Skocz do zawartości

Ciekawe wersety z Talmudu


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Muzyczka do 0:25 przypomina mi niektóre kawałki The Prodigy, którego słuchałem :)

 

Ogólnie jak się przyjrzycie Zydom ortodoksyjnym z bliska, zobaczycie strasznie powykręcaną twarz, jakby nie ludzka, sprawdźcie sobie przy najbliższej okazji :)

Absolutnie nie ironizuje w tym momencie...Twarz ich jest jakaś taka dziwna, wiele można wyczytać.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fejk, jak wszystkie "prawdziwe cytaty" z Talmudu krążące po Internetach. Cytaty podejrzewam pochodzą z książki "The Talmud Unmasked" albo jakieś innej z XIX w. kiedy przez wzrost nacjonalizmu w Europie nagonka na Żydów była ogromna. Poczytajcie sobie chociażby o sprawie Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera niesłusznie oskarżonego i straconego za rzekome szpiegostwo na rzecz Niemiec, tylko dlatego że miał żydowskie pochodzenie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Dreyfusa

 

To zresztą stworzyło podwaliny pod syjonizm, koncepcję utworzenia własnego państwa, Żydzi zdali sobie sprawę, że ludzie się od nich nie odpierdolą i muszą założyć własne państwo.

 

Tymczasem prawdziwy Talmud to wielka księga licząca 120 tys. stron, pisana bardzo trudnym językiem, za Chiny Ludowe jej nie zrozumiesz nie będąc Rabinem z wieloletnim doświadczeniem ;). Więc jak ktoś mi wciska że "zna Talmud" ogarnia mnie pusty śmiech :D

 

Goj w judaizmie to nie żadne "bydło bez duszy". Goj znaczy po prostu naród. W Torze słowo "goje" oznacza po prosto narody "zwykłe", pochodzące spoza Izraela. Goj to nie-Żyd. Nie jest samo w sobie określeniem pejoratywnym, to zależy czy goj jest dobrym człowiekiem czy nie. Jeśli czyni dobro, to nawet nie będąc przedstawicielem religii żydowskiej zostanie zbawiony po śmierci. Dokładniej to wystarczy że przestrzega tzw. Siedmiu Praw Noego, ustanowionych przez Boga po Potopie:

1. Bałwochwalstwo – Nie będziesz oddawać czci przedmiotom wyobrażającym bóstwa (idolom)
2. Zabójstwo – Nie będziesz mordować
3. Kradzież – Nie będziesz kraść ani rabować
4. Rozwiązłość – Nie będziesz cudzołożyć ani żyć rozwiąźle
5. Bluźnierstwo – Nie będziesz bluźnić imieniu Boga
6. Okrucieństwo wobec zwierząt – Nie będziesz spożywać mięsa wyciętego z żywego zwierzęcia
7. Sprawiedliwość – Zorganizujesz system sądownictwa, by orzekać, wymierzać sprawiedliwość i dbać o przestrzeganie powyższych przykazań

 

Goj będący dobrym człowiekiem to tzw. sprawiedliwy wśród narodów świata. Właśnie stąd wzięła się nazwa nagrody, którą przyznaje żydowska organizacja z Izraela Jad Waszem, która odznacza ludzi ratujących Żydów w czasie Holocaustu. A przypomnę że najwięcej odznaczeń tej kategorii dostali Polacy :). Poza tym współcześni Żydzi są mocno świeccy, nie przywiązujący zbyt dużej wagi do religii, a i sporo z nich jest zwyczajnie ateistami. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2017 o 18:01, shinobi napisał:

Możliwe, że jest to z Talmudu Babilońskiego. Używane przez krezusów i syjonistów/kabalistów , według niego tylko bogaty żyd jest żydem, reszta to goje (biedny żyd też jest gojem).

Konsultowałem ze znajomym Żydem. Nieprawda. Generalnie Talmud Babiloński jest aktualnie obowiązującym Talmudem. A podejście do innych ludzi/narodów jest praktycznie dokładnie takie jak opisałe powyżej @EnemyOfTheState - więc nic dodawać nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎06 o 13:27, GurneyHalleck napisał:

Konsultowałem ze znajomym Żydem. Nieprawda. Generalnie Talmud Babiloński jest aktualnie obowiązującym Talmudem. A podejście do innych ludzi/narodów jest praktycznie dokładnie takie jak opisałe powyżej @EnemyOfTheState - więc nic dodawać nie muszę.

Talmud to przede wszystkim "etyka sytuacyjna" ... wszystko zależy tutaj od sytuacji ... w tym także stosunek do gojów ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 6.10.2017 at 12:27 PM, GurneyHalleck said:

Konsultowałem ze znajomym Żydem.

I co ci powiedział?

To co chciałeś usłyszeć. Dobrze to tłumaczy nasz samczy marszałek w tej audycji o Cejrowskim, Trumpie, polityce i wierze.

