Skocz do zawartości

Jak zacząć przygodę z boksem.


colossus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 @Rexer,proponuję robić dużo walki z cieniem(powtarzaj pokazane akcje przez trenera,lewy prosty,prawy prosty ,kroki w pozycji bokserskiej),dołóż do tego bieg bokserski,skakanka.Staraj się pracować 3 min i 1 minuta odpoczynku.

 @Chris,dobry z Ciebie maratonczyk dużo biegasz?.Jak już wkręcisz się w boks 2 dni biegu Ci wystarczą bo będziesz przemęczony(boks mocno obciąża nogi-zastąp pózniej biegi walką z cieniem).

 @Mr.Arioch,oczywiście że można zbudować masę.Trenując Mma na siłowni należy się skupić na ćwiczeniach na wolnych ciężarach i ćwiczeniach z własnym ciałem(polecam robić 2 razy w tygodniu tzw.stacje).

 Oczywiście dieta musi być dopięta,do tego witaminy,BCAA i białko.I powinno ruszyć.Oczywiście na siłowni odpadają ćwiczenia aerobowe (zrobisz je na treningach mma)

Pozdro bracia.

"Cały czas sztywniutko"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mr.Arioch napisał:

. Czy jest w ogóle możliwość nabrać w moim przypadku troszkę ciałka przy tym sporcie? 

 

PS: Moja waga 69 kg wzrost 177cm.

Hmmm... ja ważę przy nieco wyższym wzroście jeszcze mniej od Ciebie:) Z moich obserwacji wynika, że przy moim trybie życia i w miarę ok diecie nie jestem w stanie nabrać masy.

 

Przy okazji wspomnę, że wczoraj zjadłem sam pizzę z serem o średnicy 50 cm. Bez problemu większego, ale byłem dobrze głodny.

 

Sądzę, że jeśli będziesz mało biegał i jadł dużo pieczywa, makaronu to przytyjesz. Ja za tymi produktami mało przepadam.

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odnośnie boksu. Jakie akcesoria warto kupic po kilku pierwszych tygodniach ćwiczeń? Szczęke już mam, bo trener kazał, ale za tydzień też mówił, żeby rekawice mieć. Ale z tego co wiem, na suchą dłoń się ich nie zakłada (tylko na bandaże?). Możecie jakieś konkretne polecic? Jakieś rękawice również? Nie chce wydawać niewiadomo ile kasy, syntetyczne bym preferował, okolice 100zł. Myślałem nad 12oz (mam 190cm wzrostu i waga 90kg).

 

Edytowane przez Rexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lethys ale mam sklep firmowy w moim mieście ,gdzie jeszcze mam zniżke klubową. Tam są w cenie właśnie takiej jak mówisz, ale może ktoś jakiś konkretny model?

Bo myslałem owijki (na to się bandaże mówi, tak?) + rękawice, bo ochraniacz już mam. Chyba nic wiećej na poczatek nie jest potrzebne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rexer, podjedź sobie do tego sklepu i przymierz na łapę kilka par. Jak masz już bandaże to weź ze sobą, jak nie to kup (tu akurat nie ma większego znaczenia jakie weźmiesz, mają poprostu usztywnić nadgarstek i "wypełnić" rękawice. Zobacz sobie na YouTube, jak nimi owinąć rękę, owiń i poproś o kilka egzemplarzy rękawic. Generalnie w tej cenie (100zł) wszystkie będą podobne jakościowo, więc pewnie wszystko rozstrzygnie strona wizualna.

 

 W boksie nic Ci na treningi w klubie więcej nie trzeba, oprócz szczęki, rękawic i owijek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rexer bushido.

Na stronce jest spory wybór a i firma solidna.

Trenuje będzie 4 lata i 2 pary rękawic miałem z tej firmy.

Jedne 16 oz jedne 12.

Szczęka i kask , jeśli chcesz już zabrać się za sparingi.

 

Szczęka plus kask to szanse, że ci się coś stanie są małe.

Zależy też kogo Ci dobierze jako sparing partnera.

Najlepiej zawsze wybrać tego z kim trenujesz przynajmniej ja poszedlem tak na 1 sparing.

 

Poznalem go trochę wiedzialem , że się nie będzie podpalał jak zbierze.

 

Powodzienia boks to piękny sport.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PatZz napisał:

@Rexer bushido.

Na stronce jest spory wybór a i firma solidna.

Trenuje będzie 4 lata i 2 pary rękawic miałem z tej firmy.

Jedne 16 oz jedne 12.

Szczęka i kask , jeśli chcesz już zabrać się za sparingi.

 

Szczęka plus kask to szanse, że ci się coś stanie są małe.

Zależy też kogo Ci dobierze jako sparing partnera.

Najlepiej zawsze wybrać tego z kim trenujesz przynajmniej ja poszedlem tak na 1 sparing.

 

Poznalem go trochę wiedzialem , że się nie będzie podpalał jak zbierze.

 

Powodzienia boks to piękny sport.

 

 

 

Dzięki za post. Ja mam sklep Daniken (Kraków) i tam coś wybiorę. Właśnie trener mówił 10/12 oz. do sparingów zadaniowych, bo chodzę dopiero 1 miesiąc to przecież do jakichkolwiek walk jeszce ho ho. A też nie chce za ciężkich, więc zobacze jakie te będą i któreś z tych wybiorę. Niestety bushido nie mają w swojej ofercie :unsure: 

Więc: bandaże + rękawice, ochraniacz już mam. 

Faktycznie, niezły wycisk. Wcześniej jak chodziłem na siłke to zupełnie inny typ treningu. Tutaj dużo ludzi, fajna atmosfera bo i fajny trener, no i jak przyjdzie co do czego to się jak słup nie stoi tylko można się obronić. 

Edytowane przez Rexer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hejka. Dziś, czyli po niecałych trzech miesiącach od rozpoczęcia nauki boksu miałem pierwsze sparingi.

Najpierw z trenerem, który dał mi mnóstwo ułatwień.

Potem drugi zawodnik, który trenuje rok i waży o 30 kg więcej ode mnie i przywalił mi w żebro, że nieźle poczułem. Nie oszczędzał mnie tak jak trener.

Później trzeci, szczupły zawodnik i tu był problem. Szczupły gość, 10 kg cięższy ode mnie, ale widać, że długo trenuje. Przywalił mi z haka w nos i poleciała mi krew. Zakręciło mi się w głowie. Musiałem odpuścić, bo by się źle to dla mnie skończyło.

Pamiętam jak biłem się w gimnazjum. Było to jakieś 15 lat temu i wtedy też mi leciała krew z nosa. Od tego czasu unikałem jak ognia konfrontacji aż do dzisiaj.

Rozumiem, że ceną za noszoną przez lata traumę jest obicie na sparingach bokserskich i ta myśl dodaje mi otuchy.

Zamierzam chodzić na treningi dalej.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj narodziła mi się w głowie myśl żeby pójść na trening bokserski w mojej mieścinie. Trochę mam opory i stresa... nigdy nie trenowałem sportów walki i jestem laikiem, ale dochodzę do wniosku że byłoby to dla mnie bardziej wartościowe i rozwijające niż chodzenie na siłownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.