Skocz do zawartości

Religia. Ślepi Przewodnikami Ślepych. Piotr Listkiewicz.


deleteduser28

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ciekawy wykład. Nie znałem wcześniej tego autora.

Od dawna myślę, że religia odcina od Boga. Czasem widzę też podobne opinie tutaj i w innych miejscach.

 

Tutaj też ciekawie:

 

 

Z pobieżnego przeczytania biografii wynika też, że popiera idee reinkarnacji.

Kiedy skończę dwie pozycję które teraz przerabiam, zamierzam przeczytać jego książkę "Poznaj siebie".

 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/263977/poznaj-siebie

 

I będzie można wyrobić opinię, pierwsze wrażenie jest mocno pozytywne.

 

EDIT:

 

 

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. Na 1-szy rzut oka to co mówi P.Listkiewicz wydaje się być poprawne, ale nigdzie nie ma 100% prawdy i warto zachować czujność.

Sporo jest szarlatanów, ale zamierzam go jeszcze posłuchać i poczytać na spokojnie, na ten moment ciężko coś więcej powiedzieć.

Na blogu który zalinkowałeś czytałem kiedyś artykuły "Biblia - księga zbrodni", były solidne z tego co pamiętam. :) 

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem tego samego zdania co Marek i Opolczyk odnośnie ST i NT, czyli nie opieram mojej duchowości na Biblii, gdyż ST jest korzystny jedynie dla Żydów, a nim nie jestem, natomiast NT jest wymyślony do zniewalania gojów - a nie mam ochoty być zniewolonym. Na dodatek zastanawia mnie niespójność wywodu p. Listkiewicza. Jakim cudem np. potrafi godzić wiarę w reinkarnację z Biblią - nie mam pojęcia (por. Kaznodziei 9 " umarli nie są świadomi niczego+ ani już nie mają zapłaty, gdyż ... po czas niezmierzony nie mają udziału w niczym, co ma się dziać pod słońcem "). Więcej błędów wyłapali komentatorzy tekstu który podlinkowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.