On 6.10.2017 at 12:27 PM, GurneyHalleck said:

Generalnie Talmud Babiloński jest aktualnie obowiązującym Talmudem.

No to właśnie sięgam po ichniejszy, babiloński talmud.

On 6.10.2017 at 12:27 PM, GurneyHalleck said:

A podejście do innych ludzi/narodów jest praktycznie dokładnie takie jak opisałe powyżej @EnemyOfTheState - więc nic dodawać nie muszę.

Poczytajmy więc co powiedział przedmówca.

On 2.10.2017 at 4:44 PM, EnemyOfTheState said:

Goj w judaizmie to nie żadne "bydło bez duszy". Goj znaczy po prostu naród.

 

A co na to Talmud?

 

Has it not been taught:
'With respect to robbery — if one stole or robbed{30}  or [seized] a beautiful woman,{31}
  or [committed] similar offences, {32}  if [these were perpetrated] by one Cuthean {33}
against another, [the theft, etc.] must not be kept, and likewise [the theft]
of an Israelite by a Cuthean, but that of a Cuthean by an Israelite may be retained'?

30. Stole (ganab) refers to secret stealing, robbed (gazal), to stealing by open violence.
31. In war, v. Deut. XXI, 10-14 — a species of robbery. [This is the only possible and correct rendering of the text, contra Goldschmidt. Cf. Tosef A.Z.]
32. Acts which are not actual robbery, but partake of its nature.
33. 'Cuthean' (Samaritan) was here substituted by the censor for the original goy (heathen).

 

Tłumaczę i objaśniam, z polskiego na nasz.

Jak Izraelita okradnie goja ({33} wyjaśnia co to goj - niewierny, tu wszędzie zastąpiony przez cenzora wyrazem 'Cuthean' ) to może to sobie zatrzymać.
 

it is explicitly stated, for the commencing clause teaches:
'For murder, whether of a Cuthean by a Cuthean, or of an Israelite by a Cuthean,
punishment is incurred; but of a Cuthean by an Israelite, there is no death penalty'

A jak Izraelita zabije goja to nie będzie stracony.

 

On 2.10.2017 at 4:44 PM, EnemyOfTheState said:

1. Bałwochwalstwo – Nie będziesz oddawać czci przedmiotom wyobrażającym bóstwa (idolom)
2. Zabójstwo – Nie będziesz mordować
3. Kradzież – Nie będziesz kraść ani rabować
4. Rozwiązłość – Nie będziesz cudzołożyć ani żyć rozwiąźle

(...)

To wszystko dotyczy swoich (Izraelitów) a nie obcych (gojów).

Wystarczy poczytać tenże właśnie babiloński talmud.

 

I żeby nie było, to jest oryginalne tłumaczenie wykonane przez Żydów dla Żydów w Stanach Zjednoczonych - już na przełomie XIX/XX wieku żydzi tam woleli mówić po angielsku niż po hebrajsku więc trzeba było im to przygotować w języku, który znali.

 

Więc, nie wierzcie w co ludzie mówią - sprawdzajcie ich a okaże się co mają w kartach.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niesamowite - żyd komuś coś powiedział, i jest to traktowane jako zamykający ich sprawę fakt :>

 

NAWET w wikipedii, sugerują że goj to coś ohydnego a nie żaden naród:

 

Goj (z hebr. גוי goj = „naród”, l.mn גויים gojim) – określenie pojawiające się wielokrotnie w Torze, tłumaczone najczęściej jako „narody" czyli zwykle nie-Żydów, kogoś spoza narodu Izraela. Określenie to, w zależności od kontekstu, może mieć wydźwięk pejoratywny, wyrażający lekceważenie wobec innowierców lub innych narodów[1].

Niektóre tłumaczenia Biblii pomijają słowo goj i zastępują je słowem „narody", np. w Biblii Tysiąclecia (Księga Rodzaju 10:5 „Od nich pochodzą mieszkańcy wybrzeży i wysp, podzieleni według swych krajów i swego języka, według szczepów i według narodów"). W Torze słowo goj pojawia się 550 razy. W języku angielskim określenie goj używane bywa przez Żydów jako pogardliwe wobec innych od żydowskiej grup etnicznych, narodowościowych i religijnych[2][3]. Każdy goj ma prawo do konwersji na judaizm, niezależnie od pochodzenia i rasy; po niej przestaje być gojem i staje się pełnoprawnym Żydem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo "goj" czyli naród w Torze niekiedy odnosi się do samych Żydów:

http://religie.wiara.pl/doc/472049.Stosunek-Zydow-do-osob-nie-bedacych-Zydami

 

Cytat

Słowo "goj" nie jest określeniem obraźliwym. Prawdę mówiąc w samej Torze od czasu do czasu w odniesieniu do Żydów używa się tego określenia. Najbardziej znany fragment to Exodus 19:6, gdy Bóg mówi, że Dzieci Izraela będą "królestwem kapłanów i świętym narodem," czyli inaczej goj kadosz. W związku z tym, że przez wieki Żydzi mieli nienajlepsze doświadczenia z antysemitami, określenie "goj" nabrało w pewnym stopniu negatywnego znaczenia, ale ogólnie rzecz biorąc nie ma w nim niczego obraźliwego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję cię @EnemyOfTheState - masz wiedzę i twoje opinie są w większości świetne ale tu z tym gojem i miłością do żydów to już pachnie propagandą.

