Skocz do zawartości

Manuela Gretkowska, czyli nienawiść feminizmu do własnej płci w 70kg pigułce gwałtu (na rozumie)


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę grubym ch...em, o którego dzisiaj mentalnie się potknąłem a narysowała go p. Menela Manuela na swoim profilu (czy jej stylizacja na naiwne wyobrażenie "wiedźmy" to jakiś komunikat?).

 

9pqiz91b9quo.png

 

Uprzedzając - nie znam jej twórczości, a mimo zamiłowania do absurdu i surrealizmu (Topor, Vian itp, mogę się rozpływać) obawiam się że gdybym ją poczytał, uznałbym, że niczego bardziej popieprzonego w życiu nie widziałem, więc raczej odpuszczę. Przy okazji - jeśli ktokolwiek rozumie co ta pani chciała tym nieskładnym wpisem przekazać, chętnie postaram się ogarnąć tłumaczenie z polskiego (?) na ludzki. Przy kolejnej okazji - proszę p. Manuelę, żeby nie kastrowała w swym seksizmie słowa "chuj", jako że (sorry, czuję się niezręcznie pouczając pisarkę) pisze się przez "ce-ha" (kto za nią pisze te książki?). 

 

Głównie interesuje mnie wydestylowanie informacji, czy ona "jest za a nawet przeciw" wyrównaniu wieku emerytalnego i czy jej przekonanie o nadaniu słowu "możliwość" znaczenia "konieczność" jest słuszne. Ale tylko owo głównie w odniesieniu do jej wpisu, bo ogólnie interesują mnie i inne rzeczy (większość kompletnie z p. Manuelą G. niezwiązana). Na marginesie, słowa Dudy zasługują na Oscara nowomowy i dziwię się że nie słychać również oklasków ze strony feministek, bo jakże to? Ot - przykład "pozytywnej  dyskryminacji". 

 

Ale "przechodząc do ad remu" jak mawiał jeden z moich ulubionych prezesów - rozumiem zianie nienawiścią. Sam również miałem długą fazę tego rodzaju upośledzenia, ale w znacznym stopniu z niej wyrosłem (nie odbierajcie mi nadziei ;)), jakoś koło 25tki. Strategia osobnika płci żeńskiej, zmagającego się z samoakceptacją jest oczywiście dla mnie jak najbardziej zrozumiała, jak i potrzeba narzucenia przez, we własnym poczuciu - mniej wartościowego osobnika - swojej woli innym kobietom w celu podwyższenia samoakceptacji i znaczenia. 

 

No i cóż jest złego w tym, że kobiety wolą opiekować się rodziną i dziećmi czy wnukami, zamiast pracować na kopalni? Bo pani Gretkowska zakazuje i z nich, tyranizując - szydzi? W większości wolą i rzeczony "huj" p. Gretkowskiej do tego. To jakaś nowa, jedynie słuszna i przewodnia rola partii? (niezorientowanym wspomnę że była założycielką "Partii Kobiet" o której chyba mało kto słyszał). Jeśli kobieta może robić to co chce, byle w ramach ustalonej neo-poprawności, uznając rodzinę za jarzmo, macierzyństwo za poświęcenie, to jest niewolnikiem cudzej myślozbrodni a p." Gretschen" - tyranem i dyktatorem umysłowym (pasożytuje na kobiecej naiwności), fałszywie odżegnując się od tego. 

 

p..s Przeraziła mnie ilość kapłonów wypowiadających się entuzjastycznie w komentarzach pod jej wpisem. Chyba nad nami rozpylają coś co mózg paraliżuje.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pani nie jest za ani przeciw. Ma pretensje o to, że emerytury kobiet są niższe jak mężczyzn, i że jak najszybciej powinno to zostać naprawione przez państwo (bo wiadomo, że jakby to liczyć to by wyszło, że jednak kobiety powinny brać jeszcze mniejsze - a to przecież byłoby niesprawiedliwe), a jak ktoś tego nie zrozumie to z niego taki i owaki jak napisała i pewnie stulejarz na dokładke ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrwałam do końca jej wypocin, uwierzyć nie mogę, że napisała to 53 letnia kobieta. 

 

Na wikipedii jest informacja, że ukończyła uwaga... filozofię i antropologię. 

 

Napisała scenariusz do "filmu" Szamanka, przedstawiam namiastkę twórczości:

 

 

Mietczyński na swoim kanale nagrał o tym recenzję https://www.youtube.com/watch?v=99e3MBbOOq8&t=1086s jego komentarz:

 

"Pseudoartystyczny kmiot, który może wywołać u widza mocne mdłości. Grający główną rolę Bogusław Linda nie pojawił się nawet na premierze tego filmu, więc resztę dopowiedzcie sobie sami..."

