Skocz do zawartości

Czy Neymar Jr. ma szansę stać się piłkarzem lepszym od Messiego?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia,

Myślicie, że Neymar Jr. dobrze wybrał obierając kierunek PSG i czy to zaowocuje w większą ilość trofeum? Czy stanie się piłkarzem TOP 1, gdy gwiazda Messiego przygaśnie? ;) 

Oglądałem sobie dziś dryblingi, gole..i to jest naprawdę niesamowite, Ci ludzie są geniuszami, robiąc takie rzeczy, których nie da się powtórzyć nawet w grze ;) Poniżej wrzucam próbkę.

A tu Neymar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu ruch Neymara jest bardzo ryzykowny pod jednym ważnym względem: wybrał ligę (jako całość) dużo słabszą od hiszpańskiej, włoskiej czy angielskiej - chodzi mi o poziom trudności wszystkich zespołów.

W PSG będzie w końcu niepodważalną gwiazdą, pokaże cały swój repertuar bez blokad jakie miał w Barcy, a do tego ma już odpowiednie doświadczenie i wiek żeby na stałe decydować o obliczu klubu. Pod tym kątem to jestem przekonany, że będzie grał tylko lepiej.

Pytanie pojawia się inne? Jak długo? Bo to że może przeskoczyć Messiego to fakt, ale czy zdąży?

Jak wspomniałem nie wybrał mega silnej ligi. W zasadzie są tam tylko trzy kluby które liczą się finansowo i nie muszą sprzedawać najlepszych (PSG, Monaco i OL). Chociaż Monaco i OL to robią, więc nie będą rok w rok silne. Obawiam się o jego motywację do codziennej ciężkiej pracy - żeby nie skończył jak Ronaldinho, który był moim zdaniem największym czarodziejem zawodowej piłki jakiego kiedykolwiek widziałem, ale zaczął sobie odpuszczać po zdobyciu Złotej Piłki. Pamiętam, że w wieku 25-26 lat odbijał się od niego J. Terry. Szedł między zawodnikami jak burza. Kiedy skończył 27 (sic! najlepszy wiek dla piłkarza), to każdy był w stanie go przewrócić, bo stracił dużo siłowo i wydolnościowo.

I przykład Ronaldinho jest dla mnie przestrogą dla Neymara - bo jeżeli nie pójdzie jego drogą, to zostanie najlepszym graczem globu.

Edytowane przez Miner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miner napisał:

I przykład Ronaldinho jest dla mnie przestrogą dla Neymara - bo jeżeli nie pójdzie jego drogą, to zostanie najlepszym graczem globu.

Wielu piłkarzy, którzy byli mega talentami przepadło z podobnych powodów co Ronaldinho ;)  

Na Neymarze ciąży dodatkowa presja bo - > 222mln euro na byle kogo się nie wydaje, to jest kupa kasy. Myślę, że ten sezon pokaż na co go stać oraz na co będzie stać PSG w LM ;) bo jeśli Neymar poprowadzi ich do wygrania LM to prawdopodobnie bedzie pretendentem do ZP. Jedynie co to zagrozić będzie mógł mu CR7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ma szanse, ale są to raczej szanse małe. Messi to czysty geniusz, Neymar też, ale jednak mniejszy:) Po drugie Messi ma poukładane w głowie, co do Neymara i jego pokory, profesjonalizmu mam duże wątpliwości. Po trzecie- wiem, że są interpretacje, że Neymar odszedł, to w PSG zostanie liderem zespołu, ale według mnie to odszedł, bo kasa była najważniejsza. Nie krytykuję go za to, jedynie zaznaczam swoją opinię. Neymar ma potencjał, ale Messi zawiesił poprzeczkę straszliwie wysoko, według mnie Argentyńczyk jest piłkarzem wyjątkowym, którego poziomu długo nikt nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Messi to chłopak z innej planety.

Bodajże Guardiola powiedział, że nie jest fascynujące to co Messi robi z piłką, tylko że wygląda to jakby to było bardzo łatwe (naturalne).

Tego nie widać ani u Neymara ani u Ronaldo. Widziałem to u R10:) Zresztą Neymar ten sezon pociągnie na tym co wypracował w Barcy. Jak się prowadzi i czy jest prawdziwym profesjonalistą to zobaczymy w kolejnych 2 latach.

Co do ZP, to mimo wszystko pod koniec roku stawiam na CR7, ale w kolejnym ... po finale CL i mistrzostw świata, kto wie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Z perspektywy czasu widać, że póki co Neymar to jeszcze nie ta półka ale jest blisko. Jest w PSG, tam rozdaje karty, ciekawe czy w końcu poprowadzi zespół do jakichś sukcesów na arenie europejskiej, bo to, że wyśrubuje strzeleckie rekordy w Ligue1 nie podlega wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.