Skocz do zawartości

Świat Według Kiepskich


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

 

Tak, pamiętam.

 

Jeszcze Andrzej Gałła pierwotnie miał grać Ferdka, jednak twórcy stwierdzili, że jest zbyt mało rozpoznawalny.

Ostatecznie, w nowszych sezonach grał prezesa Kozłowskiego.

Niekoniecznie nazywa się Kozłowski, ale zawsze to jakaś kierownicza funkcja np. kierowniko-spawacz przy budowie autostrady, gdzie w końcu kierownictwo przejął inżynier Karwowski z Czterdziestolatka, albo w innym odcinku majster w Kablociągu - tam nazywa się jakoś Ciurlak Jerzy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, balin napisał:

Niekoniecznie nazywa się Kozłowski, ale zawsze to jakaś kierownicza funkcja np. kierowniko-spawacz przy budowie autostrady, gdzie w końcu kierownictwo przejął inżynier Karwowski z Czterdziestolatka, albo w innym odcinku majster w Kablociągu - tam nazywa się jakoś Ciurlak Jerzy. 

 

Tak, w starszych sezonach grał różne postacie.

Z tym, że napisałem Ostatecznie, w nowszych sezonach grał prezesa Kozłowskiego. 

Bo od pewnego momentu, gdzieś przez +15 ostatnich sezonów, gdy się pojawiał, to zawsze jako prezes.

 

A ten epizod z kablociągiem niezły był. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, balin napisał:

Niekoniecznie nazywa się Kozłowski, ale zawsze to jakaś kierownicza funkcja

Gałła występował jeszcze za czasów Waldka (przez wyjazdem do USA), ale niekoniecznie jako kierownik, grał np. męża jakiejś kobiety i kupował z nią u Kiepskiego jakiś sprzęt, innym razem przywiózł mu worki z solą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@cst9191 Teraz na ATMie leci "Skowyt" [316] odcinek - powszechnie pociśnięty na forum kiepskich jako dziadostwo, ale ja lubiłem ten odcinek i takie elementy horroru heh.

Kojarzysz ten epizod??

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

@cst9191 Teraz na ATMie leci "Skowyt" [316] odcinek - powszechnie pociśnięty na forum kiepskich jako dziadostwo, ale ja lubiłem ten odcinek i takie elementy horroru heh.

Kojarzysz ten epizod??

 

Fajna odskocznia od reguły. Mnie również się spodobał ten odcinek i inne w podobnym klimacie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 Z podobnych odcinków jeszcze pamiętam, że "Dom zły" [462] był całkiem spoko. ?

 

I jeszcze coś takiego horrorowatego było, gdzie halina starała się rozwiązać jakiś sekret zaginięcia [?] dawnej mieszkanki kamienicy, coś z kluczem który miał coś wyjaśnić, seansem spirytystycznym, a na końcu

się okazało, że to paździoch tą kobitą był heh. Ale nie mogę sobie przypomnieć, co to był za epizod.

 

+ "Wampiry są wśród nas" lub podobny tytuł, tam akurat humoru były śladowe ilości, ale oglądało się spoko, naciągane 6/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

I jeszcze coś takiego horrorowatego było, gdzie halina starała się rozwiązać jakiś sekret zaginięcia [?] dawnej mieszkanki kamienicy, coś z kluczem który miał coś wyjaśnić, seansem spirytystycznym, a na końcu

się okazało, że to paździoch tą kobitą był heh. Ale nie mogę sobie przypomnieć, co to był za epizod.

To któryś z odcinków z 2014 roku.

 

Edit: odcinek 445 Poltergeist.

 

Jeśli już jesteśmy przy temacie, to mi przypadł do gustu odcinek Azazel Pazuzu, gdzie Paździoch jest jakby to określić, wysłannikiem szatana. 

Azazel_Pazuzu.jpg

 

Albo odcinek 304, gdzie Paździoch zamieszkał w podziemnej krypcie na cmentarzu też całkiem OK, choć już nieco odbiega od tematu o którym rozmawiamy.

 

318, gdzie Ferdek tłumaczy, że jego bezrobocie to w rzeczywistości klątwa faraona. Sam odcinek wg mnie fajny do połowy.

 

Odcinek 326 i Ferdek wybierający się na "tamten" świat, by dostarczyć wódkę ?

 

 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, cst9191 napisał:

Jeśli już jesteśmy przy temacie, to mi przypadł do gustu odcinek Azazel Pazuzu, gdzie Paździoch jest jakby to określić, wysłannikiem szatana. 

Azazel_Pazuzu.jpg

 

Wymieniłem jakiś czas temu "Azazela Pazuzu" jako jeden z tych bardziej udanych epizodów Yoki, dobrze wyszedł.

 

Z tego okresu, dokładnie 10 odcinków później, wyszedł odcinek inspirowany japońskim horrorem "Krąg", pod tytułem "Masakra".

Też całkiem spoko.

 

A z "szatanistycznych" klimatów dobre było w dawniejszych latach, jak Ferdek wyruszył do piekła, by uratować babkę, skuszoną przez diabła, którego grał Rafał Cieszyński.

