabloniach.pl/blog/zwiedzic-bielsku-bialej-czyli-perly-podbeskidzia/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.