 

#goy (definicja słownikowa)
 

goy
n. pl. goy·im (goi′ĭm) or goys often Offensive

[Yiddish, from Hebrew gôy, Jew ignorant of the Jewish religion, non-Jew;]

Każdy słownik pisze to samo. Goj (ang.: goy) = niewierny/nie-żyd i jest to słowo obraźliwe (też to jest napisane w definicji).

 

I pomyśleć, że katolicy płacą za tę propagandę na łamach tego portalu (wiara.pl) i wierzą w te brednie. Bo jak nazwać to co tam jest napisane?

Np.:

Quote

Słowo sziksa jest najczęściej używane w stosunku do kobiety nie będącej Żydówką, która spotyka się z Żydem, lub jest jego żoną. Wynika z tego jak bardzo Żydzi byli przeciwni koncepcji małżeństw mieszanych.

No już samo to jest czystą ściemą. Jak już cytowałem wcześniej w innym wątku z badań DNA wynika, że większość żydów (w linii męskiej - YDNA) pochodzi z bliskiego wschodu:

Quote

Past research found that 50 percent to 80 percent of DNA from the Ashkenazi Y chromosome, which is used to trace the male lineage, originated in the Near East, Richards said. That supported a story wherein Jews came from Israel and largely eschewed intermarriage when they settled in Europe.

Natomiast w linii żeńskiej ponad 50% z Europy.

Quote

This suggested that migrating Jewish men might have taken on local wives, who converted to Judaism. The estimates of the percentage of Ashkenazi women of European image was probably more than 50 percent, they estimated

 

Mogę tak obalić każdy ich wywód ale nie mam czasu.

Dlaczego wszyscy na tym, i nie tylko tym forum mówią "nie patrz na to co ona mówi ale co robi" po czym słuchają co im ludzie mówią. Faceci a szczególnie politycy, wszelakiej maści nic się od kobiet w tej kwestii nie różnią - mówią jedno, robią drugie. Wiara.pl jest organizacją polityczną i tak należy ją traktować.

Ostateczną weryfikacją są dane.

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4

 

A te świadczą przeciwko nim i w konsekwencji tobie jeśli ich (wiarapl) punkt widzenia (oparty na propagandzie) przyjmujesz.

 

Miałem kiedyś dziewczynę, no może to za dużo powiedziane ale "uczyła" mnie języka i mówiła różne prawdy życiowe. Z jakiegoś powodu byłem sceptyczny, nie wiem dlaczego ale co najmniej połowę uznawałem za dziwne (teraz bym to nazwał ściemą, loszko-propagandą bądź z definicji kłamstwem) i sprawdzałem - w 95% przypadków to była nieprawda i jej to mówiłem a ona była zaskoczona - "sprawdzasz mnie?", "nie wierzysz mi?". No cóż, jeśli dane tego nie potwierdzają to nie wierzę.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minutes ago, wrotycz said:

Nie żeby coś, ale według genetyki to, że Żydzi pochodzą z Bliskiego Wschodu nie za wiele znaczy. Haplogrupa celtów (haplogrupa R1B) również pochodzi z Bliskiego wschodu - mają ją w ogromnej mierze Francuzi, Hiszpanie, Brytyjczycy, Irlandczycy i Portugalczycy. Baskowie w Hiszpanii mają inną grupę odmatczyną, a tą samą odojcowską. To znaczy, że Celtowie kobiety wzięli siłą, natomiast one wciąż wychowały Basków w ich kulturze - na to by wychodziło. Celtowie przybyli przez Bałkany, Niemcy i na zachód. (Niemcy to koktajl genetyczny)

Czyli to, że Żydzi pochodzą z bliskiego wschodu jest oczywiste, ale pojawia się pytanie kiedy oni przybyli na tereny Europy zasiedlając się, chodzi o Aszkenazyjskich, bo to oni są główną ich odmianą.

 

 

Zresztą podziwiam Twoją wiedzę, dużo się można nauczyć na dyskusjach z Tobą. Podobnie jak od @EnemyOfTheState. Temat trudny i pokręcony.