 

Kiedyś miałem w planach wziąć ujęcia z tego odcinka i jeszcze tego, gdzie babka była mumią i też magistrem zgredzikiem i zmontować do tego teledysk do kawała Sektor Gaza "moya babka",

bo zajebiście by się to zgrało z tekstem tej piosenki, ale zabrakło mi motywacji i to pozostał jeden z tych pomysłów nieurzeczywistnionych.

 

18 minut temu, cst9191 napisał:

To któryś z odcinków z 2014 roku.

 

Edit: odcinek 445 Poltergeist.

 

 

Tak żem czuł, ale nie mogłem przypomnieć sobie dokładnego tytułu, dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniały mi się jeszcze 3 odcinki.

W jednym było słychać w nocy krzyki i jęki, dorobili tam legendę o dobrym królu, którym był Badura, a okazało się, że w piwnicy Kozłowski chował alkohol, który mu Kiepski z kolegami wypijał. Każdej nocy był zszokowany, bo alkohol znikał.

Drugi to odcinek, w którym kiepski rozdawał bilety chyba na jakiś film, w zamian za zgodę na inwestycje. A to było przekształcenie kościoła chyba w burdel, którym dowodził Kozłowski mający rogi.  

3 odcinek. gdzie faktycznie straszył jakiś duch. Wtedy wyłączony był prąd, wszyscy się bali pójść do piwnicy po ogórki. W końcu poszedł tam stary Kopciński i chyba ducha nie zauważył, bo szukał ogórków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.01.2021 o 14:16, cst9191 napisał:

Zmarł mój ulubiony aktor ŚWK, Ryszard Kotys, czyli serialowy Paździoch.

 

Ktoś zarzucił na wykopie link do fragmentu z ostatnią wolą Paździocha i uśmiechnąłem się w paru miejscach:

 

https://streamable.com/4pdl09

 

Co do R.Kotysa, przykre, ale chociaż dożył późnej starości, prawie do końca był aktywny i sporo po sobie zostawił w tym serialu, pomijając inne role.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor koncepcji serialu, współtworzący pierwsze kilkanaście scenariuszy seriali, wypowiedział się na fb w taki sposób:

 

Cytat

Dodam swoje skromne trzy grosze... DOŚĆ. Ten serial powinien być zakończony z honorem przez ATM kilkanaście lat temu. Wówczas nie zbankrutowałby opiniami, że "trzepie się kasę dopóki można i jakkolwiek się da." Po odejściu tych wielkich Osób moim zdaniem, tworzenie na siłę kolejnych scenariuszy ZDUPY mija się z sensem i robi złą atmosferę. Piszę to JA. Człowiek, który zebrał w swojej wyobraźni te wszystkie postaci i tchnął w nie ŻYCIE 22 lata temu. W moich planach scenariuszowych nie było nieobecności tych Wielkich Aktorów. Dziękuję Pani Krystyno, Bogusiu, Darku i... Ryśku kochany... Za wszystkie wspólne chwile. Dobranoc................

 

https://www.facebook.com/janusz.sadza/posts/10157612792622477

 

Kilkanaście lat to przesada, jednak co do samego wydźwięku się zgadzam.

Mniej więcej od powrotu Waldka w 2017r czuć było już mocno zmęczenie materiału.

Zdarzały się w porywach 3 całkiem przyzwoite epizody na sezon.

 

Widzę, że w komentarzach pod tym wpisem ktoś zamieścił ciekawe zdjęcie archiwalne z planu:

 

144525311_3945329235501805_3579198879257

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Mniej więcej od powrotu Waldka w 2017r czuć było już mocno zmęczenie materiału.

Walduś wrócił w 2011 roku...

Nowa koncepcja w której pojawił się on i Jolasia mocno popsuły serial.

 

Kiedyś myślałem nad alternatywą i taką mogłoby być wprowadzenie do serialu dwóch nowych postaci: żony Boczka (pasowałaby ta grubsza aktorka z niektórych starszych odcinków, agresywna i dominująca), a drugą postacią mógłby być ktoś, kto zasiedli pustostan naprzeciwko kibla, nie wiem, jakiś dziwak.

 

 

12 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Widzę, że w komentarzach pod tym wpisem ktoś zamieścił ciekawe zdjęcie archiwalne z planu:

Lubiłem, gdy w tych starszych odcinkach bohaterowie nieźle świrowali, czasami było to zbyt prostackie, ale jednak wciąż wolę takowe sceny niż to co było w ostatnich latach. A już całkowitym dnem były sceny, gdzie dzieci Ferdka wchodziły mu na głowę, to wkurzało mocno.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cst9191 napisał:

Walduś wrócił w 2011 roku...

Nowa koncepcja w której pojawił się on i Jolasia mocno popsuły serial.

 

Właśnie 2011r miałem na myśli, nie wiem czemu napisałem 2017r aż teraz się zdziwiłem heh. ?

Mam nadzieję, że to nie początki demencji. ?