 

Poproszę o scalenie.

 

Sc. Ele.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext   Jeśli jesteś taki nadwrażliwy to powinieneś zażyć dwa ketanole, zasiąść przez monitorem i obejrzeć cały film gdzie w kulminacyjnym kadrze główna protagonistka zjada mózg swojego wybranka łyżeczką do herbaty (sorry za spoiler). Manuela, Ta wybitna polka- która lubi chadzać z podpaską na czole tak się wysila od zawsze by ukazać swą drgającą emocjonalność przenikającą przez jej psychodeliczną twórczość, a Ty się obruszasz i odpuszczasz po 45s.? Już nie wiem, co powiedzieć. Jesteś zwykły polski cham i brutal, nie dostrzegasz głębi. Kiedy w końcu wyskoczysz z kajdanów mentalnych sandałów wsuniętych na białe skarpety? Dorośnij.:angry::)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna norrrmalnie dorżnęłaś mnie tępym heblem ;) 

A ja durny myślałem, że chociaż minimalne wyrobienie mam :D 

 

Wszystko przez te białe skarpety i do pary pety. 

Idę płakać w kąciku... ust. 

Śliną plugawą niegodnego o'Boskiej podpaskości kornika,

którego jedynym szczytem, jest pryzma własnego obornika. 

Póki co, najmocniejsze co wezmę to aspiryna. Rozbiera mnie jakaś infa.

Chusteczek brakuje,

te wirusy to zbóje :D

(dobra sztuka? ;)))

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

dobra sztuka?

Ty polska wąsata bestio wiedziałam ze się zaciekawisz w kryptofeministycznym stylu. Nie oglądaj na samej aspirynie i załóż dwie pary skarpet niezależnie od koloru, bo są takie momenty, że może zmrozić, mimowolnie człowiek łapie się wtedy tu i tam osłaniając miejsca co wrażliwsze jakby to na niego samego nadciągało zagrożenie. Czujesz ten dreszczyk?

 

A tak na serio dla hardcorów. Kiedyś dawali na tvp kultura,  postanowiłam się skazić i tym. Toksyczna wizja związku. Boli. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regres logiki w działaniu. Teraz powinni tam otworzyć więzienia dla 56 jak do tej pory odkrytych płci. Przecież skoro To (piszę tak bo nie wiem, pod co ta osoba kwalifikuje się wg. genderowego wykazu) ma „tam” coś, (bo czymś musiało dokonać gwałtu) to nie powinno iść do więzienia dla kobiet (taka płeć-czysta odmiana-ponoć wg. gender najrzadsza) ale np. do paki dla trans female. Skoro z takim trudem "współczesnej nauki" wyłuskano z poczucia ludzkiego te wszystkie kombinacje płciowe i teraz umieszcza się je razem, to po co w ogóle tworzyć więzienia odrębne bipłciowo? Albo wszystkich do jednego wora albo 56 oddzielnych jednostek dla każdej płci.

 

Wołam o sprawiedliwość! W nowoczesnym społeczeństwie nikt nie powinien czuć się dyskryminowany. Skoro kobiety oddziela się od mężczyzn w więzieniach to czemu trans coś tam ma być razem z kobietami albo mężczyznami ? A jak przestępstwo popełni Neutrois (płeć neutralna) to będą rzucać monetą gdzie ma pójść? Albo Gender fluid (płeć płynna) to będą kogoś takiego przerzucać wedle samopoczucia, w poniedziałek w więzieniu dla kobiet a w środę znów puszka dla facetów? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w księgarni, patrzę jakaś książka Manueli Gretkowskiej "Na linii świata", zajrzałem z ciekawości a tu pierwsze zdanie: "Jedną z najpiękniejszych części świata jest penis – zaznaczyła kolejne miasto na mapie, obrysowując je różowym flamastrem w kształt chujka" :lol: (dokładny cytat doczytałem w necie, żeby nie było że ściemniam).

 

Opis książki z Lubimy Czytać:

Cytuj

 

Natasza, studentka psychologii, dorabia, rozbierając się na seksczacie. Jeden z klientów – genialny programista z Doliny Krzemowej – proponuje jej zaskakujący kontrakt.

Dziewczyna jedzie do Kalifornii, tam gdzie projektuje się przyszłość. I gdzie często trzęsie się ziemia.

A potem dzieje się coś, czego ani ona, ani nikt inny nie potrafi wytłumaczyć.

 

Nasz świat obraca się przeciwko nam. We Francji przeczuwa to Houellebecq. W Anglii nakręcono Black Mirror, w Stanach – Westworld. W Polsce Manuela Gretkowska jako pierwsza odważyła się napisać, co stanie się za linią świata, który znamy.

 

 Zachęciłem was do lektury? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.