Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Rnext

Friedrich Hebbel, garść cytatów

Recommended Posts

Pokopałem, wprawdzie powierzchownie i przez przypadek. Kompletnie mi nieznana postać. Wybrałem trochę jego celnych myśli.

• Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań, nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.
  • Tchórzostwo może mężczyźnie przebaczyć tylko mężczyzna, kobieta nigdy.
  • W chwili, gdy miłość wszystko oddaje, bankrutuje.
  • Geniusz jest inteligencją entuzjazmu.
  • Kobieta jest tylko kobietą, a przecież nie wszyscy się na to godzą.
  • Kto nie ma siły, aby być uczciwym, nie ma jej też, aby uwierzyć w uczciwość innych.
  • Lepiej być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.
  • Można kamień rzucić w powietrze. Przez to jednak nie urosną mu skrzydła.
  • Nasze cnoty są najczęściej bękartami naszych grzechów.
  • Są ludzie, którzy by się cieszyli nawet z końca świata, gdyby go przepowiedzieli.
  • Wielka jest rozkosz zapalona od ognia nienawiści.
  • Wielu obdarzyła natura talentem współczucia, niewielu – współradości.
  • Właściwą rzeczą głupców jest przyglądanie się wadom innych i zapominanie o własnych.
  • Wprost nie do wiary, ile rozumu używa się w świecie dla udowodnienia głupstw.
  • Like 2

To pokazuje, jak niektóre prawdy są zawsze uniwersalne. Niezależnie od miejsca i czasu.

Ciekawi mnie, który z cytatów trafia Wam Bracia najbardziej do serca? Z którym się najbardziej utożsamiacie? To już może co nieco powiedzieć o danej jednostce.

Do mnie najbardziej trafiają dwa.

"Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań, nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice." Walczę z pewną przypadłością.

"Właściwą rzeczą głupców jest przyglądanie się wadom innych i zapominanie o własnych." Czasami to robię.

Do mnie przemawiają najlepiej:

"Są ludzie, którzy by się cieszyli nawet z końca świata, gdyby go przepowiedzieli"- żyjemy w świecie racjoholików i nie dopuszczamy do siebie myśli, że ktoś może ma inne zdanie, a często po wielu latach zrozumiałem, że moja racja była tylko wątłym czymś, a cudzy punkt widzenia jest jednak do przyjęcia;

"Kto nie ma siły, aby być uczciwym, nie ma jej też, aby uwierzyć w uczciwość innych"- czasem ktoś nas ocenia, przypisuje jakieś wady, a prawdopodobnie jest tak, bo widzą w nas to, co sami głęboko w sobie odczuwają";

"W chwili, gdy miłość wszystko oddaje, bankrutuje"- nie oddawajmy miłości i siebie całkowicie drugiej osobie, bądźmy zdrowymi egoistami.

• Jeśli nie spełniam twoich oczekiwań, nie obrażaj się. Przecież to są twoje oczekiwania, a nie moje obietnice.

O dziwo ten cytat ma kilkanaście Pań na badoo :>

• Haha 1