 

30 minut temu, cst9191 napisał:

Lubiłem, gdy w tych starszych odcinkach bohaterowie nieźle świrowali, czasami było to zbyt prostackie, ale jednak wciąż wolę takowe sceny niż to co było w ostatnich latach.

 

No tak, te zredukowane do absurdu jazdy z pierwszych odcinków, jak np. zakładanie kapeli pankowej, czy bycie "właścicielami" części kamienicy i wynikające z tego tarcia były mega.

Albo kuzyn Stasiek z Ameryki i striptiz za $$$, wigilia u Kiepskich, gdzie Barbie i Ken ożyli. ?

Plus masa innych epizodów. I co jakiś czas zdarzało się, że pod tym humorem sytuacyjnym był zawoalowany jakiś głębszy sens. 

 

Później Sobiszewscy przesadzili, bo na siłę chcieli by przebijały się ambitniejsze treści, a humoru jakiegokolwiek było mniej.

Wypalenie zrobiło swoje + wyczerpanie się formuły serialu po tylu latach.

 

W 29 sezonie, gdzie są nowi scenarzyści wyłapałem 3 epizody na poziomie mniej więcej odcinków z lat 2008-2010r.

Ale wiadomo, cudów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

czy bycie "właścicielami" części kamienicy i wynikające z tego tarcia były mega.

Gdzieś słyszałem, że to jest ulubiony odcinek ŚWK Andrzeja Grabowskiego.

 

Ja osobiście lubię wracać do poszczególnych odcinków tylko dla jednej, konkretnej scenki, np.:

 

-Paździoch bijący rekord Guinessa,

-Paździoch liczący kasę w kiblu (odc. o wrotkach dla Mariolki);

-Paździoch jako donosiciel UB (odc. wór świętego Mikołaja);

 

 

ŚWK na 99,9% nie będzie już kontynuowane, co zatem sądzisz o pomyśle by stworzyć nowy ,podobny serial, z nowymi aktorami? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cst9191 Jeszcze trafiłem na fake-newsa [chyba], że Wiesiek Ch bo RODO nie żyje i to raczej plotka, ale natrafiłem na taki artykuł o nim i Teresie K [bo RODO] z 2009r, nie wiem czy widziałeś to kiedyś:

 

https://poranny.pl/od-trzech-miesiecy-rodzina-zyje-na-ulicy-matka-z-synem-koczuja-w-aucie-wideo/ar/5259808

 

Teraz, cst9191 napisał:

-Paździoch bijący rekord Guinessa,

 

A, tam chyba Paździoch wygrywał dupą melodię na trąbce co jakiś konkretny czas. ?

 

Mnie się jeszcze przypomniał ten motyw, jak koleś z firmy wyciorex pomagał im czyścić piec i znaleźli tam ususzonego kota heh.

Ten aktor z tego epizodu też jest RIP niestety. 

 

2 minuty temu, cst9191 napisał:

ŚWK na 99,9% nie będzie już kontynuowane, co zatem sądzisz o pomyśle by stworzyć nowy ,podobny serial, z nowymi aktorami? 

 

Raczej nie widzę możliwości, żeby przy obecnych trendach udało się coś takiego stworzyć.

Może na YT prędzej byłaby możliwość coś takiego rozkręcić tworząc quasi-profesjonalnie, gdyby odpowiednia ekipa np z Januszem Sadzą się za to zabrała. 

W TV już nic takiego nie przejdzie, za dużo polit-poprawności się wkradło i innych trendów hamujących artyzm heh.

 

A 30 seria jest kręcona z tego co wiem, bo widziałem kilka zdjęć z planu które wrzucała chyba charakteryzatorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Jeszcze trafiłem na fake-newsa [chyba], że Wiesiek Ch bo RODO nie żyje i to raczej plotka, ale natrafiłem na taki artykuł o nim i Teresie K [bo RODO] z 2009r, nie wiem czy widziałeś to kiedyś:

Widziałem, na YT na kanale King of the diamond jest więcej szczegółów. Łosiowa wyłudzała mieszkania od miasta czy coś w tym stylu.

 

4 minuty temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

W TV już nic takiego nie przejdzie, za dużo polit-poprawności się wkradło i innych trendów hamujących artyzm heh.

Jeszcze 10 lat temu w serialu używano słów typu pedał, pedryl, pederasta :D

Dzisiaj faktycznie to by już nie przeszło.

 

5 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

A 30 seria jest kręcona z tego co wiem, bo widziałem kilka zdjęć z planu które wrzucała chyba charakteryzatorka.

Stawiam wszystko co mam, że to będzie jeszcze gorsza seria niż te ostatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś maniakalnie oglądałem ten serial, czy to na Ipli czy Polsacie. Byłem wielkim fanem, do roku powiedzmy 2013 widziałem większość odcinków. Z sezonu na sezon odcinki były coraz bardziej żenujące, bez humoru. Teraz patrzę na ten serial sceptycznie, bo która kobieta w Polsce zapierdala tak jak w serialu na męża alkoholika, nieroba, kilkadziesiąt lat bez rozwodu ? Serial nieaktualny, przedstawiający przede wszystkim Polaków w bardzo negatywnym świetle

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.