Skocz do zawartości

Zbiór sportów ekstremalnych.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

właśnie zastanawiam się nad znalezieniem sobie zajęcia ekstremalnego w swoim życiu. Wchodzenie w związek nie wchodzi w grę więc padło na sport.

Szukam zajęcia, które przynosi dużo frajdy i emocji. Znalazłem już jedną dyscyplinę, którą chcę się zająć, to jest snowkiting, w zimę postaram się zapisać na kurs.

Być może ktoś z Was uprawia jakiś sport ekstremalny i chce coś podpowiedzieć?

Z zajęć, które jeszcze rozważam w tym roku, to na pewno sztuki walki, krav maga/mma/boks, jest to w pewnym stopniu zajęcie ekstremalne.

Budżet do 5-6 tys. zł.

Może kiedyś sporty motorowe, ale z tym muszę poczekać.

 

Zachęcam do wymiany pomysłów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spróbuj na początek tego, tu koleś skacze z 222 metrów ! Jak Ci się uda, możesz się przymierzać do spadochronu.

 

Ja jednak preferuje strzelectwo sportowe, a najbardziej chciałbym wziąć udział w realistycznej misji ASG dowodzonej przez byłych żołnierzy FORMOZA

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To może ja coś opisze ze swojego podwórka. Od dłuższego czasu zajmuję się narciarstwem poza trasowym i to zarówno w odmianie skiturowej(mniejsze lub większe wyrypy) oraz frerajdowej gdzie głównie interesuję nas ciekawy zjazd. W okresie letnim natomiast szeroko rozumiane kolarstwo górskie. Również w odmianie enduro czyli bliższe lub dalsze wyjazdy jak i w odmianie zjazdowej w bikeparku. Oba te sporty dają mi ogromną frajdę oraz dawkę adrenaliny. Po za tym umożliwiają zbudowanie solidnej kondycji. Do tego możemy dzięki nim przebywać na łonie natury oraz walczyć ze swoimi słabościami. Nic tak nie daję mi kopa w życiu jak zdobycie jakiegoś szczytu oraz zjazd z niego.. Plusy opisałem to teraz minusy. Na pewno jest pewne ryzyko kontuzji lub wypadku. Może być to zwykła wywrotka ale też wpadnięcie na drzewo lub przysypanie przez lawinę. Do tego koszty. Niestety sprzęt narciarski jak i rowerowy jest jak na Polskie warunki bardzo drogi. Tak że na początek jeśli kasa się nie domyka polecam kupować sprzęt używany. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie paralotniarstwo:).pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.09.2017 o 21:26, dobryziomek napisał:

 

Spróbuj na początek tego, tu koleś skacze z 222 metrów ! Jak Ci się uda, możesz się przymierzać do spadochronu.

 

Ja jednak preferuje strzelectwo sportowe, a najbardziej chciałbym wziąć udział w realistycznej misji ASG dowodzonej przez byłych żołnierzy FORMOZA

W następnym roku skaczę tutaj xD Na razie same skoki na bungee polecam w Wawie 90m lub w Zakopane tan na początek czad!

Edytowane przez marios27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paralotniarstwo- uczy pokory, szacunku do przyrody, warunków meteorologicznych i rezerwy do naszych możliwości. 

O pięknie świata widzianego z góry zwłaszcza w górach nie muszę już nawet wspominać. 

Sport generalnie dla ludzi kochających latanie i nie obawiających się go z jego różnymi atrakcjami typu turbulencje, trzepanie w powietrzu włącznie.

Uwaga !!! Uzależnia bardziej niż hera, jak raz polecisz masz przesrane bo już nigdy nie przestaniesz gapić się w niebo. Dla tych mniej odważnych ( jak ja) to też arena zmagań lęku z fascynacją. 

Raz wygrywa jedno a raz drugie , czasami ta walka bardzo wyniszcza psychicznie ale na samą myśl sprzedaży sprzętu i zarzuceniu latania łzy tańczą w oku.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małżeństwo. Z bardziej lightowych to stright fighting, wejdź np z krzyżem do jakiejś muzułmańskiej dzielnicy w Paryżu lub Londynie :D Na poważnie to wspinaczka wysokogórska. Jak już masz sobie skręcić kark to zrób to jak mężczyzna - w szlachetnej dziedzinie w której osiągnięcie czegoś to długi proces który kształtuje charakter a nie w jakiejś popierdółce jak bungee czy łażenie po kominach.

Edytowane przez Karakalla
  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

O ile wspinaczka mnie nie kręci to mam ochotę w tym roku wybrać sie na skoki ze spadochronem. W mojej okolicy znajduje sie szkła, w której można wykupic sobie skoki w tandemie.Chce namówić brata ponieważ wspominał,ze również chciałby się na coś takiego wybrać.

Taka ciekawostka również ode mnie: https://leszno.profly.pl/ -  ostatnio w Polsce otworzyli kilka tuneli aerodynamicznych. Szkoda,ze kosztowo dość drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.