PS. Nie jestem Żydofilem, jak można wywnioskować z moich wypowiedzi. Bardziej tak pół na pół. W Ameryce Żydzi robią dużo zamieszania, są typowymi lewicowcami (80% głosowało na Clintonową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Strusprawa1 said:

Nie żeby coś, ale według genetyki to, że Żydzi pochodzą z Bliskiego Wschodu nie za wiele znaczy. Haplogrupa celtów (haplogrupa R1B) również pochodzi z Bliskiego wschodu

Zacytuję noblistę w dziedzinie fizyki i prawdziwego znawcę teorii naukowej: jeśli dane tego nie potwierdzają to nie jest prawda.

 

R1b-migration-map__240p.jpg.9b3db8fe0beaf07922ab2b635d99042a.jpg

 

Sam fakt, że ktoś coś powiedział nie znaczy że to prawda.

 

Nie wystarczy powiedzieć "according to science", bo może się to skończyć dość "śmiesznie":
 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4

 

Mam nadzieję że się podobało.

 

Kolejna lekcja na przyszłość - zawsze sprawdzaj źródła.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Strusprawa1 napisał:

 

Zresztą podziwiam Twoją wiedzę, dużo się można nauczyć na dyskusjach z Tobą. Podobnie jak od @EnemyOfTheState. Temat trudny i pokręcony.

PS. Nie jestem Żydofilem, jak można wywnioskować z moich wypowiedzi. Bardziej tak pół na pół. W Ameryce Żydzi robią dużo zamieszania, są typowymi lewicowcami (80% głosowało na Clintonową)

 

Żydów w ogóle jakoś często ciągnęło do socjalizmu, nawet Milton Friedman nad tym ubolewał:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ben Shapiro też jest żydem a jestem jego fanem. To mój idol i choć nigdy nie będę tak dobry jak on ale można się od niego duuużo nauczyć.

Wyjątki nie stanowią o regule, są wyjątkami. To tak jak z muzułmanami (cytując starożytnych Egipcjan): Nie każdy terrorysta to muzułmanin ale jakoś tak się składa, że każdy terrorysta to muzułmanin. (niestety film z nagraniem Egipcjanki został usunięty z jutuby więc jeśli ktokolwiek ma kopię proszę o kontakt)

 

Dokładnie tak samo jest z Żydami, nie każdy żyd to bankster ale jakoś (prawie) każdy bankster to żyd. Więc dopóki nie udowodni, że można mu ufać to mu nie ufam. Judaizm talmudyczny jaki jest każdy widzi a ponieważ oni dalej w to wierzą więc ja dalej im nie wierzę na słowo bo przecież jego słowa są po to by cię oszukać /Baba Kamaa 113/:

Where a suit arises between an Israelite and a heathen, 
if you can justify the former according to the laws of Israel, justify him and say: 
'This is our law'; so also if you can justify him by the laws of the heathens justify 
him and say [to the other party:] 'This is your law'; 
but if this can not be done, we use subterfuges to circumvent him.

 

Tak było (przynajmniej u mnie) z Friedmanem, i z Shapiro. Kiedy się dowiedziałem że jest żydem to automatycznie odrzuciłem wszystko co powiedział ale ponieważ wiem jak prawdziwe to było zacząłem go prześwietlać i dowiedziałem się, że nawet jego rodzina go bojkotuje bo nie jest "jak inni żydzi" liberałem. I tak to go szanuję ale na szacunek trzeba sobie zasłużyć.

 

Tu dobrze sprawdza się stara naukowa prawda biblijna - poznaję ich po owocach ich pracy a owoce największych sław naszej planety jak Marks, Lenin, Soros, Rothschild są powszechnie znane, tym bardziej w dzisiejszej dobie dostępu do informacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą Murray Rothbard również pisał w swoich wspomnieniach, że jego rodzina (żydowska zamieszkała w Nowym Jorku) to byli prawie sami komuniści. On był takim antykomunistycznym rodzynkiem, razem ze swoim ojcem (swoją drogą urodzonym pod Warszawą). Np. Podczas spotkania rodzinnego, gdzie wszyscy zaczynali chwalić komunistów hiszpańskich Murray skonsternował wszystkich stwierdzeniem: "Co niby takiego złego w tym Gen. Franco? W porównaniu z komunistami to mniejsze zło" :D

 

Tutaj próbka jego biografii:

 

Kiedyś nawet było w Polsce takie powiedzenie, że np. czegoś tam jest "więcej niż czerwonych Żydów". 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎11‎-‎12 o 15:41, Strusprawa1 napisał:

.... Nie jestem Żydofilem, jak można wywnioskować z moich wypowiedzi. Bardziej tak pół na pół. ...

i dobrze, ... bo jak powiedział jeden z żydowskich przywódców Chaim Weizmann, ... nie toleruje dwóch rodzajów ludzi (gojów): antysemitów i filosemitów

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.