Skocz do zawartości

Malkontenci, niedzielni ekolodzy.


deleteduser28

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka ulic ode mnie ostatnio miasto rozpoczęło remont ulicy, który ma polegać m.in. na wywaleniu starego, pokrzywionego chodnika pamiętającego początek lat 70-tych na kostkę brukową i zrobienie ścieżki rowerowej.

W efekcie tego zostały wycięte stare drzewa w ilości ~50 szt., posadzone na chodniku centralnie przy ulicy kilkadziesiąt lat temu, poważnie ograniczające widoczność kierowcom samochodów.

Warto zwrócić uwagę, że na innych ulicach w okolicy nie ma drzew w odległości na oko ~50cm od asfaltu albo mniej i jakoś nie słyszałem, żeby komuś ich brakowało.

Poza tym jest naprawdę dużo zieleni w innych miejscach, ekosystem na tym nie ucierpi.


A te drzewa które zostały wywalone z ziemi, to w moim  odczuciu nic szczególnie cieszącego oko. Zwykłe badyle, nie pomniki przyrody.

Oczywiście lokalna gazetka i strona internetowa starała się rozpętać gównoburzę, wskazując jak fatalną decyzją było wycięcie tych drzew, na potwierdzenie dając dwa zdjęcia i tutaj uwaga:


-Zdjęcie przed: zrobione w miesiącach wiosennych/letnich w pełnym słońcu, przy świetnej pogodzie.
-Zdjęcie po: zrobione zaraz po wycince w czasie beznadziejnej jesiennej pogody, po deszczu, wszystko świeżo rozjebane, prace remontowe się nie zaczęły.

 

Qrwa, przecież żeby to było obiektywne, zdjęcie PO powinno być zrobione PO SKOŃCZENIU tego remontu i dopiero można by było ocenić czy estetyka tego miejsca ucierpiała.

Do tego pod artykułem na fb zebrała się tłuszcza pseudoelokogiczna biadoląca, że bez tych badyli będzie upał na chodniku w lato, że dzieci na pobliskim placu zabaw przy przedszkolu

będą się prażyć w palącym słońcu, bo przy przedszkolu tyż wycięli. Chuj, że plac zabaw jest otoczony z dwóch stron zdecydowanie wyższymi drzewami, a z trzeciej strony stoi wysoki budynek. 

 

Pojawił się argument o pyle i jego szkodliwym wpływie, ale chyba drzewa też powodują tzw. pył zawieszony? Tutaj trzeba by poszukać wiarygodnych badań

benefity vs niekorzystne kwestie, ale nie jest to dla mnie aż tak interesujący aspekt.

 

Ktoś zwrócił uwagę w komentarzu na fb, że jego zdaniem to nie jest wielki problem, a jakaś sucz nazwała go ograniczonym

człowiekiem z drobnomieszczańską mentalnością. Mimo, że poziom jej wypowiedzi i argumentów wskazywał, że jej horyzonty myślowe

są węższe niż pole widzenia konia wyścigowego z klapkami na oczach.

 

Wqrwiają mnie tacy ludzie, jeżeli kogoś to boli, niech zostanie leśnikiem/leśniczym
albo kupi ziemię i posadzi prywatny las, czy co tam chce - przysłuży się.
Jak ma gadać, żeby się nie nudzić, niech lepiej milczy...

 

Ochrona przyrody ważna sprawa, w wielu przypadkach wycinka drzew jest niepotrzebna, a nawet szkodliwa, ale bez przesady.

Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie tutaj też kilka osób  spruje się jak stare getry, podobnie jak w temacie o podkarpackich januszach, ale chciałem tylko to z siebie wyrzucić heh.
:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

W efekcie tego zostały wycięte stare drzewa w ilości ~50 szt., posadzone na chodniku centralnie przy ulicy kilkadziesiąt lat temu, poważnie ograniczające widoczność kierowcom samochodów.

Jak mnie wkurzają takie krzaki przy drogach i weź tu się wychylaj i patrz czy coś jedzie czy nie. Tam gdzie są drogi widoczność powinna być jak najlepsza! Zwłaszcza, że na drogach powinno się zwracać uwagę również a może przede wszystkim na innych kierowców, bo co z tego, jeśli Ty jeździsz dobrze, skoro ktoś niekoniecznie i może narobić Ci szkód.

Godzinę temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

Ochrona przyrody ważna sprawa, w wielu przypadkach wycinka drzew jest niepotrzebna, a nawet szkodliwa, ale bez przesady.

O ile są miejsca, gdzie tacy ekolodzy etc są przydatni to też są takie, gdzie oni po prostu tylko utrudniają innym życie i wywołują zbędne gównoburze. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każde usunięte drzewo z takiego miejsca, powinna być nasadzona taka sama liczba drzewek w jakieś pobliskiej okolicy. I mordy by wszyscy zamknęli. Wycięte 5 to sadzimy 5 gdzie indziej. I taki prezydent miasta robi impre z grilem, balonikami dla dzieci i sadza drzewa tylko skorzysta na wizerunku. A jak dosadzi kolejne 5 to następne wybory ma w kieszeni. Lecz jak znam życie to pseudo zieloni juz p tym pamietać nie bedą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.