Skocz do zawartości

Darmowy antywirus do firmy


Jajacek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś z Was polecić darmowy (ewentualnie niedrogi), a jednocześnie skuteczny i nieobciążający systemu antywirus możliwy do użytku komercyjnego (jednoosobowa działalność gospodarcza, jeden komputer).

 

Z bezpłatnych rozwiązań znalazłem Microsoft Security Essentials, Comodo Internet Security i Kingsoft Antivirus.

Najbardziej podoba mi się Kingsoft, który używałem już wcześniej na Windowsie XP. Niestety program, a przynajmniej wbudowany antywirus online, jest chyba już nieaktualizowany. Do programu Microsoftu potrzeba mieć włączone aktualizacje automatyczne i nie jest za skuteczny, a Comodo, jak czytałem, zaśmieca system i działa tylko w chmurze.

 

Znacie jakieś inne sprawdzone programy tego typu. Najlepiej działające także offline, a nie tylko w chmurze.

Zastanawiam się nad płatną Avirą, której bezpłatnej (dla użytkowników domowych) wersji używam w domu.

 

Komputer jest na Windowsie 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko denerwują mnie te setki aktualizacji ściąganych przy włączonym Windows Update. Bez tego, jak rozumiem, ten antywirus się nie zaktualizuje.

Zagrożenie u mnie może za duże nie będzie. Na tym kompie redtube.com i podobnych stron nie będę odwiedzał. Żadnych podejrzanych programów i plików nie będzie. Tylko kilka niezbędnych. Internet będzie stale włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i sobie mocno chwalę, inne antyviry natomiast wieszają kompa, blokują gry i programy - poza tym raz dziennie ściąga aktualizację i tyle, czasem łatkę i wsio. Brałbym.

Rozumiem, że aktualizacje automatyczne masz w Windowsie włączone? Ja ostatnio, po instalacji Windowsa 7 na kupionym używanym pececie, zobaczyłem info o prawie 200 aktualizacjach do instalacji. Też masz Windowsa 7? Nie miałeś żadnych infekcji pod kontrolą Security Essentials?

 

Przy okazji znalazłem bezpłatne, również dla firm, przydatne aplikacje. Może komuś sie przydadzą:

Free Commander - darmowy odpowiednik Total Commandera

AIOMEI Partition Assistant - program do podziału  dysku na partycje

AIOMEI Backupper Standard - program do backupu całych dysków lub partycji, z opcją kopii różnicowej

Sumatra Pdf - mało obciążający system odpowiednik Adobe Readera

DraftSight - odpowiednik kosztownego AutoCADa, posiadający wszystko, co niezbędne do pracy w 2D

 

do tego oczywiście pakiet OpenOffice i mamy tani sposób na skomputeryzowaną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ciągle są jakieś łatki do ściągnięcia, głównie dotyczą IE którego nie używam, ale są zaznaczone ważne i mniej ważne - ściągnij te ważne i git. Ten antyvir jest ok, inne mi robiły problemy. Żadnych infekcji nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obciążenie systemu, to jest praktycznie niezauważalny. Ciekawe jak sprawdza się jeśli chodzi o wykrywalność.

 

Kiedyś pytałeś, gdzie Windows zapisuje obrazy systemu. Polecam Tobie wspomniany przeze mnie wcześniej bezpłatny AIOMEI Backupper Standard - program do backupu całych dysków lub partycji, z opcją kopii różnicowej. Praktyczniejszy i zdecydowanie bardziej funkcjonalny niż wbudowany program w Windowsie (który najlepiej wyłączyć). Robisz zaraz po instalacji docelowej systemu kopię partycji C i przy okazji dysk/pendrive rozruchowy. Później robisz tylko zajmujące mało  miejsca kopie różnicowe. Wszystko najlepiej na zewnętrznym dysku lub pamięci USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.